استخدام کارشناس تولید محتوا

در اینجا به چند راه برای یافتن، ارزیابی و استخدام تولیدکنندگان محتوا اشاره می کنیم. راه هایی که باعث می شوند یک تولید کننده محتوای مناسب بیابید، استخدام کنید و به این وسیله بازدید صفحات مجازی خود را بالا ببرید. پیدا کردن یک نویسنده با تجربه و کارآمد، دغدغه بزرگ بسیار از کسب و کارهاست، زیرا معمولا حرفه تولید محتوا را بدون نیاز به تخصص می دانند و بعد از انتشار یک آگهی استخدام، شما خواهید دید که گروهی از افراد غیر متخصص و بی هدف، صرفا برای امتحان شانس خود، برای مصاحبه، اعلام آمادگی می کنند. (البته در نظر داشته باشید که گاهی تولیدکنندگان محتوای با استعدادی در میان همین افراد خواهند بود.)

از طریق شبکه هایی چون لینکدین، می توانید افرادی را که به دنبال حرفه تولید محتوا هستند را بیابید. به این شکل لازم نیست شما زمان زیادی برای نویسندگان جعلی و آماتور صرف کنید. با یک جستجوی ساده در لینکدین، اسامی و پیوند های مربوط به تولیدکنندگان محتوا را مشاهده خواهید کرد و همچنین می توانید برخی از سابقه ها و نمونه های کاری آنها را ببینید و سبک ها را مقایسه کنید و با نویسنده مورد نظر خود تماس بگیرید. توجه کنید که توصیه های ما برای شما، ارزیابی و مصاحبه با افراد متقاضی و همچنین تعریف و تعیین هدف خودتان نیز هست، چرا که بدون هدف مشخص، هر تولید کننده با تجربه ای را هم ممکن است سر درگم کنید.

استخدام کارشناس تولید محتوا

 

استخدام کارشناس تولید محتوا

بهر حال بعد از جستجو و یافتن تولید کننده محتوا، برای ارزیابی می توانید از نکات زیر استفاده کنید:

ابتدا با سوالات هدفمند شروع کنید.

سوال اول: "آیا با اصول سئو آشنایی دارید؟"

سوال دوم: "به نظر شما یک محتوای خوب چگونه است؟و چگونه می توان مخاطب را جذب کرد؟ و این علاقه چگونه باید مستمر باشد؟"

سوال سوم: "یک تولید کننده محتوا، برای نوشتن مطالب مناسب، از چه مرحله ای شروع می کند؟"

طبق پاسخ، می خواهیم متوجه شویم که آیا فرد با اصول اولیه تولید محتوا، نظیر شناخت کسب و کار و آگاهی از مخاطب آشنایی دارد؟ البته باید در نظر گرفت که شما از قبل بایستی برای خود مشخص کنید که در کسب و کارتان یا صفحات مجازی، دقیقا چه چیز هایی مد نظر دارید. باید یک سبک انتخاب کرده باشید و بر اساس آن، از تولید کننده محتوا بخواهید برای شما بنویسد. اگر از تنوع سبک ها به شکل کامل اطلاع ندارید، می توانید نظر تولید کننده محتوا را اعمال کنید، ولی باید انسجام محتوای شما حفظ شود، تا برند شما در ذهن مخاطب ماندگار باشد.

سوال چهارم: "بعد از آگاهی از کسب و کار و مخاطبان مورد نظر ما، از چه منابعی استفاده می کنید؟"

در این مرحله از دانش تولید کننده محتوا، در رابطه با جستجو در فضای مجازی، مطلع می شویم.

سوال پنجم: "آیا به زبان انگلیسی مسلط هستید و تا چه حد در فضای مجازی مطالب زبان انگلیسی را مطالعه کرده اید؟"

کاملا مشخص است که حجم زیادی از مطالب ارزشمند در فضای مجازی، به زبان انگلیسی است، بنابراین تولید کننده محتوا بایستی در حد قابل قبولی به زبان انگلیسی مسلط باشد، تا در صورت نیاز از منابع مختلف استفاده کند.

سوال ششم: "به تولید محتوا در چه زمینه ای بیشتر علاقه دارید و مطالعه می کنید؟"

قطعا کلید موفقیت یک تولید کننده محتوا مطالعه زیاد است.

سوال هفتم: "آیا همیشه در جریان اتفاقات روز دنیا هستید؟"

رشد اطلاعات و مطالب در دنیای مجازی بسیار سریع است، پس جلب توجه مخاطبان نیاز به آگاهی از اخبار روز و مطالعه علاقه مندی های جدید مخاطبان دارد.

سوال هشتم: "تا چه حد به کار با سیستم های مدیریت محتوا مسلط هستید؟"

قطعا شما نیاز به یک تولید کننده محتوا دارید که بتواند مطالب را در صفحات مجازی قرار دهد و نیازی به آموزش در این باره نداشته باشد.

استخدام کارشناس تولید محتوا

بعد از طرح کردن سوالات و ارزیابی پاسخ های متقاضیان، می توانید از سابقه های کاری فرد در فضای مجازی، اطلاع پیدا کنید. مثلا "آیا محتوایی قبلا تولید کرده اید؟" اگر پاسخ مثبت بود در موتورهای جستجو مانند گوگل، جستجویی انجام دهید و محتوا را مشاهده کنید. همچنین در رابطه با مهارت او در انتخاب تصویر با کیفیت و کار با نرم افزار های گرافیکی سوال کنید. بهرحال بخش مهمی از محتوای خوب، شامل عکس های با کیفیت است که گاه باید طبق محتوای شما انتخاب یا بهینه سازی شوند. با توجه به سرعت رشد مطالب و محتوا در فضاهای مجازی، همیشه پارامتر زمان بسیار مهم خواهد بود پس تسلط بر تایپ کردن و سرعت تولید محتوا نیز یکی دیگر از موارد است که باید از متقاضی انتظار داشت.

اگر متقاضی دارای حساب شخصی کاربری در شبکه های اجتماعی باشد (با رضایت او) می توانید، مطالب و چگونگی رشد آنها از ابتدا تا انتها را ارزیابی کنید، شاید با بررسی محتوای حساب کاربری متقاضی، بتوانید تصمیم بگیرید که آیا سبک و مهارت او در نوشتن و تولید محتوا، برای اهداف و کسب و کار شما مناسب است یا خیر. همچنین در نظر داشته باشید که اگر نیاز به محتوای تبلیغاتی دارید، تولید کننده محتوا باید تا حدی با اصول بازاریابی اینترنتی آشنا باشد.

بعد از بررسی موارد بالا، لازم به ذکر است که تمامی این نکات مربوط به تولید کنندگان محتواست پس به این موضوع توجه کنید که استراتژی محتوا و تولید کردن محتوا، دو کار متفاوت هستند، تصمیم با شماست که هر دو را یک نفر انجام دهد یا نه. برای طرح سیاست ها برای تولید کردن محتوا، شما نیاز به تخصص های دیگری خواهید داشت. حتما این نکته را هم در نظر داشته باشید که یک تولید کننده محتوای مناسب کسی است که روحیه انعطاف پذیر دارد تا بتواند محتوای مورد نظر شما را هم سو با سیاست هایتان، تولید کند.

در انتها با یک دوره محدود به صورت آزمایشی از مهارت و استعداد فرد متقاضی مطمئن شوید و بعد با وضع قرار داد دقیق که شرح تمام وظایف مورد نظر شما از تولید کننده محتوا در آن آمده است، می توانید به سهولت انجام کارها و تولید محتوای مناسب در آینده کمک کنید.

 

امتیازی ثبت نشده است.