blog-org-792-1484217541-alexa-ranking رتبه بندی در الکسا چگونه انجام می شود ؟

سرویس الکسا عمدتا با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و همچنین دیگر وب سایتها اقدام به رتبه بندی می کند. خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیون می باشد که هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشد وب سایت مربوطه از رتبه بالاتری برخوردار است.

روش کار الکسا نصب نوارابزار خود بر روی مرورگرهای مختلف است. هنگامی که کاربران در حال گشت و گذار در سایت های مختلف مشغول هستند نوار ابزار مربوطه اطلاعات بازدید از هر سایت را به سرور مرکزی الکسا فرستاده و بر اساس آن رتبه سایت تعیین می گردد. علاوه بر این مدیران سایت ها با ثبت نام در این سرویس به الکسا این  امکان را می دهند که هم اطلاعات بازدید سایت را استفاده کنند هم اطلاعات دقیق تری داشته باشد و بتواند رتبه سایت را ارتقا دهد.

به طور خلاصه رتبه الکسا بر اساس اطلاعاتی بدست می آید که افرادی که نوار ابزار الکسا را بر روی مرورگر خود نصب کرده اند به الکسا می دهند. امتیاز روزانه الکسا بر اساس معیارهایی مانند بازدید روزانه، نرخ پرش، تعداد بازدید از صفحات، زمان بازدید از سایت و... محاسبه می شود. بیشترین تاثیر را در میان پارامترهای فوق بازدید سایت دارد، طبق یک فرمول قدیمی هر چه بازدید یک سایت بیشتر باشد ارزش بیشتری دارد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید