طراحی وب سایت با پیشرفت تکنولوژی و به منظور مطرح شدن کسب و کارها در فضای اینترنت روی کار آمد. طراحی وب سایت اولین گام ورود به دنیای تکنولوژی است که کسب و کارها بدان نیاز دارند. لازم است افراد برای ماندن در عرصه­ ی رقابت و حذف نشدن از بازار تنگاتنگ امروز در کنار کسب و کار سنتی خود، کسب و کارهای نوین و دیجیتال را پیش ببرند. بنابراین ضرورت طراحی وب سایت بر همگان روشن بوده و راهی برای افزایش فروش و خدمات صاحبان کسب و کار است.

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای از خدماتی است که مورد تقاضای افراد است. طراحی سایت حرفه ای ممکن است هزینه بر باشد، اما اگر بدرستی انجام شود می تواند یک سرمایه گذاری کوتاه مدت پربازده برای شما منظور شود. طراحی سایت حرفه ای می بایست نکاتی را در بر داشته باشد اعم از:

  • کاربر پسند بودن
  • UI/UX مناسب
  • سرعت بارگذاری بالا
  • ریسپانسیو بودن
  • امنیت
  • ساختار مناسب سایت
  • محتوا جذاب و هدفمند
  • و...

طراحی سایت حرفه ای نیازمند افراد حرفه ای با دانش فنی بالا در زمینه طراحی سایت و سئو سایت است. شرکت طراحی سایت پونه مدیا با بهره گیری از متخصصین با تجربه در زمینه طراحی سایت و سئو سایت با بیش از 15 سال سابقه ارائه دهنده خدمات طراحی سایت حرفه ای می باشد.

ساخت سایت

ساخت سایت کلمه ای است که بسیاری افراد در موتورهای جستجو آن را سرچ می کنند. در حقیقت ساخت سایت همان طراحی سایت است که می تواند توسط طراح وب انجام شود و یا از سایت ساز ها برای ساخت و ایجاد آن استفاده شود. ساخت سایت می بایست به گونه ای باشد که علاوه بر طراحی برای مرورگرهای دسکتاپ، برای تلفن همراه، تبلت، فبلت و تمامی اسمارت فون ها قابل استفاده باشد.

ساخت سایت باید به گونه ای انجام شود که در طراحی آن به راحتی ساختار اطلاعات، طبقه بندی و صفحه بندی آن قابل مشاهده و کاربر با کمترین تعداد کلیک به مقصود خود برسد. ساخت سایت شامل مراحل برنامه نویسی و طراحی است که اگر توسط افراد حرفه ای انجام شود قطعا با کیفیت بالایی ارائه می گردد.

طراحی وب

طراحی وب به مجموعه فرآیندهایی اطلاق می شود که به ظاهر سایت و زیبا سازی آن برمی گردد. طراحی وب جدای از برنامه نویسی وب است، اما متأسفانه بسیاری افراد آنرا یکسان می دانند. طراحی وب در حقیقت تمام آن چیزی است که کاربران در صفحه آن را می بینند، اما برنامه نویسی وب شامل کدهایی است که کاربران آن را مشاهده نمی کنند و در پشت صحنه اتفاق می افتد.

طراحی وب نیازمند داشتن دانش فنی و تخصص بالا همراه با تجربه است. دانش مورد نیاز در طراحی وب HTML,CSS و یک زبان سمت سرور همچون PHP,ASP است و در نهایت اطلاعاتی در مورد انتخاب هاستینگ، کانفیگ سرور و seo است.

 

چگونه به وسیله طراحی وب سایت مخاطب بیشتری داشته باشیم
محتوای طراحی سایت

یکی از مهمترین قسمت های وب سایت شما محتوای آن است. باید بدانید محتوای شما لازم است هدفمند و برنامه ریزی شده باشد. باید محتوای خود را طوری انتخاب کنید که بازدید کنندگان مدت زمان بیشتری در وب سایت شما نگه داشته شوند و به این ترتیب موتورهای جستجویی مثل گوگل ارزش بیشتری برای وب سایت شما می دهند.

 
ساخت سایت با تصاویر و فیلم مناسب

یک تصویر هزاران برابر یک متن می تواند تاثیرگذار باشد. در صورتی که حرف خاصی برای گفتن دارید اگر کنار آن، عکس مناسبی قرار دهید تاثیر آن را چندین برابر می کنید. تصاویر، ویدئوها، اینفوگرافی فرصت هایی هستند که شما می توانید با استفاده بهینه از آنها منظور خود را به بهترین شکل برسانید. تیم پونه مدیا می تواند در انتخاب یا ایجاد چند رسانه ای ها به شما کمک کند.

 

قرار دادن دکمه های مناسب در ساخت سایت

در طراحی وب سایت لازم است طوری برنامه ریزی کنیم که کاربر بخواهد با ما در تعامل قرار گیرد. در پونه مدیا ما استراتژی وب سایت شما را به صورتی پیاده سازی می کنیم که کاربر ترغیب به کلیک کردن بر روی دکمه های تعاملی با وب سایت شود. (خرید، ارتباط با ما و ...)

 

طراحی گرافیکی سایت

هنگام طراحی گرافیکی سایت خود باید بدانید به این وسیله شما نمایشی از برند خود به صورت آنلاین ایجاد می کنید. ما در پونه مدیا با درنظر گرفتن رنگ سازمانی و المان های شغلی شما، می توانیم در به تصویر کشیدن برند شما به صورت آنلاین به شما کمک کنیم و البته نمایش شایسته ای از برند شما به صورت آنلاین داشته باشیم. طراحی تاثیرگذار، طراحی است که در آن راحتی کاربری هم درنظر گرفته شده باشد.

 

وبلاگ نویسی 

در طراحی وب سایت خود اگر یک وبلاگ درنظر بگیرید، با نوشتن اطلاعات فنی مناسب باعث می شوید کاربر به شما به عنوان اهل فن نگاه کند و تمایل بیشتری نسبت به کار با شما داشته باشد.البته این موضوع برای وب سایت شما ترافیک هم تولید می کند. در صورتی که مطلب شما آنقدر جذاب باشد تا کاربری آن را به اشتراک گذارد، شما در وب سایت خود ترافیک بیشتری جذب می کنید. ما در پونه مدیا حتی شما را در فراهم کردن محتوای مناسب برای وبلاگ نویسی در سایت یاری می کنیم.

 

طراحی واکنشگرا (Responsive) وب سایت

با توجه به محبوبیت گوشی های هوشمند در سالهای اخیر، طراحی واکنشگرا می تواند در کاربری سیستم شما کمک به سزایی داشته باشد. شما می خواهید کاربران با هر وسیله ای به راحتی به قسمت های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند، بنابراین لازم است طراحی وب سایت خود را واکنشگرا انجام دهید.

 

تضمین کیفیت و کاربری مطلوب وب سایت

در آخر طراحی وب سایتی مناسب است که قابل استفاده برای کاربران باشد و لازم است وب سایت شما درست کار کند. اگر بازدید کننده ای وارد یک صفحه شد و در آن گیج شد سایت شما را ترک می کند. طراحان وب سایت ما، کیفیت و کاربری هر وب سایت طراحی شده را به بهترین روش بررسی می کنند و صفحات را با درنظر گرفتن قوانین طراحی وب، کاربرپسند پیاده سازی می کنند.

 

 

مراحل طراحی وب سایت

 

آنالیز اولیه وب سایت و اهداف آن

وب سایت های موفق همیشه آنالیز اولیه کامل و درستی روی آنها صورت گرفته است تا مسیر پیاده سازی و طراحی درست می شود. اولین مرحله شناخت شغل، بررسی کلی سیستم و آنالیز روند پیاده سازی است. (جلسه شناخت)

 

دریافت و برنامه ریزی ساختار اطلاعات

ویژگی های یک وب سایت، کاربردهای وب سایت و ساختار آن باید به صورت کامل تعریف شود. به این ترتیب در این مرحله قاب صفحات و نوع نمایش هم به صورت دقیق تری قابل برنامه ریزی است.

 

طراحی گرافیکی و قاب صفحات

لازم است طراحی گرافیکی صفحات با درنظر گرفتن اهداف و روند شغل برای همان شغل برای همان شغل به صورت خاص انجام شود تا بتوان طراحی با تاثیر بالاتری داشت. در این مرحله طرح گرافیکی سیستم پیاده سازی می شود.

 

برنامه نویسی و توسعه

کد نویسی پنل مدیریت و کد نویسی پنل کاربری سیستم در این مرحله انجام می شود. در این مرحله پیاده سازی به نحوی انجام می شود که همه محتوای سایت در CMS یا سیستم مدیریت محتوا در دست مدیر سایت، قابل ویرایش و ساده باشد.

 

بارگذاری وب سایت

بعد از مرحله تست، سیستم در سرور اصلی و تحت دامنه اصلی بارگذاری شده و قابل استفاده می باشد. ضمن اینکه مواردی که لازم است روی دامنه اصلی بررسی شود کاملا موردبازبینی قرار می گیرد.

 

تست کیفیت وب سایت

ما در پونه مدیا، چک لیست کاملی برای تست کیفیت سایت شما داریم که تمام موارد لیست شده در این چک لیست در سایت بررسی می شود تا قبل از بالا رفتن وب سایت، ما استانداردها را کنترل کرده باشیم.

5 ماه قبل
نظر
سلام از سایت شما بازدید کردم. سایت بسیار جالبی دارید. لطف میکنید اگر از سایت های من هم دیدن نمایید و نظرتان را برای بهتر شدن سایتام بگویید
عالی بود
نمایش بیشتر
1 از 1 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
ما یک سایت شرکتی داریم که حدود سال 92 آن را سفارش دادیم و تا حالا تونستیم از طریق این سایت در زمینه کاری مون پیشرفت داشته باشیم ولی الان به عنوان مسئول آی تی شرکت این مشکل را دارم که بهینه سازی محتوا نمی تونه رتبه سایت مون را تغییر بده، به نظر شمااین می تونه به خاطر طراحی سایت مون باشه؟
نمایش بیشتر
3 از 5 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
متشکر از اطلاعاتتون
آموزش طراحی سایت را از کجا شروع کنم؟
نمایش بیشتر
3 از 4 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
با سلام و خسته نباشید، به نظر شما برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟
نمایش بیشتر
4 از 5 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
سلام،
طراحی سایت حدودا چقدر زمان میبره؟ ما می خواهیم برای شرکت سایت داشته باشیم.
نمایش بیشتر
2 از 4 نفر این نظر را مفید دانسته اند
هزینه طراحی سایت چقدر است؟
بسته به نوع سایت از نظر خبری، فروشگاهی، بلاگ و میزان مطالب و امکانات مورئ
طراحی سایت چقدر طول میکشد؟
بعد از جلسه مشاوره و تعیین درخواسته های مشتری،طراحی سایت انجام شده و برای تایید نهایی به مشتری ارائه می گردد بعد از این مرحله در اولین فرصت، سایت بنا بر سلیقه مشتر ی ایجاد شده و در دسترس قرار خواهد گرفت.
آیا شما مشاوره طراحی سایتهم دارید؟
بله ما مشاوره دیجیتال مارکتینگ در همه زمینه ها از جمله طراحی و اجرای سایت در پونه مدیا ارائه می دهیم.
تفاوت css و html در چیست؟
هردو زبان طراحی صفحات وب هستند که معمولا css تکمیل کننده html است.
هاست رایگان برای طراحی سایت مناسبه؟
اگرچه هاست رایگان از هزینه های موجود کم خواهد کرد اما به دلیل کم بودن ظرفیت این هاست ها و وجود تبلیغات زیاد در سایت های دارای هاست رایگان، اصلا توصیه نمی گردد.