با ما در ارتباط باشید: 0314566
آموزش بهینه سازی page speed سایت با Gt metrix (جی تی متریکس)

به قسمت چهارم آموزش بهینه سازی PageSpeed سایت با GTMetrix از پونه مدیا خوش آمدید:

 Specify a cache validator : تعیین زمان برای فایلهای کش شده

در این بخش GTMetrix از شما می خواهد برای فایل هایی که روی مرورگر کاربر کش کرده اید اعتبار تعین کنید. برای رفع این خطا کافی است با توجه به نیاز خودتان کدی شبیه کد زیر را به فایل .htaccess سایت اضافه کنید.

 

سئو، خدمات سئو، بهینه سازی سایت، فروشگاه اینترنتی، شبکه های اجتماعی

Specify a Vary: Accept-Encoding header : خطا در تعیین نوع کاراکتر برای فایل ها

GTMetrix زمانی این خطا را  نشان می دهد که یا نوع کاراکتر فایل نشان داده شده درج نشده باشد و یا اینکه از چند نوع متفاوت به صورت یکجا در سایت استفاده کرده باشید.

اگر نبود به بخش هدر فایلی که GTMetrix نشان می دهد بروید , کد زیر رو مثلا برای "utf-8″ درست بعد از تگ قرار دهید.

<meta charset="utf-8">

اگر هم مشکل چندتا بودن نوع کاراکتر بود باید نوعی که مد نظرتان هست را بذارید باشد و بقیه رو حذف کنید.

Specify a character set early : تعیین نوع کاراکتر برای فایلها

این هم مثل گزینه بالایی است و اعلام می کند: شما نوع کاراکتر رو تعیین نکردید. به عنوان مثال برای سایتهای فارسی  کد بالا رو به فایلهایی که نشون میدهد اضافه کنید.

Remove query strings from static resources : وجود کاراکتر "؟" در انتهای فایلهای استاتیک

این گزینه از GTMetrix به شما نشان می دهد که در پایان فایل های استاتیک (مثل فایلهای جاوا اسکریپت) شما علامت "؟" وجود دارد. یعنی در انتهای آدرس آن فایل علامت سوال وجود دارد. این علامت در آدرس باعث میشود که آن فایل در کش مرورگر قرار نگیرد و در هر بار مراجعه، دوباره از سرور فراخوانی شود. برای حل این مشکل می توانید یا بصورت دستی علامت سوال را از انتهای نام فایل حذف کنید و هم می توانید از افزونه هایی در این زمینه استفاده کنید.

Minimize redirects : کم کردن ریدایرکت های سایت

این گزینه به شما می گوید که باید ریدایرکت هایی که در سایتتان انجام دادید را به حداقل یا اگر ممکن است به صفر برسانید. مثلا بیشتر مواقع در هنگام استفاده از فرم تماس با ما در سایت ها و یا در انجمن ها می بینید نوشته بعد از فلان ثانیه به صفحه جدید منتقل میشود، اصولا آنها طبق این گزینه باید این ریدایرکت ها را حذف کنند.

Minimize request size : کم کردن تعداد درخواست ها از سرور

GTMetrix به کمک این گزینه شما متوجه خواهید شد تعداد درخواست هایی که برای بارگزاری عکس ها ، فایلهای استایل ، جاوا اسکریپت و ... به سرور ارسال می شوند چقدر است ومی توانید آن ها را کم کنید. قابلیت هایی چون یکپارچه سازی تصاویر, ادغام فایلهای استایل یا جاوا اسکریپت در صورت امکان، حذف فونت ها و فایلهای اضافی می تواند مفید واقع شود.

Serve resources from a consistent URL : محتوای مشابه با لینک های متعدد

این بخش فایل هایی را  نشان می دهد که محتوای یکسانی دارند ولی آدرس های متعددی به آن ها داده شده ( مثلا یک عکس در دو تا آدرس ذخیره شده و لود می شود). برای رفع این مورد خیلی ساده کافی است یکی از لینک ها را استفاده و بقیه آنها رو حذف کنید.

Serve scaled images : تفاوت اندازه اصلی تصویر با اندازه استفاده شده در سایت

اگر تصویری را سایت داشته باشید که اندازه اصلی آن با اندازه ای که از طریق CSS به آن نسبت داده باشید فرق داشته باشد توسط این گزینه به شما نشان داده میشود. برای حل یا باید اندازه تعیین شده را حذف کنید و یا اینکه عکس را در همان اندازه ای که استفاده کرده اید ذخیره کنید.

این مورد بیشتر زمانی خودش را نشان می دهد که شما یک تصویر بزرگ را در اندازه کوچیکی استفاده کرده باشید. در حقیقت این کار حجم اضافی را برای بارگزای به کاربر تحمیل می کند.

پشتیبانی سایت خود را به ما بسپارید و دیگر نگران مشکلات ایجاد شده در سایت و سرور خود نباشید.

 

 

امتیازی ثبت نشده است.