سئو محلی 2017

۵ روش جدید برای بهبود سئو محلی (local seo) 

اگر استراتژی های SEO را در هر زمانی دنبال کرده باشید، یک چیز کاملاً مشخص است: SEO همواره در حال تغییر است.

وقتی که به LOCAL SEO (سئو محلی) می رسیم، از همیشه مهم تر است که استراتژی های SEO داخل سایت و خارج سایت خود را برای مشتریانی که ممکن است تجارت محلی شما را جستجو کنند، بهینه کنید. رقابت محلی بسیار داغ شده است و اگر شما در رتبه بندی خودتان در کار خود بالاترین نباشید، مطمئن باشید که در بین رقیبانتان بهترین نخواهید بود.

سئو محلی یا Local SEO روند بهینه سازی وب سایت شما برای بهبود جایگاه در نتایج محلی گوگل یا همان نتایج وابسته به محل جغرافیایی کاربران است. طبق گزارش خود گوگل بیش از یک سوم ورودی های سایت ها از طریق جستجو در سال ۲۰۱۴ محلی وارد سایت شده اند، حال اگر شما از بیان مکان جغرافیایی تان در کلمه کلیدی استفاده کنید میتوانید این رقم را به ۵۰ درصد برسانید.

گوگل به تازگی توجه ویژه ای به جستجوی محلی و ارائه نزدیک ترین و بهترین نتایج به کاربران خود داشته است و این امر میتواند در آینده پررنگ تر و مهمتر نیز جلوه کند. اگر تجارت یا سایت شما محدوده جغرافیایی مشخصی را پوشش میدهد، باید به سئوی محلی (local seo) نیز توجه داشته باشید.

در این جا پنج روش SEO محلی قابل اطمینان ارائه شده است که می توانید از آنها که امسال ارائه شده استفاده کنید تا به رتبه بالای کار شما در جستجوی محلی کمک شود.

1- عنوان و تگ توضیحات هنوز مهم هستند.

عنوان و تگ توضیحات، عناصر HTML هستند که با آن ها شما می توانید انعکاس محتویات صفحه وب خودتان را سفارشی سازی کنید. متن در تگ عنوان و توضیحات در نتایج جستجو نمایش داده می شود. به این متن به عنوان یک تبلیغ کوچک نگاه کنید که باید به دقت از مهارت خود استفاده کنید.

سئو محلی


در سال گذشته، گوگل عرض حوزه نتایج جستجوی اصلی را تا ۶۰۰px افزایش داد. در پرتو این، طول عمومی قابل پذیرش برای تگ های عنوان تقریباً ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر و برای تگ توضیحات تقریبا ۱۶۰ تا ۲۰۰ کاراکتر می باشد. از این فضا بهره ببرید و خردمندانه استفاده کنید. و کاملاً مطمئن باشید که عنوان ها و توضیحات شما در نتایج جستجو قطع نمی شوند.
اگر که مطمئن نیستید که چگونه تگ های عنوان و توضیحات متای شما ممکن است دیده شوند یا اینکه چند کاراکتر می توانید در آن ها استفاده کنید، از شبیه ساز های SEOmofo و Yoast’s SEO Plugin برای WordPress استفاده کنید.

نوشتن عنوان ها و توضیحات در دنیای SEO یک هنر در نظر گرفته می شود. در دنیای رقابتی نتایج جستجو، اگر متن شما یگانه، جذاب و توصیفی نباشد، در نتیجه نرخ کلیک CTR شما کاهش خواهد یافت. به علاوه، یک کلمه یا کاراکتر اضافه می تواند متن شما برش دهد و سبب نمایش (...) شود. این موضوع ممکن است یک فاجعه واقعی نباشد اما غیر حرفه ای به نظر می آید، وقتی که این مشکل در وسط جمله باشد که عنوان یا توضیح شما را بی اثر می کند.
چه درسی باید بگیریم؟ این فضا گرانبها است و تمام کاراکتر ها شمارش می شوند و مهم هستند. در اینجا چند راهنمایی را می توانید ببینید:

⦁ هرگز فضا را روی نام صفحه تلف نکنید وقتی که اطلاعات کمک کننده ای به دست نمی آید.

سئو محلی چیست

⦁ اگر می خواهید به مشتریان محلی دست پیدا کنید، نام شهر محل تجارت خود و یا محدوده خدمت عرضه شده تان را ذکر کنید. (برای مثال، خدمت در راه شهر اصفهان)
⦁ بر استفاده از کلید واژه تک هدفه تمرکز کنید و اگر می توانید با دقت آن کلید واژه را نزدیک به شروع تگ قرار دهید.
به یاد داشته باشید که اگر نتیجه جستجوی شما در بالا نمایش داده شود، شما فقط یک لحظه تا کلیک کردن اشخاص بر لینک خود فاصله دارید. بنابرین این فرصت را با کاراکتر هایی که در متقاعد کردن یک جستجو گر با ارزش برای شما مؤثر نیست، از بین نبرید.

2- پوشه ها و استناد های آنلاین (سئو محلی)

بر اساس آماری که گوگل منتشر کرده است، تقریباً از هر پنج نفر، چهار نفر از موتوهای جستجو برای انجام جستجو های محلی استفاده می کنند. با این حال هنوز بسیاری از تجارت های کوچک حتی یک لیست بندی تجاری محلی آنلاین را طلب نکرده اند که این یک فرصت بزرگ از دست رفته است.

این موضوع مهم است که تجارت خود را به طور درست و سازگار در بالای پوشه های تجاری آنلاین لیست کنید. همچنین شما به دنبال پوشه های تجاری محلی معتبر هستید تا تجارتتان لیست شود. وبسایت خبری محلی و اتاق بازرگانی خودتان را بررسی کنید و ببینید که آیا پوشه تجاری محلی دارند تا بتوانید در آن لیست شوید یا خیر.

موضوع دیگر قابل اهمیت این است که شما باید نام، آدرس و شماره تلفن (NAP) تجارتتان را در جمع کننده های بزرگ داده های استنادی قرار دهید. همیشه اطمینان حاصل کنید اختلافاتی مانند غلط املائی، خلاصه کردن، عدم وجود شماره مناسب و شماره تلفن نادرست وجود نداشته باشد تا در زمانی که گوگل اطلاعات صحیح تجارت شما را شناسایی می کند به صورت صحیح آنها را تشخیص دهد و باعث ویرانی نباشد.  اگر گوگل مطمئن نباشد، اطلاعات نادرستی را نمایش می دهد و یا اینکه اصلاً تجارت شما را در نتایج جستجو نمایش نمی دهد.

3- Google My Business (صفحه گوگل تجارت را بساز): درخواست و بهینه سازی (سئو محلی)

( Google My Business) (GMB) به عنوان یک پوشه در نظر گرفته می شود اما چیزی فراتر از این ها است، بنابرین توجه خاص به خود را می طلبد. برای تجارت های محلی بسیار مهم است که صفحه -تجارت من را گوگل بساز یا همون( Google My business) و مکان های Bing برای تجارت را طلب کنید.

صفحه گوگل پونه مدیا

این کار رایگان است و می تواند شما را به صورت باور نکردنی در معرض دید قرار دهد اگر شما به اندازه کافی برای نشان داده شدن در سه بسته محلی گوگل بهینه سازی کرده باشید، برای دریافت صفحه تجاری گوگول خود میتوانید این لینک را google.com/business را مشاهده کنید. یک فرایند احراز هویت از طریق گوگل وجود دارد که در آن گوگل یک کارت پستال با یک پین به مکان فیزیکی تجارتتان می فرستد (جعبه های پستی مجاز نمی باشند). سپس شما به راحتی می توانید وارد حساب خود شده و آن پین را وارد کنید تا هویت شما احراز شود.

این فرایند احراز هویت ضروری است چون گوگل می خواهد مطمئن شود که تجارت شما قانونی است و شما واقعاً صاحب آن تجارت هستید. توجه کنید که بر اساس شرایط استفاده از خدمات گوگل، فقط صاحب یک تجارت می تواند صفحه GMB را طلب کند. اگر شما در حال کار کردن با یک آژانس بازاریابی دیجیتال در تلاش های SEO خود هستید، می توانید به آن ها اجازه مدیریت صفحه خودتان را اعطاء کنید. در این صورت شما در صورت خاتمه دادن کارتان با آژانس تحت کنترل خواهید بود.

گام بعدی لیست بندی GMB خودتان با یک توضیح استوار، دسته بندی، ساعت های کاری، انواع پرداخت های مورد پذیرش و ... است. همچنین مطمئن شوید که لوگو و عکس های تجارتتان، محصولات و خدماتتان آپلود شده است. (معمولاً پیشنهاد می شود که شما حداقل سه عکس را آپلود کنید).
هر کدام را به طور کامل با بخش های مرتبطش پر کنید تا لیست بندی تان کامل شود. اگر که شما یک تجارت خدماتی دارید و مکانی برای ملاقات مشتریان ندارید، نگران نباشید. شما می توانید درهنگام تنظیم لیست بندی صفحه گوگل تجارتتان، مخفی کردن آدرس فیزیکی تان را انتخاب کنید.
همانگونه که در بالا اشاره شد، Bing هم یک صفحه مقایسه ای برای تجارت های محلی به نام Bing Places for Business دارد. فرایند بسیار شبیه GMB می باشد و شما حتماً باید تجارتتان را در پوشه محلی Bing نیز داشته باشید.

4- بررسی های آنلاین اهمیت دارند.

تجارت ها شروع به  بررسی نظرات آنلاین مشتریانشان می کنند. بر اساس یک بررسی که اخیراً انجام شده است، ۸۴ درصد مردم به بررسی های آنلاین مانند پیشنهادات شخصی اعتماد دارند و از هر ده مشتری، هفت نفر آن ها عقیده خود را در صورت درخواست شرکت تجاری باقی می گذارند.
چندین نرم افزار و ابزار بازاریابی مشهور برای ردیابی، مدیریت و تلاش فعالانه برای دریافت عقاید وجود دارد. برخی از آن ها عبارتند از:

 • Reputation Loop
 • Get Five Stars
 • Trust Pilot
 • Vendasta


 هر زمان که یک نظر از بازدید درباره تجارت شما گذاشته شد، چه مثبت بود و چه منفی، حتماً به آن جواب دهید. این امر به بقیه مردمی که نظرات را می خوانند نشان می دهد که شما، یعنی صاحب تجارت، به افکار مشتریانتان توجه می کنید.

دو مکانی که باید برای دریافت نظرات به آن توجه کنید صفحه فیسبوک و صفحه گوگل تجارتتان می باشد. این صفحات بزرگترین ها می باشند. بیشتر مردم برای فهمیدن نظر دوستان و خانواده شان در رابطه با یک تجارت، به شبکه های اجتماعی رجوع می کنند، بنابرین داشتن نظرات خوب دیگران در صفحه فیسبوک تان می تواند در جلب مشتریان آتی به شما کمک کند. داشتن نظرات مثبت در صفحه گوگل تجارتتان بسیار حیاتی می باشد چون این نظرات می تواند سبب نمایش بالاتر شما در گوگل در صورت جستجو برای تجارتتان شود.

همچنین گوگل اعلام کرده است که نظرات مثبت با کیفیت بالا از مشتریانتان باعث بهبود نمایش تجارتتان می شود که مطابق با این مفهوم است که نظرات اثر مهمی در رتبه بندی در بسته محلی دارد.

5- استفاده از نشانه گذاری داده های ساخت یافته محلی

نشانه گذاری داده های ساخت یافته (که معمولاً به نشانه گذاری طرح یا سازمان نشانه گذاری طرح ارجاع داده می شود) می تواند به کد وبسایتتان اضافه شود تا اطلاعات بیشتری را از تجارتتان برای موتورهای جستجو فراهم کند، مانند محصولاتی که می فروشید، بررسی هایی که جمع آوری کرده اید، خدماتی که پیشنهاد می دهید و ... .
فقط ۳/۳۱ درصد از سایت ها از این نشانه گذاری استفاده می کنند و بیشترشان فقط از اصول اولیه آن بهره می برند. شما می توانید تجارت محلی تان را برجسته کنید (و احتمالاً رتبه آن را نسبت به رقبایتان بالاتر بیاورید) اگر از نشانه گذاری داده های ساخت یافته در سایتتان در جای مناسب استفاده کنید.
گوگل به استفاده از نشانه گذاری داده های ساخت یافته علاقه مند است چون این امر به عنکبوت هایش کمک می کند تا بهتر بتواند محتویات سایتتان را تعیین کند. گوگل حتی یک ابزار آزمون داده های ساخت یافته را پیشنهاد کرده تا بتوانید از پیاده سازی مناسب نشانه گذاری تان مطمئن شوید.

اگر تفکر درباره کد زدن شما را ترسانده، شما می توانید از برجسته نگار داده های گوگل (Data Highlighter )برای نشانه گذاری محتویات با موس تان استفاده کنید. 

Data Highlighter ، ابزار گوگل وبمستر است که الگوی داده ها و اطلاعات در سایت شما را به گوگل می فهماند.شما به راحتی می توانید از data highlighter برای تگ کردن داده های سایت خود استفاده کنید.سپس گوگل می تواند اطلاعات سایت شما را جذاب تر و به شیوه ای نو در نتایج جستجو نمایش دهد.
برای مثال،اگر سایت شما شامل لیستی از حوادث است، می توانید برای تگ کردن آن اطلاعات (نام، منطقه جغرفیایی، تاریخ و نظیر آن) از Data Highlighter استفاده کنید.با این کار بار دیگر که گوگل سایت شما را بررسی می کند، این اطلاعات در نتایج جستجوی صفحات سایت شما پدیدار می شود.

راهنمای جامع سئو محلی در 2020

نکات مربوط به سئو محلی

 1. بهینه سازی Google My Business
 2. بهبود ساختار لینک های داخلی
 3. بهینه سازی URL، تگ موضوع، سرفصل مطالب، متا دیسکریپشن و محتوای سایت
 4. اضافه کردن موقعیت جغرافیایی به صفحات
 5. تولید محتوای محلی
 6. اطمینان از موبایل فرندلی بودن سایت
 7. اطمینان از صحیح بودن اسم، آدرس و شماره تلفن در تمام صفحات
 8. بهینه سازی استنادها و دایرکتوری های آنلاین
 9. لینک های ورودی با اعتبار و محتوای مرتبط دریافت کنید
 10. در شبکه های اجتماعی فعال باشید و در Google My Business پست بگذارید

 

1- بهینه سازی GMB :

از آنجایی که گوگل با محتواهایی که میتواند بررسی کند و به اشتراک بگذارد احساس راحتی بیشتری دارد. صفحه تجارت گوگل ابزاری است که به شما کمک میکند تا نیازهای گوگل را برطرف کنید. اگر گوگل کار شما را به قابل اعتماد بداند موتور جستجو گوگل به کسب و کار شما یک سایدبار در نتایج محلی گوگل اختصاص خواهد داد.
برای اینکه مطمئن باشید در GMB بهینه هستید باید صفحه تجارت گوگل خود را بسازید از پست های گوگل در اکانت خود استفاده کنید، مشتریان خود را به گذاشتن نظرات تشویق کنید و به طور مرتب به نظرات کاربران پاسخ دهید. برای مثال " از نظرات شما در مورد خدمت ...... در شهر ........متشکریم. ما به انتقادات شما اهمیت میدهیم و به دنبال همکاری دوباره با شما هستیم. از طرف تمامی افراد تیم پونه مدیا از شما تشکر میکنیم."

2- بهبود ساختار لینک های داخلی

با اینکه لینک هایی که به سایت شما اشاره کنند مفید هستند. بهبود ساختار لینک های داخلی نیز به بالا بردن رتبه سئو شما کمک خواهد کرد. میپرسید چرا ساختار لینک های داخلی اهمیت دارد؟ چرا که موارد زیر را به دنبال خواهد داشت:
- پشتیبانی برای جهت یابی در سایت
- کمک به معماری اطلاعات و سلسله مراتب سایت
- بالا بردن اعتبار صفحات و قدرت رتبه بندی بین صفحات

3- بهینه سازی URL، تگ موضوع، سرفصل مطالب، متا دیسکریپشن و محتوای سایت

وقتی صحبت از محتوا میشه هر صفحه جدید در وبلاگ یک صفحه ایندکس جدید برای سایت شماست این یعنی یک صفحه جدید برای کلمات کلیدی جدید و فرصت بالا آمدن با این صفحات در موتورهای جستجو . هر وقت شما یک محتوا مینویسید باید این محتوا را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. این بهینه سازی با استفاده از کلمات کلیدی در URL، اسم مطلب، Header ، متا دسکریپشن، و متن محتوا انجام میگیرد. اگر برای پیدا کردن محتوا در یک منطقه جغرافیایی به مشکل برخوردید داستان رضایت مشتریان و مطالعات موردی را اضافه کنید.

4- اضافه کردن موقعیت جغرافیایی به صفحات

اگر بیش از یک آدرس دفتر دارید یک صفحه موقعیت جغرافیایی بسازید. صفحه موقعیت برای کاربران اطلاعات لازم از قبیل اسم، آدرس، شماره تلفن، ساعات کاری، توضیحات خاص مربوط به فروشگاه، اطلاعات مربوط به پارکینگ، حراج ها و نظرات مشتریان راضی را در بر دارد.
خیلی مهم است که در تمام صفحات محتوای تکراری وجود نداشته باشد. برای یک شرکت با یک آدرس یک صفحه درباره ما بسازید. شما امتیاز اضافه خواهید گرفت اگر در این صفحه add a Google Map to your website اضافه کنید.

5- محتوای محلی تولید کنید

گوگل روزانه باهوش تر میشود به این معنی است که تولید کننده های محتوا میتوانند برای کاربر بنویسند نه موتور جستجو. با اینکه مهم است که در مورد مباحث کلی بنویسید و کاربران جهانی را جذب کنید گاهی باید برای کسب و کارهای محلی و در مورد اخبار محلی محتوا بنویسید با ارتقاء گردهمایی های صنعت محلی، محتواهای علمی در وبلاگ یک مقام والای محلی برای صنعت خود باشید. به محتواهای خاصی که فراتر از کسب و کار شما هستند توجه کنید.
برای مثال اگر شما یک شرکت امنیتی محلی دارید و سعی دارید کسب و کارهای جدید را جذب کنید . محتواهای مناسب در خصوص محل زندگی خود تولید کنید تا این بیزنس را با محل جدید آشنا کنید. یک نقشه در مورد خدمات و اتفاقات محلی میتواند برای کسب و کار شما مفید باشد.

6- مطمئن شوید که سایت شما موبایل فرندلی است

جستجوی محلی و با گوشی موبایل دست در دست هم دارند. یکی از معمول ترین راه هایی که کاربر از موبایل در سایت شما استفاده میکند برای بررسی نظرات، پیدا کردن مسیر و آدرس، و جستجوی برای اطلاعات تماس است.
با موبایل فرندلی کردن سایت این کار را برای کاربر و مشتری آسان کنید.

7- NAP از اهمیت بالایی برخوردار است

مطمئن شوید که اسم، آدرس و شماره تلفن شما در موتورهای جستجو درست ثبت شده است. برای اطمینان از این موضوع NAP خود را با کد ناحیه ثبت کنید. NAP خود را در یک تکست قابل خزش در HTML ثبت کنید. از اشتباه معمول که فقط اطلاعات را در عکس قرار میدهند دوری کنید. عکس ها قابل خزش نیستند. معمول ترین مکان برای اطلاعات تماس شما در پایین یا بالای صفحه است.

8- بهینه سازی استنادها و دایرکتوری های آنلاین

برای کمپانی های ایالات متحده آمریکا چهار جمع کننده داده های زیر اطلاعات را برای Apple, Google, Bing, Trip Advisor و ... فراهم می کنند.
- Express Update
- Neustar Localeze
- My Business Listing Manager
- Factual

ثبات کلید اصلی کار است. مطمئن شوید که اطلاعات شما در این چهار پایگاه داده یکسان، درست و کامل هستند . اشکالاتی مثل غلط املایی، نبودن پلاک، شماره تلفن اشتباه میتواند مشکل زا باشد.

9- لینک های ورودی با اعتبار و محتوای مرتبط دریافت کنید

لینک های ورودی یک روش عالی برای بالا بردن سئو محلی هستند. هر لینک به گوگل میگوید که شما یک شرکت قانونی هستید. لینک های ورودی میتواند قدرت دامنه را بالا ببرد. در زیر چندین راه برای دریافت لینک های ورودی به شما پیشنهاد میکنیم.
- حمایت مالی یا مشارکت
- پست مهمان
- بورسیه های تحصیلی
برای اینکار از شبکه داخلی خود شروع کنید.

10- در شبکه های اجتماعی فعال باشید و در Google My Business پست بگذارید

امروزه گوگل محتوایی را که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده از بقیه محتواها با اهمیت تر در نظر میگیرد. حالا که شما یک صفحه تجارت گوگل دارید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

 

امتیازی ثبت نشده است.