طریقه بهتر ایندکس شدن یک سایت , بهبود ترافیک سرچ

زمانی که یک عنکبوت یک سایت و یا محتوای جدید را پیدا می کند در ابتدا نیاز دارد که بداند آن سایت و یا محتوا به چه مطلبی اشاره می کند. در ابتدای پیدایش اینترنت و شروع به کار عنکبوت ها در وب , این spider ها به این صورت  که امروزه هستند هوشمند نبودند. شما می توانید یک خزنده را مجبور کنید که محتوای سایت شما را ایندکس کند و آن را نیز رتبه بندی کند. اما نمی توانید زمانی که هیچ محتوای جدید به سایت خود اضافه نکرده اید این کار را مکررا تکرار کنید بنابراین شما تنها در وقت هایی می توانید خزنده ها را مجبور به خزش محتوای سایت خود کنید که به ازای هر بار خزش محتوای جدید و یا کلمه کلیدی جدیدی به آن صفحه افزوده شده باشد. برای موفقیت محتوا شما نمی توانید به استراتژی های قدیمی موتورهای جست و جو متکی باشید.

 کلمات کلیدی در متن

کلمات کلیدی مورد نظر شما نباید به تنهایی در یک صفحه باشد. بسیار از افراد برای نتیجه گرفتن در نتایج جست و جو تنها به استفاده از استافینگ کلمات کلیدی و به کار بردن حالت های متفاوت آنها در متاتگ های صفحات روی آورده اند. امروزه به کاربردن بیش از حد کلمات کلیدی در متا تگ ها نه تنها پاداش ندارد بلکه باعث پنالتی می شود. و متا تگ کلمات کلیدی هیچ تاثیری در الگوریتم های رتبه بندی موتور جست و ندارد. متا تگ کلمات کلیدی از سوی گوگل منسوخ شده است. اگر در طی فرآیند کار دقت کافی نداشته باشید. ممکن است که سایت خود را به صورت کامل از الگوریتم های ایندکس خارج کنید و به این معنی است که سایت شما برای هیچ کلمه کلیدی رتبه خاصی نخواهد داشت.

امروزه گوگل علاوه بر محتوای سایت شما به تجربه کاربر در سایت شما و هدف کاربر از سرچ علاقه مند است. به عنوان مثال کاربر قصد خرید محصولی را دارد  و یا اینکه تصمیم دارد که چیزی را یاد بگیرد. علاوه براین موارد مطابق با گفته Brian Dean ازBacklinko حدود 200 پارامتر است که در رتبه بندی سایت شما تاثیر دارد. بنابراین کلمات کلیدی هنوز هم اهمیت دارند. برخی از این موارد شامل کیفیت لینک های ورودی , سیگنال های شبکه های اجتماعی به صورت غیر مستقیم و استفاده از کدهای صحیح در تمام صفحات سایت است . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید استفاده از استایل های دستی در فایل html روی سئو سایت شما تاثیر عکس دارد.

 بهبود سرچ ترافیک

تمام این 200 پارامتر زمانی مهم است که خزنده ها به موتور جست و جو بگویند که سایت شما به ازای این  جست و جو در مکان اول قرار دارد. به این معنی است که موتورهای جست و جو عادت ندارند که برای همیشه یک سایت را برای یک جست و جو بالا نگه دارند. به این خاطر است که ایندکسینگ اهمیت دارد.

ایندکسینگ , روش عنکبوت ها برای جمع آوری و پردازش تمام اطلاعاتی است که در طول خزش از صفحات و سایت ها در اینترنت به دست آمده است.

ایندکس های مکرر نتایج جست و جوی شما را بهبود می دهد

عنکبوت ها اسناد و تغییرات جدید را ثبت می کنند. که این تغییرات می تواند به بقای سایت شما در نتایج جست و جو کمک کند. و در نتیجه تفییرات را در صفحه و نتایج جست و جو به نحوی نشان خواهند داد. عنکبوت ها ویژگی های تگ عنوان و متا تگ ها و alt تصاویر را تحلیل می کنند. بعد از تجزیه و تحلیل کامل عنکبوت ها این محتوا را به گوگل اضافه می کنند. تا درنتایج نمایش داده شود. شما می توانید حتی در وبمستر از ابزارهای ایندکسینگ استفاده کنید. هنگامی که کاربر از نتایج وارد سایت می شود به دنبال اطلاعاتی است که متناسب با کلمات کلیدی وارد شده در جست و جو است. اینجا است که الگوریتم گوگل وارد کار می شود. و با مقایسه سایت شما با سایر سایت های دیگر متناسب با آن کلمه کلیدی به سایت شما رتبه خواهند داد. با استفاده از وبمستر شما قادر خواهید بود که بررسی کنید که ربات های گوگل بعد از ورود چه تعداد از صفحات شما را خزش و کرال کرده اند.

چگونه ایندکس شدن سایت شما روی کارایی نتایج جست و جو سایت شما تاثیر می گذارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام محتوای سایت شما در تمام اوقات در دسترس موتورهای جست و جو و خزنده ها هستند. این یک نسخه ساده از این است که چگونه گوگل سایت های جدید را پیدا, آنالیز و ایندکس می کند. دیگر موتورهای جست وجو مانند یاهو و بینگ نیزبه نحوی از این قانون پیروی می کنند. البته به خاطر الگوریتم های مخصوص به خود کمی با هم تغییرات دارند.

چرا پارامترهای ایندکسینگ وب سایت مهم هستند

 شما باید به دنبال یک نرخ کارآمد برای ایندکسینگ سایت خود باشید. این به این معنی است که شما می خواهید عنکبوت های موتورهای جست و جو با بیشترین سرعت ممکن بعد از انتشار مطلب سایت شما را ایندکس کنند. به منظور بررسی وضعیت های کرال و اینکه ربات های گوگل بعد از ورود چه تعداد از محتوای شما را کرال کرده اند می توانید وارد تب Crawl Stats در سرچ کنسول خود شوید و بعد از ورود تصویری مانند تصویر زیر را می توانید مشاهده کنید.

طریقه بهتر ایندکس شدن یک سایت

نمودار اولیه که به رنگ آبی است نشان می دهد که چه تعداد از صفحات سایت شما را گوگل ایندکس کرده است.توسط این نمودار می توانید کاملا مشاهده کنید که گوگل در هر روز چه تعداد از صفحات سایت شما را کرال کرده است. هر چه تعداد کرال های روزانه سایت شما بیشتر باشد بهتر است.

برای افزایش میزان خزش چه باید کرد

همواره سعی داشته باشید که علاوه بر نوشتن محتوای جدید همواره محتوای قدیمی سایت خود را بروز کنید زیرا گوگل در صورت تغییرات صفحات مشتاق است که آن محتوا ها را دوباره کرال کند. همواره سعی کنید که زمان لود صفحات خود را کاهش دهید همانطور که در تصویر بالا نمودار سبز رنگ مشاهده می کنید روز به روز زمان لود این صفحه کاهش یافته است. این تغییرات چشمگیر می تواند به رشد سایت شما به نسبت کمک زیادی بکند. لود سریع به این معنی است که گوگل به مراتب خیلی راحت تر و بهتر می تواند تعداد زیادی از صفحات سایت شما کرال و ایندکس کند. اگر نگران این هستید که ربات گوگل و دیگر خزنده ها در هر بار ورود به سایت شما میزان پهنای باند زیادی را مصرف نکنند شما می توانید تعداد کرال را در هر بار که خزنده وارد سایت می شود تنظیم کنید این تنظیم به معنی افزایش مقدارد خزش نیست شما می توانید تنها مقدار آن را محدود کنید. نوع و کیفین خدمات هاست و سرور نیز می تواند بر روی اندکس شدن وب ساین شما تاثیر داشته باشد همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید بعد از انتقال به یک سرور دیگر سرعت بارگذاری صفحات افزایش یافته و زمان لود صفحات کاهش چشمگیری داشته است که می تواند به رشد شما به مراتب کمک کند.

اما ما برای بهتر ایندکس شدن سایت چه کردیم

ما اخیرا علاوه بر انتشار تعداد زیادی پست در این مدت , پست های قدیمی را نیز بروز کردیم و در آنها تغییراتی را اعمال کردیم .گوگل هم مشتاق است تا همه بروزرسانی و تغییرات را در کمترین زمان ممکن دریافت کند از این رو تعداد زیادی از محتواهای قدیمی را به خاطر تغییرات آپدیت مجددا خزش خواهد کرد. بعد از انتقال به یک سرور دیگر نیز سرعت لود صفحاتمون بسیار بهبود پیدا کرد.

سرعت بیشتر صفحات شما به این معنی است که گوگل زودتر و سریع تر به وب سایت شما مجددا مراجعه کرده و آن را خزش می کند

گوگل همواره علاقه مند است که بهترین وب سایت ها را به کاربر در نتایج جست و جو نشان دهد و برای این کار توجه خاصی به وب سایت هایی دارد که از تجربه کاربری خوبی برخوردار هستند اما کیفیت محتوا و سرعت بارگذاری صفحات نیز بسیار مهم است.

قوانین ایندکس سریع

سایت های سریعتر = تجربه کاربری بهتر

تجربه کاربری بهتر= بهبود وضعیت در نتایج جست و جو

 مهمتر از اینکه گوگل چگونه وب سایت شما را ایندکس می کند این است که گوگل چه تعداد صفحه را ایندکس می کند. شما باید مطمئن شوید که بیشترین تعداد صفحات ممکن شما توسط گوگل اندکس شده است. 

در مراحل زیر ما شما را برای راهنمایی بهتر راهنمایی خواهیم کرد.

1- آیا هم اکنو وب سایت من ایندکس شده است؟

اگر وب سایت جدید راه اندازی کرده اید و مدتی از آن می گذرد به احتمال زیاد ایندکس توسط خزنده های گوگل ایندکس شده است اما اگر شک دارید می توانید با استفاده از این دستور site:yourdomain.com تعداد صفحات ایندکس شده سایت خود را مشاهده کنید.

 صفحات ایندکس شده پونه مدیا

اگر نتایجی را در جست و جوی بالا مشاهده کردید این عالی است اما اگر نتیجه ای مشاهده نکردید مطلب معرفی سایت به موتور جست و جو را بخوانید.

2- ابزارهای Google Analytics & Search Console را برای سایت خود فعال کنید.

با استفاده از این دو ابزار رایگان شما می توانید وب سایت خود را به صورت کامل بررسی و تحلیل کنید.

Google Analytics : وب سایت شما را از لحاظ پارامترهایی مانند بازدید کننده، زمان صرف شده در سایت، صفحات مورد نظر آنها، جایی که از آنهاست، و غیره بررسی می کند.

 گوگل وبمستر نیز سایت شما از لحاظ پارامترهای دیگر مانند خطاهای هنگام خزش , موارد امنیتی , وضعیت آخرین ایندکس و ... بررسی می کند.

3- استرانژی بازاریابی محتوای خود را برنامه ریزی کنید

در هنگام تنظیم استراژی بازاریابی محتوا باید به مشتریان , کلمات کلیدی و نوع محتوا توجه داشته باشد در این روش به شبکه های اجاماعی نیز توجه داشته باشید. دارا بودن وبلاگ برای این سایت می تواند به شما کمک شایانی بکند همانط.ر که مشاهده می کنید بیش از نیمی از وب سایت ها امروزه وبلاگ دارند و رشد عظیم خود را مدیون استفاده درست از وبلاگ بوده اند. تحقیقات اخیر در مورد وب سایت ها نشان داده است که وب سایت هایی که در ماه بیش از 16 پست انتشار داده اند نسبت به سایت های دیگر که 0-4 پست منتشر کرده اند رشد بیشتری داشته اند.

برای محتوای خود چارچوب بنویسید برخی از چارچوب های ما در نوشتن محتوا به شرح زیر است

- هدف شما چیست ؟

- مخاطبان شما چه کسانی هستند؟

- چه نوع محتوایی باید تولید کنیم ؟

- محتوای وب سایت خود را بعد از وب سایت باید در چه سایت هایی منتشر کینم؟

بعد از تنظیم و نوشتن استراتژی محتوای خود شما می توانید محتوای خود را در زمان های مشخص و دقیق منتشر کنید. این محتوای جدید به زودتر ایندکس شدن سایت شما کمک می کند.

4- وبلاگ خود را راه اندازی کنید

چرا شما به بلاگ نیاز دارید؟

پاسخ بسیار ساده است بلاگ را می توان ماشین هایی دانست که سخت برای سئو سایت شما کار می کنند دانست.محتوای بلاگ به مراتب خیلی بهتر و سریع تر نسبت به صفحات استاتیک ایندکس می شوند. وبلاگ می تواند به افزایش ترافیک وب سایت شما نیز کمک کند. در تصویر زیر می توانید مقایسه وب سایت هایی که حاوی وبلاگ هستند با دیگر سایت ها مطالعه کنید.

 تاثیر وبلاگ در ایندکس شدن سایت

شما می توانید به صورت موثر از وبلاگ در راستای اهداف خود استفاده کنید.

تاثیر وبلاگ در پیداکردن مشتری

شما می توانید به صورت روزانه با استفاده از وبلاگ مشتریان جدید را برای خود به ارمغان بی آورید. در تصویر بالا می توانید آمار را مشاهده کنید.

5- لینک سازی داخلی 

لینک سازی داخلی می تواند به سریع ایندکس شدن سایت شما و بهبود رنک در نتایج جست و جو کمک کند. لینک سازی داخلی به معنی لینک کردن یک صفحه به صفحه دیگر در همان سایت اشاره دارد. ساختار آئرس هم باید برای مشتری خوانا و قابل فهم باشد. لینک سازی داخلی می تواند به افزایش تجربه کاربری و بازگشت مجدد خزنده گوگل به سایت شما کمک چشمگیری کند. 

 6- محتوای خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید

 همواره محتوای سایت خود را بعد از انتشار ،  در شبکه های اجتماعی متفاوت به اشتراک بگذارید. اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی باعث جذب مشتریان جدید و بهبود ایندکس شدن سایت شما می شود. و برای سئو سایت شما نیز مهم است زیرا یک لینک به محتوای خود ساخته اید. با استفاده از شبکه های اجتماعی شما می توانید مخاطبان هدف خود را افزایش دهید.

 چه محتواهایی در آینده در چه مکان های بهتر دیده می شود ؟

محتوا در چه جاهایی بهتر دیده می شود

7- نقشه سایت خود را بسازید

 نقشه سایت یک لیست در قالب xml از تمام آدرس های موجود در وبسایت شما است. با استفاده از این ابزار گوگل سریعا تغییرات و اصلاحات شما را در سابت متوجه می شود و صفحات مربوطه را ایندکس می کند.

آیا نقشه سایت به رشد وب سایت شما  در نتایج جست  جو کمک می کند؟ بدون شک خیر یعنی تفاوت چشمگیری  نمی تواند داشته باشد. اما به سریعر ایندکس شدن سایت شما کمک می کند. در تصویر زیر شما می توانید زمان خزش سایت زمانی که سایت نقشه ندارد را مشاهده کنید.

زمان کرول سایت بدون نقشه سایت

زمان کرول سایت همراه با نقشه سایت

خزش سایت همراه با نقشه سایت

همانطور که مشاهده می کنید خزنده های گوگل با استفاده از نقشه سایت سریهتر ایندکس می شود.

8- نقشه سایت خود را درSearch Console معرفی کنید

 ما همیشه دوست داریم نقشه بروز در گوگل وبمستر داشته باشیم از اینرو به صورت هفتگی و یا ماهانه نقشه جدید را در وبمستر به گوگل معرفی خواهیم کرد. همانطور که د رتصویر زیر می بینید شما می توانید نقشه جدید خود را به گوگل معرفی کرده , آن را تست کرده و در نهایت از تعداد کل آدرس ها و تعداد ایندکس شده ها اطلاع داشت. برای ساخت نقشه سایت می توانید از وب سایت های آنلاین و یا پلاگین ها استفاده کنید. نقشه سایت خود را با نام sitemap.xml ساخته و آن را درروت سایت خود آپلود کنید.

 ارسال نقشه سایت در وبمستر گوگل

9- کانال های خود در شبکه های اجتماعی را بسازید

 همانطور که در مرحله ششم گفتیم ساخت و انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی برای سایت شما بسیار مهم و مفید است زیرا علاوه بر افزایش تعداد بازدید برای شما به منزله لینک سازی و کرول مجدد وب سایت نیز می باشد. اگر مقدار این سیگنال ها زیاد باشد شما می توانید خزنده های گوگل را مجاب به ایندکس کردن محتوای خود بکنید. هم اکنون کانال های خود در گوگل پلاس ، فیس بوک , لینکدین ، پینترست و ... بسازید ساخت پروفایل و کانال در این شبکه ها می تواند به رشد شما بسیار کمک کند. اگر نمی خواهید پروفایل جدید را برای سایت خود بسازید می توانید به صورت متناوب محتواهای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا بتوانید نرخ crowl سایت خود را افزایش دهید. اما همچنان توصیه می کنیم برای سایت های جدید خود یک پروفایل جدید بسازید.

10- از robots.txt استفاده کنید

robots.txt یک فایل متنی است که در ریشه قرار می گیرد و سطح دسترسی خزنده های متفاوت را به وب سایت شما مشخص می کند. در گام اول از وجود این فایل در سایت خود اطمینان داشته باشید. این فایل متنی به خزنده های موتورهای جست و جو لیست صفحاتی که می توانند ایندکس کنند و صفحاتی را که نمی توانند ایندکس کنند نشان می دهد. زمانی که خزنده های گوگل یک سایت جدید را می کنند در ابتدا قبل از هر کاری به طور کامل فایل rorbots.txt را می خوانند. که چه صفحاتی را می توانند کرال و خزش کنند و چه صفحاتی را نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند. عدم وجود این فایل در ریشه سایت بریا خزنده های موتورهای جست و جو به این معنی است که خزنده به تمام صفحات سایت دسترسی دارد به عنوان جهت مشاهده فایل در ریشه سایت می توانید از طریق آدرس www.poonehmedia.com/robots.txt  دسترسی داشته باشید.

  ساختارفایل robots.txt

Allow or Disallow به ترتیب به این معنی است که خزنده های موتور جست و جو به چه صفحاتی می توانند دسترسی داشته باشند و به چه صفحاتی نمی توانند دسترسی داشته باشند. حتی در این فایل شما می توانید تعداد صفحاتی را که موتور جست و جو می تواند در 24 ساعت crowl کند را مشخص کنید.

11- سایت خود را به سایر موتور های جست و جو معرفی کنید تا ایندکس شود

شما می توانید به صورت دستی سایت های جدید خود را به موتورهای جست و جو معرفی کنید. گرچه اختلافات زیادی بر سر معرفی سایت به صورت دستی به موتورهای جست و جو وجود دارد اما برخی از افراد مانند Mark Walters بیان می کنندکه اگر وب سایت شما بیش از هفت روز در اینترنت قرار بگیرد موتورهای جست و جو زودتر از هفت روز آن را پیدا کرده و ایندکس می کنند و معرفی سایت به صورت دستی کاری کاملا بیهوده است. برخی از وب سایت های رایگان نیز هستند که به صورت همزمان سایت شما را برای چندین موتور جست و جو ارسال می کنند. عموما این گونه سایت ها ارزش کمی دارند و ممکن است تاثیر منفی بر روی سئو سایت شما  داشته باشد.

معرفی رایگان سایت به موتورهای جست و جو

از اینگونه سایت ها برای ارسال همزمان سایت به موتورهای جست و جو استفاده نکنید زیرا کارهای کارآمدتر و بهتری نیز وجود دارد.

برای معرفی سایت خود به موتور جست و جو بهتر است که وارد اکانت Google Search Console شده و از منوی Submit URL آدرس سایت خود را برای موتور جست و جو ارسال کنید. برای bing نیز کار مشابه این روش خواهد بود.

12- محتوای سایت خود را در انجمن ها به اشتراک بگذارید

انجمن ها به این صورت است که افراد سوالات و محتواهای خود را در این گونه سایت ها ارسال می کنند. و افراد از سراسر جهان می توانند محتوای مورد نیاز خود را جست و جو و پیدا کرده و در مرحله بعدی وارد وب سایت شما شوند. از این نمونه سایت ها می توان به StumbleUpon, Reddit و Medium اشاره کرد. با این کار شما می توانید تعداد زیادی از افراد را به سمت سایت خود هدایت کنید. ویدئو , اینفوگرافیک و متن و به خصوص آموزش می تواند از محتوای ارزشمند تعداد زیادی از افراد باشد.

13- لینک وب سات خود را همه جا به اشتراک بگذارید

یکی از راه های ساده برای به دست آورن لینک به وب سایتتان بروز کردن محتوای شبکه های اجتماعی خواهد بود. درست است که تمام این لینک ها nofollow هستند اما می دانیم که گوگل و بینگ سیگنال های شبکه های اجتماعی را نیز دنبال می کنند. و برای آن ها با اهمیت است.

14- یک RSS feed برای وب سایت خود تنظیم کنید.

15- وب سایت خود را به دایرکتوری های معرفی کنید.

بدون شک معرفی سایت های جدید در دایرکتوری ها باعث می شود سایت شما به کاربران جدید معرفی شده  و افزایش ترافیک ساده ترین خروجی آن خواهد بود.

اما حقیقت امر این است که معرفی وب سایت به دایرکتوری ها باعث سریعتر ایندکس شدن مطالب وب سایت شما می شود. 

 اما هر دایرکتوری برای معرفی سایت شما مفید نخواهد بود به عنوان مثال در سال 2012 گوگل بسیاری از دایرکتوری های رایگان را نتایج جست و جو حذف کرد. در نهایت با این اقدام کیفیت صفحات موجود در موتور جست و جو را بهبود بخشید. به عوان مثال در تصویر زیر می توانید برخی از وبلاگهایی که در سال 2012 دچار پنالتی شده اند را مشاهده کنید.

 وبلاگهای پنالتی شده

16- برطرف سازی خطاهای crawl  گوگل

این بخش یکی از مهم ترین بخش ها برای داشتن سرعت ایندکس بالا می باشد. بهتر است که هر ماه یک بار تمام خطاهایی که در سایت رخ داده است را برطرف کنید. برای مشاهده خطاها لازم است به اکانت webmaster tools  خود بروید. با رفتن به این بخش Crawl -> Crawl Errors صفحه زیر را مشاهده می کنید.

خطاهای سایت در وبمستر

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید برای این سایت هیچگونه خطایی مانند خطاهای 404 و 500 وجود ندارد چنانچه خطاهایی از نوع 404 وجود داشت لازم است آن ها را ریدایرکت کرده تا دیگر خطایی وجود نداشته باشد.

در وبمستر لازم است بخش های زیر را هر یک ماه یک بار بررسی کنید

  • خطاهای هنگام خزیدن crowl errors
  • مشاهده آمار خزیدن ربات گوگل در سایت crowl stats
  • هر از گاهی برخی از صفحات خود را در صورت ایندکس نشدن به صورت دستی ایندکس کنید. Fetch as Google

crawl stats 

صفحه ای است که در آن شما می توانید ببینید گوگل چه مقدار از صفحات شما را ایندکس کرده است. به عنوان مثال در تصویر زیر مشاهده می کنید که گوگل روز به روز تعداد بیشتری از صفحات سایت را ایندکس می کند و آمار آن هم در حال افزایش است و آن چیزی خوب است . اگر نمودار شما در حال کاهش است نشانه ای است برای ارسال محتویات بیشتر و یا ارسال یک نقشه سایت جدید برای گوگل 

 آمار ایندکس شدن سایت

از دیگر صفحاتی که در Search Console باید به آن توجه داشته باشید. Structured data می باشد. در این قسمت شما اطلاعات مرتبطی را به گوگل معرفی خواهید کرد. تا بتوانید به بهترین شکل به سوالات کاربر پاسخ دهید.

--

دیدگاه‌ها  

0
0
# بک لینک
سلام و درود بر شما


محتوای خیلی خوبی در وب سایت تون دارید

براتون آرزوی موفقیت و پیروزی دارم
1396-12-12 18:43 پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن