کلمات کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی اصطلاحاتی هستند که در رابطه با متن می باشند و علاوه بر اینکه در ارتباط با موتور های جستجو بکار می روند به کاربران سایت نیز این امکان را می دهد که از محتوای متن ما با خبر شوند. موتورهای جستجو از طریق خزنده ها و ربات هایی که دارند می توانند محتوای صفحات را بخوانند و یکی از مهمترین معیارهایی که این ربات ها برای رتبه دادن و تعیین موضوع آن صفحه در نظر دارند، نحوه بکارگیری کلمات کلیدی است.

بدین صورت اگر شما در نحوه استفاده از کلمات کلیدی دقت بیشتری به خرج دهید، می‌توانید بازدید هدفمندتری را به سمت وب سایت خود هدایت کنید و تعداد بازدید های خود را افزایش دهید.

شما باید بدانید که مردم چگونه و با چه کلمات و عباراتی در مورد محصولات، خدمات و اطلاعاتی که شما ارائه می کنید، جستجو می کنند. تا از این طریق رسیدن کاربران به سایت خود را آسان کنید. در غیر اینصورت سایت شما در میان انبوه نتایج موتورهای جستجو گم می شود و کاربران به سراغ سایر صفحات می روند. انجام سئوی کلمات کلیدی به شما کمک خواهد کرد تا نسبت به سایر رقبای خود رنک و رتبه بالاتری کسب کنید.

  • با کلمات کلیدی مناسب شما می توانید ترافیک بیشتری از موتورهای جستجو به دست آورید.
  • کلمات کلیدی کمک می کند تا سریعتر رنک بلاگ و سایت خود را بالا ببرید.

زمانی که شروع می کنید به بهینه سازی وبلاگ برای سئو، انتخاب بهترین کلمات کلیدی اولین موضوعی است که باید بدانید.

گاهی پیش می آید که 95 درصد بازدید های بلاگ از موتورهای جستجو فقط مربوط به 5 درصد از پست های شما است. چرا این پست ها ترافیک بیشتری جذب کرده اند؟ در واقع برخی از پست های شما برای برخی کلمات کلیدی که بالاترین میزان جستجو را میان کاربران دارند در اولین صفحه رتبه بندی شده اند.

جایگاه صحیح کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئو سایت

وجود کلمات کلیدی در عنوان مطلب

 عنوان نوشته شما بسیار مهم است در انتخاب آن دقت کنید . آن را به درستی همراه با کلمات کلیدی متن انتخاب کنید و با یک انتخاب جذاب تعداد کلیک روی آن مطلب را افزایش دهید و سپس کلمات یا اصطلاحات مرتبط با عنوان را به صورت پراکنده در متن بیاورید. این اولین و مهمترین قدمی است که باید انجام دهید.

وجود کلمات کلیدی در متن و بهینه سازی متن

سعی کنید مطالب شما غنی باشد زیرا مقالات کوتاه بازدید خوبی ندارند و بدین ترتیب رنک شما پایین می آید. پس بهتر است هر مقاله شما حداقل از 300 کلمه تشکیل شده باشد و از کلمات کلیدی در متن خود حتما استفاده نمایید..
همچنین بخاطر داشته باشید که کلمات کلیدی خود را در بند اول و آخر نوشته حتماً بیاورید. یکی از مواردی که خزنده به آن توجه خاص می‌کند، همین است. این یعنی موضوع نوشته شما مشخص‌تر است.
سعی کنید به تناسب جا و مکان نوشته، از سبک های ضخیم، کج و زیرخط‌دار حتماً استفاده کنید.

خود را به جای کاربران سایت فرض کنید

توجه کنید از کلمات کلیدی‌ای استفاده کنید که مخاطبان در موتور جستجو به دنبال آن می‌گردند خود را به جای مشتری بگذارید ،  اگرشما جای آنها بودید با چه کلماتی دنبال محصول و خدمت خود میگشتید . برای این کار می توانید از دوستان و آشنایان نیز کمک بگیرید و از نظر آنها نیز آگاه شوید.

استفاده از عبارات کلیدی طولانی

از عبارات کلیدی چند کلمه ای و طولانی استفاده کنید ، برای عبارات تک کلمه ای معمولا رقابت زیادی وجود دارد و شانس شما پایین می آید.

استفاده از کلمات با غلط املایی

از کلمات با املای اشتباه نیز استفاده کنید ، بسیاری از کلمات با املای اشتباه جستجو می شوند . 

کلمات کلیدی رقبا

کلمات کلیدی رقبای خود را بررسی کنید و از آنها نیز در سایت خود استفاده کنید.

توجه به پیشنهادات گوگل

از کلمات کلیدی که خود گوگل پیشنهاد می دهد نیز استفاده کنید . معمولا آنها کلماتی هستند که بیشترین جستجو را در موتورهای جستجو دارند.

عدم استفاده از کلمات کلی و عمومی

از کلمات کلیدی کلی که بیانگر منظور شما نمی باشد ، استفاده نکنید به عنوان مثال واژه فروش برای یک فروشگاه اینترنتی و فروش کالایی خاص مناسب نیست و به جای آن مثلا بنویسید فروش تلفن همراه برند سامسونگ    

استفاده از متا تگ ها

به متاتگ ها توجه کنید درسایت های طراحی شده با  سایت ساز آنلاین یوتاب تگ description بصورت اتوماتیک تنظیم می شود و همچنین امکان درج سایر متا ها همانند متا تگkeywords در پنل مدیریت سایت ها تعبیه شده است
از تنظیمات سایت > تنظیمات سئو > متاتگ keywords  کلماتی که در کل سایت شما اهمیت دارند را درج نمایید.

این را باید بدانید که اکثر موتورهای جستجو  بیشتر از 150 تا نهایتا 200 کاراکتر را نمی خوانند.
پس کلمات کلیدی زیاد نه تنها به افزایش بازدید شما کمک نمیکند، بلکه باعث سنگین شدن سایت و همچنین در صورت تکرار کلمات کلیدی باعث اسپم شناخته شدن شما توسط موتورهای جستجو میشود و دیگر برای شما بازدیدکننده فرستاده نمی شود.
استفاده بهینه از کلمات و عبارات کلیدی این امکان به شما داده می شود که کسب و کار شما در دنیای مجازی روز بروز پر بارتر شود و میزان بازدید از سایت شما بالا رود.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید
عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه در مورد تجارت الکترونیک بیشتر بدانید