چگونه رتبه سایت خود را در اینترنت پیدا کنیم

هر کدام از موتورهای جستجو_Google, Bing, yahoo ,…_ برای نمایش سایت ها در صفحه نتایج خود استاندارد هایی را در نظر گرفته اند که به آنها الگوریتم می گوییم. دلیل استفاده از این الگوریتم ها نمایش دادن نتیجه جستجوی قوی تر و کارآمد تر برای کابران است.هر چقدر رتبه شما طبق الگوریتم موتور های جستجو بالاتر باشد، وقتی کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت شما جستجو می شود به صفحه ی اول و چشم مخاطب نزدیک تر می شوید و این یعنی افزایش ترافیک ورودی ارگانیک برای سایت شما. 

اگر دوست دارید که در مورد رتبه سایت اطلاعات بیشتری پیدا کنید و رنک سایت خود را افزایش دهید پیچ رنک چیست و چگونه می توان آنرا افزایش داد؟ را مطالعه کنید.
در ادامه ما به شما کمک می کنیم که چطور رتبه سایت خود را بررسی کنید.

چطور رتبه سایت خود را در گوگل بررسی کنیم؟

page rank مهم ترین فاکتور برای گوگل است که آیا سایت یا صفحات سایت شما لیاقت ورود به صفحه ی اول نتایج جستجو را دارند یا خیر؛ بگذارید قضیه را زیادی پیچیده نکنیم و اینطور بگوییم که: گوگل به سایت شما و صفحات داخلی آن امتیازی بین 0 تا 10 میدهد که هر چه این امتیاز بالاتر باشد، سایت شما برای گوگل مهم تر است و از رتبه بالاتری بر خوردارید. امروزه ابزارهای زیادی برای بررسی رتبه سایت و صفحات وب است که می توانید از آنها برای بررسی رتبه سایت خود استفاده کنید.

گوگل درآپریل سال 2006 نمایش رتبه ی ای خود به سایت داده است را برای عموم غیر فعال کرد و اعلام کرد که از این امتیاز برای محاسبات الگوریتم خودش استفاده می کند دلیل این کار گوگل این بود که عقیده داشت برخی از سایت های سود جو برای کسب درآمد با نشان دادن رتبه سایت خود به سایرین، قصد فروش بک لینک را داشته اند.

چگونه رتبه سایت خود را در اینترنت پیدا کنیم

DA چیست و سایت MOZ چطور سایت ها را رتبه بندی می کند؟

برای اطلاع پیدا کردن از اعتبار دامنه یا Domain Autorithy می توانید به سایت Moz مراجعه کنید
وب مستر ها امروزه از آتوریتی Authority استفاده می کنند. این امتیاز بندی بین 0 تا 100 است و هر چه این عدد به 100 نزدیک تر باشد، قدرت و اعتبار سایت بالاتر است. این معیار توسط شرکت MOZ ایجاد شده و برای محاسبه این نمره دهی به سایت عوامل مختلفی را مورد محاسبه قرار می دهد. این سایت به شما اجازه می دهد که بدون ثبت نام روزانه 3 سایت مختلف را به صورت رایگان بررسی کنید. اگر مدیر وب سایت باشید می توانید در زمانی که قصد سفارش دادن رپوتاژ یا بک لینک به یک سایت را دارید، از این امکان استفاده کنید و اعتبار سایت مورد نظر خود را پیدا کنید.در ضمن پیشنهاد پونه مدیا به شما این است که از سایت هایی که رتبه ی آنها زیر 20 می باشد لینک نگیرید؛ چرا اگر لینک هاییی که به سایر سایتها می دهید بی کیفیت باشد گوگل سایت شما را نیز بی کیفیت تلقی خواهد کرد.

صد البته باز هم تکرار می کنیم که معیار گوگل همچنان پیج رنک و رتبه بندی مربوط به خود گوگل است و رتبه بندی ارائه شده توسط MOZ فقط مقداری تخمینی برای تعیین رتبه شماست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید Page authority (قدرت صفحه) در سئو سایت چیست؟ را مطالعه کنید. این مقاله به شما معیار هایی را آموزش می دهد که با آنها بتوانید قدرت و اعتبار دامنه ی خود را بالا ببرید.


چگونه رتبه سایت خود را در اینترنت پیدا کنیم

رتبه سایت در الکسا چیست و بر چه اساسی مشخص می شود.

سایت الکسا یکی دیگر از وب سایت هایی است که می توانید با استفاده از آن علاوه بر مشخص کردن رتبه صفحات سایت، اطلاعات دیگری را نیز در مورد سایر سایت ها به دست آورید. از امکانات این سایت می توان به: مشخص کردن رتبه ی سایت، ترافیک سایت شما، مقایسه نموداری ترافیک دو وب سایت و همچنین لینک هایی که به سایت شما داده شده است را ببینید.
البته می توانید برای مشاهده لینک هایی که به شما داده شده در قسمت جستوجو گوگل عبارت Link: را گذاشته و آدرس سایت خود را وارد کنید. به صورت زیر:
link:www.poonemedia.com

یکی دیگر از مزایای استفاده از سایت الکسا این است که به شما این امکان را می دهد تا وضعیت هر وب سایتی که خواستید را مشاهده کنید و حتما نباید مالک آن سایت باشید (به همین دلیل الکسا بین استفاده کنندگان تا این حد محبوب شده است)
دوباره می گوییم: این مسئله کاملا واضح و روشن است که دقیق ترین رتبه بندی که گوگل از آن استفاده می کند رتبه بندی خود گوگل است؛ ولی به این دلیل که از دسترس کاربران عادی خارج شده و فقط برای محاسبات گوگل استفاده می شود، می توانیم از سایت هایی مانند MOZ یا alexa استفاده کنید.

 check page rank

تعیین رتبه سایت با Check Page Rank 

سایت chekpagerank یکی از سایتهایی است که به شما این امکان را می دهد آمار ها و تحلیل های انجام شده روی وب سایت را از دیدگاه سایت های مختلف مانند Moz و الکسا و همچنین سن دامنه، لینکهای خارجی استفاده شده، تعداد آدرس های URL ایندکس شده، اعتبار صفحه و... را به شما نمایش می دهد. همچنین طرز استفاده از این ابزار بسیار راحت می باشد؛ فقط کافیست نام دامنه ی خود را مانند پونه مدیا در کادر مخصوص بالای صفحه وارد کنید و نتایج را بعد از چند ثانیه در پایین صفحه بگیرید.

چه چیز های روی رتبه سایت تاثیر دارد؟

وب سایت هایی مانند MOZ و الکسا معیار های خاصی را برای رتبه بندی سایت شما دنبال میکنند؛ مثلا الکسا بر اساس تعداد بازدید کننده و تعداد صفحات مشاهده شده به سایت شما نمره می دهد و سایت moz نیز معیار های خود را برای انجام این رتبه بندی دارد که تا حد زیادی به رتبه بندی خود گوگل نیز نزدیک تر است.

معیار هایی که باید برای بالا بردن رتبه سایت در نظر داشته باشید

تجزیه تحلیل های اجام شده روی محتوا، مخاطب و رقبا

سئو داخلی سایت

سئو خارجی (سئو خارجی چیست)

گزارش ها و فیدبک ها

انجام این کار ها باعث بالا رفتن رتبه شما در گوگل و چه در سایر سایت های معرفی شده می شود، البته باید گفت که این چهار را بخشی از راههای بالا بردن رتبه سایت است است شما میتوانید از روش های صحیح و اصولی و یا روش های فریب آمیز پیش بروید که مطالب مربوط به این تکنیک های را می توانید در سئو کلاه سفید چیست؟ و سئو کلاه سیاه چیست؟ مطالعه کنید.
نکته پایانی برای بالا بردن رتبه سایت شما این است که باید سایت خود را طوری طراحی کنید و روند محتوا گذاری و کیفیت محتوای شما به گونه ای باشد که گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت مفید برای مخاطبین تشخیص دهد.

امتیازی ثبت نشده است.