blog-org-868-1486620396-data-analysis-seo-cms مشخصات یک سیستم مدیریت محتوا برای سئو بهینه سازی بهتر سایت

یکی از سوالات که عمدتا برای کاربران ایجاد می شود این مطلب است که آیا سیستم مدیریت محتوای آنها بر سئو تاثیر گذار است یا نه و اگر تاثیر گذار است چه مواردی در مورد سیستم مدیریت محتوای خود باید در نظر بگیرند تا بتوانند بعدا بهینه سازی سایت بهتری داشته باشند و موتور های جستجو آنها را زودتر پیدا کنند. برای انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای مناسب سئو باید ده مورد کامل بررسی شود، که از مراحل سئو سایت می باشد.

لازم است بتوانید عنوان صفحه را تغییر دهید و برای صفحات متا دیتا بنویسید

یک سیستم مدیریت محتوای خوب باید این امکان را به شما بدهد که متا دیتای صفحات خود را بنویسید از تگ های H استفاده کنید کلمات کلیدی تعریف کنید و عنوان صفحه داشته باشید که هر کدام این موارد لازم است به صورت جداگانه امکان تغییر دادن داشته باشند.

سیستم نوارمنو باید به صورت سی اس اس باشد 

بهتر است که نوار منوی شما به صورت جاوا اسکریپت یا فلش یا جی کوئری نباشد چون این نوع منو ها اکثر به وسیله گوگل متنی شناسایی می شوند یا اصلا به عنوان لینک های اصلی واقع در تمام صفحات سایت شناخته نمی شوند بهترین حالت استفاده از منو هایی است که از استایل سی اس اس استفاده کرده اند.

ساختار آدرس ها

از سیستم مدیریت محتوایی استفاده کنید که ساختار آدرس ها را به صورت یکتا ایجاد می کند به شما امکان می دهد که متن های داخل آدرس ها را تعیین کنید از سیستم های مدیریت محتوا یی استفاده نکنید که برای هر مطلب دو آدرس ایجاد می کنند یا آدرسهایی که به ازای هر بار بازدید تغییر می کنند.

از تگrel=canonical پشتیبانی کند

این امکان برای ایجاد نشدن محتوا های تکراری بسیار مناسب است

امکان ساخت نقشه سایت xml در آن وجود داشته باشد

راه های بسیار زیادی ب رای ساختن نقشه سایت در سایت شما وجود دارد در این صورت اگر سیستم مدیریت محتوای شما به صورت اتوماتیک این کار را برای شما انجام نداد شما می توانید به روش دیگری این کار را انجام دهید ولی اگر سیستم مدیریت محتوا این کار را برای شما انجام دهد کارها برای شما بسیار ساده تر می شود.

بهتر است که frame/ iframe نبادشد

سیستم های جستجو برای درک فریم ها و ای فریم ها مشکل دارند و در صورتی که شما از آنها استفاده کردید امتیاز مطلب داخل سایت شما برای سایتی است که مطلب های فریم از آن می آید 

تغییر آدرس های 301 داشته باشد نه تغییر آدرس های 302

مطمئن باشید که وقتی سایت شما تغییر آدرس درست می کند تغییر آدرس ها به صورت تغییر آدرس 301 ایجاد می شود نه تغییر آدرس های 302 پس به صورت پیش فرض سیستم مدیریت محتوای شما لازم است تغییر آدرس های 301 را پشتیبانی کند نه تغییر آدرس های 302 باعث می شوند مدلی به نظر برسد که مطلب تکرار شده است

صفحه بندی

خیلی خوب است که Cms دارای تگ های rel=Next/ rel=Prev باشد.

  • تگ های Alt سفارشی

توانای سفارشی سازی متن هایی با تمام ویژگی ها برای Cms شما الزامی است.موتورهای جستجو عکس های لینک نشده را به صورت محتوای داخل سایت می بینید.

  • نمودار راهبری (Breadcrumb y Navigation)

سیستم های مدیریت محتوا لازم است که دارای امکان ایجاد نوار راه بری به صورت اتوماتیک باشند برای استفاده ی کار این نوار از اهمیت زیادی برخوردار است که البته لازم است که حالت یکتا باشد.