blog-org-892-1485842913-seo-business بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو - پونه مدیا

کلمه ی SEO  مخفف ( بهینه سازی برای موتورهای جستجو ) می باشد.تصمیم گیری برای استخدام یک نفر جهت بهینه سازی سایت تان برای موتورهای جستجو یک تصمیم حیاتی برای سایت شما می باشد که باعث بهتر شدن کارایی سایت و صرفه جویی در وقتتان می گردد. البته اگر فرد یا شرکت مناسبی برای این کار انتخاب نکنید ممکن است نتیجه ی کاملا برعکس بگیرید و به جای بهتر شدن جایگاه شما به بدتر شدن بیانجامد بنابراین سعی کنید برای انتخاب فرد یا شرکت مناسب دقت کافی به عمل آورید.

سئو به معنای بهینه سازی وبسایت برای موتور های جستجو نظیر گوگل ‌، یاهو و بینگ میباشد.به زبان ساده اگر سایت خود را با توجه به علایق و نظریات موتورهای جستجو بنا کنیم ،در هرچه بیشتر دیده شدن وب سایتتان در ابتدای نتایج گوگل بسیار موثر میباشد و این مورد نشان دهنده عللاقمندی موتورهای جستجو به وب سایت شما می باشد.
بهینه سازی وبسایت به دو قسمت اصلی تقسیم بندی میشود، سئو داخلی و سئو خارجی که در ادامه به توضیح هرکدام پرداخته می شود.
در سئوی داخلی تمرکز بر روی بهینه کردن ساختار داخلی وبسایت برای موتورهای جستجو میباشد.
در سئوی خارجی تمرکز اصلی بر روی پروسه لینک بیلدینگ میباشد.

سئوی داخلی پیش نیاز سئوی خارجی محسوب میشود و باتوجه به آپدیت های مداوم الگوریتم گوگل ، اهمیت سئوی داخلی بیش از پیش احساس می شود. یکی از موارد مهم در سئوی داخلی ، بهینه بودن سرعت وبسایت می باشد.هدف از افزایش سرعت وبسایت ، افزایش رضایت کاربران و دسترسی بهتر و راحت تر اسپایدرهای گوگل به وبسایت می باشد. علاوه بر سرعت وبسایت ، موارد دیگری نیز در سئوی داخلی مطرح می گردند. نظیر : بهینه سازی کدها و متاتگ ها ، بررسی وبمستر تولز گوگل و کانفیگ کردن آن و ... .

پس از انجام سئوی داخلی می بایست سئوی خارجی نیز بر روی وبسایت اعمال گردد تا نتیجه ای که مطلوب مشتری و همین طور تیم سئو ارزان است ، حاصل گردد.نتیجه مطلوب ، رسیدن به صفحه اول گوگل و طبیعتا افزایش بازدیدکننده ، افزایش فروش و درآمدزایی بیشتر است.در سئوی خارجی مهمترین قسمت قابل انجام لینک بیلدینگ می باشد.

برای سئو سایت از فرد استفاده کنیم یا شرکت؟

مطمئنا شرکت ها قابلیت اعتماد بیشتری نسبت به افراد  دارند و دلیل آن را می توان نیاز به مشتری های زیاد وتبلیغات مثبت عنوان نمود و مطمئنا بیشترین و بهترین تلاش خود را برای شما ارائه می دهند همچنین شما به جای روبرو شدن با یک نفر با  مجموعه ای از متخصصین حرفه ای روبرو هستید که قطعا بهتر از یک فرد پاسخگوی نیازهای  شما خواهند بود .و در صورت بروز هرگونه مشکلی شما میتوانید به مسئولین بالاتر آن شرکت مراجعه کرده و مشکلات خود را برطرف نمایید .

همیشه در نظر داشته باشید که برای  بهتر شدن سئوی سایت خود نیاز به یک تیم حرفه ای ، منظم و در دسترس دارید.

الگوريتم رتبه‌بندي گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک سايت است. از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند.

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.

 بعد از اينکه سئوبراي بهبود رتبه‌بندي سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي کار خود را شروع کرد، اين فرآيند نيازمند دانش و زمان براي پياده‌سازي روش‌هاي خود شد. زمان، بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري اوليه براي بهينه شدن سايت و يا يک صفحه است.

بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است. براي وب سايت‌ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که 58.4 درصد کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند.

اين جاي تعجب نيست که وب سايت‌ها با محصولات و خدماتي که بفروش مي‌رسانند بر سر رسيدن به رتبه يک نتايج جستجو رقابت کنند. 

 بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
  • باعث ایجاد برند می شود.
  • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
  • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
  • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

بهترین زمان برای کمک گرفتن برای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو:

اگر در نظر دارید سایتی بهینه برای موتورهای جستجو داشته باشید بهترین زمان برای کمک گرفتن در این باره زمانی است که می خواهید سایت خود را از نظر طراحی تغییر دهید یا در نظر دارید یک سایت جدید راه انداز نمایید به این ترتیب از زمان طراحی نوع طراحی و قالب هم هماهنگ با موتورهای جستجو خواهد بود البته باید بدانید که امکان بهینه سازی برای سایت های کنونی و فعال نیز وجود دارد.

ابزارهای گوگل و نقش گوگل در بهینه سازی سایت شما چیست؟

در ذهن داشته باشید که نتایج جستجوی موتور گوگل نتایجی است طیفی و گاها تبلیغات پولی در گوگل هم موثر است . گوگل برای بالاتر بردن رتبه شما در جستجو پولی دریافت نمی کند.

ابزارهای گوگل برای کمک به این کار عبارت است از :

1- مدیر سایت گوگل (Google Webmaster)

2- بلاگ مرکزی مدیر سایت (Google Webmaster Central Blog)

3- آنالیز کننده ی گوگل (Google Analytics)

این ابزارها علاوه بر اینکه به شما کمک می کنند تا بتوانید در مورد وضعیت کنونی سایت خود در موتورهای جستجو اطلاعات لازم کسب کنید راهکارهایی نیز برای بهتر شدن کارایی سایتتان به شما ارائه می دهند.

قبل از هرگونه اقدامی در راستای بهتر شدن سئوی سایت خود بهتر است ابتدا در مورد نحوه ی  عملکرد موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری کسب کنید و در این راستا میتوانید از خود موتورهای جستجو کمک بگیرید.

 

 

 

 

 

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید