آموزش ساخت بک لینک

در این مقاله می خواهیم یک آموزش ساخت بک لینک  (How to Build Backlinks) را برای شما ارائه دهیم ولی در ابتدا باید تعریفی از معنای بک لینک و بک لینک های مفید و غیر مفید داشته باشیم.

پس از گذشت زمانهای طولانی از به وجود آمدن اصطلاحاتی مثل  لینک و بک‌لینک و چیزهای دیگر در سئو٬کمتر در وب فارسی به معنای دقیق آنها توجه شده و بعضی اوقات آنها را با چیزهای دیگر اشتباه گرفته‌ایم.یکی از این مفاهیم٬ بک‌لینک است که تعریف آن در بین مدیران سایت‌ها و شاید برخی مشاورین سئو کمی با آنچه که در واقعیت هست تفاوت داشته باشد.
آنچه که که از سرچ کلمه بک لینک (Backlink) در گوگل به دست می اید به شکل زیر است
Backlink:an incoming hyperlink from one web page to another website
و مطابق با تعاریف ویکی پدیا،بک لینک به این شکل شناخته می شود: بک‌لینک یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگر است.هرچه بک‌لینک بیشتری به سایت شما روانه شود٬سایتتان محبوب‌تر خواهد بود.
در واقع بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که یک سایت دیگر به سایت شما می‌دهد و یا شما با استراتژی‌های خاصی که برخی از آنها را در بخش لینک بیلدینگ یک ادمین می‌توانید ببینید٬می‌گیرید.حالا این بک‌لینک ها می‌توانند از سایت‌های مرتبط و غیرمرتبط باشند و یا تاثیر مثبتی بر روی سایتتان داشته باشند و یا حتی باعث افت رتبه آن شوند.
بک‌لینک های مفید
بک‌لینک هایی که به صورت طبیعی توسط نویسنده/مدیر سایت به سایت شما با یک متن و عبارت مرتبط به سایت شما ایجاد شده باشند بک‌لینک خوب نامیده می‌شود.این بک‌لینک ها نباید از سایت‌های اسپم بیایند٬نباید تعداد لینک‌های خروجی آن سایت بسیار زیاد باشد٬نباید از سایتی با اعتبار بسیار پایین که شبیه اسپم است بیاید٬ نباید سایت لینک دهنده با سایت شما از نظر ارتباط موضوعی خیلی غریبه باشد و فاکتورهای دیگری که مهم‌ترین آنها موارد ذکر شده بود.

بک‌لینک های مضر


روزانه بسیاری از سایت‌های اسپم به دنیا می‌آیند و با دریافت و ایجاد لینک‌های غیرطبیعی و اسپم به نتایج بالای گوگل می‌آیند و سپس پنالتی می‌شوند!بک‌لینک‌های مضر آنهایی هستند که از سایت‌های غیرمرتبط می باشند٬
دارای تعداد لینک های خروجی بسیار زیادند،از سایت هایی با IP هایی که اسپم شناخته شده اند هستند،anchor text شما را بسیار تکرار کرده اند و خودشان تولید محتوا نمی کنند.
مواردی هم هستند که در کیفیت بک لینک ها موثر اند مثل:
تعداد لینک های داخل صفحه،پیج رنک آن صفحه،دریافت لینک از سایت های کشورتان،relations،Anchor text،domain authority،page authority و ....
حال می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه بک لینک های سریع و قوی بسازیم.
1.اولین روشی که به شما معرفی می کنیم،روش لینک سازی در guest book(دفترچه مهمان)هاست که در
قسمت کامنت آن باید عبارت inurl:/?agbook=addentry را ثبت کنیم.با این جست و جو میتوانید
دفترچه مهمان هایی را پیدا کنید که راحت اجازه می دهند شما لینک خود را در آن سایت ثبت کنید و سیس آن سایت هم لینک شما را ثبت می کند که این،همان بک لینک است.

2.روش بعدی که به شما معرفی می کنیم،ثبت سریع لینک در Directoryهاست.
ابتدا در قسمت کامنت می نویسیم:
Inurl:/addurl.php “directory”
گزینه هایی که برای شما می آورد دایرکت هایی هستند که شما می توانید به اصطلاح لینک خود را در آن ثبت کنید و بک لینک بسازید.

3.روش ساده ی بعدی که بتوانید بکار بگیرید،استفاده از سایت های wiki است مانند ویکی پدیا.
در واقع شما با تایپ عبارت inurl:index.php?title=main_page با سایت هایی روبرو می شوید که ویکی هستند و با ورود به آن ها می توانید لینک سازی کنید.

4.سرویس بعدی Pingها هستند که بسیار هم زیادند که شما می توانید محتوای جدید خود را به گوگل پینگ کنید.
اما اول مبحث مهم indexing را توضیح می دهیم.بیشتر شکایت کاربران این است که می گویند گوگل سایت یا صفحات آن ها را به خوبی ایندکس نمیکند! گوگل با اینکه سایت بسیار بزرگی است و دارای ایندکس بسیاری است،ولی تمام صفحات را نمی تواند سریع ایندکس کند مخصوصا صفحات داخلی سایت های تازه کار را!
در نتیجه شما می توانید از پینگ ها استفاده کنید که هر کدام از این سایت ها صفحه ای را برای شما می آورد که شما می توانید آن صفحه را پر کنید و لینک سازی انجام دهید .

5.روش دیگری که می توانید سایت یا بلاگ خود را به این سایت ها بفرستید و بک لینک بگیرید،تایپ این عبارت است:
Inurl:/submit.php intitle: “submit link”است که پس از آن با سایت هایی روبرو می شوید که می توانید با ورود به هرکدام url وtitle خود را ثبت کنید و رایگان در سایت ها عضو شوید و بک لینک بگیرید.این روش بسیار ساده است و با این نوع سرچ می توانید براحتی به حدود 200 سایت دسترسی پیدا کنید.

6.روش بعدی تکنیک Rss directory است.
یکسری سایت ها هستند که می توانیم Rss(خروجی)سایت خود را به آن معرفی کنیم.به محض اینکه مطلبی جدید در سایت بنویسیم،همان لحظه اطلاعات ما وارد این نوع سایت ها می شوند و به عنوان یک بک لینک ثبت می شوند.
اکثر این سایت ها این روزها بسیار فعال اند ولی بعضی از آن ها دیگر از کار افتاده اند.

7.روش بعدی social book marking ها هستند.اگر سئوکار باشید،قطعابا این سایت ها آشنایی دارید.این ها سایت هایی هستند که می توانیم در آن ها عضو شویم و لینک بلاگ پستمان را قرار دهیم و مردم در آن سایت می توانند ما را لایک کنند،کامنت بگذارند و ...
این سایت ها از دیدگاه گوگل بسیار اعتبار دارند.یکی از معروف ترین این سایت ها reddit نام دارد.که می توانید در این سایت در قسمت submit link آن،لینک خود را ثبت کنید.
باید این نکته را بدانید که در برخورد با این سایت ها باید با احتیاط رفتار کنید و فقط روزی 2 یا 3 بک لینک بسازید.
همچنین لینک سازی در بلاگ ها هم نوعی ساخت بک لینک است.

این ها ازجمله روش های ساخت بک لینک بودند که شما  با ثبت لینک خود در سایتی،می توانید باعث شوید آن سایت هم لینک خود را در سایت شما بگذارد و عمل بک لینک انجام شود.

دیدگاه‌ها  

0
0
# کوتاه کننده لینک 1396-08-29 17:09
با سلام و درود
با تشکر از مطلب فوق العاده مفید و عالیتون من در کوتاه کننده لينک استفاده نمودم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# گریتینگ 1396-09-04 11:06
روش های دیگه هم اگه امکان هست توضیح بدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
با ما گفتگو کنید...
برای گفتگو با ما اینجا کلیک کنید