18 سوپر مارکت اینترنتی موفق سال در سوپر مارکت های آنلاین

در دنیای امروز سوپر مارکت های اینترنتی قسمت بزرگی از مشغله و درگیری ما برای خرید اجناس مختلف و مراجعه به فروشگاه ها را کمتر کرده است. فروشگاه های اینترنتی زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که علاوه بر قیمت مناسب، پیک و ارسال رایگان دارند. شما می توانید تنها با یک کلیک مواد غذایی و لوازم خانگی مورد نیاز خود را بخرید و آنها را در زمان و مکان دلخواهتان تحویل بگیرید.

در ادامه به معرفی 18 سوپر مارکت اینترنتی موفق سال در بین سوپر مارکت های آنلاین اشاره می کنیم. ممکن است خیلی زود فروشگاه های آنلاین مواد غذایی گوی سبقت را از فروشگاه های سنتی بربایند. طبق نظرسنجی اخیر که توسط موسسه بازاریابی مواد غذایی(FMI) و نیلسن صورت گرفته است، طی سه ماه اخیر 49 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی بسته های کالاهای مصرفی آنلاین را خریداری کرده اند. این ارقام تنها در کمتر از یک سال با 23% مصرف کننده که در سال 2016 از فروشگاه های آنلاین مواد غذایی خرید کردند، به دو برابر افزایش یافت. این امر در کشور خودمان نیز به خوبی قابل مشاهده است و روند رو به رشد آن بر هیچکس پوشیده نست.

فهرستی از فروشگاه های مواد غذایی آنلاین

در این مطلب از سایت پونه مدیا، فهرستی از فروشگاه های مواد غذایی آنلاین دنیا را معرفی خواهیم کرد:

1-سوپرمارکت آنلاین Riverford 

این فروشگاه در سال 1987 شکل گرفت، سوپرمارکت آنلاین Riverford تنها عهده دار فروش سبزیجات ارگانیک می باشد، اما در نظر دارد اقدام به فروش غذاهای فاسد نشدنی کند. شعبه مرکزی این فروشگاه در باکفستلی، بخش دوون انگلستان می باشد. این شرکت خدمات تاثیرگذار خود را به مشتریان با ارسال به موقع و عرضه سبزیجات با کیفیت ادامه داد. علاوه بر این، وبسایتشان فرایند سفارش آسان، سریع و مناسب را به مشتری عرضه می دارد. هر هفته Riverford حدود 50000 سفارش آنلاین دریافت می کند.

2- سوپرمارکت آنلاین Grocery Gateway 

این یک تجارت خانوادگی است که به بزرگترین فروشگاه آنلاین در کانادا تبدیل شده است. برادران لانگو علاقه وافری به توسعه خدمات و محصولات بیشتر برای مشتریان خود در سوپرمارکت آنلاین Grocery Gateway دارند. آنها فهرست فوق العاده ای از غذاهای تازه پخته شده، گوشت تازه، غذاهای دریایی و خوار و بار را در وبسایتشان برای مشتریان عرضه می دارند. به محض اینکه مشتری سفارشی بدهد، آنها سفارش را به محل مورد نظر می رسانند. علاوه بر این آنها منبع قابل اعتمادی از غذاهای ارگانیک دارند که از ترمینال غذایی آنتاریو می باشد.

سوپرمارکت آنلاین Grocery Gateway 

3-سوپرمارکت آنلاین Thrifty Foods

این یک فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی است که در بریتانیا، کلمبیا و کانادا واقع شده است. سوپرمارکت آنلاین Thrifty Foods ابتدا کار خود را در جزیره ونکوور در سال 2004 به عنوان یک فروشگاه مواد غذایی آنلاین آغاز کرد. مشتریان این فروشگاه می توانند محصولات تازه دست چین شده را خریداری کنند. آنها خود را در برابر جامعه مسئول می دانند، بنابراین مواد غذایی با کیفیت را به مشتریان عرضه می دارند. این فروشگاه در کانادا رتبه بهترین فروشگاه را به خود اختصاص داده است. ارسال سریع، و ارائه خدمات خوب به مشتریان متمایز کننده این فروشگاه از سایر فروشگاه ها می باشد.

4-سوپرمارکت آنلاین Sainsbury’s online

سوپرمارکت آنلاین Sainsbury’s online دومین فروشگاه زنجیره ای بزرگ واقع در انگلستان می باشد. Sainsbury’s online در سال 1995 تاسیس شد. این فروشگاه 1415 شعبه در سراسر بریتانیای کبیر دارد. وب سایت آنلاین این فروشگاه " Sainsbury’s Online " نام دارد. مشتریان Sainsbury’s Online می توانند به صورت آنلاین مواد غذایی، پوشاک، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و موارد بیشتری را خریداری کنند. آنها حق انتخاب گسترده تری در خرید محصولات خشکبار دارند. محصولات دارای قیمت مقرون به صرفه ای هستند. Sainsbury online عهده دار ارسال محصولات با کیفیت و تازه می باشد. Sainsbury’s online به عرضه محصولات جدید ادامه می دهد تا بتواند در انتخاب کالاها تنوعی را برای مشتری به وجود آورد.

5-سوپرمارکت آنلاین Instacart

Instacart یک شرکت آمریکایی می باشد که خدمات ارسال مواد غذایی را انجام می دهد. این شرکت تجارت خود را به تورنتو و ونکوور گسترش داده است. تنها چیزی که مشتری به آن نیاز دارد برنامه ی Instacart می باشد که به واسطه آن می توان کالاهای مورد نیاز را انتخاب کرد. آنها همچنین با سایر شرکت های تجاری از جمله Costco Wholesalers و  Targetهمکاری می کنند. مواد غذایی درست همان روزی که سفارش داده شده اند در کمتر از 2 ساعت پس از سفارش، به دست مشتری می رسد.

 سوپرمارکت آنلاین Instacart

6-سوپرمارکت آنلاین LeShop.ch

حدود دو دهه است که LeShop.ch بر صنعت تجارت الکترونیک سوئیس چیره شده است. این فروشگاه دارای سهام بازار 59 درصدی می باشد. LeShop.ch از تکنولوژی سطح بالایی استفاده می کند که موجب بهبود در خدمات تحویل کالا به مشتری شده است. سوپرمارکت آنلاین LeShop.ch از نرم افزاری استفاده می کند که RELEX نام دارد که وظایف روزمره را به صورت خودکار انجام می دهد. بنابراین از حجم کار کارکنان این فروشگاه کاسته می شود. Lecho.ch مواد غذایی تازه با کیفیت را به مشتریان عرضه می دارد. در سال 2017، Lecho.ch خدمات دریافت در ماشین را به شرکای خود معرفی کرد که بوسیله ولوو و در اداره پست سوئیس مشتریان می توانند سفارش خود را در صندوق عقب ولووهای خود دریافت کنند.

7-سوپرمارکت آنلاین Coles Online

سوپرمارکت آنلاین Coles Online یک وب سایت خرده فروشی آنلاین می باشد. این یک شرکت تابع متعلق به سوپر مارکت Coles می باشد که در کشور استرالیا تاسیس شده است. Coles Online در حوزه گسترده ای در زمینه عرضه محصولات مشغول به فعالیت می باشد. مشتریان نیازمند این هستند که به وبسایت مراجعه کرده و محصول مورد نیازشان را انتخاب و تایید کنند تا سفارشاتشان درست به میز آشپزخانه شان برسد.

8- سوپرمارکت آنلاین Winder Farms

سوپرمارکت آنلاین Winder Farms یک تجارت خانوادگی آمریکایی و یک فروشگاه آنلاین مواد غذایی می باشد. Winder Farms یکی از شرکت های قدیمی محسوب می شود که در سال 1843 تاسیس شد. این فروشگاه بیش از 300 محصول از جمله لبنیات، گوشت، اسنک، نوشیدنی، غذاهای آماده و نان را به مشتری عرضه می کند. Winder Farms طی این سال ها به رشد و توسعه اش ادامه داده است. در گذشته ارسال محصول به مشتری تنها در ایالت یوتا صورت می گرفت. اما امروزه این ارسال ها به ایالات لاس وگاس، نوادا، شهرستان اورنج و کالیفرنیا صورت می گیرد. Winder Farms با تحویل محصولات درب منزل موجب کاهش مراجعات روزانه به فروشگاه مواد غذایی می شود که این امر به صرفه جویی در وقت به مشتریان کمک حائز اهمیتی می کند. Winder Farms از میزان رضایت 100% مشتری اطمینان حاصل می کند زیرا به مشتریان خود اهمیت بسیار زیادی می دهد. Winder Farms دارای محصولات با کیفیت و غذای تازه می باشد.

 سوپرمارکت آنلاین Winder Farms9-سوپرمارکت آنلاین My Cloud Grocer

شش سال پیش یهودا ورنیک و دن داش وسکی این شرکت را تاسیس کردند. آنها با چندین فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی همکاری کردند تا بتوانند فروشگاه آنلاین خود را به این سطح برسانند. سوپر مارکت ها و فروشگاه های کوچک تر می توانند محصولات خود را در وبسایت My Cloud Grocer به نمایش بگذارند تا خرید را برای مشتریان آسان تر کنند. مشتریان می توانند قیمت ها و کیفیت محصولات در فروشگاه های دیگر را با هم مقایسه کرده و بهترین آنها را انتخاب کنند. برخی از شعبه های فروشگاه My Cloud Grocer با فروشگاه های Rockland ،Market Place ،SuperStop Western Kosher،Grand ،Essex Market و Breadberry همکاری می کنند. در این میان حق انتخاب با مشتریانی است که بخواهند به فروشگاه بروند و کالاهای مورد نیازشان را انتخاب کنند یا اینکه کالاهای مورد نیازشان را درب منزل تحویل بگیرند. خدمات تحویل My Cloud Grocer منحصر به فرد می باشد. دفاتر اصلی My Cloud Grocer در بوروکلین، نیویورک سیتی و نیویورک واقع شده است.

10-سوپرمارکت آنلاین AmazonFresh

آمازون یکی از بزرگترین فروشگاه های خرده فروشی آنلاین در دنیا می باشد. سوپرمارکت آنلاین AmazonFresh یکی از شرکت های زیر مجموعه آمازون به شمار می رود که در رتبه دوم در تجارت الکترونیک فروش مواد غذایی را دارا می باشد. AmazonFresh در چندین ایالت در آمریکا، لندن، برلین، هامبورگ، مونیخ و توکیو فعالیت می کند. آنها محصولاتشان را از بهترین کارپردازانی تامین می کنند که وسایل نقلیه سریعی دارند، ابه همین جهت می توانند از تحویل سریع محصولات اطمینان حاصل کنند. همچنین این شرکت غذاهای فاسد نشدنی که به صورت قوطی، جعبه ای یا کنسروی بسته بندی شده اند را عرضه می کند. AmazonFresh سعی در عرضه محصولات با کیفیت با استانداردهای بالا و خدمات تحویل مناسب دارد. همچنین با ایجاد درگاه های پرداخت مطمئن، از مواجهه با مشکلات جدی در زمینه تجارت الکترونیک جلوگیری کرده است.

سوپرمارکت آنلاین AmazonFresh


11-سوپرمارکت آنلاین Ocado

در سال 2000، جاناتان فیمن، جیسون گیسینگ، و تیم استنیر این فروشگاه را در انگلستان تاسیس کردند. در واقع شعبه های این فروشگاه در جنوب شرقی و شمال غربی انگلستان، ولز شمالی، سواحل جنوبی انگلستان، یوشکیر، جنوب غربی انگلستان و جنوب ولز قرار دارد. برخلاف سایر فروشگاه های آنلاین، تحویل محصولات فروشگاه Ocado از انبارهای فروشگاه صورت می گیرد. میوه جات، سبزیجات، گوشت، محصولات لبنی، غذاهای ارگانیک و نوشیدنی ها در جعبه های مخصوص ارسال قرار می گیرند تا به دست مشتری برسند. آنها از آخرین تکنولوژی های یک برنامه برای Amazon Alexa استفاده می کنند و با کمک صدا و دریافت دستورات صوتی به مشتری این اجازه را می دهند که محصولی را به سبد خرید بیافزاید. علاوه براین، سوپرمارکت آنلاین Ocado ارائه خدمات خوب به مشتری را در الویت قرار می دهد؛ آنها با مشتریان خود مانند اعضای خانواده شان رفتار می کنند تا از عرضه خدمات با کیفیت به مشتری اطمینان حاصل کنند.

12-سوپرمارکت آنلاین Woolworths Supermarket Online

این فروشگاه زیرمجموعه ای از شرکت Woolworths می باشد. در کنار سوپرمارکت های Coles، سوپرمارکت آنلاین Woolworth نیزبر بازار استرالیا چیره شد.آنها از سال 1924 تجارت خود را آغاز کردند. در این فروشگاه می توان مجلات، دی وی دی ها، لوازم خانگی، محصولات بهداشتی و زیبایی، لوازم حیوانات خانگی و کودک، لوازم التحریر و مواد غذایی را یافت. آرم مواد غذایی آنها "مواد غذایی تازه مردم استرالیا" می باشد. این شعار برای جلب اعتماد مشتری برای عرضه مواد غذایی تازه با کیفیت می باشد. دستیابی به وب سایت این فروشگاه کار آسانی است بنابراین مشتریان می توانند خرید فوق العاده ای را تجربه کنند. تحویل محصولات غذایی Woolworths Supermarket Online در همان روز و روز بعد صورت می گیرد که کار را برای مشتریان راحت می کند.

13-سوپرمارکت آنلاین Peapod

Peapod در زمینه خدمات تحویل آنلاین در جایگاه ویژه ای قرار دارد. این فروشگاه در 24 بازار شهری در ایالات متحده فعالیت می کند. فروشگاه Peapod غذاهای سالم و تازه را به مشتریان خود عرضه می کند. حدود 30 سال از تاسیس این فروشگاه می گذرد اما تکنولوژی در آن به روز رسانی شده که این امر موجب بهبود ارائه خدمات می شود. دفتر مرکزی Peapod در شیکاگو قرار دارد که محصولات را از آن جا عرضه می کنند. محصولات این شرکت به واسطه شرکت آهولد تامین می شود. اپلیکیشن گوشی همراه این فروشگاه، عملیات انتخاب محصول و سفارش را برای مشتریان آسان تر می کند. Peapod وسایل نقلیه ای دارند که با آن تحویل محصولات را به خوبی انجام می دهند.

سوپرمارکت آنلاین Peapod

14-سوپرمارکت آنلاین Safeway Inc

از سال 1915 فروشگاه Safeway Inc با مواد غذایی با کیفیت آماده خدمات رسانی به شهروندان مرکزی و غربی ایالات متحده آمریکا بوده است. این فروشگاه با بیش از 1308 شعبه در ایالات متحده آمریکا، ساحل شرقی منطقه میانه، اقیانوس اطلس و... به فعالیت خود می پردازد و فروشگاه آنلاینش را مدیریت می کند. به غیر از مواد غذایی، فروشگاه Safeway گوشت، غذاهای پخته شده، نوشیدنی ها و لوازم فاسد نشدنی نیز عرضه می کند. فروشگاه آنلاین Safeway Inc تنها مواد غذایی 6 ایالت و منطقه کلمبیا را پوشش می دهد. آنها انتخاب گسترده ای برای مواد غذایی و غذا را برای مشتری فراهم آورده اند تا مشتری بتواند به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کند. خدمات عرضه محصولاتشان فوق العاده است و ارتباط بسیار خوبی با مشتری برقرار می کنند. به همین دلیل است که آنها توانسته اند به مدت طولانی در این جایگاه قرار بگیرند و فروشگاهشان را گسترش دهند.

15-سوپرمارکت آنلاین British Corner Shop

سوپرمارکت آنلاین British Corner Shop یک فروشگاه آنلاین مواد غذایی برای مهاجران انگلیسی در سراسر دنیا به شمار می رود. تحویل محصولات این فروشگاه به هر جای دنیا صورت می گیرد. این فروشگاه که برنده جایزه هایی نیز شده است، در سال 1999 آغاز به کار کرد. سوپرمارکت آنلاین British Corner Shop همه ساله در ایجاد پایگاه برای مشتری هایش گسترش یافته است. آنها کالاهای تحویلی را بیمه کرده تا بتوانند اعتماد مشتری به فروشگاه را بالا ببرند. هدف این فروشگاه فراهم کردن بهترین غذاها و مواد غذایی برای افرادی است که عاشق غذا هستند. 100% تمرکز این فروشگاه به رضایت مشتری از آنهاست تا سودآوری. آنها ارتباط بسیار خوبی با مشتریان خود برقرار می کنند و به آنها این اجازه را می دهند که کالاهایی را که فروشگاه عرضه نمی کند را پیشنهاد دهند. قیمت های آنها مصرف کننده را خشنود می سازد بنابراین آنها قادر به خرید بیشتر کالاهای مورد علاقه شان می باشند.

16-سوپرمارکت آنلاین Walmart

سوپرمارکت آنلاین Walmart یک فروشگاه زنجیره ای از هایپر مارکت ها، فروشگاه های بزرگ تخفیفی و مواد غذایی می باشد. خانواده والتن آن را اداره می کنند و به لحاظ درآمد بزرگترین فروشگاه در دنیا محسوب می شود. از سال 2016 Walmart بزرگترین فروشگاه خرده فروشی مواد غذایی بوده است. Walmart سفارشات و خرید ها را برای مشتریان به صورت آنلاین انجام می دهد. تنها کاری که مشتریان می بایست انجام دهند این است که محصولات مورد نیازشان را به صورت رایگان انتخاب کنند. Walmart با عرضه مواد غذایی تازه با کیفیت این اجازه را به مشتریان خود می دهد که در پرداخت پول صرفه جویی کنند و زندگی سالم تری داشته باشند. آنها کار خرید مواد غذایی را برای مشتریان خود آسان می کنند. مواد غذایی و به ویژه بسته های غذاییشان از برندهای معروفی و معتبری می باشند. آنها می دانند که مشتری تا چه حد در موفقیت آنها نقش بسزایی دارد به همین دلیل Safeway Inc خدمات درجه یک را به مشتریان ارائه می دهند. همچنین سوپرمارکت آنلاین Walmart به گسترش ارتباط با مشتری ادامه می دهند تا بتوانند متوجه نیازهای مشتری شوند.

سوپرمارکت آنلاین Walmart


17-سوپرمارکت آنلاین Farm Drop

سوپرمارکت آنلاین Farm Drop یک فروشگاه مواد غذایی آنلاین می باشد. Farm Drop محلی برای فروش محصولات کشاورزان و ماهیگیران محلی می باشد. این فروشگاه اینترنتی اپلیکیشنی دارد که با نصب آن بر روی گوشی های همراه مشتریان می توانند محصولات مورد نیازشان را انتخاب کنند و آنها را سفارش دهند. سوپرمارکت آنلاین Farm Drop خدمات خود را برای شهروندان لندن، بریستول و باث ارائه می دهد. Farm Drop در سال 2012 آغاز به کار کرد بنابراین کشاورزان و ماهیگیران می توانند بدون حضور واسطه ها پول بیشتری دریافت کنند. Farm Drop محصولات تازه فوق العاده ای را دارد که حاصل همان منطقه می باشد از این رو سود بیشتری به جامعه می بخشد. کارکنانشان بسیار دلسوز اند و خدماتی در سطح جهانی به مشتریان خود ارائه می کنند.

18-سوپرمارکت آنلاین ASDA

یک سوپر مارکت خرده فروش بریتانیایی است که فروش مواد غذایی، کالاهای عمومی و خدمات مالی را انجام می دهد. این فروشگاه در سال 1916 در یورکشیر تاسیس شد. تحقیقات نشان می دهد که 98% از مشتریان خریدهای خانگی انجام می دهند. مردم می توانند مواد غذایی مورد نیازشان را به صورت آنلاین از وبسایت ASDA خریداری کنند و آنها را در فروشگاه های ASDA نگهداری کنند. سوپرمارکت آنلاین ASDA منبع قابل اعتمادی برای مواد غذایی و غذاهای با کیفیت به شمار می رود. آنها قیمت های فوق العاده ای روی محصولاتشان گذاشته اند. در واقع محصولات قیمتی کمتر از ارزش واقعی شان با توجه به کیفیت بالایشان دارند. ASDA خریداران شخصی دارد که بهترین و تازه ترین محصولات را انتخاب می کنند. خدمات تحویل محصول آنها قطعا سر وقت صورت می گیرد زیرا هدف آنها جلب رضایت مشتری می باشد.

نتیجه گیری

در این مطلب از پونه مدیا ما ضمن بررسی و معرفی سایت های فروشگاهی و سوپرمارکت های آنلاین، 18 مورد از بهترین سوپرمارکت های آنلاین را از نظر نوع مواد غذایی در حال فروش، منطقه جغرافیایی، میزان تخفیفات، نوع ارسال و پیک هر کدام مقایسه نمودیم. با توجه به آمارهای بیان شده در مقدمه و تجربه های موفق این سوپرمارکت های آنلاین در سراسر دنیا و نظر به پتانسیل بالای شهرهای بزرگ ایران، می توان کسب و کارهای اینترنتی موفقی مانند سوپرمارکت آنلاین داخلی را ایجاد نموده و گسترش داد. امیدواریم این مطلب از سایت پونه مدیا  برای ایجاد یک سوپرمارکت آنلاین میهنی موثر واقع شود.

اگر شما نیز سوپرمارکت آنلاین یا فروشگاه موادغذایی آنلاین موفقی در ایران می شناسید به ما معرفی کنید و تجربه های خود را در اختیار ما و دوستان خود قرار دهید تا در آینده بر اساس این نظرات بتوانیم فروشگاه های آنلاین داخلی را بهتر بشناسیم و باعث رونق فروش آنلاین شویم.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

دیدگاه‌ها  

0
0
# هادی غفوری 1398-06-20 17:32
سلام، مطلب جامع و کاملی بود.
یه سوالی برام پیش اومده: سوپرمارکت اینترنتی در ایران با توجه به تاخیرهای بالای حمل و نقل می تونه به صرفه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید