این مطلب یکی از جامع ترین راهنمای سئو سایت فروشگاهی به صورت آنلاین است. شما در این مطلب یاد میگیرید که چطور سایت فروشگاهی خود را بهینه کنید از تحقیق کلمات کلیدی، معماری سایت، سئو تکنیکال و لینک سازی ما تمام موارد مورد نیاز را به شما آموزش خواهیم داد. 

اگر میخواهید ترافیک سایت خود را بالا ببرید این دستورالعمل برای شما مفید خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی و سئو سایت فروشگاهی از اهمیت خاصی در دنیای اینترنت برخوردار است که این اهمیت می تواند ناشی از درآمد زیاد فروشگاه ها و یا قابلیت توسعه چشمگیر آن ها و یا تفاوت ساختار با دیگر سایت ها باشد. به دلیل این تغییرات بنیادین که فروشگاه های اینترنتی از دیگر وب سایت ها دارند سئو سایت فروشگاهی نیز کاملا بحثی متفاوت از سئو سایر وب سایت ها بوده و کاملا تخصصی می باشد.

چرا سئو سایت فروشگاهی از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

بیاید قبل از شروع کار به چند آمار بدست آمده نگاه کنیم.
44% از مردم خرید اینترنتی خود را از موتور گوگل شروع میکنند.

ترافیکی که از گوگل به سایت فروشگاهی میآید

37.5% از کل ترافیک سایت ها از موتورهای جستجو وارد میشود.

منبع توزیع ترافیک

23.6% از خرید ها در سایت های فروشگاهی از ترافیک طبیعی است.

درصد خرید اینترنتی از ترافیک طبیعی

با توجه به این اطلاعات بیاید بریم سراغ استراتژی هایی که میتوان پیاده سازی کرد.

سئو سایت فروشگاهی 

تفاوت چشمگیر سئو سایت فروشگاهی با دیگر وب سایت ها این است که این جا با متن و وبلاگ به آن صورت سروکار ندارید که بتوانید با نوشتن یک مطلب طولانی و جامع به سئو وب سایت خود کمک کنید این جا بحث کاملا متفاوت و تخصصی است در پروژه های سئو سایت فروشگاهی با محصول سروکار دارید محصولاتی که گاها تغییرات جزئی از هم دارند و ممکن از مشکل محتوای تکراری را برای سئو ایجاد کند. از دیگر چالش های موجود در سئو سایت فروشگاهی اتمام موجودی و تغییرات محصولات موجود در فروشگاه است بهترین تصمیم در سئو سایت فروشگاه اینترنتی برای محصولات ناموجود چیست ؟ کاملا آن ها را حذف کنیم و یا این که از دیگر روش ها استفاده کنیم؟ به دلیل فعالیت ها و تراکنش های زیادی که روی فروشگاه اینترنتی ایجاد می شود بنابراین اقدامات سئو سایت فروشگاه اینترنتی نیز دقیقا مختص فروشگاه اینترنتی باشد.

یکی از مشکلات اصلی که برای صاحبان فروشگاه اینترنتی وجود دارد این است که وب سایت خود را همانند سازی می کنند بارها و بارها شنیده اید که افراد درخواستی منوط بر طراحی فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا را دارند. این گونه افراد در ابتدا به صورت کامل وب سایت خود را طراحی کرده و بعد از آن به دنبال نیروی متخصص برای طراحی سایت خود هستند.تا وب سایت آنها را بر اساس الگوریتم های موتور جستجو بهینه کرده و رتبه آنها در موتورهای جستجو را بهبود دهد.

سئو و بهینه سازی وب سایت باید از همان مراحل ابتدایی طراحی سایت شروع شود تا باعث اتلاف وقت , هزینه های اضافی و حتی شکست پروژه نشود. اگر هدف اصلی شما از سئو فروشگاه اینترنتی افزایش فروش و درآمد است در ابتدا بهتر است که کاملا با مفهوم سئو آشنا باشید. از دیگر اشتباهات صاحبان وب سایت ها این است که وقتی به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کردن سئو فروشگاه اینترنتی خود را رها می کنند. در حالی که شما باید به صورت دائم رتبه بندی، ترافیک، فروش، مشتریان، نرخ تبدیل، همه چیزرا مکررا چک و بررسی کنید تا بتوانید از رقبای خود جلو بی افتید.

کارشناسان سئو پونه مدیا با استفاده از تکنیک های E-commerce seo بهترین نتایج را برای سئو سایت فروشگاهی شما رغم میزنند. 

 تحقیق کلمه کلیدی برای سایت فروشگاهی

جستجوی کلمه کلیدی یکی از اصول سئو فروشگاه اینترنتی است. چرا؟ به این خاطر که تحقیق کلمه کلیدی شما را از تمام اقداماتی که در سئو انجام خواهید داد آگاه میسازد.
برای مثال بدون کلمه کلیدی بهینه سازی محصولات و صفحات غیر ممکن است. باور بکنید یا نه، لیست کلمات کلیدی سئو تکنیکال را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. به این خاطر که معماری سایت و URL ها باید کلمات کلیدی را نیز در نظر بگیرند.
همانطور که میبینید تحقیق کلمات کلیدی یک امر بسیار مهم برای سایت فروشگاهی است. در زیر روش هایی آمده که میتوانید با استفاده از آنها اصطلاحات مناسب را برای مشتریان خود پیدا کنید و بهترین کلمات کلیدی را از بین آنها انتخاب کنید.

• چگونه کلمات کلیدی را برای محصولات فروشگاه اینترنتی خود و صفحات دسته بندی پیدا کنیم؟

بیشتر تحقیقات کلمات کلیدی روی "کلمات کلیدی اطلاعاتی " تمرکز دارند. این کلمات، کلید واژه های مهمی هستند که فرد در موتور جستجو برای پیدا کردن محتوای "چگونه ..." سرچ میکند. (چگونه میتوانم کیک شکلاتی بدون تخم مرغ درست کنم؟)
با اینکه کلمات کلیدی اطلاعاتی جای خود را در سایت فروشگاهی دارند بیشتر کلمات شما هول محور محصولات انتخاب خواهد شد.(مثلا: طراحی سایت فروشگاهی، دستور پخت کیک)
این موضوع به این معنی است که شما باید تحقیق کلمات کلیدی را با تمرکز روی محصولات خود انتخاب کنید.

- جستجوی کلمه کلیدی در سایت های رقبا

اگر قصد راه اندازی یک سایت اینترنتی را دارید به احتمال زیاد دیجی کالا یکی از رقبای شما است. با جستجوی کلمات کلیدی خود در این سایت میتوانید یک لیست از پیشنهادات برای آن کلمه را مشاهده کنید.

030

همانطور که مشاهده میکنید دیجی کالا پیشنهادات متفاوتی را برای این کلمه کلیدی ارائه میدهد. (به این دسته کلمات, کلید واژه های بلند نیز میگویند.) کلمات کلیدی بلند رقبای کمتری نیز دارند. این عمل را برای محصولات مختلف در سایت خود تکرار کنید تا دسته ای از کلمات کلیدی بلند بدست بیاورید.
نکته مهم: دیجی کالا در بعضی مواقع دسته ای که کلمه شما در آن قرار گرفته را نیز نشان خواهد داد. شما میتوانید از این پیشنهادات برای دسته های خود نیز استفاده کنید.

زیر دسته های دیجی کالا

ابزار Keyword tool

ابزار Keyword tool  یکی از ابزارهای مناسب برای پیدا کردن کلمات کلیدی است. برای استفاده از آن کافیست کلمه کلیدی مورد نظر را وارد کنید و این ابزار به شما کلمات کلیدی دنباله دار مرتبط را ارائه خواهد داد.

کلمات کلیدی طولانی با ابزار keyword finder
این روش از جستجوی کلمه کلیدی در سایت های رقیب سریع تر است و به شما تعداد کلمات کلیدی بیشتری نیز پیشنهاد میدهد. البته برای استفاده تخصصی از این ابزار شما باید اشتراک سالیانه پرداخت کنید.  

بررسی دسته بندی های رقبا در سایت فروشگاهی

به عنوان فردی که برای چندین سایت فروشگاهی مشاوره داده ام میتوانم به شما بگم که بیشتر این سایت ها دسته بندی های خود را برای کلمات کلیدی به صورت شانسی انتخاب میکنند.
درست است که آنها کمی روی این دسته بندی فکر میکنند اما در آخر این دسته بندی ها از ایده ال مورد نظر پایین تر است. این یک اشتباه خیلی بزرگ است. با اینکه دسته ها به اندازه صفحه محصولات باعث ترغیب مشتری نمیشوند اما هنوزهم روی خرید تاثیر دارند. پس بهتر است که برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب دسته بندی خود وقت بگذارید.
بهترین راه برای این کار چیست؟ به دسته بندی رقبای خود نگاه کنید.


اگر در مقابل دیجی کالا رقابت میکنید در قسمت دسته بندی کالا ها میتوانید دسته های اصلی این سایت را مشاهده کنید.روی گزینه همه دسته بندی های کالا ها نگه دارید. میتوانید با کلیک روی گزینه همه ی دسته بندی ها یک زیر مجموعه کامل را مشاهده کنید.

استفاده از منو های دیجی کالا

به احتمال زیاد این لیست برای سایت شما بزرگ است، شما فقط باید روی دسته ای که بیشتر به شما ارتباط دارد کلیک کنید و زیر دسته های آن را بررسی کنید.مثلا در دسته خانه و آشپزخانه قسمت آشپزخانه به سایت شما ارتباط دارد. شما میتوانید در این قسمت به دنبال کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود بگردید.

استفاده از منوهای دیجی کالا
نکته تخصصی: اگر دسته شما به نوعی خاص است این همتا بودن را در کلمات کلیدی خود ذکر کنید. برای مثال میتوانید در فروشگاه اینترنتی فروش لوازم آشپزخانه خود به جای استفاده از کلمه "قابلمه تفلون " از کلمه "قابلمه تفلون با اختصاصی ترین رنگ ها " استفاده کنید. این کلمات رقبای کمتری دارند و بهتر میتوان آنها را هدف قرار داد.

ویکی پدیا

ویکی پدیا یکی از بهترین مکان ها برای پیدا کردن کلمات کلیدی است. مثل صفحه دسته بندی در سایت رقبا ویکی پدیا تمام موارد را با توجه به کلمه کلیدی و دسته مرتب کرده است. به زبان دیگر این سایت قسمت سخت کار را برای شما انجام داده است.

ویکیپدیا فارسی
به مثال زیر برای استفاده از ویکی پدیا برای پیدا کردن کلمات کلیدی توجه کنید. اول کلمه کلیدی خود را در سایت وارد کنید. مثلا کلمه "طراحی وب" را جستجو کنید. متن نوشته شده را مطالعه کنید و از درون آن کلمات کلیدی را که برای شما مناسب هستند پیدا کنید.
ویکیپدیا فارسی
حواستان باشد که به قسمت محتویات نیز توجه کنید، این تکه از متن نیز گاهی به شما کمک میکند کلمات کلیدی مناسب برای دسته های خود پیدا کنید.

ویکیپدیا فارسی

روش صحیح استفاده از کلمه کلیدی در صفحات محصول و دسته بندی

حالا که یک لیست از کلمات کلیدی مناسب در دسترس دارید این سوال پیش میاد که از کدام یک از آنها استفاده کنید. برای اینکه به جواب این سوال دست پیدا کنید چهار مرحله زیر را دنبال کنید.

1. حجم جستجو کلمات کلیدی در سایت های فروشگاهی 
2. انتخاب کلمه کلیدی مناسب محصول در سایت های فروشگاهی
3. تعیین هدف تجاری در سایت های فروشگاهی
4. رقبا در سایت های فروشگاهی

1. حجم جستجو کلمات کلیدی در سایت های فروشگاهی

این یکی از مهمترین عناصر در بررسی کلمات کلیدی است. چرا که اگر کسی کلمه شما را سرچ نکند مهم نیست که این کلمه چقدر باعث تبدیل مشتری میشود یا چقدر در گوگل رقیب دارد. با این وجود هیچ راهی برای اینکه من به شما حجم دقیق جستجو را نشان بدم وجود ندارد. در بعضی تجارت ها 100 جستجو در ماه خیلی است در بعضی دیگر 10 هزار جستجو در ماه نیز مناسب نیست.
با گذشت زمان شما درک میکنید که چه مقدار "حجم بالا" و چه مقداری "حجم پایین " در جستجو برای تجارت شما است. برای پیدا کردن حجم یک کلمه کلیدی فقط کافیست وارد Google keyword planner بشوید تعداد جستجوها را در قسمت Avg. monthly searches پیدا خواهید کرد.
نکته تخصصی : بعضی کلمات کلیدی تغییر حجم فصلی دارند. مثلا شما در زمستان تعداد جستجوهای بیشتری برای "پالتو بلند" خواهید داشت تا در تابستان. اما تعداد زیادی از کلمات کلیدی وجود دارند که در طول سال پستی و بلندی خواهند داشت. دلیل این اتفاق چیست؟ هیچ کس نمیداند. اما مهم است که این تغییرات را در نظر بگیرید. برای پیدا کردن تغییر حجم کلمات در ماه آن را در ابزار KWFinder جستجو کنید و نتایج ماهانه را پیدا کنید.

سختی کلمات کلیدی

2. انتخاب کلمه کلیدی مناسب محصول برای سایتهای فروشگاه

بیاید بگیم شما کلمه کلیدی مناسب را پیدا کردید و این کلمه تعداد خیلی زیادی جستجو به خودش اختصاص میدهد. آیا شما الان برنده به حساب می آیید؟ خیر اینطور نیست. چرا که ممکن است این کلمه برای محصولی که سایت شما میفروشد مناسب نباشد. اگر کلمه کلیدی شما به مقدار کمی هم با محصولی که میفروشید فرق داشته باشد کاربر تبدیل نخواهد شد.
پس قبل از اینکه به مرحله بعد بروید بررسی کنید که این کلمه برای شما مناسب است.
فرض کنید سایت شما چای سبز کیسه ای ژاپنی میفروشد و شما کلمه کلیدی " matcha green tea powder " را پیدا و انتخاب کرده اید. این در حالی است که شما برگ چای سبز نمی فروشید و فقط چای کیسه ای سبز دارید. ممکن است که شما بتوانید یا این دسته بعضی از مشتریان را به خرید ترغیب کنید اما این کار سختی است. برای همین بهتر است اول روی کلمات کلیدی مخصوص خودتان تمرکز کنید و بعد از آن به سراغ دسته های دیگر بروید.
با اینکه این ممکن است این کلمه کلیدی جستجوهای کمتری دریافت کند باز هم به شما پیشنهاد میدهیم از کلمه ای مثل "چای سبز آنلاین" استفاده کنید.
حالا که لیستی از کلماتی که افراد جستجو میکنند را در اختیار دارید(که با محصولات سایت شما همخوانی دارد) وقت این است که ببینید آیا این جستجوگران قصد خرید دارند یا نه.

3. تعیین محبوبیت کلمه کلیدی در سایت های فروشگاهی

آیا رتبه اول بالاترین حجم جستجوی کلمه کلیدی را دارید؟ این خیلی عالی است. آیا رتبه اول برای کلمه ای را دارید که افراد کمی آن را جستجو میکنند؟ این موضوع از اهمیت کمتری برخوردار است.
پس قبل از اینکه روی یک کلمه تاکید کنید باید این نکته را در نظر بگیرید که چه تعداد افرادی آن را جستجو میکنند.
خوشبختانه بررسی این امر با الکسا بسیار ساده است. ابتدا نرخ محبوبیت را در این ابزار بررسی کنید.

محبوبیت یک کلمه کلیدی

این نرخ نشان میدهد چه تعداد افرادی در ماه این کلمه را جستجو میکنند. هرچه این عدد به صد نزدیک تر باشد از محبوبیت بیشتری برخوردار است. 

4. رقابت در کلمات کلیدی برای سایت فروشگاهی

در آخر وقت این است که ببینید کسب رتبه اول در گوگل چقدر سخت است. در الکسا کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید عددی که در قسمت competition به شما نشان میدهد میزان سختی این کلمه از 100 را برای شما اورده است. هر چه این عدد بالا تر باشد بدست آوردن رتبه بالا برای این کلمه کلیدی کار دشوارتری خواهد بود.

 جستجوی کلمه کلیدی در الکسا

رقابت در یک کلمه کلیدی

هدف قرار دادن کلمات کلیدی و بهینه سازی صفحه در سایت فروشگاهی

در اینجا بررسی میکنیم که سایتی که در 10 نتیجه اول گوگل قرار دارد برای یک کلمه کلیدی بهینه است یا خیر. چرا این موضوع از اهمیت برخوردار است؟ به این خاطر که اگر یکی از این صفحات فقط کمی با کلمه کلیدی ما ارتباط داشته باشد ما میتوانیم آنها را از دور خارج کرده و رتبه بهتری کسب کنیم.
مثلا در جستجوی "تخته آشپزخانه از جنس بامبو" بعضی از نتایج به طور خاص برای این کلمه بهینه نشده اند. پس اگر شما یکی از دسته های خود را به این موضوع اختصاص دهید احتمال بالا آمدن رتبه در نتایج وجود خواهد داشت.

نکته تخصصی: بهینه سازی برای یک کلمه کلیدی خاص به اندازه گذشته از اهمیت برخوردار نیست (بعد از بروز رسانی الگوریتم مرغ مگسخوار). هرچند اگر شما سایت خود را برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه کنید یک قدم از افرادی که سایت خود را به خوبی بهینه نکرده اند جلو خواهید افتاد.

 معماری سایت فروشگاه اینترنتی

دو اصل زیر را در هنگام طراحی معماری فروشگاه های اینترنتی رعایت کنید.
- همه چیز ساده و قابل اندازه گیری باشد
- بتوان از همه صفحات با کمتر از 3 کلیک به صفحه اصلی رسید
بیاید اول ببینیم که یک معماری نامناسب چگونه به سایت شما ضرر خواهد زد.

معماری سایت ضعیف

این تصویر چه مشکلی دارد؟ فهم منطق پشت این معماری سخت است. پیدا کردن صفحه ی مورد نظر برای مشتری دشوار خواهد بود.
مشکل دوم این است که قابل اندازه گیری نیست. هر بار که قصد اضافه کردن یک دسته را دارید باید دسته های قبلی را بررسی کنید و آنها را از اول مرتب کنید. چرا که این معماری عمق زیادی دارد.

بیشتر لینک های یک سایت فروشگاهی به صفحه خانه آنها اشاره دارند.

لینک ها به صفحه سایت فروشگاهی زده میشوند

و هنگامی که شما معماری سایت عمیقی دارید این اعتبار تا به صفحه محصول شما برسد کاهش خواهد یافت.

کاهش اعتبار در سایت هایی با معماری نامناسب

در این مثال 6 کلیک طول میکشد تا به صفحه محصولات برسیم. (شما میخواهید تمام محصولات را بتوان با حداکثر 3 کلیک پیدا کرد.)

نکته تخصصی: اگر معماری سایت شما ایده ال نیست ، صفحات را به خودی خود جا به جا نکنید و اول با یک متخصص سئو مشورت کنید. این متخصصان میتوانند صفحات قدیمی را به صفحات جدید ریدایرکت کنند.

نمونه یک سایت فروشگاهی با معماری مناسب

حالا که دیدید چه کارهایی را نباید انجام دهید وقت آن است که نمونه ی معماری یک سایت فروشگاهی بهینه را بررسی کنید.

معماری یک سایت بهینه شده

همانطور که میبینید اعتبار لینک ها روی محصولات و دسته بندی ها متمرکز است. این اعتبار تمرکز یافته به بالا بردن رتبه در گوگل کمک میکند. همچنین پیدا کردن صفحات و ایندکس آنها را برای گوگل راحت میکند.

در زیر نمونه ای از معماری سایت شهرآهن را میبینید.

معماری سایت شهر آهن

نه تنها این سایت برای سئو عالی است بلکه مورد پسند کاربران نیز میباشد.چرا که خیلی ساده است و پیدا کردن محصولات را برای کاربر راحت میکند.یکی از این نمونه معماری سایت شهر آهن است.

معماری سایت شهر آهن

شما در این سایت به راحتی میتوانید کالای مورد نظر خود را پیدا کنید.

سئو داخلی برای سایت های فروشگاهی

حالا که معماری سایت را بهینه کردید. زمان این رسیده است که دسته محصولات و صفحه آنها را بهینه کنید. برای بیشتر سایت های فروشگاهی این دو قسمت بیشترین ترافیک را تولید میکند. این یک موضوع واضح است چرا که فردی که عبارت "کفش نایک قرمز سایز 36 " را جستجو میکند احتمال اینکه محصول را بخرد از کسی که عبارت "عکس کفش" را سرچ میکند بیشتر است.با توجه به این موضوع کلمات کلیدی خود رابرای محصولات بهینه کنید. 

- یک صفحه کامل بهینه شده برای سایت فروشگاهی

به صفحه کاملا بهینه شده زیر نگاه کنید:

یک صفحه سایت فروشگاهی بهینه شده

بیاید تمام قسمت های این صفحه را با هم بررسی کنیم.

تگ عنوان:

- به تگ عنوان خود کلماتی مانند: خرید، ارزان، حراج اضافه کنید تا برای کلمات کلیدی بلند ترافیک بهتری دریافت کنید.

خیلی واضح است که باید از کلمه کلیدی خود در عنوان صفحه استفاده کنید.اما این موضوع به تنهایی کافی نیست. با اضافه کردن کلمات (ارزان، حراج، خرید و ...) به کلمه کلیدی اصلی سعی کنید به نشان داده شدن آن در نتایج کمک کنید
برای مثال بیاید بگیم که کلمه کلیدی هدف شما "هدفون بدون نویز" است. به جای استفاده از عنوان "هنفون بدون نویز در فروشگاه اینترنتی ....." شما بهتر کلماتی که مردم موقع جستجوی هدفون ضد نویز استفاده میکنند را اضافه کنید.
این یک لیست از کلماتی است که افراد هنگام جستجوی محصول در گوگل زیاد استفاده میکنند.

 • ارزان
 • بهترین
 • نظرات
 • آنلاین
 • ارسال رایگان
 • حراج

پس عنوان شما میتواند به صورت "بهترین و ارزانترین هدفون های ضد بدون نویز" باشد.

- در تگ عنوان از کلماتی مانند: حراج X%، پایین ترین قیمت ها استفاده کنید تا نرخ کلیک خود را بالا ببرید.

گوگل به احتمال زیاد از نرخ کلیک طبیعی به عنوان یک سیگنال رتبه بندی استفاده میکند.اما اگر این موضوع درست هم نبود باز هم بهتر است تگ عنوان خود را برای CTR بهینه کنید.
چراکه نرخ CTR بالا = تعداد کلیک بیشتر= فروش بیشتر.
خوشبختانه تعدادی کلمه وجود دارد که به سرعت باعث جذب مشتری به نتایج شما میشود. ما به آنها "کلمات آهنربایی" میگوییم.
از این نوع کلمات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حراج x%(حراج 25%)
 • با گارانتی
 • کمترین قیمت
 • ارسال رایگان
 • ارسال یک روزه

عنوان صفحه شما میتواند "زودپز: 25% حراج و ارسال رایگان برای تمامی سفارش ها" باشد. وقتی شما این کلمات را در تگ عنوان (و توضیحات متا ) اضافه کنید میبینید که تعداد کلیک های شما افزایش پیدا کرده است.

متا دسکریپشن:

- تگ توضیحات شامل اصطلاحاتی از قبیل "بهترین انتخاب"، "ارسال رایگان" و "تمام محصولات ما موجود است" استفاده کنید تا نرخ کلیک صفحه افزایش پیدا کند

در گذشته تگ توضیحات صفحه شما یکی از عوامل مهم سئو داخلی بود. با اینکه این قضیه دیگر برقرار نیست اما تگ توضیحات هنوز هم از اهمیت زیادی برای بالا بردن CTR برخوردار است.
کلمات آهنربایی که در بالا به آنها اشاره کردیم برای توضیحات نیز بسیار موثر است. تنها تفاوت در توضیحات این است که شما میتوانید از کلمات طولانی تری استفاده کنید.
در زیر میتوانید چندین اصطلاح که برای توضیحات متا مناسب است را ببینید:

 • بهترین قیمت را برای ..... دریافت کنید
 •  X% کمتر از همه جا خرج کنید
 •  تمامی محصولات ........... ما امروز حراج هستند
 • امروز برای تمام محصولات............ ارسال رایگان میباشد
 • پیشنهادات ویژه ما را برای محصولات ...... ببینید
 • بهترین محصولات .......... با کمترین قیمت ممکن.

یک متا دسکریپشن بهینه شده به صورت "بهترین قیمت غذای سگ را امروز دریافت کنید. ارسال رایگان تمام محصولات. برای تماشای تمام محصولات اینجا کلیک کنید."

 محتوای صفحه محصول و دسته بندی:

حداقل از 1000 کلمه برای محتوا استفاده کنید و کلمه کلیدی خود را بین 3-5 بار در متن استفاده کنید.
بهینه سازی صفحه محصولات و دسته ها یکی از سخت ترین مراحل سئو سایت فروشگاهی است. درست است که شما باید محتوای با کیفیت بنویسید اما برعکس وبلاگ شما باید محتوا را با توجه به نرخ تبدیل بنویسید.
در زیر سه تا از بهترین روش های بهینه سازی سئو داخلی که برای سایت های فروشگاهی مناسب است را برای شما توضیح خواهیم داد.

1. نوشتن بیش از 1000 کلمه و توصیف کلمات

مطالعات نشان داده است که متون طولانی احتمال کسب رتبه بهتری در گوگل را دارند. (این موضوع برای سایت های فروشگاهی نیز صادق است).

تعداد کلمات در محتوا
حقیقت این است که گوگل میخواهد موضوع صفحه ی شما را درک کند. هرچه شما متن طولانی تری ارائه کنید کار گوگل را ساده تر خواهید کرد. به علاوه توضیحات مناسب برای یک محصول به مشتری کمک میکند تا محصول مورد نظر خود را بهتر بشناسد. این موضوع به تجربه کاربر نیز کمک میکند.
البته جای گفتن دارد که نوشتن بیش از 1000 کلمه برای تمامی صفحات کار غیر ممکنی است. برای همین من پیشنهاد میدهم که برای 10-50 محصول مهم خود توضیحات طولانی و دقیق بنویسید.
برای مثال کاشیران برای محصول کاشی و سرامیک سایز بزرگ خود بیش از 2000 کلمه توضیح نوشته است.

کاشیران

محتوای طولانی بنویسید

2. استفاده از کلمات کلیدی در متن

وقتی که دارید توضیح محصولات خود را مینویسید مطمئن باشید که کلمه کلیدی خود را 3-5 بار استفاده کرده اید.این موضوع ربطی به استفاده بی رویه از کلمات یا بالا بردن چگالی کلمات کلیدی ندارد، شما فقط در تلاشید تا گوگل محتوای شما را بهتر متوجه شود.
برای مثال اگر کلمه کلیدی شما "سرامیک اسلب" باشد در توضیح زیر این کلمه 4 بار تکرار شده است.

04040نکته تخصصی : گوگل به کلمات کلیدی که در ابتدای متن آمده اند اهمیت بیشتری میدهد. پس اطمینان حاصل کنید که حداقل یکی از کلمات کلیدی شما در 100 کلمه اول باشد.

حداقل یکی از کلمات کلیدی در 100 کلمه اول صفحه باشد

3. کلمات کلیدی LSI در سایت فروشگاهی

کلمات کلیدی LSI به کلماتی میگویند که از نظر معنایی به کلمه کلیدی شما نزدیک هستند. برای مثال شما یک سایت فروشگاهی را برای کلمه "پلوپز" بهینه کرده اید. واژه های نزدیک به این کلمه کلیدی عبارتند از :
- قابلمه
- تایمر
- زودپر
- دستی
- دستور پخت
- خورشت
- سوپ
- قابل برنامه ریزی
- استیل
در سئو سایت فروشگاهی از کلمات کلیدی LSI به صورت زیر استفاده کنید.

قدم اول: تست در دیجی کالا

کلمه کلیدی خود را در دیجی کالا سرچ کنید و ببینید چه کلمات دیگری با آن استفاده شده است. میتوانید هم از نقد و بررسی محصولات و هم دسته بندی ها استفاده کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط

استفاده از دسته ها برای کلمات کلیدی
نکته تخصصی : اگر شما رقبایی دارید که برای کلمات کلیدی شما امتیاز کسب کرده اند میتوانید این عمل را در سایت آنها نیز انجام دهد.

قدم دوم: استفاده از الکسا
کلمه کلیدی خود را در این ابزار وارد کنید و کلمات کلیدی مشابهی که به شما پیشنهاد میدهد را بررسی کنید .مثلا برای کلمه "سئو" موارد زیر پیشنهاد داده شده است.

کلمات کلیدی

قدم سوم: این کلمات را در محتوای خود استفاده کنید
در نهایت این کلمات کلیدی LSI را در صفحه محصولات و دسته بندی خود استفاده کنید.

- استفاده از URL های کوتاه و حاوی کلمات کلیدی

تحقیقی روی یک میلیون جستجو در موتور گوگل نشان داد که ارتباطی مستقیم بین طول URL و رتبه در گوگل وجود دارد. (URL های کوتاه رتبه بهتری در گوگل کسب خواهند کرد)

طول URL
به خاطر اینکه شما یک سایت فروشگاهی دارید URL شما از دیگر سایت ها طولانی تر خواهد بود. چرا که URL شما شامل دسته ها و زیر دسته محصولات نیز خواهد بود. برای مثال:

https://example.com/category/subcategory/product.html

اما این موضوع به این معنا نیست که URL شما میتواند از 50 کاراکتر بیشتر شود. چرا که URL های طولانی باعث گیج شدن موتور جستجوی گوگل میشوند.
در زیر یک نمونه URL نامناسب در صفحه محصول فروشگاه اینترنتی مشاهده میکنید.

یک نمونه URL نامناسب
نه تنها این URL بسیار طولانی است بلکه کلماتی اضافه از جمله “productID.300190600” را نیز در برگرفته است.
استفاده از کلمات کلیدی در URL نیز به شما پیشنهاد میشود. برای هر دسته محصولات از 1-2 کلمه برای توصیف آن دسته استفاده کنید.

https://example.com/kitchenappliances

برای زیر دسته ها نیز این روش را دنبال کنید. فقط در زیر مجموعه دسته ها توضیح بعد از خود دسته می آید.

https://example.com/kitchenappliances/slowcookers

برای صفحه محصولات فقط کلمه کلیدی هدف را با جدا کننده ("-") اضافه کنید.

https://example.com/kitchenappliances/slowcookers/6-quart-crockpot

نکته تخصصی: بعضی از سایتهای فروشگاهی از زیر دسته ها و دسته ها در URL خود استفاده نمیکنند. به جای استفاده از https://example.com/kitchenappliances/slowcookers/6-quart-crockpot
از URL به شکل https://example.com/6-quart-crockpot استفاده میکنند . این موضوع باعث کوتاه شدن URL و تراکم کلمات کلیدی آن بیشتر میشود. من این پیاده سازی را پیشنهاد نمیدهم اما استفاده از این روش برای رتبه بندی شما ضرری نخواهد داشت.

- لینک های داخلی : لینک کردن به صفحات با اعتبار

یکی از زیبایی های سئو سایت فروشگاهی این است که لینک داخلی به خودی خود صورت میگیرد. چرا که برای پیدا کردن مسیر در سایت به طور طبیعی به لینک داخلی نیاز خواهید داشت.

منو و زیر منوهای کاشیران
با این وجود استراتژی لینک سازی داخلی یکی از بهترین روش های سئو سایت فروشگاهی است. پس برای این کار زمان مناسب را بگذارید. به خصوص شما باید از صفحات با اعتبار به محصولات مهم و دسته های با اهمیت لینک داخلی بزنید.

استراتژی لینک های داخلی
بیاید تصور منید شما یک مطلب جدید در وبلاگ خود تولید کرده اید که لینک های زیادی دریافت میکند. همچنین شما محصولی دارید که در گوگل رتبه 5 را برای کلمه کلیدی "سرامیک طرح چوب" به خود اختصاص داده است. شما باید یک انکر تکست با این کلمه کلیدی در این مطلب وبلاگ ایجاد کنید و آن را به صفحه محصول خود لینک کنید.

- اسکیما محصولات را اضافه کنید تا اسنیپت ها با کیفیت در گوگل بدست بیاورید

اگر دنبال یک راه ساده برای رسیدن بهخ صفحه اول گوگل هستید کافیست از اسکیما استفاده کنید.
سایت های فروشگاهی فرصت این را دارند که بهترین نوع اسنیپت را به خود اختصاص دهند : نظرات و بررسی ها.

اسنیپت ها با استفاده از اسکیما
شما میتوانید این اسنیپت ها را با اضافه کردن اسکیما به صفحه محصولات خود بدست بیاورید. اسکیما دسته کدی است که به موتورهای جستجو(مانند گوگل و بینگ) فهمی قویتر در خصوص صفحه شما میدهد.
در اینجا انواع نشانه گذاری ویژه نظرات وجود دارد.

انواع اسنیپت های غنی
با اینکه گوگل ممکن است اسکیما شما را نشان ندهد اما اضافه کردن اسکیما احتمال رتبه گیری در گوگل را بالا میبرد. شما میتوانید به صورت دستی نیزاسکیما را وارد کنید اما این کار آسانی نیست برای همین پیشنهاد میدم از ابزار Structured Data Markup Helper استفاده کنید.

ابزار structured markup helper

برای استفاده از این ابزار ابتدا محصول (Product) را انتخاب کنید.

markup helperانتخاب محصول در

پس از آن محصولی که در صفحه خود نظر و امتیاز دارد را پیدا کنید (میتواند یک بررسی کلی باشد یا نظر کاربران).

markup helper

URL این صفحه را در مکان URL برنامه کپی کنید و روی "Start tagging" کلیک کنید.

وارد کردن URL

سپس قسمتی از صفحه را که میخواهید در گوگل تگ کنید انتخاب کنید. از قسمت add missing tags تمام مواردی که میخواهید در اسنیپت شما نمایش داده شود را برای محصول اضافه کنید. تا جایی که میتوانید اطلاعات کامل را وارد کنید.

تکمیل اسنیپت محصول

بعد از اینکه کارتان تمام شد گزینه "Create HTML" را انتخاب کنید.

مرحله نهایی و تولید اسنیپت

نکته تخصصی : با استفاده از کنسول گوگل بررسی کنید که اسکیما شما درست جایگذاری شده باشد. اگر شما اسکیما داشته باشید در منو سمت چپ گزینه آن را زیر Enhancements خواهید دید.

025

سئو فنی در سایت فروشگاهی

سئو فنی از مواردی است که برای تمامی سایت ها اهمیت دارد اما برای سایت های فروشگاهی از اهمیت دو برابر برخوردار است. چرا که سایت های فروشگاهی صفحات زیادی دارند. و این صفحات بالا امکان بوجود آمدن یک مشکل سئو فنی را بالا میبرند. نه تنها این موضوع بلکه بیشتر سایت های اینترنتی لینک های زیادی (بک لینک) را به خود اختصاص نمی دهند. به این معنی است که سئو تکنیکال در بیشتر مواقع برای انتخاب سایت صفحه اول گوگل مهم است.
برای مثال اگر شما و رقیبتان برای کسب جایگاه در گوگل در تلاش هستید سئو تکنیکال میتواند تفاوت بین کسب جایگاه اول و چهارم باشد.
برای همین بررسی دقیق سایت برای سئو تکنیکال یک قدم مهم است.

- چگونه یک بررسی دقیق سئو تکنیکال را برای سایتهای فروشگاهی انجام دهیم

از ابزارهای زیادی برای بررسی دقیق سایت میتوانید استفاده کنید.من در اینجا برای شما طرز استفاده ازRaven Tool را آورده ام.
از ابزارهای زیادی برای اینکار میتوانید استفاده کنید ازجمله آنها :
• SEMrush
• DeepCrawl
• ScreamingFrog
• Site Condor
• Ahrefs
برای استفاده از Raven از منوی سمت چپ “Site Auditor” را انتخاب کنید.

بررسی دقیق سایت در raven

Raven سایت شما را برای خطاهای احتمالی آنالیز خواهد کرد.

بررسی دقیق سایت در raven

سپس این گزارش را برای مشکلات مختلف بررسی کنید. 

raven tools برای بررسی دقیق سایت

حالا که مشکلات سایت را پیدا کردید ما به شما یاد میدیم چطور اونها را حل کنید.

- حل مشکلات سئو تکنیکال را در سایت های فروشگاهی

مشکل1 : تعداد صفحات بیش از حد
داشتن صدها صفحه در سایت یک کابوس برای سئو تکنیکال است. چرا که نوشتن محتوای خاص برای هر صفحه را خیلی پیچیده میکند. همچنین وقتی شما تعداد صفحات زیادی دارید احتمال داشتن محتوای تکراری در آنها بالا میرود.
چرا این اتفاق می افتد؟
تعدادی از سایت های فروشگاهی محصولات زیادی برای فروش دارند. و چون هر کدام از این محصولات صفحه خود را احتیاج دارند تعداد صفحات سایت زیاد میشود. بعضی وقتها تفاوت های کوچک در یک محصول (سایز متفاوت در کفش) احتیج به URL خاص خود دارد که حجم سایت فروشگاهی شما را بالا میبرد.
چگونه این مشکل را برطرف کنیم؟
ابتدا صفحاتی را که میتوانید حذف یا noindex کنید شناسایی کنید (صفحاتی که حذف آنها به سایت شما ضرر نزند.)
با توجه به تجربیات من حدود 80% فروش سایت های اینترنتی از 20% محصولات آنها حاصل میشود و حدود 25% محصولات سایت های فروشگاهی هیچ فروشی ندارند.
به جای اینکه روی پیشرفت این صفحات تمرکز کنید بهتر است که آنها را حذف، noindex یا با صفحات دیگر ادغام کنید.
صفحات را در گوگل آنالتیک بررسی کنید تا ببینید که هیچ ترافیکی ندارند و میتوان آنها را حذف کرد. اگر صفحه ای برای شما مشتری جذب نمیکند و پول به سایت وارد نمیکند باید از خود بپرسید که " هدف این صفحه چیست؟"
این صفحات اضافی میتوانند تا 50% صفحات سایت را در بر بگیرند. حالا که صفحات بی فایده را حذف کردید وقت این رسیده که صفحات باقی مانده را بهبود ببخشید.
مشکل 2: محتوای تکراری
محتوای تکراری یکی از معمول ترین مشکلات سایتهای فروشگاهی است. و یکی از مواردی است که میتواند باعث غرق شدن شما در موتور جستجوی گوگل باشد (با تشکر از الگوریتم پاندا!)
با گذاشتن مطالب خاص در هر صفحه (با استفاده از تکنیک های سئو پیشرفته و تگ canonical) شما میتوانید این مشکل را از بین ببرید.
چرا این اتفاق می افتد؟
دلایل زیادی برای محتوای تکراری در سایت های فروشگاهی وجود دارد. سه تا از مهترین این دلایل عبارتند از :
1- سایت شما یک URL خاص برای هر ورژن از محصول تولید میکند (سایز های مختلف کفش)
2- شما از یک اسنیپت برای چندین صفحه استفاده میکنید. میتوانید برای محصولات از چند کلمه یکسان استفاده کنید اما اگر تمام متن یکی باشد محتوا تکراری است.
3- توضیحات تقریبا یکسان برای محصولات دارید. این اتفاق هرگاه شما محصولات مشابهی دارید ممکن است اتفاق بیافتد .
چگونه این مشکل را برطرف کنیم؟
اولین کاری که میتوانید انجام دهید noindex کردن صفحاتی است که ترافیکی تولید نمیکنند اما باعث بوجود آمدن محتوای تکراری میشوند.
مثلا اگر دسته بندی شما URL خاص تولید میکند میتوانید این URLها را نوایندکس کنید. وقتی تمام Url هایی که میتوانستید را حذف کردید وقت آن رسیده است که بروید سراغ تگ canonical ("rel=canonical")
تگ canonical به موتورهای جستجو میگوید که بعضی از صفحات کپی همدیگر با اختصاص تغییراتی کوچک هستند. وقتی موتور جستجو تگ کنونیکال را میبیند میفهمد که نباید با این صفحات مثل یک صفحه جدا برخورد کند.

در صفحات مشابه از تگ کنونیکال استفاده کنید

(نه تنها تگcanonical مشکل محتوای تکراری را حل میکند بلکه به اعتبار بک لینک ها نیز کمک میکند. چرا که لینک هایی که از راه های مختلف به یک URL میرسند باعث قوی شدن این URL میشوند.)
نکته تخصصی: قرار دادن تگ canonical میتواند پیچیده باشد. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم برای پیاده سازی اینکار از یک متخصص سئو کمک بگیرید. اما اگر میخواهید خودتان این کار را انجام دهید این دستور عمل گوگل به شما کمک خواهد کرد.
در اخر زمان این رسیده که برای تمام صفات باقی مانده محتوای خاص تولید کنید.
بلهه این یک کار طولانی است (مخصوصا برای سایت های فروشگاهی با هزاران صفحه). اما اگر میخواهید با سایت های فروشگاهی بزرگ (مثلا دیجی کالا) رقابت کنید حتما باید این کار را انجام دهید.
برای اینکه این امر ساده تر شود به شما پیشنهاد میکنم یک تمپلت برای صفحه محصولات و دسته ها بسازید و از آن استفاده کنید.

مشکل 3: محتوای کم در صفحات سایت فروشگاهی

محتوای کم یکی دیگر از مشکلات سئو فنی است که سایت های فروشگاهی باید با آن سر و کله بزنند. بعد از اینکه مشکل محتوای تکراری را حل کردید ممکن است صفحاتی با محتوای کوتاه داشته باشید. بدانید و آگاه باشید که محتوای کوتاه میتواند تمام کمپین سئو سایت فروشگاهی شما را به هم بریزد.
Ebay 33% ترافیک خود را به خاطر محتوای کوتاه بعد از بروز رسانی الگوریتم پاندا از دست داد.

افت ترافیک ebay

اما بیاید روی نکات منفی تمرکز نکنیم. با توجه به مطالعه موردی محتواهای طولانی بهتر از محتواهای کوتاه رتبه میگیرند.

تعداد کلمات در محتوا و رتبه در گوگل

چرا این اتفاق می افتد؟
یکی از دلایل اصلی محتوای کم در سایت های فروشگاهی این است که نوشتن متن طولانی برای محصولات مشابه کار سختی است. مثلا وقتی شما درباره یک کفش ورزش کامل توضیح دادید چطور میتوانید یک محتوای طولانی و مناسب برای 25 تا کفش دیگه بنویسید؟
با اینکه خیلی کار مشکلی است اما شما باید حداقل 500 کلمه (بهتر است به 1000 کلمه برسید) برای تمام دسته های مهم بنویسید.
چطور این مشکل را برطرف کنیم؟
ابتدا صفحاتی که محتوای کم دارند را شناسایی کنید.
نکته تخصصی: محتوای کوتاه برای هر کس به یک صورت تعریف میگردد اما به طور کلی به محتوایی که اطلاعات مفید و خاصی را به شما نمیدهد یک محتوای کوتاه میگوییم.
شما میتوانید صفحه به صفحه در سایت خود بروید و محتواهای کوتاه را پیدا و بهینه کنید. (ابزار Raven کمتر از 250 کلمه را محتوای کوتاه حساب میکند.) استفاده از یک الگو (Templet) کار را برای شما آسانتر خواهد کرد.
در زیر یک نمونه الگو برای صفحه محصول را میبینید.

استراتژی لینک های داخلی

نکته تخصصی : هر چقدر محتوای شما خاص تر باشد بهتر است. این بدین معنی است که واقعا محصولات خود را بفروشید. نظرات خاص خود را بنویسید. از محصولات خودتان عکس تهیه کنید. این باعث میشود محصول شما برای مشتری جلب توجه کند.

مشکل 4: سرعت سایت

سرعت سایت یکی از عواملی است که گوگل به وضوح اعلام کرد از آن استفاده میکند.
سرعت سایت فقط برای سئو سایت فروشگاهی اهمیت ندارد بلکه به طور مستقیم روی هدف نهایی شما تاثیر خواهد گذاشت.
چرا این اتفاق می افتد؟
در زیر سه تا از معمول ترین دلیل سرعت پایین سایت را برای شما آورده ایم.

 1. بستر نامناسب سایت فروشگاهی: بعضی از بسترهای سایت فروشگاهی به دلیل حجم زیاد کد آهسته هستند. و برخلاف CMS هایی مثل وردپرس شما نمیتوانید با اضافه کردن یک پلاگین سرعت خود را بررسی و بهبود ببخشید.
 2. تصاویر با حجم بالا: تصاویر با حجم بالا و جزئیات زیاد خیلی برای مشتری خوب است اما باعث میشود سایت شما کند شود.
 3. هاست و سرورهای کند: وقتی حرف هاست وبسایت وسط می آید به همان اندازه که پول بدی آش میخوری. یک هاست کند باعث میشه شما به ماکسیمم سرعت سایت خود نرسید.

چگونه این مشکلات را برطرف کنیم؟

- هاست خود را بروز رسانی کنید: من نمیتونم بهتون هاست خاصی را پیشنهاد یدم چرا که انتخاب هاست با توجه به نیاز و خواسته شماست. اما میتونم بگم که حداقل ماهی 50$ برای هاست خود خرج کنید اگر کمتر از این مقدار خرج کنید سرعت بارگذاری شما آسیب خواهد دید.

- روی CDN سرمایه گذاری کنید: CDN یکی از سریع ترین راه های بالا بردن سرعت سایت است. نکته مثبت دیگر اینکه CDN جلوی حمله به سایت و هک شدن را میگیرد.

- تصاویر سایت را بهینه کنید: این امر برای سایت های فروشگاهی خیلی مهم است. حجم تصاویر را کاهش دهید تا سایت شما بهینه شود.

بازاریابی محتوا برای سایت های فروشگاهی

بازاریابی محتوا میتوان بشدت به بالا بردن ترافیک و فروش شما کمک کنید. سوال این است که چگونه از محتوا استفاده کنیم تا ترافیک و رتبه سایت فروشگاهی را بالا ببریم؟ 

راهنمای گام به گام زیر را در نظر بگیرید:
قدم اول: پیدا کنید که بازار هدف شما در چه مکان هایی به صورت آنلاین وقت میگذرانند.
ارتباط با مشتریان به شما اطلاعات مناسبی در مورد طرز فکر، آرزوها، ترس ها و علایق آنها میدهد. چون همیشه امکان اینکه با مشتریان در دنیای واقعی ارتباط داشته باشیم وجود ندارد پیشنهاد میکنم به فضاهای مجازی که در آن میگردند بروید.
برای مثال اگر بازار هدف شما افرادی هستند که عاشق قهوه هستند سایت ها و فورم هایی که در مورد قهوه هستند را بررسی کنید. (میتوانید با یک جستجوی ساده در گوگل این مکان ها را پیدا کنید)
قدم دوم: یاد بگیرید بازار هدف شما از چه اصطلاحات و کلماتی استفاده میکنند.
حالا که مشتریان خود را پیدا کردید وقت آن رسیده که آنها را دنبال کنید. نگران نباشید این قضیه خیلی هم وحشتناک نیست. شما فقط باید حواستان به اصطلاحاتی که آنها در مورد یک محصول مینویسند باشد:

تکیه کلام های گروه های مختلف را یاد بگیرید

این اصطلاحات نشان دهنده کلمات کلیدی است که مشتریان وقتی خرید نمیکنند از آنها استفاده میکنند.این کلمات برای وبلاگ شما بسیار مفید هستند.

قدم سوم: یک محتوای عالی حول این کلمه کلیدی بنویسید
الان وقت این است که بهترین محتوای موجود را بنویسید. بهترین راه برای اینکار تکنیک آسمان خراش است. وقتی قدم سوم را پیاده سازی کردید به اول برگردید و این استراتژی سئو را برای بقیه محصولات پیاده سازی کنید. وقتی که مدام در حال تولید مطلب برای وبلاگ باشید میبینید که تمام لینک ها، ترافیک و اشتراک گذاری ها در شبکه های اجتماعی باعث بالا رفتن رتبه صفحه محصول و دسته محصولات شما شده اند. 

لینک سازی برای سایت های فروشگاهی

- روش لینک سازی مرد در حال حرکت (The moving Man)

مرحله 1: منابع منسوخ ، منتقل شده یا منقضی شده را پیدا کنید.

چون روی یک سایت فروشگاهی تمرکز داریم بهتر است شرکت هایی را که به تازگی بسته و ورشکست شده اند را پیدا کنید. هزاران لینک به سایت این شرکت ها زده شده است. وقتی این اتفاق میافتد تمام سایت با صفحات پارک شده جایگزین میشود.

پیدا کردن دامنه های پارک شده

چرا که صفحه وبسایت های سایت های ورشکست شده هنوز کار میکنند (آنها خطای 404 نیستند) ابزارهای پیدا کردن لینک های شکسته نمیتواند آنها را پیدا کند.
با اینکه پیدا کردن دامنه های پارک شده کار سختی است اما به شما یک موقعیت لینک سازی میدهد که رقبای شما از آن خبر ندارند.
حالا چطور میتوانید این منابع را پیدا کنید؟
وقتی یک دامنه با اعتبار منقضی میشود یک حراج دامنه بزرگ مثل GoDaddy Auction، NameJet یا Flippa آن را برمیدارد. این سایت ها اصولا دامنه هایی را برمیدارند که یک نکته مثبت (ترافیک، بک لینک یا هردو ) دارد. سپس آن را در یک مکان قرار میدهند تا به آن ترتیب دهند.
یک دامنه پارک شده در زمینه کاری خود پیدا کنید.

مرحله دوم: یک لیست از صفحاتی که به سایت منقضی لینک زده اند پیدا کنید

اول URL منبع منقضی را بردارید. اگر یک صفحه خاص در صفحه سایت است (مثلا ابزاری که دیگه جوابگو نیست یا خدماتی که دیگه ارائه نمیشود)این URL خاص را در ابزار بررسی لینک وارد کنید (مثلا ابزار Alexa در قسمت بررسی بک لینک ها)
الکسا یک لیست از سایت هایی که به این صفحه لینک زده اند را به شما خواهد داد.

بررسی لیست لینک ها در الکسا

 

مرحله سوم: ایمیل بفرستید و لینک دریافت کنید

الان وقت آن رسیده است که افراد را نسبت به لیک های منقضی شده خود باخبر کنید. میتوانید از متنی مانند زیر برای ایمیل خود استفاده کنید:
در بررسی که در خصوص محصول ......................... نوشته اید یک لینک شکسته به سایت ................ وجود دارد. این محصول در حال حاضر در سایت (آدرس محصول در سایت خودتان یا مشتری شما) فروخته میشود.
بهتر است که در این مواقع به فردی که ایمیل میزنید یک لینک جایگزین برای لینک شکسته پیشنهاد دهید.

- روش دوم لینک سازی (لینک سازی با کمک رویدادها)

مرحله 1: گروه هایی را در صنعت خود پیدا کنید که "رویداد" برگزار می کنند.

عضو تعدادی گروه فیسبوک مربوط به صنعت خود بشوید.

مرحله 2: دنبال رویداد هایی بگردید که احتیاج به محصول دارند

در فیسبوک دنبال رویدادهایی بگردید که محصولات شما برای آنها بدرد بخور خواهد بود.بعضی رویدادها اعلام میکنند که به دنبال چه محصولاتی هستند.

رویداد ها در فیسبوک

 

مرحله 3: با برگزارکنندگان رویداد تماس بگیرید
با برگزار کنندگان این رویداد ها تماس بگیرید و ببینید که آیا علاقه دارند از محصولات شما در مراسم خود استفاده کنند یا خیر.
میتوانید از اول کار بپرسید که آیا محصول شما را نمایش خواهند داد یا خیر. در غیر اینصورت فقط برای آنها محصولات خود را به صورت رایگان بفرستید و امیدوار باشید آنها را به نمایش بگذارند.

مرحله 4: محصولات خود را ارسال کنید
میتوانید از مسئول رویداد بخواهید که محصولاتی که استفاده نشده اند را برای شما بازگردانند.

مرحله 5: اطلاعات مربوط به رویداد را دنبال کنید
با مسئول رویداد در تماس باشید مخصوصا وقتی پستی در مورد محصول به اشتراک میگذارند. همه موارد را زیر نظر بگیرید و اگر از محصول شما در عکسی استفاده شد مطمئن شوید که به سایت شما لینک داده میشود.

مرحله 6: از مسئول رویداد تشکر کنید
از مسئول تشکر کنید و درخواست همکاری در آینده را به وی بدهید. این روش لینک سازی به بالا بردن لینک های سایت شما بسیار کمک خواهد کرد.

راهکارهای پونه مدیا برای سئو سایت فروشگاهی

کارشناسان پونه مدیا با بررسی و تحلیل وضعیت سایت فروشگاهی، تحلیل مخاطب و بررسی رقبای موجود، راه کارهای مفید و سازنده ای را برای سئو سایت فروشگاه اینترنتی شما اتخاذ می کند. بدون شک نحوه ایجاد ترافیک مناسب و با ارزش برای هر سایتی متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال فروشگاه های اینترنتی تازه تاسیس که رقبای قدرتمندی دارند باید بصورت مرحله به مرحله و مطابق با برنامه باید خود را رشد دهد.

پکیج های سئو پونه مدیا می تواند بهترین انتخاب برای رشد مخاطبان وب سایت شما باشد. تجربه کارشناسان پونه مدیا در طول اجرای پروژه در اختیار شماست و ما به توسعه شما رشد بسیاری خواهیم داد. بنابراین اگر به سئو وب سایت خود به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه می کنید تا هزینه ؛  می توانید با کارشناسان پونه مدیا تماس بگیرید نکته ای که حائز اهمیت است این است که سئو باید در اختیار اهداف سایت باشد اگر سئو و اهداف سایت تناقض داشته باشند به نتیجه مطلوب دست پیدا نخواهید کرد. 

 فرآیند سئو زمانیکه در کنار محتوا، طراحی سایت، فروش، بهینه سازی نرخ تبدیل و... باشد تکمیل شده و دارای ارزش خواهد بود و آن را می توان اجزای یک پازل دانست که هنگام تکمیل شدن دارای ارزش خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سئو سایت های فروشگاهی با کارشناسان پونه مدیا تماس بگیرید تا شما را در زمینه ایجاد استراتژی های موفق سئو کمک کنند.

5 از 5
1 سال قبل
نظر
سئو سایت فروشگاهی را بهترهست از چه مرحله ای شروع کنیم؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند