تولبار(نوار ابزار)الکسا

سایت الکسا بعنوان معتبرترین مرجع در زمینه رتبه بندی سایت های اینترنتی از نظر بازدید شناخته میشود.طبق اعلام رسمی این سایت مهمترین منبع برای جمع آوری اطلاعات،تولبار الکسا می باشد و در عمل تنها کاربرانی که بر روی مرورگر خود تولبار نصب داشته باشند بر رتبه الکسای سایت شما تاثیرگذارند.تا زمانی که این شرایط برای همه سایت ها یکسان است میتوان به این رتبه بندی توجه کرد.اما باید بدانیم میزان استفاده از تولبار چقدراست؟
با توجه به مدیریت و پشتیبانی چندین سایت پربازدید و سیستم آمارگیر قدرتمندی که بکار گرفته شده است، در طول دو ماه گذشته تعداد بازدیدکنندگانی که تولبار الکسا نصب کرده اند را بررسی کردیم.برای اطلاع بهتر از روند کار باید اشاره کنیم که هر بازدیدکننده از سایت شما اطلاعاتی را از موقعیت جغرافیایی و نوع مرورگر خود با شما به اشتراک میگذارد که امری طبیعی بوده و معیار مناسبی برای سنجش رفتار بازدیدکنندگان است.
بررسی های انجام شده نشان میدهد که بین 1.5 تا 4 درصد از کاربران اینترنتی در ایران از تولبار الکسا استفاده می کنند و این عدد برای سایت های تخصصی و مرتبط با سئو به مراتب بیشتر از سایت های سرگرمی و اخبار است.بطور متوسط برای 10سایت در زمینه های کاری مختلف و در طول دو ماه گذشته تنها 2 درصد از کاربران با تولبار الکسا صفحات را بازدید کرده اند.

تاثیر استفاده از تولبار الکسا
نتیجه ای که از این آمار میتوان گرفت آن است که بازدید یک کاربر با تولبار الکسا ارزشی معادل 50 کاربر معمولی خواهد داشت.توجه داشته باشید که مهمترین مشتری سایت شما خودتان هستید و بیشتر از هرکسی در طول روز صفحات سایت خود را بازدید می کنید.پس با نصب تولبار الکسا به سرعت شاهد پیشرفت رتبه خود خواهید بود.
یکی از روش های بهبود رتبه الکسا،ساخت تولبار اختصاصی برای سایت خود و تشویق کاربران به استفاده از آن است که در ابتدا نیازمند ثبت و معرفی سایت خود در الکسا است. اگر شما بتوانید حتی 5 درصد از کاربران دائمی سایت خود را تشویق به استفاده از این تولبار کنید به سرعت شاهد بهبود رتبه سایت خواهید بود.البته تفاوتی میان تولبار اختصاصی و یا عمومی در میزان تاثیر بر رتبه نیست.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید