blog-org-1483-1536414845-keywords-research- 10 راز یافتن بهترین کلمات کلیدی سایت - پونه مدیا


بهینه سازی برای موتور های جستجو مدام در حال تغییر است. اما هنوز هم شما نیاز به انتخاب کلمات کلیدی مناسب در محتوای سایت خود هستید. اما چطور می توان بهترین کلمات کلیدی را پیدا کرد؟
با ابزارها و ترفند های بازاریابان با تجربه موتور های جستجو
از رازهای زیر استفاده کنید تا به شما کمک کند لیست کلمات کلیدی مناسب سایت خود را یافته و ترافیک زیادی به سایت خود وارد کنید.

10 راز یافتن بهترین کلمات کلیدی سایت


1- کلمات کلیدی طولانی (Long-Tail Keywords)

کلمات کلیدی طولانی معمولا عبارات 3 تا 5 کلمه ای هستند. این کلمات کلیدی مناسب بهینه سازی سایت ها هستند زیرا به هدف جستجوی افراد در چرخه خرید نزدیک تر هستند. به همین خاطر حتی اگر حجم جستجوی کمتری دارند اما ترافیک هدفمندی را به سمت سایت جذب می کنند و بااینکه نسبت به کلمات کلیدی کوتاه رقابت پذیری کمتری دارند اما بهتر می توان از آنها برای رتبه بندی استفاده کرد و این یعنی ارسال ترافیک بیشتر به سمت سایت.

چطور می توان کلمات کلیدی طولانی پیدا کرد؟
عنوان محصولات بهترین مکان برای یافتن کلمات کلیدی مناسب است. فهرستی از کلمات کلیدی محصولات و خدمات خود را در ابزار Google Keyword Tool جستجو کنید . در این زمینه حتما باکس Exact Match را بررسی کنید.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:
b-50x50-1480-1536152114-keyword-types 10 راز یافتن بهترین کلمات کلیدی سایت - پونه مدیا


2- اندیس گذاری کلمات معنایی (LSI)

راز پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی برای سئو استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با کلمات کلیدی اصلی است. LSI بسیار کارایی دارند. زیرا موتورهای جستجو بسیار هوشمند شده اند. به عنوان اگر متن شما در مورد خودرو است موتور جستجو انتظار دارد کلمات دیگری مانند مدل، قطعات ماشین، ساختن را در متن شما ببیند. هر چه تعداد این کلمات در متن بیشتر باشد محتوای شما از اعتبار بیشتری برخوردار بوده و مرتبط بودن آن بیشتر درک می شود. به همین شیوه می توانید به رتبه بندی بالاتری دست پیدا کنید.

چطور کلمات کلیدی معنایی LSI پیدا کنیم:
کلمات کلیدی اصلی خود را در ابزار Google Keyword Tool با تیک " Broad Match " جستجو کنید. در اینجا فهرستی از کوئری هایی که مشابه با کلمه کلیدی شما باشد به ترتیب های مختلف و یا کلمات پایانی مختلف مانند ( ها، ات، اند،و .. ) نمایش داده می شوند. در گوگل نیز می توانید کلمه کلیدی را با قرار دادن ~ قبل از آن جستجو کنید تا نتایج مرتبط با آن را بیابید.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:
b-50x50-1446-1533796796-semantic-search-seo 10 راز یافتن بهترین کلمات کلیدی سایت - پونه مدیا

3- چشمتان به روندها باشد.

روندها به شما نشان می دهد چه جستجویی مشهور است. اگر هر کدام از این کوئری ها یا عناوین معروف به حوزه کاری شما مرتبط است در صورتی که بتوانید این عناوین را بیابید می توانید به ترافیک زیادی دست پیدا کنید.

چطور کلمات کلیدی روند دار ( مشهور) را پیدا کنیم:
ابزارهای زیادی برای پیدا کردن کلمات کلیدی روند دار وجود دارد اما مهم ترین آن گوگل ترندز  (Google Trends) است.
گوگل ترندز یک ابزار عالی برای تهیه فهرستی از کلمات و عبارات کلیدی مرتبط بر اساس دادهای عناوین خود گوگل است . مقایسه نتایج در گوگل ترندز نیز امکان پذیر است و می توان توسط آن کلمات کلیدی مختلف را در کنار هم مقایسه کرد. به علاوه این ابزار به شما نشان می دهد که کدام کلمات در حال شهرت یافتن هستند و علایق چگونه برای یک کلمه کلیدی خاص در حال تغییر است . همچنین نشان می دهد یک کلمه کلیدی در حوزه محلی چه عملکردی دارد . 

4- کلمات کلیدی موقعیتی

اضافه کردن نام کشور، منطقه و یا شهر به کلمات کلیدی اصلی شما را از بقیه متمایز می کند و در نتایج جستجوی محلی در رتبه بالاتر قرار می دهد.
اگر شما دارای موقعیت فیزیکی کسب و کار هستید کلمات کلیدی موقعیتی به کارتان می آید. موقعیت مکانی شما در گوگل مپ نمایش داده می شود و مشتریان ترغیب به خرید از شما چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین می شوند.
شما می توانید به جای کلمات کلیدی موقعیتی به صورت سرمایه گذاری در علاقه مندی های بازار هدف به خرید محلی، ارسال سریع تر و یا ملاقات ها ی رو در رو عمل کنید.
چطور می توان کلمات کلیدی موقعیتی را پیدا کرد؟
موقعیت خود را در Google Places اضافه کنید. از هر ابزار کلمات کلیدی که استفاده می کنید نتایج به طور خودکار بر اساس کشور فیلتر می شود اما می توانید آنها را بر اساس شهر و ایالت نیز فیلتر کنید.

حال ببینیم در گوگل آنالیتیکس چه خبر است؟

best keywords use analytics

اگر در حال حاضر سایت شما دارای مقداری ترافیک است مشاهده کنید کدام کلمات کلیدی در حال کار کردن هستند و ترافیک بیشتری به سایت شما روانه می کنند. از مشتقات کلمات کلیدی مجددا استفاده کنید و نتیجه را ببینید. چه چیزی این چرخ را به حرکت وا می دارد ؟


5- کلمات کلیدی را بر اساس منافع فروش اولویت بندی کنید

بهترین کلمات کلیدی آن است که منجر به فروش شود. به همین خاطر یکی از رازهای پیدا کردن کلمات کلیدی مربوط به وب سایت تاثیری است که آنها بر فروش می گذارند.
چطور کلمات کلیدی منفعت زا را پیدا کنیم ؟
ابتدا کلمات کلیدی خود را سرچ کرده و آنها را در فهرست های جداگانه قرار دهید. سپس هزینه هر محصول یا خدمات را فهرست کرده و تعیین کنید کدام محصولات می تواند به فروش بیشتر منجر شود. در پایان از این اطلاعات جهت اینکه کدام کلمات کلیدی ارزش بیشتری دارند و البته از کدام کلمات کلیدی بیشتر استفاده می کنید بهره ببرید.


7- رقابت را بررسی کنید.

کسب و کارهای خطر پذیر از همان ابتدا به دنبال کلمات کلیدی رقابتی هستند اما کسب و کارهای محافظه کار ترجیح می دهند از کلمات کلیدی کم رقابت استفاده کنند و در طی زمان موفقیت خود را بسازند.
در هر صورت، بهتر است همیشه سطح رقابت کلمات کلیدی خود را دریابید تا بفهمید برای رسیدن به نتیجه چه اندازه تلاش لازم است.
اگر از ابزارهای جستجوی پرداختی استفاده می کنید نتایج رقابت مندی زیادی برای شما روشن شده است اما اگر اینطور نیست مراحل زیر را دنبال کنید :
- از گوگل پلاس و یا جیمیل لوگ اوت کنید .
- کلمه کلیدی خود را در گوگل سرچ کنید .
- پیج رنک 10 نتیجه برتر را جمع بزنید. اگر نتیجه حاوی ویدئو بود تعداد آن نباید بیش از 10 عدد در صفحه اول بشود. در این مورد ویدئو یوتیوپ را به حساب نیاورید زیرا متعلق به خود گوگل است.
- عدد حاصله را بر 10 تقسیم کنید تا متوسط پیج رنک نتایج برای آن کلمه کلیدی به دست آید.
- از جدول زیر استفاده کنید تا سطح رقابت پذیری کلمه کلیدی را دریابید.

best keywords competition1


هر چه متوسط پیج رنک بالاتر باشد رتبه بندی برای آن کلمه کلیدی دشوارتر است. وقتی سطح رقابت کلمات کلیدی اصلی خود را یافتید آنها را بر اساس رنگ های جدول مرتب کنید تا همیشه بتوانید نگاهی سریع بدان بیاندازید.
استراتژی هوشمندانه این است که یک کلمه کلیدی پر رقابت و چندین کلمه کلیدی با رقابت پایین و متوسط برای هر صفحه انتخاب کرد تا بتوان برای کلمات کلیدd رقابتی اعتبار به دست آورد.

8- وب سایت رقبای شما

رقبای شما نیز در حال تلاش برای دست یافتن به مشتری های جدید هستند به همین خاطر می توانید از وب سایت آنها به عنوان منبع بهترین کلمات کلیدی استفاده کنید. به محتوا و بلاگ آنها نگاهی بیاندازید و عناوین و توضیحات متای آنها را برای یافتن کلمات کلیدی بررسی کنید. از ابزار SEMRush می توانید برای ملاحظه کلمات کلیدی رقیب خود که برای آن رتبه به دست آورده است استفاده کنید. با مشاهده کلمات کلیدی رقیب می توانید به استراتژی محتوای آنها دست یابید و نگرش مشتری ها راجع به کسب و کارهای آن را دریابید.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:
b-50x50-1482-1536412710-analyzing-competitor-seo 10 راز یافتن بهترین کلمات کلیدی سایت - پونه مدیا


9- Wordtracker

Wordtracker یک ابزار رایگان است که مشابه ابزار Google Adwords Keyword است . تنها کافی است کلمات کلیدی موجود خود را وارد کنید تا به فهرستی از کلمات کلیدی مشابه دست پیدا کنید .

keyword tool main grab10 - ابزار BoostSuite

ابزار BoostSuite به طور خودکار یک فهرست محتوای برتر به شما پیشنهاد می دهد که بر اساس حجم جستجو، سطح رقابت کلمات کلیدی و محتوای کنونی شما قرار دارد. همینطور از بازدیدهایی که به وب سایت شما می شود مطالبی آموخته و به طور خودکار زمانی که نیاز به یک محتوای جدید بود آن را به شما هشدار می دهد. با استفاده از ابزار به راحتی می توان استراتژی محتوای خود را تدوین کنید. هشدار خودکار یعنی اینکه شما هیچ وقت شانس نوشتن یک محتوای عالی را از دست نخواهید داد.

Increase Traffic With the Best Keywords Screenshot 5 1

رازهای شما برای یافتن بهترین کلمات کلیدی مناسب برای سئو سایت چیست؟ در بخش نظرات این موضوع را مطرح کنید تا دیگران نیز از تجربیات شما استفاده کنند. این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

 

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه در مورد تجارت الکترونیک بیشتر بدانید