blog-org-858-1486821427-google-penguin-penalty-seo-myth 4 دلیل اینکه سایتهایی که با گوگل پنگوئن گرفته  می شوند به جایگاه خود باز نمیگردند

در سال 20120 وقتی که گوگل الگوریتم پنگوئن خود را اجرا کرد خیلی از سایت ها رتبه ی خود را در گوگل از دست دادند و طی دو سال گذشته موفق نشده اند که به جای خود باز گردند.

در این مقاله به بررسی 4 دلیلی که ممکن است سایت شما بعد از اعمال پنگوئن هنوز به جایگاه قبلی خود برنگشته باشد خواهیم پرداخت:

دلیل اول:

شما به اندازه ی کافی لینک های درست ندارید.

اگر لینک های غیر طبیعی زیادی هستند که به سایت شما اشاره می کنند این خیلی در آنالیز پنگوئن اهمیت دارد ، در واقع الگوریتم پنگوئن درست شد تا گوگل متوجه شود چه کسانی برای بدست آوردن رتبه ی بهتر تقلب می کنند.

اگر گوگل متوجه شود که لینک های غیر طبیعی زیادی به سایت شما وجود دارد نه تنها صفحه های لینک شده بلکه کل سایت شما رتبه ی منفی دریافت می کند.

دلیل دوم:

لازم است منتظر تازه سازی پنگوئن باشید شما تا زمانی که پنگوئن تازه نشود نتیجه ی تغییرات خود را نخواهید دید.

تا زمانی که گوگل دوباره الگوریتم خود را به روزرسانی نکند و مجدداً به بررسی سایت ها نپردازد شما نمی توانید به جایگاه قبلی خود در رتبه بندی گوگل برگردید. که البته برخی از سایت ها دوبار نیاز به تازه سازی الگوریتم دارند تا به جای خود باز گردند.متاسفانه مشخص نیست که گوگل چه موقع دوباره سایت شما را بازنگری خواهد کرد.

دلیل سوم:

سایت شما لینک های مناسبی برای رنک شدن ندارد.

درست است که گوگل لینک های پولی و غیرطبیعی را شناسایی می کند ولی شما همچنان نیاز به روندهایی دارید که لینک های واقعی و خوب برای سایت خود ایجاد کنید. به هر حال گوگل به جاهایی که شما در آن ها  لینک شده اید اهمیت می دهد و در رتبه ی شما در گوگل تاثیرگذار است.

دلیل چهارم:

فاکتورهایی که سایت شما را عقب نگه میدارد.

فقط پنگوئن نیست که سایت شما را عقب نگه می دارد و اجازه نمی دهد که شما به رتبه ی قبلی خود در گوگل دست پیدا کنید ممکن است پنگوئن و پاندا هر دو با هم باعث عقب نگه داشته شدن سایت شما باشند.پاندا هم نوعی فیلتر اطمینان است درست مثل پنگوئن، الگوریتم پاندا به جای اینکه روی لینک های شما بررسی داشته باشد روی کیفیت صفحات سایت شما بررسی خود را انجام می دهد و البته موارد دیگری هم هستند که ممکن است شما را عقب نگه دارند مثل اینکه اتفاقی صفحات  شما ایندکس نشوند یا فایل  Robots.txt شما ربات ها را بلاک کرده باشد و یا حمله ی نرم افزار های مخرب و ....

خلاصه مطلب اینکه این امکان وجود دارد که سایت شما بعد از بررسی پنگوئن بتواند به جای خود بازگردید ولی کار ساده ای نیست .لازم است لینک های اضافی و بیهوده که وزن ندارند را پاکسازی کنید .نکته ی دیگر اینکه برای بهبود وضعیت رتبه ی سایت خود باید به جاهای مناسب لینک شده باشد و پس از این اقدامات  منتظر به روزرسانی پنگوئن باشید تا دوباره این الگوریتم به بررسی سایت شما بپردازد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند