با ما در ارتباط باشید: 0314566

تحلیل فرآیند طراحی لوگو و آرم – با پونه مدیا همراه باشید.

دنیای امروز دنیای دیجیتال و عصر تبلیغاته، با وجود سرعت بالا و تحولات لحظه ای این عرصه، برای مطرح ماندن در رقابت میان کسب و کارها و جذب مخاطب، باید توی تمام سطوح تجارتتان آگاه و حرفه ای رفتار کنید. اولین اقدام بعد از تشکیل یک کسب و کار، خلق هویت تجاری آن کسب و کار خواهد بود. اهمیت داشتن شخصیت تجاری منحصر به فرد و نقش آن در خط دهی کل استراتژی های کاری هر کسب و کار، امری است که در بازار ایران کمتر به آن پرداخته شده است. البته خوشبختانه آگاهی جمعی، در این زمینه در حال ارتقا و تکمیل است. قدم اول برای داشتن یک شخصیت تجاری موفق، خلق لوگو و آرم اختصاصی برای آن تجارت است. طراحی لوگو و آرم در عین سادگی، ظرافت ها و پیچیدگی هایی را در بطن خودش دارد و همین نکات تفاوت بین یک لوگو موفق یا ناموفق خواهد بود. یک لوگوی موفق راه را برای برند سازی تجارت شما باز می کند و نمادی برای شخصیت اختصاصی تجاری شما خواهد بود. برای بررسی برخی اصول طراحی لوگو با پونه مدیا همراه شوید.

ساخت لوگو

لوگو چیست و چه توقعاتی از آن داشته باشیم؟

لوگو یا آرم، نمادی از هویت اختصاصی کسب و کار و بخش اساسی هر تجارت است و باید بتواند توجه گروه مخاطب ویژه تجارت شما را برانگیزد. بدون لوگو تجارت شما اعتبار لازم برای رشد را نخواهد داشت. لوگوی طراحی شده باید یکتا، ساده و به یادماندنی باشد. لوگو باید با شخصیت تجاری شما مطابقت داشته و بتواند پیام کسب و کارتان را به روشنی انتقال دهد. اینگونه می توانید از رقیبان خود متمایز گشته و جای ویژه خود را در حافظه مخاطب پیدا کنید.
در طی سال ها روند طراحی آرم تغییرات چشمگیری داشته است. در گذشته اولین گزینه استفاده از نام شرکت یا تصویر واضح محصول و خدمات بود.مثلا بازی با حرف اول نام برند و برجسته کردن آن، و یا استفاده از تصویر شماتیک یک همبرگربرای تهیه لوگوی یک رستوران فست فود. ممکن است بتوانید با این روش گاهی به نتیجه ای قابل قبول برسید، اما اغلب این نوع طراحی ها نمی توانند منحصر به فرد و ماندگار شوند و در میان انبوهی لوگو مشابه گم می شوند. توجه کنید که اولین ایده طراحی معمولا عام ترین ایده است و بهتر است برای بهره گیری از خلاقیت خود در طراحی لوگو زمان بیشتری را صرف کنید. در طراحی های جدید مفاهیم و ایده های مختلفی در لوگوی طراحی شده گنجانده می شود و این رویکرد فرآیند طراحی لوگو را پیچیده تر و کامل تر می کند.

طراحی لوگو و اسم

تیم طراحی پونه مدیا چگونه لوگو طراحی میکند؟

تیم طراحی پونه مدیا در صدد است مراحلی را که برای طراحی یک لوگو دنبال می کند، با شما به اشتراک بگذارد: 

یافتن مبانی طراحی لوگو با استفاده از شخصیت تجاری کسب و کار

فرآیند طراحی لوگو با سوال پرسیدن آغاز می شود. بسیاری از تجارت ها نمی دانند داستان و شخصیت تجاریشان تا چه حد می تواند برای کسب و کار آن ها مهم باشد. حقیقت آن است که داستان تجارت شما نیروی محرکه برند شماست و درک آن به تعریف شخصیت شغلی شما کمک می کند. لازم است لوگو طراحی شده، در گذر زمان با نیازهای تجارتتان انطباق پذیر باشد، بنابراین از مدهای مقطعی در دنیای گرافیک استفاده نمی شود. لوگو باید قابلیت استفاده در تمامی زمینه ها مانند وب سایت، صفحات مجازی و کارت ویزیت، بروشور و بسته بندی ها را داشته باشد.
تیم طراحی پونه مدیا درباره داستان کسب و کار شما می پرسد (چه کسی هستید؟ چه کاری انجام می دهید؟ چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند؟)، اطلاعات جمع آوری شده را تحلیل و بررسی می کند و اهداف، چشم انداز تجاری، تجربیات گذشته با مخاطبان، شعارها و اعتقادات تجارت شما را پیش چشم می گذارد. پس از این واکاوی، سندی تهیه می شود که حاوی کلیه اطلاعات اساسی و پایه ای برند شماست. در نهایت با الهام از درون مایه هویتی کسب و کارتان، لوگو طراحی می شود. شما در طی گذر از این مرحله با پونه مدیا، بینش بهتری نسبت به شغل خود پیدا می کنید که برای اقدامات آینده کاریتان اهمیت دارد.

بررسی الهامات موثر در روند طراحی

برای آغاز نظر مشتری در رابطه با نوع طراحی پرسیده می شود. در نظر داشته باشید که این به معنای مشخص شدن طراحی نخواهد بود و طراحی لوگو به این سادگی نیست. اما دریافت این اطلاعات روش خوبی برای متخصصین پونه مدیا در یافتن سبک هایی است که بیشترین تناسب را با کسب و کار مورد بحث داشته باشند. بنابراین پونه مدیا اساساً به دنبال تزریق شخصیت تجارت در لوگوی آن برند است! در این مرحله ایده اولیه طراحی شکل می گیرد. تیم طراحی پونه مدیا نمونه های اولیه مختلفی را طراحی کرده و در نهایت بهترین ایده را ادامه می دهد.

بهره بردن از انواع روش های طراحی و اصول زیبایی شناسی در طراحی

این مرحله به خوبی نشانگر شخصیت و خلاقیت طراح خواهد بود. اثر تجربه های فراوان پونه مدیا در این قسمت انکار ناپذیر است. برای نام بردن از ساده ترین نکات میتوان به استفاده از فونت کلاسیک در صورت وجود شخصیت جدی برند با بالعکس فونت فانتزی برای دسته دیگر از شخصیت های تجاری اشاره کرد. رعایت همین نکات ساده باعث می شود بتوانید مخاطب خاص خود را شناسایی و ذهنش را درگیر کنید. به اختصار به برخی روش هایی که بر حسب نیاز در طراحی استفاده می شوند اشاره می کنیم:

  • کاربرد تصاویر چند وجهی: این یک روش پایه برای جا دادن دو تصویر متمایز در یک قاب به همراه تفسیر ایده اصلی است. در واقع گرافیست با این کار با ذهن بیننده بازی می کند و بیننده هرچه بیشتر نگاه کند ادراکات متفاوتی خواهد داشت. این روش هوشمندانه به جذابیت بصری و به یاد ماندنی شدن کار کمک زیادی می کند.
  • انتخاب پالت رنگی مناسب: رنگ ها بخش اصلی طراحی هستند و رسالت آن ها در انتقال معنا و ایده پر اهمیت است. می توانید رنگ ها را در یک لوگو چنان خیره کننده طراحی کنید که بیننده مبهوت گشته و آرم را ناخودآگاه به خاطر بسپارد.
  • پرهیز از کلیشه های طراحی: برای هر ایده هزاران نمونه اجرا وجود دارد. مهم است که از ایده های نخ نما شده در بیان موضوعات فاصله بگیرید و از ایده های ذهنی و خلاقانه خودمان استفاده کنیم. لازم است که گرافیست به علم روز اشراف داشته و از آن بهره ببرد.
  • انحصاری کردن لوگو: ایده های منحصر به فرد را با استفاده از ویژگی های واقعی یک برند طراحی کنید. همواره به دنبال ایده های ناب باشید.
  • استفاده از طراحی دستی: هیچ چیز به مثابه خلق اتودهای دستی ما را به خاص بودن یک طراحی نمی رساند. این روش برای بیرون کشیدن خلاقیت از ذهن عالی است. اطمینان داشته باشید لوگوهایی که به این شیوه طراحی می شوند سریع مشهور شده و خاص باقی می مانند.
  • رعایت اصل سادگی: برای ماندگاری در مقابل گذر زمان مهمترین نکته رعایت اصل سادگی در طراحی است. اصل سادگی باعث می شود خوانش لوگو شما برای مخاطب عام ساده تر شود و به ذهن سپاری آن نیز راحت تر اتفاق می شود. لوگوهای شلوغ نمی توانند تصویرسازی منحصر به فرد را در ذهن مخاطب انجام دهند و به سرعت فراموش می شوند. لوگوهای ساده نفوذ قوی تری به دنیای تجارت دارند.
  • اصل تناسب و تقارن در طراحی لوگو: این دو اصل بسیار جذاب هستند و مرز ظریفی را در کسالت بار بودن یک طراحی یا هوشمندانه بودن آن، خلق می کنند. گاهی مقداری انحراف از این اصل جذابیت بصری ویژه ای را ایجاد می کند. مهارت و تبحر گرافیست در این مرحله به خوبی نمایانگر است.
  • ترفند استفاده از فضای منفی: می دانید که فضای مثبت و منفی در طراحی یک شیوه قدیمی و در عین حال قدرتمند است. با استفاده از این تکنیک می توانید پیام های مخفی را در طرح خود بگنجانید.
  • جان بخشی طرح: در صورت نیاز می توانید مفاهیمی مثل سرعت، پویایی و حرکت را در طرح خود بگنجانید و به این وسیله آن را متمایز کنید.

برگذاری جلسه توجیهی طراحی لوگو برای مشتری


پس از سفارش طراحی لوگو به تیم پونه مدیا و طی شدن فرآیند طراحی، آرم طراحی شده طی یک جلسه توجیهی برای مشتری ارائه می شود. در این جلسه چگونگی تحول طرح و روند گذار از ایده اولیه به طرح نهایی شرح داده شده و پیام و تفسیر لوگو بررسی می شود. نظر مشتری در قبال فعالیت انجام شده دریافت گردیده و در صورت لزوم ویرایش نهایی روی طرح صورت می گیرد.

تحویل طراحی نهایی

شرکت پونه مدیا با استفاده از تخصص و تجربه بهترین لوگو و آرم را برای کسب و کار شما آماده می کند. اطمینان داشته باشید که لوگو در همه جا یکسان دیده می شود و در نتیجه به رسمیت شناخته می شود. لوگو منسجم است و در استفاده های متفاوت از آن، جوهر اصلی حفظ خواهد شد. شما می توانید ماهیت واقعی برندتان را در قالب طراحی شده توسط تیم پونه مدیا ببینید! ممنون از همراهی تان.

 

امتیازی ثبت نشده است.
درخواست مشاوره رایگان طراحی لوگو
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی لوگو و یا نوبت مشاوره اطلاعات زیر را تکمیل کنید
لطفا شماره تماس خود را صحیح وارد نمایید

سیستم شما را به عنوان ربات تشخیص داده است. لطفا یک مرتبه صفحه را بروزرسانی (Refresh) کنید و دوباره تلاش کنید.