بهترین شرکت های تولید محتوا

این روزها بازار تولید محتوا بسیار داغ است. به طوری که روزانه شرکت های مختلفی چه مجازی چه فیزیکی وارد این عرصه می شوند. مطمئنا یکی از دغدغه های اصلی مشتریان نیز انتخاب یک شرکت مناسب از بین این تعداد شرکت است.
برای تشخیص یک شرکت تولید محتوای خوب ابتدا باید تعریفی درست از شرکت تولید محتوا بدانید. این که اصلا شرکت های تولید محتوا چه ویژگی هایی دارند و چه خدماتی را ارائه می دهند؟

معرفی اعضای یک شرکت تولید محتوا

شرکت تولید محتوا متشکل از پرسنل مختلفی است که همگی در راستای یک هدف معین تلاش می کنند. این شرکت های شامل افراد زیر هستند:

 • مدیریت شرکت
 • استراتژیست تولید محتوا
 • ایده پردازان
 • نویسندگان
 • ویراستاران
 • ناظران
 • طراحان گرافیکی
 • کارشناسان سئو
 • واحد کنترل کیفی
 • واحد نشر
 • واحد پشتیبانی

هر کدام از این افراد وظیفه خاص خود را داشته و در راستای اهداف شرکت تلاش می کنند. هدف اصلی شرکت های تولید محتوا این است تا یک سایت را به صدر نتایج جستجوی گوگل برسانند. از آنجایی که اغلب کاربران به دنبال مطالب آموزشی هستند، این سایت ها با انتشار محتواهای جذاب و رایگان اقدام به جذب مخاطب می کنند.
این همان جایی است که شرکت های محتوا به کمک ادمین های سایت آمده و برای آنها محتوا تولید می کنند.
اما این شرکت ها چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟ واحد اندازه گیری آنها چیست؟

ویژگی های یک شرکت تولید محتوای خوب

یک شرکت تولید محتوا باید تیمی کامل و قوی داشته باشد. یک تیم فوتبال را در نظر بگیرید. زمانی می تواند نتیجه بگیرد که تمامی پست های آن نظیر کادر مدیریت، کادر فنی، کادر خدمات، بازیکنان و غیره تکمیل باشند.
شرکت های تولید محتوا باید کادری قوی و پویا داشته باشند.

یک شرکت تولید محتوا باید سبک خاصی برای کار خود داشته باشد. مثلا باید به دنبال محتواهایی باشد که از نظر کیفیت و نگارش بی نظیر باشد.
همچنین باید به دنبال آخرین روش ها برای تولید محتوا باشد. الگوریتم های گوگل مدام در حال تغییر است و یک تیم محتوا باید با تمامی این تغییرات آشنا باشد.
همچنین باید این نکته را در نظر گرفت که آیا کار آنها مفصل است؟ فهم مطالب آنها آسان است؟ آیا سبک کار آنها با فضای شرکت شما مطابقت دارد؟ آیا نمونه کارهای آنها متناسب با لحن برند شما است؟
تمامی سوالات فوق را باید قبل از انتخاب یک شرکت تولید محتوا در نظر بگیرید.

زمانی که صحبت از تولید محتوا می شود، بحث سئو محتوا نیز مطرح می شود. سئو به مجموعه اقداماتی گفته می شود که کارشناسان برای بالا آمدن سایت انجام می دهند. ربات های گوگل کر و لال هستند. بنابراین قادر به تشخیص محتوای باکیفیت از بی کیفیت نیستند.
آنها تنها به بهینه سازی و شاخصه های مختلف توجه می کنند. یعنی معیار سنجش کیفیت خود را روی تعداد بازدید از مطلب، تعداد لایک، تعداد کامنت و غیره می گذارند.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:
سئو محتوا چیست؟ | محتوای سئو شده چیست؟

شرکت هایی در حوزه بازاریابی محتوا موفق هستند که زمان برایشان باارزش باشد. آنها باید به وقت مشتری ارزش قائل باشند. طوری نباشد که به مشتری بدقولی کنند.
گوگل معیارهایی برای رتبه بندی سایت ها دارد که یکی از آنها به روز بودن مطالب سایت است.
یعنی زمانی که وظیفه تولید و انتشار محتوای سایت خود را به یک شرکت تولید محتوا می سپارید، باید به وقت شناس بودن آنها توجه کنید. یک شرکت تولید محتوا باید برای خود گردش کار ترسیم کند. گردش کار یا همان تقویم کاری کمک می کند تا به موقع سفارشات را تحویل مشتری دهند.

یکی از معیارهای سنجش شرکت های تولید محتوا توجه به میزان دستمزد درخواستی آنهاست. هیچگاه گول قیمت ارزان را نخورید. بسیاری از شرکت هایی که اقدام به ارائه خدمات ارزان می کنند توجهی به کیفیت کار نمی کنند.
به طور مثال ممکن است آنها مطالب را کپی کنند. شما به عنوان مشتری در ابتدا متوجه این موضوع نخواهید شد. اما به مرور زمان که گوگل متوجه کپ بودن مطالب شما شود، خیلی زود سایت شما را پنالتی کرده و صفحات شما را از نتایج خود حذف می کند.
دستمزدها نه باید ارزان و نه خیلی گران باشد.

قبل از انجام سفارش حتما به مجوزهای شرکت تولید محتوا توجه کنید. این شرکت ها همگی موظفند تا عضو صنف خود باشند و از نهادهای ذیربط مجوز کسب کنند.
در غیر این صورت اعتماد کردن به آنها اشتباه است. همچنین به آدرس و شماره تماس آنها توجه کنید. در صورت مشاهده موارد مشکوک هرگز به آنها اعتماد نکنید.

یک شرکت تولید محتوا خوب باید توانایی کافی در انتخاب موضوع مورد نظر و ایده پردازی را داشته باشد. این کار تنها از پس کارشناسان باتجربه و حرفه ای برمی آید.
شرکت های تولید محتوا باید مدام سایت های مختلف را رصد کنند و از آخرین موضوعات مطلع شوند. به فرض اگر قصد نوشتن محتوا برای یک سایت پزشکی دارند، باید شراط روز را درک کنند و به موضوعات مهم بپردازند.
مثلا در حال حاضر جهان درگیر بیماری کرونا است. از این رو یک شرکت تولید محتوا باید بداند که چه موضوعاتی در خصوص کرونا تولید کند.

فراموش نکنید که شما به عنوان ادمین سایت به هدف کسب درآمد اقدام به انتشار محتوا می کنید. یعنی قصد دارید تا با انتشار محتواهای باکیفیت بازدید سایت خود را بالا ببرید.
پس یک شرکت تولید محتوا باید با تمامی فاکتورهای بازاریابی آشنا باشد. در غیر این صورت نمی تواند محتواهایی با جنبه تجاری تامین کند.
قبل از شروع تولید محتوا، شرکت تولید محتوا باید یک جلسه مشاوره با مشتری خود ترتیب دهد و با او در مورد اهداف، انتظارات و سایر اهداف تجاری آنها صحبت کند. وقتی که در ابتدای عقد قرارداد هستیم، نکات ارزشمندی را جهت تعیین استراتژی برای تولید محتوا و گزینه های مختلف فراهم می کنیم. این موارد به شرکت تولید محتوا کمک می کند تا انتظارات مشتریان خود را برآورده کنند.

یکی از بهترین کارها برای تشخیص یک شرکت تولید محتوای خوب، تحقیق و پرس و جو از مشتریان قبلی است. این روش همیشه جواب داده و افراد توانسته اند از تجربیات مشتریان قبلی نهایت استفاده را ببرند.
معمولا شرکت های تولید محتوا مشتریان خود را در سایت خود معرفی می کنند. این که برای چه شرکت هایی خدمات ارائه داده اند و ... .
این بهترین فرصت است تا با مشتریان و شرکت هایی که با آنها همکاری کرده اند ارتباط برقرار کنید.

یکی دیگر از معیارهای سنجش شرکت های تولید محتوا توجه به نحوه پاسخگویی انها به مشتریان است. همه ما می دانیم که حرف اول و آخر را باید مشتری بزند. پس اگر یک شرکت بازاریابی محتوا نتواند به خوبی با مشتریان خود ارتباط برقرار کند، نباید به آن اعتماد کرد.
فرض کنید پس از دریافت خدمات از شرکت های فوق نیاز به پشتیبانی فوری داشته باشید. در صورتی که آنها پاسخگوی شما نباشند ممکن است ضررهای جبران ناپذیری به کسب و کار شما وارد شود.

بهترین شرکت های بازاریابی محتوا باید اهمیت ویژه ای برای جزئیات قائل باشند. منظور از جزئیات توجه به کیفیت، علائم نگارشی، املا، قواعد دستوری و غیره است که هر کدام اهمیت ویژه ای در بازاریابی محتوا دارند.
مطمئن باشید که کاربران نیز به این جزئیات اهمیت می دهند. به طوری که اگر کیفیت و نگارش محتوای ارائه شده ضعیف باشد، سایت دیگری را برای کسب اطلاعات انتخاب می کنند.

یکی از مولفه های مهمی که یک شرکت تولید محتوا باید داشته باشد، انتقادپذیری است. تصور کنید آنها برای شما خدمات ارائه داده اند و شما از خدمات آنها راضی نیستید.
اگر آنها انتقادپذیر نباشند هرگز توجهی به صحبت ها و انتقادهای شما نخواهند کرد.
این مسئله باید یکی از معیارهای اصلی شما برای سنجش شرکت های بازاریابی محتوا باشد.

خدمات یک شرکت تولید محتوا خوب باید چگونه باشد؟

شرکت های تولید محتوا باید در تمامی زمینه ها بهترین باشند. آنها باید متناسب با نیازهای روز مشتری اقدام به ارائه خدمات کنند. به طور مثال:

باید در شبکه های اجتماعی تخصص داشته باشند

بسیاری از افراد فکر می کنند که تخصص در شبکه های اجتماعی همان انتشار پست، لایک کردن مطالب و غیره است.
باید بگوییم که شبکه های اجتماعی نیز مانند گوگل دارای الگوریتم های خاصی هستند.
کادر خدماتی شرکت های تولید محتوا باید با تمامی این الگوریتم ها اشنا باشند تا بهترین نتایج را برای مشتریان رقم بزنند.
به طور کلی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بسیار سخت است. چراکه محتواها باید کوتاه و جذاب باشند. مثلا یک استوری تبلیغاتی تنها در 15 ثانیه باید نظر مخاطب را جلب کند.

رابط کاربری آسان

زمانی یک شرکت تولید محتوا موفق است که رابط کاربری آسانی با مشتریان خود ایجاد کند. تجربه ثابت کرده است که کاربران هیچ علاقه ای به سایت های شلوغ و پیچیده ندارند.
خیلی ساده باید ابتدا شرکت را معرفی کرد و سپس قسمتی را برای تعرفه ها و نمونه کارها در نظر گرفت.
مطمئن باشید با این کار مشتریان زیادی به سایت شما مراجعه می کنند.

 

همانطور که مشاهده کردید معیارهای مختلفی برای سنجیدن شرکت های تولید محتوا وجود دارد که ما به مهمترین آنها اشاره کردیم. امیدواریم که این معیارها توانسته باشند برای شما مفید واقع شده باشند.

امتیازی ثبت نشده است.