طریقه بهتر ایندکس شدن یک سایت , بهبود ترافیک سرچ

چرا باید سایت شما ایندکس شود؟

پاسخ به این سوال کاملا روشن و واضح است. اگر می خواهید سایت خود در نتایج جست و جو در معرض دید همگان باشد. نیاز به ایندکس کردن سایت خود دارید. لازم به ذکر است که برای استفاده بهره مند تر از بازاریابی موتورهای جست و جو ها شما نمی خواهید که سایت شما تنها یک بار ایندکس شود بلکه مایل هستید که برای بهبود رنک در موتورهای جست و جو بارها و بارها ایندکس شود. و موتورهای جست و جو به بازاریابی خود برای سایت شما به صورت مکرر ادامه دهند. موتورهای جست و جو علاوه بر اینکه در طول زمان به صورت اتوماتیک آپدیت و بروزرسانی می شوند . برای جمع آوری دیتای مورد نیاز خود متکی به خزنده ها هستند. خزنده های در اصل قسمتی از یک کد کامپیوتری هستند که از طرف موتورهای جست و جو برای خزش و جمع آوری اطلاعات در یک سایت ارسال می شود. بنابراین وب سایت ها باید در تلاش باشند تا بهترین نرخ بهره را از خزنده ها ببرند. کار عنکبوت ها و یا خزنده ها این است که چیزهای جدید را محیط وب جست و جو کنند. واطلاعات به  دست آمده در مراحل قبل از وب سایت ها را بروز کند. در دنیای وب چیزهای جدید می تواند یک صفحه جدید از یک سایت قدیمی , یک مطلب ویرایش شده و حتی یک سایت و وبلاگ کاملا جدید باشد.

زمانی که یک عنکبوت یک سایت و یا محتوای جدید را پیدا می کند در ابتدا نیاز دارد که بداند آن سایت و یا محتوا به چه مطلبی اشاره می کند. در ابتدای پیدایش اینترنت و شروع به کار عنکبوت ها در وب , این spider ها به این صورت  که امروزه هستند هوشمند نبودند. شما می توانید یک خزنده را مجبور کنید که محتوای سایت شما را ایندکس کند و آن را نیز رتبه بندی کند. اما نمی توانید زمانی که هیچ محتوای جدید به سایت خود اضافه نکرده اید این کار را مکررا تکرار کنید بنابراین شما تنها در وقت هایی می توانید خزنده ها را مجبور به خزش محتوای سایت خود کنید که به ازای هر بار خزش محتوای جدید و یا کلمه کلیدی جدیدی به آن صفحه افزوده شده باشد. برای موفقیت محتوا شما نمی توانید به استراتژی های قدیمی موتورهای جست و جو متکی باشید.

 کلمات کلیدی در متن

کلمات کلیدی مورد نظر شما نباید به تنهایی در یک صفحه باشد. بسیار از افراد برای نتیجه گرفتن در نتایج جست و جو تنها به استفاده از استافینگ کلمات کلیدی و به کار بردن حالت های متفاوت آنها در متاتگ های صفحات روی آورده اند. امروزه به کاربردن بیش از حد کلمات کلیدی در متا تگ ها نه تنها پاداش ندارد بلکه باعث پنالتی می شود. و متا تگ کلمات کلیدی هیچ تاثیری در الگوریتم های رتبه بندی موتور جست و ندارد. متا تگ کلمات کلیدی از سوی گوگل منسوخ شده است. اگر در طی فرآیند کار دقت کافی نداشته باشید. ممکن است که سایت خود را به صورت کامل از الگوریتم های ایندکس خارج کنید و به این معنی است که سایت شما برای هیچ کلمه کلیدی رتبه خاصی نخواهد داشت.

امروزه گوگل علاوه بر محتوای سایت شما به تجربه کاربر در سایت شما و هدف کاربر از سرچ علاقه مند است. به عنوان مثال کاربر قصد خرید محصولی را دارد  و یا اینکه تصمیم دارد که چیزی را یاد بگیرد. علاوه براین موارد مطابق با گفته Brian Dean ازBacklinko حدود 200 پارامتر است که در رتبه بندی سایت شما تاثیر دارد. بنابراین کلمات کلیدی هنوز هم اهمیت دارند. برخی از این موارد شامل کیفیت لینک های ورودی , سیگنال های شبکه های اجتماعی به صورت غیر مستقیم و استفاده از کدهای صحیح در تمام صفحات سایت است . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید استفاده از استایل های دستی در فایل html روی سئو سایت شما تاثیر عکس دارد.

 بهبود سرچ ترافیک

 

تمام این 200 پارامتر زمانی مهم است که خزنده ها به موتور جست و جو بگویند که سایت شما به ازای این  جست و جو در مکان اول قرار دارد. به این معنی است که موتورهای جست و جو عادت ندارند که برای همیشه یک سایت را برای یک جست و جو بالا نگه دارند. به این خاطر است که ایندکسینگ اهمیت دارد.

ایندکسینگ , روش عنکبوت ها برای جمع آوری و پردازش تمام اطلاعاتی است که در طول خزش از صفحات و سایت ها در اینترنت به دست آمده است.

ایندکس های مکرر نتایج جست و جوی شما را بهبود می دهد

عنکبوت ها اسناد و تغییرات جدید را ثبت می کنند. که این تغییرات می تواند به بقای سایت شما در نتایج جست و جو کمک کند. و در نتیجه تفییرات را در صفحه و نتایج جست و جو به نحوی نشان خواهند داد. عنکبوت ها ویژگی های تگ عنوان و متا تگ ها و alt تصاویر را تحلیل می کنند. بعد از تجزیه و تحلیل کامل عنکبوت ها این محتوا را به گوگل اضافه می کنند. تا درنتایج نمایش داده شود. شما می توانید حتی در وبمستر از ابزارهای ایندکسینگ استفاده کنید. هنگامی که کاربر از نتایج وارد سایت می شود به دنبال اطلاعاتی است که متناسب با کلمات کلیدی وارد شده در جست و جو است. اینجا است که الگوریتم گوگل وارد کار می شود. و با مقایسه سایت شما با سایر سایت های دیگر متناسب با آن کلمه کلیدی به سایت شما رتبه خواهند داد. با استفاده از وبمستر شما قادر خواهید بود که بررسی کنید که ربات های گوگل بعد از ورود چه تعداد از صفحات شما را خزش و کرال کرده اند.

چگونه ایندکس شدن سایت شما روی کارایی نتایج جست و جو سایت شما تاثیر می گذارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام محتوای سایت شما در تمام اوقات در دسترس موتورهای جست و جو و خزنده ها هستند. این یک نسخه ساده از این است که چگونه گوگل سایت های جدید را پیدا, آنالیز و ایندکس می کند. دیگر موتورهای جست وجو مانند یاهو و بینگ نیزبه نحوی از این قانون پیروی می کنند. البته به خاطر الگوریتم های مخصوص به خود کمی با هم تغییرات دارند.

چرا پارامترهای ایندکسینگ وب سایت مهم هستند

 شما باید به دنبال یک نرخ کارآمد برای ایندکسینگ سایت خود باشید. این به این معنی است که شما می خواهید عنکبوت های موتورهای جست و جو با بیشترین سرعت ممکن بعد از انتشار مطلب سایت شما را ایندکس کنند. به منظور بررسی وضعیت های کرال و اینکه ربات های گوگل بعد از ورود چه تعداد از محتوای شما را کرال کرده اند می توانید وارد تب Crawl Stats در سرچ کنسول خود شوید و بعد از ورود تصویری مانند تصویر زیر را می توانید مشاهده کنید.

طریقه بهتر ایندکس شدن یک سایت

نمودار اولیه که به رنگ آبی است نشان می دهد که چه تعداد از صفحات سایت شما را گوگل ایندکس کرده است.توسط این نمودار می توانید کاملا مشاهده کنید که گوگل در هر روز چه تعداد از صفحات سایت شما را کرال کرده است. هر چه تعداد کرال های روزانه سایت شما بیشتر باشد بهتر است.

برای افزایش میزان خزش چه باید کرد

همواره سعی داشته باشید که علاوه بر نوشتن محتوای جدید همواره محتوای قدیمی سایت خود را بروز کنید زیرا گوگل در صورت تغییرات صفحات مشتاق است که آن محتوا ها را دوباره کرال کند. همواره سعی کنید که زمان لود صفحات خود را کاهش دهید همانطور که در تصویر بالا نمودار سبز رنگ مشاهده می کنید روز به روز زمان لود این صفحه کاهش یافته است. این تغییرات چشمگیر می تواند به رشد سایت شما به نسبت کمک زیادی بکند. لود سریع به این معنی است که گوگل به مراتب خیلی راحت تر و بهتر می تواند تعداد زیادی از صفحات سایت شما کرال و ایندکس کند.

با ما گفتگو کنید...
برای گفتگو با ما اینجا کلیک کنید