با ما در ارتباط باشید: 0314566
آموزش سئو

سئو وب سایت و سئو سایت فروشگاهی در سالهای اخیر به دلیل ورود تعداد رقبای زیاد به بازار مورد توجه گرفته است. از اینرو آموزش سئو در سالهای اخیر به شدت مورد توجه صاحبان وب سایت افراد جویای کار قرار گرفته است.
بنابران داشتن یک دانش سطحی برای صاحبان وب سایت ها در مورد سئو لازم است. با توجه به تعداد زیاد مطالب آموزش سئو در فضای مجازی پیدا کردن منبع آموزش کامل سئو بسیار سخت است و این سختی ناشی از پراکنده بودن بحث ها است. در این مطلب تصمیم گرفتیم آموزش کامل و رایگان سئو را برای شما ارائه دهیم.

آموزش سئو بخش های مختلفی را شامل میشود از الگوریتم های گوگل، یادگیری لینک سازی داخلی و بک لینک سازی، تکنیک های سئو و سئو فنی گرفته تا آموزش نحوه استفاده از ابزارهای مختلف بهینه سازی سایت، در این مطلب با ما همراه باشید تا با توجه به نیازتان شما را در مسیر درست آموزش سئو قرار دهیم.
در بخش آموزش سئو شما با سئو مبتدی و حرفه ای، با توجه به استانداردهای سال 2020 آشنا خواهید شد. این مطلب به شما کمک میکند تا بتوانید در خصوص سئو سایت خود بهتر تصمیم گیری کنید. 

آموزش سئو چیست؟

سئو(SEO= Search Engine Optimization) به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو است. سئو به زبان ساده، به معنای بهبود روند افزایش بازدید از سایت شما در جستجوهای مرتبط است. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال جلب توجه و جذب مشتریان احتمالی به سمت تجارت شما بیشتر خواهد شد. سئو بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. اما به یاد داشته باشید که شما سایت و تمام مطالب آن را برای جذب مشتری می نویسید. پس راه خود را گم نکنید. با نوشتن مطالبی که فقط برای موتور جستجو بهینه شده شما هیچ سودی نمی کنید. به یاد داشته باشید که سئو بهینه سازی برای نتایج طبیعی است. 

به زبان ساده سئو تلاش هایی است که افراد برای دیده شدن در صفحه اول نتایج صورت می دهند. 

سئو فقط مربوط به معماری عالی و زیبایی سایت نیست، سایت شما باید حاوی محتوای بهینه شده برای نیاز کاربران باشد. و این محتوا باید به حدی قوی باشد که ارزش لینک گرفتن از دیگر سایت ها را داشته باشد.

کاربران وقتی دنبال چیزی میگردند از موتورهای جستجو استفاده میکنند. شما میخواهید اون "چیزی" باشید که کاربر پیدا میکند. مهم نیست که شما محصول می فروشید، خدمات ارائه میدهید، وبلاگ نویسی میکنید یا هر مورد دیگه ای، بهینه سازی برای موتورهای جستجو یک امر مهم است.

از کجا آموزش سئو را شروع کنیم؟ و چطور یاد بگیریم؟

آموزش سئو در ابتدا امر ساده ای نخواهد بود. نکات زیادی در آموزش کامل seo وجود دارد که یادگیری آنها زمان بر خواهد بود. یادگیری تمام اطلاعات مربوط به سئو در یک مقاله تقریبا کاری غیر ممکن است. برای یادگیری سئو زمان بگذارید. شما نمیتوانید یک روزه به متخصص سئو تبدیل بشوید. در ابتدای کار شما باید یاد بگیرید که سئو چیست؟ پس از یادگیری این اصطلاح قدم بعد را بردارید. پونه مدیا برای آموزش سئو مطالعه مقالات آموزشی در سایت های معتبر در زمینه سئو، کتاب های مربوط به مبحث سئو ، کلاس ها و دوره های آموزشی و کسب تجربه عملی با راه اندازی یک سایت ساده را به شما پیشنهاد میدهد.

اما همیشه بهترین روش یادگیری یک عمل با تمرین و تکرار است. برای تمرین مواردی که در سئو یاد میگیرید یکی از بهترین روش ها ساخت وبلاگ و پیاده سازی آموزش ها روی مطالب این وبلاگ است.

آموزش سئو

چرا سئو بر موفقیت یک کسب و کار تاثیرگذار است؟

موفقیت هر کسب و کار مرتبط با داشتن مخاطب درست در زمینه ای است که فعالیت دارند. در دنیای امروز روند جذب مخاطب به سیستم های آنلاین منتقل شده است که به این مدل بازاریابی دیجیتال مارکتینگ میگوییم. یکی از معتبرترین روش جذب مخاطب و برند سازی آنلاین، سئو است. مخاطب عادت کرده است سوالات خود را در گوگل جستجو کند و گوگل بهترین جواب را برای این سوال به وی نشان خواهد داد، اگر سایت شما بهترین جواب باشد در صدر نتایج گوگل نشان داده میشود این نتیجه باعث معرفی کسب و کار شما برای کاربر میشود و به مرور زمان هرچه ماندگاری کاربر بیشتر شود احتمال جا به جا شدن شما در نتایج گوگل کمتر خواهد شد. 

چرا آموزش کامل seo برای همه کسب‌و‌کارها مفید است؟

در سوال قبل به شما گفتیم که سئو باعث پیشرفت یک کسب و کار میشود. این به معنی مفید بودن سئو است. آموزش سئو در دسته افرادی که خودشان میخواهند سئو را انجام دهند و دسته ای که قصد برون سپاری را دارند به دلایل زیر اهمیت دارد.   

1. کسانی که میخواهند خودشان سئو را انجام دهند:

اگر قصد دارید خودتان سئو سایت را انجام بدهید واضح است که باید در این زمینه آموزش های لازم را ببینید. ما این موضوع را به شما پیشنهاد نمیدهیم. شما وقتی میخواهید موهای خود را کوتاه کنید این کار را به فردی که مهارت کافی دارد میسپارید.  چرا که فرد متخصص این کار را با تمرکز و دقت بالا انجام خواهد داد و در انتها اگر موی شما را خراب کرد باید جوابگوی شما باشد.سئو نیز مانند کوتاهی مو است وقتی به صورت اشتباه انجام شود برای رشد دوباره به زمان نیاز دارد. 

2. آموزش سئو برای افرادی که میخواهند برون سپاری بکنند:

این افراد نیز باید سئو را آموزش ببینند تا واحدهای اندازه گیری موفقیت سئو را به درستی بشناسند تا بفهمند آیا کار خوب پیش میرود یا خیر. تیم هایی که سئو را انجام میدهند این اصول اولیه را به شما آموزش خواهند داد. 

پس به طور کلی بهتر است هر کسب و کاری، آموزشی در خصوص سئو ببیند تا بتواند سئو را برای خود عملی کرده و یا متخصصان را با آگاهی کامل استخدام کند. 

چه زمانی خودمان سئو سایت را برعهده بگیریم؟

الان حتما براتون سوال پیش میاد که اصلا کی خودتون کار سئو را انجام بدهید و چه موقع با یک شرکت ارائه دهنده خدمات سئو همکاری کنید. جواب این سوال را نمیتوان به راحتی داد چرا که نه تنها به میزان رقابت در زمینه فعالیت شما بستگی دارد بلکه به بودجه شما نیز برمیگردد.

اول از همه شغل خودتون را بررسی کنید.شما چه درآمدی دارید؟ اگر با یک سئوکار حرفه ای یا یک آژانس سئو همکاری کنید چه هزینه ای باید برای این قرار داد سئو پرداخت کنی؟ مثل هر عمل دیگری ارزش ها را محاسبه کنید. پیشنهاد ما در آموزش سئو برای مدیران یادگیری مفاهیم اندازه گیری است تا بتوانند توقعات مدیریت شده در اندازه گیری موفقیت را بشناسند. اگر فرصت کافی برای یادگیری سئو ندارید و نیاز دارید سایت خود را سریع بهینه کنید حتما از متخصص سئو استفاده کنید. 

از نکات مثبت انجام سئو توسط خود افراد

1. خرج کمتر(این موضوع فقط در صورتی است که سئو به صورت اساسی و درست انجام شود)

2. شما یک مهارت جدید یاد خواهید گرفت

3. کنترل کامل در دستان شماست (این موضوع هم مثبت است هم منفی چرا که وقتی خودتان همه کارها را انجام بدهید نمیتوانید اشتباهات را به وضوح ببینید )

نکات منفی انجام سئو توسط خود فرد 

1. زمان گیر است :سئو کاری است که شما باید به طور متناوب انجام دهید و ممکن است با تمرکز روی این قسمت کارهای دیگر خود را پشت گوش بیاندازید

2. اطلاعات ناکافی : روش های سئو همواره در حال به روز رسانی هستند و همینطور که در اول مطلب بیان کردیم یادگیری سئو کاری زمان گیر است. اگر قصد انجام سئو خود را دارید باید به طور کامل روی این مطالب وارد باشید. سئو غلط نه تنها سایت شما را بالا نخواهد آورد بلکه ممکن است شما توسط گوگل جریمه شده و از لیست ایندکس آن خارج شوید.

 وقتی شما خودتان سئو را شروع میکنید باید زمانی را برای یادگیری کامل سر فصل های سئو بگذارید، زمانی را برای پیاده سازی تجربی (پیاده سازی تکنیک های سئو روی سایت -که به صورت آزمون و خطا است) و بعد از آن میبینید که آیا موفق بوده اید یا خیر. اما وقتی انجام سئو را برون سپاری میکنید زمان و هزینه ای که باید در مراحل یادگیری مصرف کنید به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و محصول شما بعد از حداکثر 6 ماه به مرحله فروش میرسد. در صورتی که در نوع اول شما فقط چندین ماه را صرف یادگیری کرده اید.

آیا آموزش سئو سخت است؟

فرض کنید که میخواهید آشپزی را برای اولین بار یاد بگیرید. اولین باری که تلاش میکنید تا یک غذا بپزید باید دستور پخت این غذا را پیدا کنید (از فرد حرفه ای، کتاب یا سایت های آموزش آشپزی)، بعد از اینکه شما تمام مراحلی که گفته شده بود را دنبال کردید باز هم ممکنه غذای شما از نظر طعم و اندازه اون چیزی که انتظار داشتید نشود. اما وقتی این کار را چندین بار تکرار کنید با گذر زمان توی پختن این غذا استاد می شوید. آموزش سئو نیز مثل یادگرفتن آشپزی است اول کار سخت است اما با زمان گذاشتن و تمرین و تکرار آسوده تر خواهد شد. در اینجا به این نکته نیز توجه کنید که شما با یاد گرفتن یک دستور غذا، آشپز به حساب نمی آیید. در سئو هم یادگرفتن یک تکنیک سئو شما را به متخصص سئو تبدیل نمیکند. 

برای فهم سئو یک کاسه سوپ را فرض کنید این کاسه سه تا مواد مهم را به خود اختصاص داده:

1. خود کاسه نشان دهنده موارد فنی سئو سایت (سئو فنی، سئو داخلی، طراحی سایت، سرعت سایت) بدون این کاسه سوپ شما میریزد روی میز.
2. سوپ درون کاسه نشان دهنده محتوای سایت شماست (مهمترین قسمت سئو ، محتوای بد= رتبه پایین) هر چه این محتوا لذیذ تر باشد افراد مقدار بیشتری از این سوپ را استفاده میکنند وگرنه ممکن است سوپ شما دست نخورده باقی بماند.
3. ادویه سوپ نماد بک لینک ها و اعتبار لینک هاست که باعث میشه شما یه سوپ سئو عالی داشته باشید. شما اگه یک کاسه زیبا و مواد عالی هم استفاده کنید اما زیاد از حد نمک بریزید این سوپ یه هیچ وجه قابل استفاده نخواهد بود.
سوپ سئو

بهترین مرجع آموزش سئو سایت چیست؟

منابع آموزش سئو زیادی وجود دارد.  اطلاعات در بعضی از این منابع با هم مطابقت ندارد پس این سوال پیش می آید که برای آموزش سئو به کدام یک از آنها میتوان اعتماد کرد؟ کدام اطلاعات بروز و کامل را بیان کرده اند. در زیر سایتهایی را که به بهترین و نحو سئو را آموزش داده اند برای شما آورده ایم. این منابع سئو را با انواع روش ها از جمله مطالب کامل، تصاویر، اینفوگرافی (اینفوگرافی سئو داخلی، اینفوگرافی سئو خارجی و ...)، پادکست سئو و ...برای آموزش استفاده کرده اند.

از آنجایی که هر فردی با یک روش میزان یادگیری بالاتری دارد. یک نفر فقط با گوش دادن و شرکت در کلاس های حضوری میتواند موضوع جدید را یاد بگیرد. فرد دیگر میتواند خودش مطالب را بخواند وبا خود آموزی مطلب را به راحتی درک کند.نفر سوم با دیدن ویدیو های آموزشی و گوش دادن به پادکست بهتر آموزش میبیند. یک نفر هم باید از چند تا از این روش ها استفاده کند تا بتواند یک مطلب جدید را یاد بگیرد. شما باید منبعی که از آن سئو را یاد میگیرید با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

سایت های زیر از بروز ترین ها در خصوص اطلاعات مربوط به سئو هستند. منابع زیر انواع داده های مورد نیاز شما را در بر دارند. 
1. Google Webmaster Central Blog
2. Google Algorithm Changelog
3. Google Webmaster YouTube Channel
4. MOZ
5. Hubspot
6. Neilpatel
7. Search engine land

شما همچنین میتوانید با حضور در کلاس ها آموزش سئو یا تهیه پکیج های آموزشی سئو، این مطلب را به طور کلی آموزش ببینید. 

آموزش ابتدایی سئو (آشنایی با اصطلاحات رایج سئو)

آیا تازه فعالیت خود را در زمینه سئو آغاز کرده اید؟ ابتدا به چندین اصطلاح که در آموزش ها و مطالب سئو زیاد خواهید شنید توجه کنید. 

چک لیست آموزش سئو

- اصطلاحات سئو مبتدی

سئو داخلی ، انجام سئو داخلی به معنی بالا بردن ترافیک طبیعی سایت با بهینه سازی خود سایت است. تمام مواردی که در سایت انجام میدهید از تولید محتوا تا سئو فنی.

سئو خارجی شامل تمامی مواردی میشود که شما انجام میدهید تا اعتبار سایت بالا برود. از جمله آنها : سئو کلاه سفید/ سئو کلاه سیاهسئو کلاه خاکستری.

سئو کلاه سیاه تکنیک های غیر اخلاقی سئو برای بالا بردن رتبه سایت هستند. این تکنیک ها بدون در نظر گرفتن فاکتورهای انسانی طراحی شده اند. اگر موتور جستجو بفهمد که شما از این تکنیک ها برای بالا بردن رتبه خود استفاده کرده اید دیر یا زود شما را جریمه خواهد کرد. در مورد تکنیک های سئو کلاه سیاه بیشتر مطالعه کنید.
سئو کلاه سفید تکنیک هایی است که بر اساس دستورالعمل گوگل پیاده سازی میشوند. موارد اولیه سئو کلاه سفید بسیار ساده است:1. محتوای عالی و مرتبط 2. بهینه سازی کلی سایت 3. لینک سازی
استراتژی های سئو کلاه سفید بلند مدت هستند و تجربه کاربر را بالا میبرند.
ما در میان اصطلاحات سئو، اصطلاح سئو کلاه خاکستری نیز داریم. این تکنیک نسبت به سئو کلاه سیاه از ریسک کمتری برخوردار است. اما استفاده از این تکنیک ها نیز به شما پیشنهاد نمیشود. در کل بهتر است گوگل را به دشمن خود تبدیل نکنید.

سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید

آموزش SEO پیشرفته (مطالعه کتاب های آموزش در حوزه سئو)

در دنیای سئو شما میتوانید اطلاعات زیادی را از سایت ها و کانال های آموزشی بدست بیاورید اما شما همیشه نمیتوانید به اطلاعاتی که در فضای اینترنت پیدا میکنید اعتماد کنید. مخصوصا در خصوص سئو که تکنیک های کلاه سیاه در آن زیاد است و استفاده از آنها به ترافیک طبیعی شما آسیب خواهد رساند. پس به چه کسی اعتماد کنید؟ به کسانی که وقت گذاشته اند و کتاب نوشته اند.
در پونه مدیا یک لیست از کتابهای مربوط به سئو در سال 2020 برای شما آمده است.

در سئو پیشرفته باید بتوانید تمام مراحل سئو را به طور کامل و حرفه ای پیاده سازی کنید.

برای اینکه به یک متخصص حرفه ای در زمینه ی سئو تبدیل شوید باید موارد زیر را به طور کامل بلد باشید.
1. اصول اولیه سئو را به خوبی یاد بگیرید
2. سایت خود را طراحی کنید
3. آموزش وردپرس
4. آموزش کامل گوگل آنالتیک و آموزش سرچ کنسول گوگل
5. هر روز در خصوص سئو و تکنیک های جدید مطالعه داشته باشید
6. نحوه عملکرد موتورهای جستجو را یاد بگیرید
7. دستورالعمل های گوگل را مطالعه کنید
8. به نتایج موتورهای جستجو نگاه کنید و این نتایج را بررسی کنید
9. سئو تکنیکال را آموزش ببینید
10. آموزش کامل لینک سازی، تولید محتوا و بازاریابی محتوا
11. از تکنیک های لینک سازی که جوابگو هستند استفاده کنید

مشاهده مجموعه فیلم‌های آموزش سئو

در دهه اخیر ویدئو به یکی از مهمترین منبع کسب اطلاعات تبدیل شده است. بسیاری از کاربران ترجیح میدهند ویدیو یک مطلب آموزشی را ببینند تا اینکه خود مطلب را بخوانند. این موضوع برای سئو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما میخواهید به یک کاربر لینک سازی را آموزش دهید میتوانید با یک ویدئو کوتاه این کار را انجام دهید. امروزه خیلی از کاربران به جای اینکه کتابی بخوانند جملاتی مانند "آموزش .... " را در یوتیوب جستجو میکنند. داشتن یک کانال در این شبکه اجتماعی نیز میتواند به شما کمک کند.

دلیل اهمیت آموزش سئو ویدیو چیست؟

• ویدیو کوتاه و لذت بخش است
• ویدیو قدرت داستان گویی بالایی دارد
• ویدیو تجربه کاربری را بالا میبرد
• ویدیو ها در نتایج مرتبط گوگل (Rich Snippet) نشان داده میشوند

هزینه آموزش سئو چقدر است؟

آیا میتوان به طور کاملا مجانی به یک متخصص سئو تبدیل شد؟

احتمالا در جستجوی گوگل دیده اید که اولین نتایج برای کوئری" آموزش سئو" مربوط به آموزش رایگان سئو است.

هزینه آموزش سئو به طور کامل به فردی که قصد دارد سئو را یاد بگیرد و روشی که این فرد می خواهد برای یادگیری انتخاب کند برمیگردد. اگر شما کسی هستید که میتوانید با استفاده از مطالعه مطالب اینترنتی و کتاب یک مطلب جدید را کامل یاد بگیرید هزینه آموزش سئو برای شما صفر و یا بسیار ناچیز خواهد بود. اما حقیقت امر این است که افراد بسیاری وجود دارند (از جمله خود من) که برای اینکه مطلبی را به طور کامل یاد بگیرند باید به صورت حضوری در یک کلاس شرکت کنند و سئو را از یک متخصص سئو آموزش ببینند.    

شما میتوانید بیشتر مطالب آموزش کامل سئو (از طریقه معرفی سایت به موتورهای جستجو گرفته تا لینک سازی و بررسی سئو تکنیکال) را در اینترنت پیدا کنید اما سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا می توانید با مطالعه این مطالب تبدیل به یک متخصص بشوید؟ اگر جواب شما منفی است ما شرکت در کلاس های آموزش seo را به شما پیشنهاد می دهیم. 

منابع آموزش رایگان سئو

یکی از روش هایی که شما می توانید سئو را از صفر تا صد یاد بگیرید با استفاده از دوره های آنلاین است. اما به کدام یکی از این منابع می توان اعتماد کرد؟ آیا تمام سایت ها سئو را به صورت مجانی آموزش می دهند؟ اگر هیچی از سئو بلد نباشید از کدام سایت باید شروع کنید؟ در این قسمت ما شما را با بهترین منابع آموزش رایگان سئو آشنا می کنیم.

1. آکادمی سایت یواست

شما می توانید با مطالعه مطلب آموزش سئو برای مبتدیان در سایت یواست کار خود را شروع کنید. این مطلب برای افرادی که هیچ پیش زمینه ای در خصوص سئو ندارند یک انتخاب عالی است. در ابتدای کار مبانی سئو به شما توضیح داده می شود و سپس شما را با عملکرد موتورهای جستجو آشنا می کنند. این آموزش به سه قسمت اصلی تقسیم شده است: آشنایی با سئو، سئو محتوا و سئو فنی.

- فواید این دوره چیست؟

اگر شما تازه وارد حوزه سئو شده اید این مطلب به شما کمک می کند یک دانش کلی در این زمینه بدست بیاورید. یک نکته مثبت این محتوا را در آموزش بخش فنی مشاهده می کنید. در قسمت فنی آموزش با زبانی بسیار ساده و بدون اصطلاحات تخصصی برای کاربران بیان شده است. برای عضویت و استفاده از مطالب این سایت کافیست با ارائه یک ایمیل و پسورد در سایت عضو شده و کلاس آموزشی رایگان خود را شروع کنید.

2. آموزش سئو ماز در Udemy

این دوره یکی از معروف ترین دوره های سئو در سایت udemy است. فرمت این آموزش ویدئو است و مدت زمان آن 3 ساعت و نیم است. با اینکه این از منابع رایگان مناسب در آموزش سئو است یک مشکل خیلی بزرگ دارد و آن هم اینکه از زمان اولین بارگذاری تا به امروز آپیدیتی روی آن صورت نگرفته است. بیشتر اطلاعات هنوز بدرد بخور هستند اما قسمت هایی از ویدئو مثل بخش ریچ اسنیپت با توجه به اطلاعات امروز همخوانی ندارد.

- چرا این منبع بدرد شما می خورد؟

رنک فیشکین یک معلم عالی است. او روی مطالبی که آموزش می دهد تسلط دارد و به طوری مطالب را به شما یاد می دهد که نه تنها به سرعت آن ها را بفهمید بلکه از مطالب لذت نیز ببرید. پس اگر تازه در زمینه سئو فعالیت خود را آغاز کرده اید این آموزش ویدئویی نیز یکی از منابع مفید برای شما تلقی می شود. در نسخه پولی این کلاس شما می توانید در انتهای کار مدرکی نیز مبنی بر اتمام کلاس دریافت کنید، همچنین برای مطرح کردن سوالات خود می توانید به صورت خصوصی از مربی سوال بپرسید.

3. دوره رایگان سئو در ClickMinded

تامی گریفیت مربی این دوره آموزش سئو شماست. قبل از شروع فعالیت در ClickMinded تامی مدیر سئو کمپانی های مانند Paypal و Airbnb بود. در این دوره تامی به شما یاد می دهد که ساختار سئو در Paypal و Airbnb به چه صورت است و به شما یاد می دهد که از چه جنبه ای برای یک سئو کردن یک سایت اقدام کنید.

- چرا این یک دوره مفید محسوب می شود؟

اگر برای شما هم سوال پیش می آید که سئو سایت های بزرگ به چه صورت امکان پذیر است این یک دوره عالی و رایگان برای شماست. پس از ثبت نام در این دوره ، به چندین منبع سئو که ارزش خواندن دارند نیز دسترسی پیدا خواهید کرد. شما تنها با وارد کردن یک ایمیل می توانید به این دوره دسترسی پیدا کنید.

4. دوره آموزشی سئو برای افزایش ترافیک در Hubspot

این دوره آموزشی توسط گروه Hubspot ارائه می شود و شامل 4 بخش است:

 • توسعه استراتژی سئو
 • مقیاس بندی کمپین های لینک سازی
 • در وبلاگ Hubspot چگونه سئو انجام می شود
 • نحوه ایجاد و پیاده سازی یک کمپین وبلاگ مهمان موفق

این دوره آموزشی برای تازه کارهای صنعت سئو نیست. برای اینکه شما بتوانید بیشترین فایده را از این دوره ببرید باید با سئو آشنایی اولیه داشته باشید.

- چرا این دوره بدرد شما می خورد؟

یکی از مواردی که در این دوره آموزشی خیلی خوب است توضیحاتی است که متیو بارلی برای بالا بردن ترافیک طبیعی وبلاگ در فصل سوم به شما می دهد. وی در این بخش با مثال به شما کمک می کند برای بالا بردن ترافیک سایت خود تلاش کنید.

5. آموزش سئو داخلی و سئو فنی SEMRUSH

سئو داخلی و فنی دو تا از انواع سئو هستند که شما 100% روی آن ها کنترل دارید. برعکس سئو خارجی که به رشد خارجی سایت بر می گردد شما با رعایت بعضی از نکات می توانید سئو تکنیکال و داخلی خود را به راحتی بهبود ببخشید. این دوره آموزشی این روش ها را به شما آموزش می دهد. این دوره سر فصل های زیر را به شما آموزش می دهد:

 • آنالیز وبسایت
 • رفع مشکلات HTTPS
 • شناسایی و رفع مشکلات خزش
 • انجام تجزیه و تحلیل فایل ها
 • نحوه نوشتن محتوای سئو فرندلی
 • نحوه بهبود سئو داخلی سایت

- فواید این دوره چیست؟

ثبت نام در این دوره رایگان و آسان است. هنگام گذراندن دوره، این فرصت را خواهید داشت که با SEMRUSH، یکی از بهترین ابزارهای آنالیز سئو در بازار آشنا شوید و پس از اتمام این دوره، می توانید در یک امتحان شرکت کرده و به یک SEMRush SEO Certification دست پیدا کنید.

6. بهینه سازی موتور جستجو (SEO) دوره تخصصی Coursera

Coursera یک پلت فرم محبوب آموزش آنلاین است که طیفی از دوره های بازاریابی دیجیتال را ارائه می دهد. سئو تخصصی آن ها شامل شش دوره جدا است:

 • مقدمه ای برای بهینه سازی موتور جستجو
 • اصول بهینه سازی موتور جستجو
 • بهینه سازی یک وب سایت برای موتور جستجو
 • محتوای پیشرفته و تاکتیک های اجتماعی برای بهینه سازی SEO
 • استراتژی های پیشرفته بهینه سازی موتور جستجو
 • بهینه سازی وب سایت

این دوره ها توسط یک مدرس سئو باتجربه آموزش داده می شوند. شما می توانید در تمام دوره ها یا فقط یکی از آن ها شرکت کنید. زمانی که طول می کشد تا شما همه ی دوره های این سایت را بگذرانید حدود 4 ماه است.

- فواید این دوره چیست؟

این یک دوره جامع است که تمام جنبه های SEO را پوشش می دهد. این دوره با اصول اولیه شروع می شود و استراتژی ها و تکنیک های پیشرفته را نیز در بر می گیرد. نکته منفی این دوره این است که شما فقط برای 7 روز می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

7. دوره ویدئویی سئو از گروه MOZ

این یک دوره رایگان دیگه توسط گروه ماز است که شباهت های زیادی با دوره ی شما 2 در لیست دارد. این کلاس شامل 6 ویدئو یک ساعته در خصوص موضوعات زیر است:

آموزگار این کلاس آقای رند فیشکین است که استعداد خاصی در ساده سازی موضوعات سخت و پیشرفته دارد.

- چرا این منبع بدرد شما می خورد؟

از بین تمام دوره های موجود در این راهنما، دسترسی به این دوره از بقیه آسان تر است. لازم نیست که کاربران ثبت نام کنند، فقط روی لینک کلیک کنید و در صفحه که هدایت می شوید تماشای فیلم ها را شروع کنید.

8. دوره آموزشی سئو (آموزش در لینکدین)

LinkedIn Learning اسم جدید دوره ای است که قبلا به لیندا معروف بود. وقتی نوبت به آموزش سئو می رسد، LinkedIn Learning دوره های زیادی دارد اما یکی از مواردی که قابل تأمل است "مبانی سئو" است. این دوره با توضیح اینکه seo چیست و چگونه کار می کند شروع می شود و شامل موضوعاتی مانند:

 • برنامه ریزی بازاریابی محتوایی
 • درک مخاطبان وبسایت
 • بهترین روش های لینک سازی داخلی
 • اندازه گیری اثربخشی سئو
 • سئو محلی

- فواید این دوره چیست؟

اگر می خواهید درک جامع تری از چگونگی همکاری بازاریابی محتوا و سئو داشته باشید در این دوره ثبت نام کنید. چیزی که باید بدانید این است که linkedin learning دوره رایگان را فقط برای یک ماه در اختیار شما قرار می دهد. بعد از آن برای دست یابی به مطالب باید هزینه ای را پرداخت کنید.

5 از 5
1 سال قبل
نظر
وای اسم آموزش سئو میاد من تنم می لرزه. چیه این داستان که همه راه انداختن آموزش آموزش؟ به خدا خود من تا نرفتم تو یه شرکت و زیر دست چندتا سئوکار حرفه ای کارآموزی نکردم، هیچی یاد نگرفتم. قبلشم هر دوره ای بگین از ایرانی و خارجی گذرونده بودم. تئوری خیلی به درد نمیخوره باور کنین. هزینه نکنین دوستان الکی. برین کارآموزی.
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • پونه مدیا 1 سال قبل
  سلام
  با این کامنت معلوم شد که واقعاً سئوکار خفنی هستین :)
  آفرین بهترین راه برای یادگیری سئو بعد از تسلط به مفاهیم، کارآموزیه. باید در بطن پروژه‌های واقعی قرار گرفت تا دانش به مهارت تبدیل بشه. ممنون از نظر خوبتون.
2 سال قبل
نظر
سلام وقت شما بخیر
میشه بفرمایین که آموزش سئو وردپرس چه تفاوتی با سئو جوملا داره؟ آیا دوره های متفاوتی رو باید گذروند یا این که دوره آموزش سئو برای سئو همه سایت ها کاربردیه؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • پونه مدیا 2 سال قبل
  سلام وقت شما هم به خیر
  آقای احسانی عزیز در دوره آموزش سئو، اصول سئو برای کار با تمام سیستم‌های مدیریت محتوا (وردپرس، جوملا و ...) آموزش داده می‌شود و نیازی به گذراندن دوره‌های مجزا ندارید. تنها تفاوت در این است که اگر تصمیم داشته باشید تمرکز خود را بر روی یک CMS بیشتر کنید، لازم است تا به طور تخصصی خودتان در آن زمینه بیشتر مطالعه کنید و خبره‌تر شوید.
2 سال قبل
نظر
سلام و عرض ادب
من دو ساله که کار تولید محتوا می کنم و الان تسلط نسبتا خوبی دارم به تولید محتوا. خیلی علاقه مندم سئو رو یاد بگیرم. میخواستم بدونم برای شرکت در دوره های سئو پونه مدیا باید چطور اقدام کنم؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • پونه مدیا 2 سال قبل
  سلام و وقت به خیر
  تبریک می گوییم! داشتن پیشینه و تسلط در تولید محتوا رکنی اساسی برای شروع یادگیری سئو است و از این جهت، شما از بسیاری از افراد جلوتر هستید. برای شروع دوره آموزش سئو پونه مدیا با شماره تلفن شرکت تماس بگیرید. کارشناسان ثبت‌نام شما را تکمیل می‌کنند و زمان آغاز دوره را به شما اطلاع می‌دهند.