سئو سایت

سئو سایت

سئو (search engine optimization) هنر و علم بهینه سازی سایت برای افزایش ترافیک از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل است. به طور کلی SEO مربوط به بالا بردن سایت در نتایج طبیعی جستجو است.  کسب رتبه بهتر برای یک کلمه کلیدی خاص به این مفهوم است که شما ماهیانه ترافیک طبیعی برای سایت دریافت خواهید کرد. مخاطب در این ماجراجویی سئو ، ملکه و محتوا پادشاه است.

درباره سئو

 رسالت سئو پیدا کردن بهترین پاسخ برای جواب سوالات انسان‌ها در کمترین زمان است. در حال حاضر دقیق‌تر بودن این پاسخ اهمیت بیشتری پیدا کرده پس هرچه سایت‌ها جواب مخاطب را درست تر بدهند، به صورت ساختاری شانس بیشتری برای صفحه اول گوگل بودن دارند. سئو -و دنیای ارتباطات دیجیتالی به طور کل- بر محور مخاطب می گردد. بنابراین شاید بتوان گفت که سئو در یک کلام، درباره مخاطب است؛ درباره خواسته های او، نیازهایش، سوالاتی که در طول روز برایش به وجود می آید و ... مهم است که مخاطبان ما در کمترین زمان ممکن جواب سوالاتشان را پیدا کنند و واقعاً مسئله برایشان حل شود.

چند وقت پیش یکی از دوستان ما که کار احداث گلخانه انجام می‌دهد، در یکی از مراحل کارش گیر کرده بود. این دوست ما دنبال مصالح مورد نیاز برای آن مرحله و کارگری بود که آن را انجام دهد. سوالش را گوگل کرد و اولین سایتی که گوگل به اون نشان داد، دقیقا همان اطلاعاتی را که می‌خواست در خود داشت. همه‌چیز در آن صفحه نوشته شده بود؛ از مارک مصالح مورد نیاز گرفته تا جایی که می‌شد آن مصالح را از آن خرید و حتی شماره تلفن یک کارگر که در انجام این کار تبحر داشت. نکته جالب این سایت این بود که سایت از نظر بصری یکی از بدترین سایت هایی بود که ما دیده بودیم. قالب بسیار ابتدایی، بدون طراحی، فونت عربی غیراستاندارد و ... مثل این صفحه‌های وبلاگی قدیمی که هیچ چیز در آن ها رعایت نشده بود.

درست است که زیبایی بصری یکی از فاکتورهای مهم جذب مخاطب است، اما اگر مخاطب ما جواب سؤالش را نگیرد، زیبایی به چه دردش می‌خورد؟ پس چرا گوگل این سایت را پیش از هر سایت طراحی شده و زیبای دیگری در خط اول به ما نشان داد؟ چون این سایت دقیقا همان اطلاعاتی را که ما نیاز داشتیم، نشان‎مان داده بود. این یعنی گوگل می‌فهمد که سایت‌ها واقعا جواب مخاطب را می‌دهند یا نه.

سئو (SEO) مخفف چیست؟

برای افرادی که تازه وارد موضوع سئو شدند جا دارد قبل از هر چیزی بگوییم که کلمه SEO مخفف Search Engine Optimization است یا در زبان فارسی بهینه سازی موتورهای جستجو است. پس اگر در مطلب با کلمه seo برخورد کردید جا نخورید و با آرامش به خواندن ادامه دهید. 

سئو (SEO) مخفف چیست؟

تعریف سئو

سئو یک تکنیک تضمین‌شده در دیجیتال مارکتینگ است که باعث می‌شود تا وب سایت‌ها با جستجو توسط کاربران اینترنت، در گوگل و بقیۀ موتورهای جستجو دیده شوند. سئو یک کار به خصوص نیست؛ بلکه مجموعه‌ای از فعالیت‌های تخصصی تیمی و مداوم است که به کسب و کارها کمک می‌کند تا رتبه بهتری در گوگل به دست بیاورند و ورودی سایت و احتمال فروش‌شان را افزایش دهند. یک روش بازاریابی جذاب است . قبلا یک سایت فقط مثل یک کارت ویزیت یا نهایتا یک کاتالوگ محصول بود در حال حضر سایت شما یک بازاریاب است که به مرورو و با گذشت زمان و رسیدگی هر روز حرفه ای تر می شود.

سئو چیست؟

قبل از هر چیزی نیاز است که معنی سئو را بدانیم. اصلا سئو یعنی چه؟ سئو به زبان ساده، به معنای بالا بردن کیفیت و کمیت ترافیک ورودی به سایت شما از طریق موتورهای جستجو است. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال جلب توجه و جذب مشتریان به سمت وب سایت کسب و کار شما بیشتر خواهد شد.

سئو چیست؟

هنوز می پرسید seo چیست؟ سئو در واقع شاخص اندازه گیری کیفیت وب سایت شما برای موتورهای جستجو است .

سئو مجموعه ای از روش هایی است که منجر به شناسایی بهتر محتوای صفحات سایت شما توسط موتورهای جستجو می گردد. موتورهای جستجو همواره الگوریتم های خود را به سمت هوش مصنوعی بیشتر می برند تا صفحاتی که از لحاظ ساختار، محتوا و کاربر پسند بودن قابل قبول تر هستند را در رتبه های بهتری نمایش دهند.

هدف موتورهای جستجو دادن پاسخ های صحیح به سوالات کاربران است به همین دلیل سعی آنها بر این است که بتوانند سایت هایی با محتوای درست و کیفیت مناسب را به بازدید کنندگان خود نمایش دهند.

یکی از معروف ترین این موتورهای جستجو که تقریبا اکثر کاربران سعی در گرفتن پاسخ از آنها دارند موتور جستجوی گوگل است در اولین قدم این موتور جستجو هدف خود را روی سریع ترین پاسخ به مخاطب قرارداده بود که در آن زمان نمایش نتایج همراه با مدت زمان پاسخ بود . با گذشت زمان و مطالعه رفتار مخاطب به این نتیجه رسید که سریع ترین زمان ، مخاطب را خوشحال نمی کند دقیق ترین پاسخ مخاطب را خوشحال می کند.

سئو وب سایت از آنجایی اهمیت پیدا می کند که 70 درصد کاربران برای رسیدن به هدف خود تنها 5 نتیجه اول گوگل را بررسی می کنند. بنابراین در صورتیکه تمایل دارید در کلمات کلیدی کسب و کارتان در 5 نتیجه اول گوگل قرار بگیرید، روی سئو سایت خود باید سرمایه گذاری کنید.

باعث افتخار تیم سئو پونه مدیا است که در این ماجراجویی شما را همراهی کند.

بهینه سازی برای موتور جستجو باعث نمی شود که شما محتوای بدی تولید کنید یا اصلا محتوا تولید نکنیدولی در جستجو در صفحه اول قرار گیرید. در صورتی که مخاطب سایت شما را دوست نداشت و محتوای شما قابل قبول نبود بلافاصله از صفحه شما خارج می شود و خود این موضوع برای شما یک امتیاز منفی است و اگر جایگاهی هم دارید این جایگاه را از دست می دهید.

یک جمله معروف که حتما در مورد این موضوع شنیده است

می توانید یک جنازه را در صفحه دوم گوگل دفن کنید بدون اینکه کسی اگاه شوید شما مرتکب قتل شده اید.

تاریخچه سئو 

تاریخچه سئو 

مثل تمام علوم دیگر با توجه به هدف به مرور موتورهای جستجو هوشمند تر شدند چون هدف آنها دقیق ترین پاسخ و نهایتا رضایت بازدید کننده بوده است که البته این سیر تکامل همچنان ادامه دارد. هوشمندترین موتورجستجو در حال حاضر گوگل است و به همین دلیل بیشترین مخاطب را دارد در این ماجراجویی مخاطب از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گفته ویکی پدیا مدیران وبسایت ها و تولید کنندگان محتوا در اواسط 1990 شروع به بهینه سازی سایت های خود برای موتورهای جستجو کردند.

تاریخچه سئو 

در ابتدا مدیران وب سایت ها باید آدرس سایت یا URL آن را برای موتورهای جستجوی مختلف ارسال می کردند. در مقابل موتورهای جستجو خزنده خود را به آدرسهای ارسالی می فرستادند تا بتوانند اطلاعات لازم را از این لینک ها واکشی کنند یا در اصطلاح  امروزی سئو،  این صفحات را ایندکس کنند.این پروسه شامل دانلود صفحه توسط اسپایدر موتور جستجو و ذخیره آن در سرور  موتور جستجو بود.

دومین برنامه با اسم Indexer اطلاعات صفحه از جمله: کلماتی که در آن وجود داشت، محل قرار گرفتن کلمات، وزن کلمات خاص و تمام لینک های صفحه ، را استخراج میکرد. این اطلاعات در محلی برای خزش (Crawl) در آینده ذخیره میشد.
عده ای که طعم شیرین مخاطب صفحه اول موتور جستجو را چشیدند به این نتیجه رسیدن که بهینه سازی برای موتور جستجو می تواند برای آنها مخاطبین زیادی را به ارمغان آورد. در نتیجه آن روش های سئو بوجود آمد. کلمه "بهینه سازی موتورهای جستجو" از سال 1997 مورد استفاده قرار گرفت.


اولین الگوریتم های جستجو روی اطلاعاتی که توسط مدیران سایت ها ارائه میشد تکیه داشتند. برای مثال کلماتی که وبمستر در عنوان صفحه  خود قرار میداد به راحتی میتوانست رتبه سایت را تغییر دهد. موتورهای جستجوی اولیه سعی کردند با تغییر در الگوریتم های خودجلوی تقلب توسط وبمستر ها را بگیرند.

موتورهای جستجو در صورتی می توانستند و همچنان می توانند موفق عمل کنند که مخاطب داشته باشند و برای اینکه مخاطبین خود را خوشحال نگه دارند باید پاسخ صحیحی به سوالات آنها بدهند.

موتورهای جستجو سعی کردند مطالب مرتبط را نشان دهند نه مطالبی که فقط کلمه کلیدی در آن زیاد بود این به معنای اضافه کردن فاکتورهای جدیدتر و هوش بیشتر برای شناسایی پاسخ های دقیق تر برای جستجو کننده بود. پس از اضافه شدن فاکتورهای جدید کمپانی هایی که از روش های غیر اخلاقی استفاده میکردند امکان حذف شدن سایتشان در نتایج جستجو وجود داشت.
در سال 2005 ژورنال وال استریت اعلام کرد گوگل ،شرکت Traffic Power (و چند زیر مجموعه آن را) که از تکنیک های با ریسک بالا استفاده کرده بود و نتوانسته بود برای مشتری نتیجه بدست بیاورد را از نتایج جستجوی خود حذف کرد. با به وجود آمدن هر فاکتور جدیدی برای جستجوی دقیق این فاکتورهای سئو توسط موتور جستجو به مخاطب اعلام می شود.

سئو و تاریخچه سئو | پادکست آموزش سئو شماره 1 پونه مدیا
تو پادکست1 سئو پونه مدیا در مورد مقدماتی ترین مباحث سئو صحبت کردیم

یک موتور جستجو چگونه عمل میکند؟ 

هدف موتور جستجو همچنان نمایش مناسب ترین نتیجه به کاربر است . قبل از اینکه به بهینه سازی برای موتورهای جستجو بپردازیم باید ببینیم که این موتورها چه رفتاری دارند. وقتی شما توی گوگل (یا هر موتور جستجو دیگه ای) کلمه یا متنی را سرچ میکنید یک الگوریتم در لحظه شروع به فعالیت میکند تا بهترین اطلاعات را به شما نشان بدهد. گوگل در میلیون ها صفحه میگردد تا نتایجی مناسب برای شما پیدا کند.
نحوه عملکرد گوگل برای نمایش یک نتیجه مناسب چیست؟ با اینکه شرکت گوگل جزئیات دقیق از الگوریتم های خودش ارائه نداده ما فهمیدیم که صفحات و سایتها با توجه به مقیاس های ارتباط (Relevancy)، اعتبار (Authority)، مفید بودن (Usefulness)، سرعت سایت و ... رتبه بندی میکند. گوگل بیش از 200 فاکتور مهم سئو در الگوریتم های خود برای انتخاب بهترین نتایج دارد. و تعداد فاکتورها با هوشمند تر شدن گوگل در حال افزایش است.

سئو چگونه عمل می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ برای ردیابی صفحات در وب از ربات هایی استفاده می کنند که از سایتی به سایت دیگر می روند، اطلاعات مربوط به آن صفحات را جمع آوری کرده و در فهرست قرار می دهند. در مرحله بعدی، الگوریتم های موتور جستجو ، صفحات را تجزیه و تحلیل می کنند تا ترتیب قرارگرفتن صفحات با توجه به سوال کاربر نشان داده شود .

فاکتورهای رتبه بندی جستجو را می توان قوانینی برای جنبه های مختلف تجربه ی کاربر در نظر گرفت. هرم سئو فاکتورها را در هفت دسته اصلی مرتب می کنند و بر اساس اهمیت کلی برای سئو، آنها را ارزش گذاری می کنند.

الگوریتم های جستجو به گونه ای طراحی شده اند که صفحات معتبر و مرتبط را نمایش می دهند و تجربه جستجوی کارآمد را در اختیار کاربران قرار می دهند. بهینه سازی سایت و محتوای شما با در نظر گرفتن این فاکتورها می تواند به قرار گرفتن صفحات شما در بالاترین نتایج جستجو کمک کند.

با توجه به هرم احتیاجات سئو نیازهای سایت خود را برطرف کنید.

سئو چگونه عمل می کند؟

چرا باید سایت خود را سئو کنید؟

قبل از اینکه به دلایل سئو کردن سایت بپردازیم بهتر است بداینم وظیفه سایت چیست ؟ در دید کلی سایت یکی از ابزارهای انتشار محتوای شما و نهایتا جذب مخاطب برای کسب و کار شماست  پس در صورتی وظیفه خود را انجام می دهد که مخاطبی وارد آن شده و اطلاعات آن استفاده کند .

وظیفه سئو چیست ؟ کمک به سایت برای ورود ترافیک طبیعی است که با انجام قوانین موتورهای جستجو این مهم امکان پذیر است.

سئو سایت یکی از مباحث حیاتی و اساسی در بازاریابی آنلاین است. امروز تقریبا همه مدیران سایت ها واژه سئو را شنیده اند و درباره آن مطالعه یا تحقیق کرده اند. سئو مجموعه ای از عملیات تحلیلی و اجرایی در دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی است که به وب سایت شما کمک می کند، در جستجوی موتورهای جستجو گر جایگاه بهتری کسب نمایید و در نتیجه بازدید و فروش کالا و یا خدمات شما افزایش یابد. آیا شما از رنک وب سایت خود مطلع هستید؟ بهتر است بدانید اگر سایت شما در جایگاه مناسبی در صفحه اول نتایج جستجو نیست، در واقع سایت شما نامرئی است!

سئو یک بخش اساسی در بازاریابی دیجیتال است زیرا افراد هر ساله میلیون ها جستجو با هدف تجاری برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات انجام می دهند. جستجو اغلب منبع اصلی ترافیک بازدید دیجیتال برای نام های تجاری است و سایر کانال های بازاریابی را تکمیل می کند. بازدید بیشتر و رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقبای شما می تواند تأثیر مهمی در نتیجه ی کارتان بگذارد.
با این حال، نتایج جستجو طی چند سال گذشته در حال تکامل بوده تا به کاربران پاسخ و اطلاعات دقیق تری بدهد که به جای هدایت سریع کاربران به وب سایتی، آنها را در صفحه اصلی نتایج نگه دارد.
همچنین توجه داشته باشید، ویژگی هایی مانند rich snippet و پانل های دانش(Knowledge Panels) در نتایج جستجو می توانند احتمال مشاهده شدن را افزایش دهند و اطلاعات بیشتری در مورد شرکت شما به طور مستقیم در صفحه ی نتایج به کاربران ارائه دهند.

باعث افتخار تیم سئو پونه مدیا است که در این ماجراجویی شما را همراهی کند.

خلاصه جواب سوال چرا باید سایت خود را سئو کنید

 • مشتریان واقعی و هدفمند بیشتری جذب کنید و بدین طریق سودآوری و فروش خود را افزایش دهید.
 • رتبه بندی خود در گوگل را بهبود بخشیده  در صفحه اول گوگل قرار گیرید.
 • بازدید و ترافیک کاملا طبیعی به سایت شما افزایش یابد.
 • اعتبار برند خود را تقویت کنید.
 • سئو و تاریخچه سئو | پادکست آموزش سئو شماره 1 پونه مدیا
  تو پادکست1 سئو پونه مدیا در مورد مقدماتی ترین مباحث سئو صحبت کردیم

هدف سئو چیست؟

بهینه سازی سایت به دلایل زیادی صورت میگیرد ما در این مطلب 10 مورد از اهداف بهینه سازی سایت را برای شما آورده ایم.

1. افزایش X% ترافیک طبیعی

ترافیک طبیعی یکی از معیارهایی است که می تواند بیشترین موفقیت در سئو سایت را به شما نشان دهد. هنگامی که بازدید طبیعی به وب سایت خود افزایش می دهید، نه تنها تعداد بیشتری از مشتریان بالقوه را به سمت شما هدایت می کند، بلکه به موتورهای جستجو نشان می دهد که محتوای شما با ارزش است. این به نوبه خود، توانایی شما را در رتبه بندی افزایش می دهد.
ما درصد را در اولین هدف سئو گذاشتیم زیرا هدف برای کسب و کار شما از اهداف ما یا سایر خوانندگان متفاوت خواهد بود.

در هر صورت، افزایش ترافیک طبیعی شما مهمترین هدف سئو است که می توانید برای سال جدید تعیین کنید. این می تواند مسیر رشدی برای بقیه اهدافی باشد که امروز در مورد آنها صحبت می کنیم.

2. بک لینک (Backlink) خود را بهبود ببخشید

به دست آوردن لینک با کیفیت بالا به وب سایت شما به تقویت دامنه آن و همچنین به پتانسیل رتبه بندی کلی شما کمک می کند. وقتی این هدف سئو را تعیین می کنید، نه تنها به تعداد پیوندهایی که می خواهید بدست آورید بلکه به وب سایت هایی که می خواهید آنها را از طریقشان نیز بدست آورید، فکر کنید.
فقط بخاطر داشته باشید که ساختن بک لینک باید با کیفیت باشد - تعداد پیوندهایی که دارید یک آزمایش جالب برای محبوبیت محتوای شما است، اما لینک های معتبرتر در طولانی مدت به شما بیشتر کمک می کنند. هنگامی که این هدف را تعیین می کنید، به دنبال وب سایت های خاصی باشید که می خواهید از آنها این بک لینک ها را بدست آورید. می توانید با جستجوی محتوای آنها نوع محتوایی را که به طور معمول به آن لینک می زنند بررسی کنید و سپس به دنبال نقاط مشترک باشید.

یک استراتژی عالی دیگر که باید در این هدف گنجانده شود، طرح کلی چگونگی ایجاد رابطه با صاحب وب سایتی است که می خواهید از آن لینک بگیرید. فقط بدانید که این روابط یک شبه ساخته نمی شوند، مهم این است که به طور مداوم ارزش هر دو طرف درگیر، تقویت شود.
هنگامی که به این هدف فکر می کنید، بررسی اینکه کدام لینک ها بیشترین میزان مراجعه را دارند، می تواند مفید باشد. این کار به شما کمک می کند نه تنها URL هایی را که دارای لینک معتبر هستند، بلکه URL هایی را که بیشترین میزان بازدید را دارند بشناسید.

3. اعتبار دامنه ی خود را تقویت کنید

افزایش قدرت دامنه ی شما می تواند تأثیر بسزایی در پتانسیل رتبه بندی شما داشته باشد. هرچه موتورهای جستجوی معتبر، سایت شما را ببینند، اولویت بیشتری در SERP خواهید داشت. اگر این یکی از اهداف سئوی شما در سال 2020 است، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به محاسبه امتیاز متغیرهایی بپردازید.

. اعتبار دامنه ی خود را تقویت کنید


مولفه ی اصلی اعتبار دامنه ارتباط مستقیمی با کیفیت محتوای سایت شما دارد. اصولاً هرچه بازدیدکنندگان محتوای شما را بیشتر بخوانند، به اشتراک بگذارند و با آن ارتباط برقرار کنند، شانس شما برای افزایش امتیاز بیشتر است. برای اینکه واقعاً تأثیرگذار باشید، ببینید چه محتواهایی در حال حاضر باارزش ترین بازدید را دارند. سپس آموخته هایتان را در استراتژی تولید محتوا به کار ببرید.
موتورهای جستجو همچنین کیفیت سایت شما را بر اساس لینک هایی که دارید اندازه گیری می کنند، بنابراین افزایش قدرت دامنه شما یک هدف عالی برای استفاده همزمان با بهبود نمایه لینک دهی است. وقتی شروع به فکر کردن در مورد استراتژی های افزایش امتیاز خود می کنید، به یاد داشته باشید که حذف هر بک لینک کم-اعتبار دامنه شما را تقویت می کند.
این یکی از اهدافی است که جنبه های مختلف استراتژی سئو شما را گرد هم آورده است، بنابراین تلاش برای ایجاد تأثیر مثبت بر اهداف دیگر، به پیشبرد این هدف نیز کمک می کند.

4. سرعت صفحه را به حداکثر برسانید

اینجا اولین هدف فنی سئوی ما وجود دارد. هنگامی که سرعت صفحه خود را افزایش می دهید، می تواند تأثیر گسترده ای بر پتانسیل رتبه بندی و تجربه کلی وب سایت شما داشته باشد. هنگام فکر کردن در مورد این هدف، مطمئن شوید که موارد تاریخ گذشته ی وب سایت خود را به روز کرده اید.
بهترین راه برای تعیین مواردی که برای افزایش سرعت صفحه شما لازم است، استفاده از ابزارهایی مانند PageSpeed Insights توسط گوگل است. این سایت، وب سایت شما را بررسی می کند و پیشنهادات عملی را می توانید به تیم های طراحی و توسعه خود ارائه دهید. با همکاری تیم خود می توانید تغییراتی را که با کمترین کار بیشترین تأثیر را دارند در اولویت قرار دهید.
عدم در نظرگرفتن متخصصین مورد نیاز در روند تعیین هدف می تواند تأثیر منفی بر توانایی شما برای دستیابی موثر به این هدف داشته باشد.
به خاطر داشته باشید که بسته به آنچه در سایت شما باید به روز شود، تلاش برای افزایش سرعت صفحه می تواند شامل بازسازی قابل توجه محتوای شما باشد. انجام این کار در قابلیت استفاده و به روزرسانی وب سایت شما تأثیر خواهد گذاشت، بنابراین هرگونه هدف سئو در رابطه با این موضوع باید عامل اصلی مورد نیاز برای تکمیل به روزرسانی ها باشد.

5. صفحات ایجاد کننده ترافیک خود را تنوع ببخشید

یک مشکل مشترک برای بسیاری از شرکت ها وجود دارد: آنها تنها یک محتوای عالی یا یک صفحه ی فرود واقعا موفق ایجاد می کنند که با گذر زمان، درصد قابل توجهی از ترافیک طبیعی سایت را به ارمغان می آورد. این نه تنها به طور بالقوه نتایج هدف شماره 1 را منحرف می کند، بلکه توانایی شما را برای جلب مخاطبان گسترده تر را به شدت کاهش می دهد.
برای بیان دقیق تر این نکته، هرچه صفحات بیشتری در وب سایت خود ایجاد کنید که باعث ایجاد ترافیک شوند، پتانسیل بیشتری برای ایجاد مدارک با کیفیت دارید. تفاوت های صفحه فرود و مقاله را در نظر بگیرید. هدف اولی تشویق کاربران برای ثبت نام خبرنامه ی شما است و هدف دیگری راهنمایی کردن خوانندگان علاقه مند برای یک کلمه کلیدی خاص، به صفحه است.
همانطور که برای نزدیک شدن به این هدف در حال برنامه ریزی هستید، در نظر بگیرید که برای انواع مختلف صفحات می خواهید رتبه بندی کنید. باید ترکیبی خوب از صفحات فرود، مقالات وبلاگ و صفحات سطح بالا در سایت شما وجود داشته باشد. نه تنها تنوع بخشیدن به صفحات ایجاد کننده ترافیک باعث ایجاد ترافیک با کیفیت تر می شود، بلکه با افزایش صفحات اضافی، موتورهای جستجوگر صفحه شما را معتبرتر می بینند.
به آنچه می تواند بین نحوه تعامل ترافیک ورودی با سایت شما به وسیله ی به روز رسانی، بهینه سازی و تصحیح تعادل برقرار کند، بیندیشید.

6. به دنبال کسب قطعه های ویژه Featured Snippets باشید

اهمیت دادن به قطعه های ویژه یک شمشیر دو لبه است. اگرچه رفتن به دنبال این ویژگی های SERP می تواند محتوای شما را در بالای صفحه نتایج قرار دهد، اما همچنین هنگامی که کاربران اطلاعات مورد نیاز را در خود این قسمت ها پیدا می کنند، می تواند از بازدید صفحات دیگر شما کم کند. این یک هدف عالی برای استفاده از سئو برای محتوای بالای قیف (ToFu) است، اما شما نمی خواهید خطر از دست دادن ترافیک بالقوه به صفحات متمرکز و پایین قیف خود را داشته باشید.

به دنبال کسب قطعه های ویژه Featured Snippets باشید


در حالی که این هدف را تعیین می کنید، به این فکر کنید که انواع مختلفی از محتوا را می توانید در این قسمت ها نیز رتبه بندی کنید. ساختارها و انواع خاصی از اطلاعات وجود دارد که عملکرد خوبی در این قطعه ها دارند. به عنوان مثال یک لیست بیشتر نشان داده می شود تا پاراگرافی که مراحل را توضیح می دهد.
بسیاری از اهدافی که در این پست از آنها صحبت کردیم می توانند در قسمت های ویژه (Featured Snippets) نیز تأثیرگذار باشند. هرچه پتانسیل رتبه بندی خود را بیشتر کنید، به احتمال زیاد موتورهای جستجو محتوای شما را در یکی از انواع مختلف آنها نشان می دهند. به این فکر کنید که چگونه می توانید اهداف را با هم ترکیب کنید و یک استراتژی سئو بزرگتر و جامع تر بسازید.

7. نرخ بانس ریت را کاهش دهید

وقتی شخصی کلیک کرده، وارد وب سایت شما می شود و به سرعت از آن خارج می شود، بیشتر ارائه دهندگان تجزیه و تحلیل سایت آن را به عنوان Bounce rate به حساب می آورند. نرخ بالای Bounce rate به مرور زمان پتانسیل رتبه بندی شما را کاهش می دهد زیرا به موتور جستجو نشان می دهد که محتوای شما با هدف جستجوگر ارتباط ندارد.

7. نرخ بانس ریت را کاهش دهید


استراتژی هایی که شما برای رسیدن به هدف خود در کاهش نرخ Bounce rate قرار داده اید، حول محور انطباق جستجوی جستجوگر با محتوای شما، عنوان و دیگر توضیحات وب سایت شما میچرخد. این سه عنصر صفحه شما همان چیزی است که جستجوگران هنگام نمایش نتایج شما در SERP مشاهده خواهند کرد.

وقتی که کاربران می خواهند نحوه کار موتورهای جستجو را بفهمند، عملکرد الگوریتم های مختلف برای آنها مفید و ارزشمند است. برای مثال، اگراین مقاله ما بر چیز دیگری متمرکز باشد، به عنوان مثال انواع مختلف و بهترین روشهای محلی سازی سئو ، بیشتر جستجوگران صفحه را ترک می کنند. سرعت صفحه نیز می تواند عاملی در Bounce rate بالا باشد. وقتی تجربه مشاهده سایت شما یا تلاش برای یافتن محتوای خاص در آن ضعیف است، بازدیدکنندگان در صفحه ی شما نمی مانند. قبل از حرکت به جلو با هر تغییری مطمئن شوید که دقیقاً متوجه شوید چه چیزی ممکن است باعث Bounce rate شما شود. برای مشخص کردن این هدف، میزان حداکثری Bounce rate در هر صفحه را مشخص کنید و سعی کنید همیشه کمتر از آن مقدار بماند. این به شما راهی می دهد تا موفقیت هدف خود را بسنجید و تأثیر خلاقیت های به کار گرفته شده و مرتبط با این هدف را ردیابی کنید.

8. افزایش زمان بازدید کننده در صفحه

این هدف سئو همزمان با هدف شماره 7 کار می کند. منطقی است که وقتی Bounce rate را کاهش می دهید، زمان حضور در صفحه باید بالا برود. از هر دوی این اهداف به عنوان فرصت استفاده کنید و به ساختار درون محتوای خود فکر کنید. هرچه اطلاعات شما بهتر سازماندهی شوند، تجزیه و تحلیل ارزش محتوای شما برای خوانندگان آسان تر خواهد بود.
بازدیدکننده ها همچنین به این نوع ساختار نگاه می کنند تا اطلاعات سایت شما را بیاموزند. بنابراین سازماندهی بهتر باعث می شود سایت شما نیز راحت تر مورد جست و جو قرار گیرد. به همین دلیل بهینه سازی عناصر موجود در صفحه ی وبسایت، صفحه ی فرود و محتوای صفحه اصلی شما باید بخشی از این هدف باشد.
دستیابی به این هدف در واقع تعیین میزان وقت سپری شده در صفحه مورد نظر شما است. که به شما کمک می کند تا بدانید چه زمانی صفحات خاصی که کمتر از میزان استاندارد هستند را دوباره بررسی کنید. افزایش زمان در صفحه نیز می تواند با ایجاد محتوای بهتر و جامع تر انجام شود. ما در مورد مقاله های آسمان خراش 10هزار کلمه ای در مورد هر موضوع صحبت نمی کنیم، اما فکر کردن در مورد اینکه محتوای شما چگونه خواننده را درگیر می کند و در عین حال به آنها در مورد موضوعات خاص آموزش می دهد مهم است.

9. ایجاد ترافیک طبیعی بیشتر

وقتی شخصی وارد سایت شما شد، چه اتفاقی می افتد؟ آیا آنها برای جستجوی گزینه های دیگر محتوای شما را می خوانند یا سریع از صفحه ی شما خارج می شوند؟ هنگامی که به افزایش ترافیک طبیعی کلی خود فکر می کنید، مهم است که به نحوه ایجاد این ترافیک نیز فکر کنید.
این هدف سئو بهترین راه برای درک پتانسیل تبدیل محتوای شما است. در بازار رقابتی امروز، این فقط کافی نیست که بازدیدکنندگان را به سایت خود را جذب کنید - لازم است که آنها را به محض حضور در سایت برای صرف وقت بیشتر در سایت خود جذب کنید.
بخشی از فرآیند تعیین این هدف باید ارزیابی صادقانه ی بازاریابی و هم قیف تبدیل شما باشد. به دنبال نقاط شکست یا زمان هایی باشید که منجر به افت معمول می شود. تقسیم تبدیلات توسط کانالهای خاص نیز می تواند مفید باشد.
وقتی این کار را انجام می دهید، به شما کمک می کند دقیقاً در جایی که باید اقدامات خود را متمرکز کنید، تقسیم انجام دهید.
با صفحات فرود کم شروع کنید، سپس تاثیر آموخته های خود را به مقالات و محتوای اصلی گسترش دهید. این کار اطمینان می دهد که شما می توانید محتوایی را که بیشترین تأثیر را روی قابلیت تبدیل شما دارد، در اولویت قرار دهید و به شما کمک کند بهتر یاد بگیرید و سریعتر حرکت کنید.

10. بهینه سازی لینک دهی داخلی

لینک داخلی فقط برای طولانی تر نگه داشتن بازدیدکنندگان در وب سایت شما مفید نیست. این یک سیگنال رتبه بندی مثبت برای موتورهای جستجو است. در حالی که برای این هدف آماده می شوید، به دو جنبه مشخص لینک دهی داخلی بیندیشید - یکی برای بازدیدکنندگان وب سایت و دیگری برای وبگردها.
برای جلب نظر وبگردها، یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید ایجاد یک نقشه سایت است که هر زمان وب سایت شما تغییر کند به روز می شود. این نه تنها سریعتر به وبگردها اطلاعاتی را می دهد که برای تجزیه و تحلیل ساختار سایت شما لازم است، بلکه به شما کمک می کند تا چگونگی لینک همه ی صفحات خود را با یکدیگر متصل کنید. این ممکن است هنگام شروع کار ارزشمند به نظر نرسد، اما اگر صدها یا هزاران صفحه برای کار داشته باشید، درک اینکه همه اینها چگونه در کنار هم قرار می گیرند بسیار مهم است.

 

بهینه سازی لینک دهی داخلی


این هدف سئو زمان مناسبی برای تفکر در مورد چگونگی بهبود ساختار سایت شما است. در نظر بگیرید که چه چارچوبی هایی می توانید برای شفاف سازی لینک ها برای خوانندگان واقعی استفاده کنید. این یک فرآیند کاملاً مشخص برای ایجاد محتوایی دچار چارچوب، قابل فهم و زیبا است.
هرچه لینک داخلی بیشتری داشته باشید، هم وبگردها و هم برای مشتریان بالقوه می توانند راحت تر به سایت شما عمیق تر و برای مدت زمان طولانی تری بپردازند. همانطور که بازدیدکنندگان با سایت شما ارتباط برقرار می کنند، می توانید زمینه های اضافی را در قالب مقالات یا بارگیری های جدید فراهم کنید تا خوانندگان خود را در رسیدن به اهدافشان کمک کنند. و وبگردها می توانند از طریق لینک های سایت شما با کارآیی بیشتری استفاده کنند. این کار وبگردی را آسانتر میکند و به طور بالقوه سرعت نمایه سازی و رتبه بندی هر محتوایی را که ایجاد می کنید افزایش می دهد.
تعیین اهداف مناسب در سئو شما را برای پیروزی آماده می کند
وقتی اهداف سئو را برای خود و تیم خود کاملا مشخص می کنید، این اطمینان را به شما می دهد که همیشه در یک جهت حرکت کنید. این اهداف امتیاز شما در مسیر دستیابی به نتایج بهتر است و می تواند به شما در اولویت بندی انواع محتوا و استراتژی هایی که به رشد شرکت شما کمک می کنند، کمک کند.
برای تعیین اهدافی که مهم نیستند، به خودتان آسیب نرسانید. به این فکر کنید که هر اقدامی که انجام می دهید شرکت شما را به سمت آینده ای بهتر و موفق تر سوق می دهد.

چه مواردی برای آموزش سئو نیاز است؟ 

در این قسمت عوامل مورد نیاز سئو برای شماآمده است. برای کسب موفقیت در سئو باید موارد زیر را به خوبی آموزش دیده و در سایت خود به درستی پیاده سازی کنید. 

 فاکتورهای موفقیت سئو در موتور جستجو 

- فاکتورهای سئو داخلی شامل (محتوا، معماری سایت، HTML)
- فاکتورهای سئو خارجی (اعتماد، لینک سازی، کاربر)
- سموم (وقتی که سئو به درستی انجام شود برای موتور جستجو فایده به همراه خواهد داشت اما استفاده از راه های غیر اخلاقی در سئو باعث تاثیر منفی خواهد شد. ما اسپم و تکنیک های کلاه سیاه را جز دسته ی سموم سئو قرار میدهیم )

عوامل موفقیت در محتوا و موتور جستجو

- کیفیت محتوا
- تحقیق کلمات
- انتخاب کلمات کلیدی
- تازگی محتوا
- مولتی مدیا
- جواب (محتوایی تولید کنید که جواب سوالات را ارائه دهد)
- عمق (محتواهای مختصر از ارزش بالایی برخوردار نیستند)

عوامل موفقیت معماری سایت وموتور جستجو

- قابلیت خزش سایت
- بهینه سازی برای گوشی همراه
- محتوای تکراری تولید نکنید
- سرعت سایت
- استفاده از HTTPS
- در URL خود از کلمه کلیدی استفاده کنید

کد HTML و عوامل موفقیت موتور جستجو

- در عنوان از کلمه کایدی استفاده کنید
- متا تگ های خود را مرتبط با صفحه بنویسید
- از اسکیما استفاده کنید
- هدینگ (از تگ های H1 و H2 استفاده کنید)
- از AMP برای سرعت بالا در گوشی همراه استفاده کنید

 اعتماد، اعتبار، تخصص و رتبه بندی جستجو

- اعتماد
- فعالیت در سایت را برای کاربر بالا ببرید (کاهس بانس ریت)
- اعتبار

 لینک سازی و رتبه بندی در موتورهای جستجو

- از سایتهای با اعتبار لینک تهیه کنید
- با استفاده از انکرتکست های مشابه لینک سازی کنید
- بک لینک

 شخصی سازی و رتبه بندی موتور جستجو

- کشور مخاطبان خود را در نظر بگیرید
- محله جستجوگران
- UX از اهمیت بالایی برخوردار است
- تاریخچه بازدید کاربر از سایت را در نظر بگیرید
- دلیل جستجوی یک اصطلاح چیست (از نظر کاربر)

 سموم(Toxins) و پنالتی اسپم در موتور جستجو

- به مخاطب و موتور جستجو دو صفحه مختلف نسان ندهید
- خرید لینک، بلاگ اسپم از تاکتیک های غیر اخلاقی هستند
- از محتوهایی با تبلیغات زیاد دوری کنید
- استفاده بی رویه از کلمات کلیدی ممنوع
- مخفی کردن کلمات کلیدی یک راه نادرست است
- از محتوای دزدیده شده استفاده نکنید

 شاخه های نوظهور در جستجو

- جستجوی صوتی
- جستجوی محلی
- جستجوی تصاویر
- جستجوی ویدیو

آیا شما به متخصص سئو احتیاج دارید؟

یک متخصص سئو فرد یا شرکتی است که احتمال دیده شدن شما در موتورهای جستجو را بالا میبرد. شما با مطالعه مطالب سایت پونه مدیا قادر خواهید بود اعمال اولیه سئو را به خودی خود انجام دهید اما بهتر است برای بررسی دقیق صفحات خود (site audit) یک متخصص را استخدام کنید.
استخدام یک متخصص سئو میتواند در کمترین زمان سایت شما را بهبود ببخشد. سئو اشتباه به سایت شما ضرر خواهد زد پس قبل از هرکاری بهتر است گزینه های خود را به درستی بسنجید. خدماتی که یک شرکت یا فرد برای سئو ارائه میدهد شامل:
• بررسی محتوا و معماری سایت
• سئو فنی
• بازاریابی محتوا
• مدیریت کمپین های توسعه تجارت آنلاین
• تحقیق کلمات کلیدی
• آموزش سئو
• تخصص در بازارهای مکان های خاص
قبل از اینکه یک متخصص را استخدام کنید ما به شما پیشنهاد میدهیم موارد زیر را مطالعه کنید.

اگر قصد استخدام یک سئو کار را دارید این کار را هرچه سریعتر انجام دهید. بهترین زمان برای استخدام متخصص زمانی است که قصد طراحی دوباره سایت یا ساخت یک سایت جدید را دارید. چرا که متخصص به شما کمک میکند یک سایت سئو فرندلی را طراحی کنید. البته یک سئو کار حرفه ای میتواند سایتی فعلی شما را نیز بهبود ببخشد.

آیا سئو زمان بر است؟

متاسفانه هیچ پاسخ قطعی برای اینکه در چه مدت اقدامات بهبود SEO نتیجه می دهد وجود ندارد. به این دلیل که هیچکس کنترل موتورهای جستجو و الزامات همیشه در حال تغییر آن در دست ندارد. به علاوه، هر سایت متفاوت است. شما به سادگی نمیتوانید در ساعتها، روزها، هفته ها یا ماهها اندازه گیری کنید که SEO چه مدت طول خواهد کشید و همچنین نمیتوانید ساعتهای کاری را که باید بر روی سئو صرف می شود را اندازه گیری کنید. اما برای کاهش زمان می توانید از کمک یک مشاور سئو استفاده کنید تا به شما بگوید در کدام قسمت ها باید بیشتر وقت بگذارید و در کدام قسمت ها کمتر تا اینکه زودتر به نتیجه برسید .

خدمات سئو پونه مدیا

 

سئو فنی – تکنیکال

سئو فنی – تکنیکال

سئو فنی به منزله بنا کردن یک چهارچوب محکم و استوار برای خانه است. بدیهی است برای برپایی یک خانه ابتدا باید چارچوب آن بنا شود. بر همین اساس وب سایت شما نیز باید از نظر ساختار کلی بهینه سازی شود تا موتورهای جستجوگر بتوانند به سادگی صفحات سایت شما را ایندکس کنند. پونه مدیا وب سایت شما را از نظر فنی بررسی می کند تا ساختار، سرعت بارگزاری و عملکرد مناسبی داشته باشد، به طوری که توسط موتورهای جستجوگر به راحتی قابل شناسایی باشد و سریع تر به ابتدای فهرست نتایج جستجو صعود کند.

سئو داخلی

سئو داخلی

سئو داخلی مانند طراحی داخلی یک خانه است. از لحاظ منطقی سئو درون صفحه باید پس از انجام مراحل سئو فنی انجام شود. پونه مدیا با تحلیل ساختار داخلی سایت، بررسی متاتگ ها و دیگر مولفه های کلیدی موثر، ابتدا پیشنهاداتی را برای هدف گذاری کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما ارائه می دهد، سپس ساختار مطالب را طبق اهداف مشخص شده بازسازی کرده و در صورت نیاز لینک سازی داخل وب سایت یا سبک سازی روی صفحات را انجام می دهد.

سئو خارجی

سئو خارجی

سئو خارجی شامل تکنیک هایی است که خارج از سایت شما و به منظور بهینه سازی سایت انجام می شوند. از جمله این تکنیک ها می توان به فعالیت در شبکه های اجتماعی، رپورتاژ آگهی، بک لینک سازی و تبلیغات اشاره کرد. پونه مدیا با دارا بودن روابط گسترده و متعدد با اینفلوئنسرها، وبلاگ نویس ها و ناشران بزرگ صنعت سئو، بهترین راهکارها را به شما ارائه خواهد داد. ما بر اساس نیاز و میزان بودجه شما، یک استراتژی کوتاه مدت تهیه کرده و بر اساس بازخورد، آن را تدوین می کنیم تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.

لینک سازی

 بک لینک

لینک سازی یکی از تکنیک های مهم بازاریابی آنلاین است، که اغلب مورد غفلت قرار می گیرد، درحالی که یکی از عوامل اصلی و مؤثر در رتبه بندی سایت به حساب می آید. لینک سازی صحیح و اصولی قطعا می تواند باعث شناخته شدن و ارتقای نام برند و کسب و کار شما شود. پونه مدیا با دانش و تجربه چندین ساله خود، با استفاده از ابزارها و تکنیک های پیشرفته، وضعیت بک لینک های شما و رقبایتان را به دقت مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد، سپس اقدام به لینک سازی در سایت های معتبر نموده تا به این ترتیب بتوانید مشتریان و بازدیدکنندگان بیشتری به سوی خود جذب کنید.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا هنر برقراری ارتباط با مشتری‌های بالفعل و بالقوه است و تولید محتوای جذاب و ارزشمند، اساس هر کمپین بازاریابی محتوا است. از دلایل عدم کسب رتبه مناسب در گوگل می توان به فقدان محتوای مناسب و به روز در صفحات سایت و یا عدم توزیع مناسب محتوای تولید شده در فضای وب اشاره کرد. پونه مدیا با پشتوانه تیمی از مولفان، ناشران و توسعه دهندگان محتوا، اقدام به تهیه یک استراتژی مدون با اهداف بلند مدت و کوتاه مدت بر اساس نیاز کسب و کار شما می نماید و کلیه مراحل بازاریابی محتوا، از تولید تا توزیع محتوا در شبکه اینترنت را برنامه ریزی و اجرا خواهد نمود.

مشاوره سئو

مشاوره سئو

مشاور سئو چیست؟ بهینه سازی سئو و افزایش رتبه سایت، همیشه یکی از دغدغه های اصلی اکثر کسب و کار ها بوده و هست، اما معمولا در همان ابتدا دچار سردرگمی شده و نمی توانند مسیر و استراتژی مناسبی را برای بهینه سازی سئو سایت خود انتخاب کنند. پونه مدیا با بررسی دقیق وضعیت و جایگاه فعلی وب سایت شما کمک می کند اهدافتان را به صورت صحیح و اصولی تعریف کرده و از یک استراتژی مناسب برای بهینه سازی وب سایت و ارتقای رتبه بندی آن استفاده نمایید. پونه مدیا در تمام مراحل مسیر در کنار شما بوده و تا رسیدن به هدف مورد نظر شما را یاری می رساند.

گزارش سئو

گزارش سئو

پونه مدیا فرایند استخدام سئوکار را برای شما شیرین می کند. ما قوی ترین سئوکاران ایران را با پروژه شما همراه می کنیم تا علاوه بر تدوین استراتژی های سئو، گزارش ماهانه آن را هم به صورت مرتب به دست شما برسانند. با تحلیل و بررسی منظم وب سایت شما توسط ابزار و تکنیک های پیشرفته، به طور ماهانه گزارشاتی از میزان بازدید وب سایت، تغییرات رتبه بندی کلمات کلیدی، تحلیل رفتار کاربران سایت، نرخ تبدیل و در نهایت میزان پیشرفت در اهداف تعیین شده ارائه می دهد، تا به طور کامل شاهد روند عملیات بهینه سازی سئو و نتایج آن در سایت خود باشید.

رفع جریمه گوگل

رفع جریمه گوگل

با روی کار آمدن الگوریتم های گوگل مانند پاندا، پنگوئن و ... وب سایت هایی که اصول و قواعد سئو را رعایت نکرده یا از تکنیک های غیر مجاز برای بهینه سازی سئو سایت خود استفاده نمایند، مشمول جریمه گوگل می شوند. البته گاهی این اصول، نا آگاهانه توسط وب سایت ها زیر پا گذاشته می شود. پونه مدیا با تجربه فراوان در بررسی دقیق تمام المان های تاثیر گذار بر رتبه بندی وب سایت شما و با آگاهی کامل از آخرین به روز رسانی های الگوریتم های گوگل، به رفع این جریمه ها می پردازد.

  
 در آخر بیاید این مطلب را با چند سخن از متخصصان سئو به پایان برسانیم.
دوان فورستر مدیر ارشد محصولات در بینگ میگوید: "در مقیاس بزرگ سئو به یک تکنیک بازاریابی نرمال تبدیل خواهد شد. همانطور که تلویزیون، رادیو و پرینت در گذشته یک تکنیک بازاریابی به حساب می آمدند. 
فیل فراست- Main Street ROI: "سئو موفق به معنی گول زدن گوگل نیست . بلکه همکاری با گوگل به منظور ارائه بهترین خدمات و نتایج برای کاربران است. "
آدام ادیته از RKG:" امروزه موضوع کسب ترافیک نیست بلکه دریافت ترافیک مرتبط هدف اصلی است."
رند فیشکین: "محتوای بهتر ارزش بالاتری نسبت به محتوای بیشتر دارد."
  

مشتریانی که به پونه مدیا اعتماد کرده اند

titleiran
کاشیران www.tileiran.co

کل پروژه کاشیران به صورت کامل از هویت بصری تا تبلیغات آنلاین توسط تیم پونه مدیا انجام شده است.

 • بهینه سازی سایت
کلمات کلیدی
 • کاشی
 • سرامیک
 • کاشی بین کابینتی
 • کاشی و سرامیک
100 برابر ورودی گوگل بیشتر ظرف 3 سال
ahref="tags/4-سئو" c">ن"ونه کار سئو

تعریف کامل سئو

من می توانم در یک جمله سئو را تعریف کنم سئو یعنی همه فعالیت هایی که انجام می دهید تا اطلاعات شما برای موتور جستجو قابل فهم تر باشد و سایت شما برای سوالات کاربران مورد نظر به صفحه اول گوگل بیاید.

 4.9 از 5
2 سال قبل
نظر
جزئیات پست خیلی خوب بود مخصوصا که با عکس هم نشون داده بودید. راحت میشد فهمید. یه سوال .... بنظرتون چه چیزی در سئو اهمیت بیشتری داره و اول باید بهش پرداخته بشه؟
نمایش بیشتر
1 از 1 نفر این نظر را مفید دانسته اند
2 سال قبل
نظر
مقاله خیلی جامع و کامل بود. خسته نباشید... سوال داشتم.
فکر میکنید پست مهمان برای گرفتن بک لینک هنوز در 2020 کاربرد داره؟ بنظر میاد خیلی ها جدیدا دارن ازش استفاده میکنند.
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  در مقیاس کم، پست مهمان میتونه کمی در 2020 کمک کنه.
2 سال قبل
نظر
عجب پست خوبی، یه عالمه ایده و روش جدید یاد گرفتم. دستتون درد نکنه. قسمت Featured Snippets توضیحات خوبی داشت. یه چیزی که هم متوجه شدم اینه که قطعا سئو در سال 2020 از گوگل به یوتیوب تغییر میکنه. نظرتون چیه؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  یوتیوب قطعا داره رشد میکنه ولی معتقدیم مردم براساس نیازی که دارن در گوگل و هم در یوتیوب سرچ میکنند. ارزش گوگل پایین نخواهد اومد.
2 سال قبل
نظر
ممنون برای پست خوبتون. من تازه دارم با سئو کار میکنم و میخوام حتما با سئو کلاه سفید پیش برم پیشنهادی ندارید؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  مقاله ی زیر را بررسی کنید.
  https://www.poonehmedia.com/1176-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF
2 سال قبل
نظر
چرا با اینکه محتوای جامع و خوبی مینویسیم و کلمات کلیدی خوبی هم انتخاب میکنیم ولی سایت رقبا با محتوایی که هم از نظر کیفی و هم کمی پایین هست در نتایج جستجوی گوگل بالا هستن. دقیقا چرا؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  بعضی وقتا گوگل فکر میکنه سایت دیگه‌ای حق اینو داره که جایگاه بهتری داشته باشه. حالا میتونه بخاطر میزان ترافیک بالای سایت باشه یا Bounce rate کمتر و چندین فاکتور دیگه که میتونه دخیل باشه.
2 سال قبل
نظر
سلام. ممنون از پست خوبتون. راستش یه سوالی داشتم. من جدیدا به یه شرکت خبری و رسانه ملحق شدم. حالا باید برای وبسایت شرکت سئو انجام بدم. میشه راهنمایی کنید که چطور رتبه الکسای بهتری بگیرم؟ فرض بگیرید الان رتبه‌ی 3000 داریم و من باید برسونمش به 2000.
نمایش بیشتر
1 از 1 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  خبر یکم کار سختیه چون باید بتونی میزان ترافیک رو سریع تر از بقیه‌ی شرکت های خبری، جمع آوری کنی. از کارمندا بخوا که محتوای بادوام تری به منظور سئوی بهتر داشتن، تولید کنند.
2 سال قبل
نظر
من همیشه مقاله های سایت شما رو میخونم. کیفیت خوبی داره.
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
2 سال قبل
نظر
خیلی عالی بود فقط یه سوال!
یه چیزی هست که باید بفهمم....
وقتی یه محتوای جامع می‌نویسی، و میدونی که از بقیه‌ رقبا هم کیفیتش بهتره..... ولی بازم رقیب رتبه بندیش از من بیشتره. در چنین مواقعی چیکار باید کرد؟
آیا بخاطر اینه که اونا دامنه‌ی بیشتری از من دارند؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  درسته. لینک ‌ها خیلی کلیدی هستند. فقط داشتن یه مطلب مفید یا جامع نمیتونه برای رتبه بندی کافی باشه. هنوزم به لینک نیاز داری.
2 سال قبل
نظر
پیشنهاد برای جستجوی صوتی رو تا حالا جایی ندیده بودم. جدید بود و فکر میکنم قراره در آینده کاربرد بیشتری داشته باشه.
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
2 سال قبل
نظر
فقط میخواستم از پست خوبتون تشکرکنم. اطلاعات خوبی داشت.... ممنون.
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
2 سال قبل
نظر
برنامه‌ی آینده‌ام اینه که روی جستجوی صوتی تمرکز کنم، خیلی آینده داره. میشه یکم بیشتر درباره‌اش توضیح بدید؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  البته، لینک زیر مقاله جامعی از تعریف جستجوی صوتی و همچنین طریق کار باهاشه.
  https://www.poonehmedia.com/1864-importance-of-voice-search-optimization
2 سال قبل
نظر
من یه استارت آپ در زمینه قطعات خودرو دارم. این مقاله خیلی راهنمای خوبی بود چون مایی که تازه کار هستیم و به نسبت شرکت های غول سرمایه نداریم، میتونه کمک بزرگی باشه.
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
2 سال قبل
نظر
پس با اینحال، با توجه به همه اینا بازم محتوا و بک لینک حرف اول رو میزنه درسته؟ آیا چیز جدیدی ترند نشده که بخوایم بهش توجه کنیم؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  قطعا حرف اول رو میزنه. لینک و محتوا باید مهمترین هدف برای تمرکز شما باشه.
2 سال قبل
نظر
سلام...
برای قسمت Bounce rate که توضیح دادید.... چندتا سوال داشتم.
آیا قانونی هست که برای چه مدت در سایت بمونن؟
اگر اینطوره که، پس یه صفحه با ویدئو شر همه‌ی رقبا رو کم میکنه.
خب حالا اون رقیب باید چیکار کنه که بتونه صفحه‌ی منو بزنه کنار بیاد بالا؟
و اینکه CTR ربطی به بالا اومدن درSERP داره؟
ما یه بلاگ ساختیم که ایمپرشن نداشت. الان ما سایت رو بهینه کردیم و روزی 3هزارتا ایمپرشن میگیریم ولی مشکل اینه که هیچ کلیکی نمیگیریم.
بنظرتون چیکار کنیم که نرخ کلیک سایت بالا بره؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
2 سال قبل
نظر
من داشتم چندتایی از مقاله های سایتتون رو میخوندم از جمله همین.... بعد یه مثال زده بودید از شرکتی که دارید براشون کار میکنید. سرچ که کردم دیدم جزء جستجوهای برتر گوگل بود. تعرفه هاتون چطوره؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  از طریق لینک زیر میتونید تعرفه های ما رو ببینید همچنین باید بدونید که بهینه سازی موتورهای جستجو کار زمان بری هست و باید برای دیدن نتیجه ی مطلوب صبر داشته باشد.
  https://www.poonehmedia.com/%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA
2 سال قبل
نظر
با سلام
من میخوام روی Snippet Bait تمرکز کنم. آیا امکان داره که یه دسته بندی درست کنم به نام " پرسش و پاسخ"؟ هر پست 60 تا کلمه داره که مخصوصا طراحی شده تا در موقعیت Featured Snippetرتبه بندی بشه. اصلا این روش کار میده؟ یا باید پست طولانی تر باشه؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  بستگی به کلمه کلیدی داره. اگه کلمه کلیدی یا کوئری به پاسخ طولانی تری نیاز داره ( از اون چیزی که برای Featured Snippet نوشتی طولانی تر باشه) ، اونوقت پیشنهاد میکنیم محتوای طولانی تری بنویسی، درغیر اینصورت یه پست کوتاه هم کار میکنه. نگران نباش!
2 سال قبل
نظر
نکته اینه که فقط از طریق محتوا و لینکه که میتونی در جستجوهای گوگل بالا بیای.... اونوقت بعدش می تونی از نکته های دیگه‌ای که در این پست گفتن استفاده کنی.
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  بله بله.... حواستون به محتوایی که تولید میکنید باشه که خیلی اهمیت داره، مخصوصا لینک ها!!
2 سال قبل
نظر
مقاله خوبی بود....
من در سئو تازه کارم و خیلی گیج شدم که از کجا و چطور کارم رو شروع کنم؟ میشه راهنمایی کنید؟
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  دوست عزیز لطفا بگید در چه قسمتی. سوالتون خیلی کلی بود و نمیشه در قسمت کامنت توضیح داد.
2 سال قبل
نظر
بنظرم تا چند سال دیگه جستجوهای صوتی واقعا تاثیرگذار خواهند بود ... واقعا براش هیجان دارم.
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • ادمین پونه مدیا 2 سال قبل
  کاملا درسته. ما خودمون اونقدرا هم خوره‌ی جستجو صوتی نیستیم ولی الان خیلی ها با گوشی و موبایل جستجو صوتی میکنن( از جمله خود ما). این یه ترندِ که بر سئو تاثیر خواهد گذاشت، زیاد مشخص نیست چطور ولی دنبال کردن این روند جالبه.
2 سال قبل
نظر
مطلب خیلی روون و قابل فهم بود. برای آدمایی مثل ما که زیاد تجربه در سئو نداریم. عالی بود.
نمایش بیشتر
0 از 0 نفر این نظر را مفید دانسته اند

سؤالات متداول سئو سایت

بعد از شروع سئو، چقدر طول می‌کشد تا به صفحه اول گوگل برسم؟
پروژه سئو، یک فرایند پیوسته است که به تلاش، مداومت و صبر نیاز دارد. علاوه بر این عواملی مانند میزان رقابت در حوزۀ کاری شما، سختی کلمات کلیدی، بودجه و ... هم در سرعت رسیدن شما به صفحه اول گوگل تأثیر دارد.
قیمت سئو سایت من چقدر می‌شود؟
قیمت سئو هم مانند زمان رسیدن شما به رتبه 1 گوگل به مواردی بستگی دارد که در پروژه‌های مختلف، متفاوت خواهد بود. برای مثال قیمت سئو برای پروژه یک سایت فروش جواهرات، با قیمت سایت آهن آلات به کلی متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت پکیج‌های سئو پونه مدیا می‌توانید به صفحه قیمت سئو در سایت مراجعه کنید یا با کارشناسان ما در پونه مدیا تماس بگیرید.