برای بهبود سئو سایت چه اقداماتی موثر است؟

آیا می‌دانستید اگر سایت شما در ۱۰ نتیجه برتر گوگل قرار نگیرد هیچ وقت دیده نمی‌شود؟ براساس آخرین مطالعه هاب‌اسپات، ۷۵٪ از کاربران اینترنت هرگز از صفحه اول نتایج جستجوی گوگل عبور نمی‌کنند و صفحات بعدی را نمی‌بینند. برای رسیدن به صفجه اول نتایج گوگل چندین استراتژی کاربردی وجود دارد که در صورت پیروی از آنها سایت شما به صورت تضمینی وارد صفحه اول می‌شود و در معرض دید کاربران مورد هدفتان قرار می‌گیرد. در این مطلب ما بهترین شیوه‌های سئو را که باید برای دستیابی به رتبه‌های جستجوی بالاتر در 2021 رعایت کنید با شما به اشتراک می‌گذاریم.

چند روش تاثیرگذار در ارتقا سئو سایت

انتشار مطالب مرتبط و معتبر
محتوای باکیفیت و معتبر، محرک شماره یک رتبه بندی موتورهای جستجو شما است و هیچ جایگزینی برای تولید محتوای سایت وجود ندارد. محتوای باکیفیتی که به طور خاص برای کاربر موردنظر شما ایجاد شده است، ترافیک سایت را افزایش می‌دهد که این امر اقتدار و ارتباط سایت شما را بهبود می‌بخشد. مهارت‌های نوشتاری را در سایت خود به کار بگیرید و خود را به عنوان صاحب نظر در موضوعی که در مورد آن می‌نویسید معرفی کنید. برای محتوایی که در هر صفحه سایت خود منتشر می‌کنید کلمات خاص را شناسایی کنید و از آنها بهره‌مند شوید.

به‌روزرسانی منظم محتوای سایت
محتوایی که به طور مرتب به‌روز می‌شود به عنوان یکی از مهمترین شاخص‌های مورد اهمیت سایت در نظر گرفته می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که محتوای جدید و به‌روز را در سایتتان منتشر می‌کنید. محتوای خود را بر اساس یک برنامه مشخص (به عنوان مثال دو ماهه) بررسی کنید و در صورت نیاز به‌روزرسانی کنید. نوشتن محتوای اضافی، غنی از عبارات کلیدی می‌تواند رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش دهد.

لینک‌های معتبر
سایتی که از محتوای معتبر و بی‌طرف استفاده کرده باشد به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا در مورد آنچه که به آن علاقه دارند بیشتر بیاموزند. این سایت دارای بک لینک‌هایی است که علاوه بر اینکه می‌توانند مخاطبان را از سایت‌های دیگر به سایت شما جذب کنند و موجب بهینه سازی سایت شما در موتورهای جستجو می‌شوند. با لینک سازی درست و اصولی اعتبار خود را افزایش دهید. به جای داشتن لینک‌های «اینجا کلیک کنید»، نام مقصد را بنویسید. «اینجا را کلیک کنید» هیچ ارزشی برای موتورهای جستجو فراتر از آدرس پیوست ندارد.

چند روش تاثیرگذار در ارتقا سئو سایت 

بهینه سازی تصاویر
تصاویر نقش مهمی در بهبود تجربه کاربری بازدیدکنندگان سایت شما دارند. به احتمال زیاد زمان زیادی را صرف انتخاب تصاویر مناسب برای افزایش پست‌های سایت، صفحات محصولات و سایر صفحات مهم سایت خود می‌کنید. اما آیا مدت زمان مساوی را صرف بهینه سازی تصاویر سایت خود می‌کنید؟ در صورتی که تصاویر به درستی در سایت شما استفاده شوند می‌توانند به سئو کلی سایت شما کمک کنند و ترافیک ارگانیک را افزایش دهند.
استفاده از تگ‌های alt؛ همیشه تصاویر و ویدیوهایی را که در سایت خود منتشر می‌کنید با تگ‌های alt یا توضیحات متنی جایگزین توصیف کنید. آنها به عنوان عاملی تأثیرگذار به موتورهای جستجو اجازه می‌دهند صفحه شما را پیدا کنند.

استفاده از بهترین فرمت تصویر
سرعت سایت یکی از عوامل مهم در رتبه بندی است و تصاویر اغلب تأثیرگذارترین عامل در سرعت کلی سایت هستند. در نتیجه، برای بهبود عملکرد کلی سایت خود، باید تصاویر را مناسب سرعت بهینه کنید و اولین قدم برای بهینه سازی تصاویر انتخاب بهترین فرمت فایل است.

فشرده‌ سازی تصاویر
هرچه حجم فایل تصویری شما بیشتر باشد، بارگیری صفحه سایت بیشتر زمان می‌برد، به همین دلیل ضروری است که قبل از بارگذاری تصاویر آنها را فشرده کنید.

چند روش تاثیرگذار در ارتقا سئو سایت 

نکاتی در مورد ارتقاء سایت

تجارت آنلاین و تبلیغات اینترنتی به طور فزاینده‌ای در حال تغییر هستند و هر سال روندها تغییر می‌کنند. به منظور پیگیری روندها، اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم سایت خود را ارتقاء می‌دهید. انجام این کار نه تنها بازدیدکنندگان را جذب می‌کند، بلکه رتبه بندی سایت شما را در نتایج موتورهای جستجو افزایش می‌دهد. برای ارتقاء سایت خود بر روی بهینه سازی موتور جستجو کار کنید. اطمینان حاصل کنید که مخاطبان خود را محدود کرده و بر اساس مخاطبان موردنظر خود برای بازاریابی محتوا سایت برنامه ریزی کنید. برای ارتقای سایت خود از مراحل زیر پیروی کنید:

به‌روزرسانی و بهینه سازی محتوای سایت
ساده‌ترین راه برای شروع ارتقاء سایت شما این است که مطمئن شوید تمام محتوایی که در حال حاضر روی سایتتان وجود دارد به‌روز و بهینه شده هستند. با صرف وقت برای بررسی این جزئیات، از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو می‌توانید میزان دیده شدن سایت را در نتایج جستجو افزایش دهید.

سازگاری با گوشی‌های هوشمند
بعد از بررسی محتوا باید مطمئن شوید که سایت شما ۱۰۰٪ با موبایل سازگار است. اگر اینطور نیست، حتما آن را ارتقاء دهید. هنگامی که مردم از طریق گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های خود وارد سایت شما می‌شوند، اگر سایت به خوبی بارگیری نشود و نتواند جزئیات را به درستی به مخاطب نشان دهد، مخاطب به سرعت از سایت شما خارج می‌شود و شما با این کار یک تجربه کاربری بسیار ضعیف برای مخاطب ایجاد کرده‌اید.

نکاتی در مورد ارتقاء سایت 

بررسی و ویرایش طراحی سایت
روند طراحی سایت هر سال همراه با تغییر سلیقه و سبک مخاطبان هدف شما تغییر می‌کند. سعی کنید طراحی سایت خود را به طور منظم به‌روز کنید. نیازی نیست هر سال طراحی مجدد انجام دهید، با تغییر بازار تغییرات کوچکی را ایجاد کنید. به عنوان مثال، امسال مینیمالیسم دوباره روند مورد توجه شده است، سعی کنید فضای سفید بیشتر و پاراگراف‌های کوتاه‌تری استفاده کنید.

گروه دیجیتال مارکتینگ پونه مدیا راهنمای شما در مسیر اینترنتی کردن کسب و کارتان است. برای سفارش سئو یا دریافت مشاوره رایگان همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید و به صرف یک فنجان قهوه میهمان ما باشید.