کلمات کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی اصطلاحاتی هستند که در رابطه با متن می باشند و علاوه بر اینکه در ارتباط با موتور های جستجو بکار می روند به کاربران سایت نیز این امکان را می دهد که از محتوای متن ما با خبر شوند. موتورهای جستجو از طریق خزنده ها و ربات هایی که دارند می توانند محتوای صفحات را بخوانند و یکی از مهمترین معیارهایی که این ربات ها برای رتبه دادن و تعیین موضوع آن صفحه در نظر دارند، نحوه بکارگیری کلمات کلیدی است.
بدین صورت اگر شما در نحوه استفاده از کلمات کلیدی دقت بیشتری به خرج دهید، می‌توانید بازدید هدفمندتری را به سمت وب سایت خود هدایت کنید و تعداد بازدید های خود را افزایش دهید.

چرا سئو کلمات کلیدی از اهمیت بالایی برخوردارند؟

شما باید بدانید که مردم چگونه و با چه کلمات و عباراتی در مورد محصولات، خدمات و اطلاعاتی که شما ارائه می کنید، جستجو می کنند. تا از این طریق رسیدن کاربران به سایت خود را آسان کنید. در غیر اینصورت سایت شما در میان انبوه نتایج موتورهای جستجو گم می شود و کاربران به سراغ سایر صفحات می روند. انجام سئوی کلمات کلیدی به شما کمک خواهد کرد تا نسبت به سایر رقبای خود رنک و رتبه بالاتری کسب کنید.
با کلمات کلیدی مناسب شما می توانید ترافیک بیشتری از موتورهای جستجو به دست آورید.

اهمیت کلمات کلیدی
کلمات کلیدی کمک می کند تا سریعتر رتبه وبلاگ و سایت خود را بالا ببرید.
زمانی که شروع می کنید به بهینه سازی وبلاگ برای سئو، انتخاب بهترین کلمات کلیدی اولین موضوعی است که باید بدانید.
رتبه بندی براساس کلمات کلیدی مناسب قادر خواهد بود وب سایت شما رو بسازد و یا اینکه از بین ببرد. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی مورد تقاضا در بازار کارتان نه تنها می توانید بفهمید کدام اصطلاحات و عبارات برای هدف قرار دادن در سئو مناسب هستند بلکه بطور کلی می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مشتریانتان بدست آورید.

جایگاه صحیح کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئو سایت

- وجود کلمات کلیدی در عنوان مطلب

 عنوان نوشته شما بسیار مهم است در انتخاب آن دقت کنید . آن را به درستی همراه با کلمات کلیدی متن انتخاب کنید و با یک انتخاب جذاب تعداد کلیک روی آن مطلب را افزایش دهید و سپس کلمات یا اصطلاحات مرتبط با عنوان را به صورت پراکنده در متن بیاورید. این اولین و مهمترین قدمی است که باید انجام دهید.

- وجود کلمات کلیدی در متن و بهینه سازی متن

سعی کنید مطالب شما غنی باشد زیرا مقالات کوتاه بازدید خوبی ندارند و بدین ترتیب رنک شما پایین می آید. پس بهتر است هر مقاله شما حداقل از 300 کلمه تشکیل شده باشد و از کلمات کلیدی در متن خود حتما استفاده نمایید..
همچنین بخاطر داشته باشید که کلمات کلیدی خود را در بند اول و آخر نوشته حتماً بیاورید. یکی از مواردی که خزنده به آن توجه خاص می‌کند، همین است. این یعنی موضوع نوشته شما مشخص‌تر است.
سعی کنید به تناسب جا و مکان نوشته، از سبک های ضخیم، کج و زیرخط‌دار حتماً استفاده کنید.

- خود را به جای کاربران سایت فرض کنید

توجه کنید از کلمات کلیدی‌ای استفاده کنید که مخاطبان در موتور جستجو به دنبال آن می‌گردند خود را به جای مشتری بگذارید ،  اگرشما جای آنها بودید با چه کلماتی دنبال محصول و خدمت خود میگشتید . برای این کار می توانید از دوستان و آشنایان نیز کمک بگیرید و از نظر آنها نیز آگاه شوید.

- استفاده از عبارات کلیدی طولانی

از عبارات کلیدی چند کلمه ای و طولانی استفاده کنید ، برای عبارات تک کلمه ای معمولا رقابت زیادی وجود دارد و شانس شما پایین می آید.

- استفاده از کلمات با غلط املایی

از کلمات با املای اشتباه نیز استفاده کنید ، بسیاری از کلمات با املای اشتباه جستجو می شوند . 

- کلمات کلیدی رقبا

کلمات کلیدی رقبای خود را بررسی کنید و از آنها نیز در سایت خود استفاده کنید.

- توجه به پیشنهادات گوگل

از کلمات کلیدی که خود گوگل پیشنهاد می دهد نیز استفاده کنید . معمولا آنها کلماتی هستند که بیشترین جستجو را در موتورهای جستجو دارند.

- عدم استفاده از کلمات کلی و عمومی

از کلمات کلیدی کلی که بیانگر منظور شما نمی باشد ، استفاده نکنید به عنوان مثال واژه فروش برای یک فروشگاه اینترنتی و فروش کالایی خاص مناسب نیست و به جای آن مثلا بنویسید فروش تلفن همراه برند سامسونگ    

- استفاده از متا تگ ها

به متاتگ ها توجه کنید درسایت های طراحی شده با  سایت ساز آنلاین یوتاب تگ description بصورت اتوماتیک تنظیم می شود و همچنین امکان درج سایر متا ها همانند متا تگkeywords در پنل مدیریت سایت ها تعبیه شده است
از تنظیمات سایت > تنظیمات سئو > متاتگ keywords  کلماتی که در کل سایت شما اهمیت دارند را درج نمایید.

این را باید بدانید که اکثر موتورهای جستجو  بیشتر از 150 تا نهایتا 200 کاراکتر را نمی خوانند.
پس کلمات کلیدی زیاد نه تنها به افزایش بازدید شما کمک نمیکند، بلکه باعث سنگین شدن سایت و همچنین در صورت تکرار کلمات کلیدی باعث اسپم شناخته شدن شما توسط موتورهای جستجو میشود و دیگر برای شما بازدیدکننده فرستاده نمی شود.
استفاده بهینه از کلمات و عبارات کلیدی این امکان به شما داده می شود که کسب و کار شما در دنیای مجازی روز بروز پر بارتر شود و میزان بازدید از سایت شما بالا رود.

قضاوت در مورد ارزش یک کلمه کلیدی

ارزش یک کلمه کلیدی در وب سایت شما چقدر است؟ اگر شما مالک یک فروشگاه آنلاین کفش باشید، چگونه می توانید فروش بیشتری از بازدید کنندگانی که کفش های قهوه ایی یا چکمه مشکی جستجو می کنند داشته باشید؟ کلمات کلیدی که بازدید کنندگان در موتورهای جستجو تایپ می کنند اغلب در دسترس مدیران سایت و ابزارهای جستجوی کلمه کلیدی که برای پیدا کردن این اطلاعات به ما کمک می کنند هستند. به هرحال، آن ابزارها نمی توانند به ما نشان دهند که بطور مستقیم چقدر ترافیک از طریق آن جستجو دریافت کرده ایم. برای فهمیدن ارزش کلمه کلیدی ما نیاز به درک و شناخت وب سایت خودمان، ایجاد برخی از فرضیه ها، آزمون، و تکرار فرمول بازاریابی اینترنتی کلاسیک داریم.

فرآیند اصلی برای ارزیابی میزان ارزش یک کلمه کلیدی

از خودتان بپرسید:

آیا این کلمه کلیدی با محتوای وب سایتتان مرتبط است؟ آیا جستجوگران زمانی که از این کلمات کلیدی استفاده می کنند آنچه که در در وب سایت شما دنبال آن هستند را پیدا خواهند کرد؟ ایا آنها از آنچه که پیدا می کنند خوشحال خواهند شد؟آیا این ترافیک بازده مالی و یا دیگر اهداف سازمانی خواهد داشت؟ اگر پاسخ به تمام این سوالات مثبت است پس اقدام کنید.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

تحقیق درمورد کلمه کلیدی

کجا میتوانیم همه اطلاعات درمورد تقاضای کلمه کلیدی و ارجاعات کلمه کلیدی را بدست آوریم؟ از منابع تحقیقاتی زیر استفاده کنید.

  • کلید واژه moz
  • ابزار برنامه ریزی کلید واژه گوگلAdwords
  • روندهای گوگل
  • از اطلاعات تبلیغ مایکروسافت بینگ
  • دانلود رایگان تقاضای کلید واژه Wordtracker

سختی کلید واژه

شانس من برای موفقیت چقدر است؟ به منظور شناختن کلمات کلیدی مناسب برای هدف قرار دادن، نه تنها لازم است میزان تقاضا برای یک عبارت یا اصطلاح داده شده را بدانیم بلکه میزان کار مورد نیاز برای رسیدن به رتبه بندی بالا را نیز بدانیم. اگر برندهای بزرگ 10 نتایج اول جستجوها را کسب کرده اند و شما اندکی بیش نیست که وارد وب شده اید، با نبرد دشواری برای رتبه بندی می توانید با سال ها تلاش آنرا بدست آورید.

سختی کلمات کلیدی

امتیازی ثبت نشده است.