آموزش ثبت آدرس در نقشه گوگل
برچسب ها:

گوگل به عنوان یکی از موتورهای جستوگر محبوب در ایران شناخته شده است. کاربران هر چیزی که می خواهند از گوگل می پرسند. شرکت گوگل خدمات مختلفی را برای کسب و کارها ارائه می دهد که برخی از آنها رایگان و برخی دیگر را می توانید  با پرداخت هزینه از سایت های گوگل و یا با api در سایت های خود دریافت کنید.دو نمونه از خدمات رایگان گوگل می توان به گوگل مپ (google map ) و ترجمه گوگل (google translate) اشاره کرد. در این مطلب تصمیم داریم که در مورد آموزش ثبت آدرس در نقشه گوگل و نمایش در سرچ گوگل و مزیت های ان صحبت کنیم.

مزیت های ثبت کسب وکار در گوگل

صاحبان کسب و کار می توانند آدرس کسب وکار ، شماره تماس ، آدرس سایت خود و ... را در گوگل ثبت کنند. افزایش مشتری ، افزایش حس اعتماد در مشتری ، کاهش دغدغه پیدا کردن آدرس کسب و کار شما برخی از مزیت های ثبت کسب و کار در گوگل خواهد بود. 

ایا نقشه گوگل در موبایل نیز قابل نمایش است ؟

یکی از مزیت های خوب نقشه گوگل ریسپانسیو بودن آن است حتی اگر شما از نقشه گوگل در سایت خود استفاده می کنید به راحتی می توانیدآن را ریسپانسیو کنید

 همه کسب و کارها باید مکتم خود را در گوگل ثبت کنند؟

اضافه کردن مکان کسب و کار خود در گوگل کاری کاملا اختیاری است. تعداد زیادی از کاربران برای پیدا کردن کسب و کار و خرید خود از نقشه گوگل استفاده می کنند. چند بار برای پیدا کردن یک رستوران جهت خوردن غذا از نقشه گوگل استفاده کردید؟ . با وجود خدمات رایگان ثبت آدرس کسب و کار در نقشه گوگل شما به راحتی می توانید به تعداد مشتریان خود بدون هزینه ای ، اضافه کنید. آیا کسب وکاری وجود دارد که با دانستن این موضوع از اهمیت ان  در توسعه کسب و کار خود قافل باشد؟

چه مکانهایی را نباید در نقشه گوگل ثبت کنیم؟ 

 طبق قوانین جمهوری اسلامی ثبت مکانهای نظامی در نقشه گوگل جرم محسوب می شود و به هیچ وجه نباید اطلاعات این مکان ها را در نقشه گوگل وارد کنید.

چگونه آدرس کسب و کار را در نقشه گوگل ثبت کنیم ؟

 برای اضافه کردن مکان کسب و کار خود در گوگل چندین راه وجود دارد که میتوانید هر کدام که برای شما بهتر است را اجرا کنید.

1- استفاده از نقشه گوگل در سایت خودتان

خیلی از وب سایت ها در صفحه تماس با ما سایت خودشان ، نقشه گوگل که مکان کسب و کار ان ها را نمایش می دهد را به نمایش گذاشته اند. برای این کار در ابندا شما باید api از طرف گوگل دریافت کنید. دریافت api برای نقشه گوگل رایگان است. برای کسب اطلاعات سایت خود در گوگل به روش api این مراحل را به ترتیب دنبال کنید.

* به سایت https://console.developers.google.com مراجعه کنید و یک api برای خود بسازید. به دلیل تحریم بودن کاربران ایرانی از سوی گوگل باید از فیلتر شکن استفاده کنید. با وارد کردن ادرس صفحه زیر را مشاهده می کنید.

api گوگل مپ

با کلیک بر روی گزینه accept وارد مرحله بعدی شوید.در صفحه باز شده برای استفاده از api در ابتدا باید یک پروژه ساخته شود بدین منظور بر روی گزینه create project کلیک کنید. برای مشاهده لیست تمام api ها می توانید  بر روی گزینه  Enable APIs and services کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی گزینه create project در صفحه ظاهر شده بر روی گزینه create کلیک کنید تا صفحه زیر را مشاهده کنید و اطلاعات پروژه خود را وارد کنید.

ساخت api گوگل مپ

بعد از دریافت api گوگل به شما کدهایی  می دهد که در سایت باید قرار گیرند. برای آموزش کار با این کدها و نحوه اجرا و ویرایش آن ها می توانید به سایت https://www.w3schools.com/graphics/google_maps_intro.asp مراجعه کنید. بعد از اضافه کردن کدها در سایت و اضافه کردن محل کسب و کار خود مشتریان شما می توانند آن را مشاهده کنند و تعاملشان با شما بیشتر شود.

 2-ثبت کسب و کار در گوگل با استفاده از سایت نقشه گوگل

شما از دو سایت برای  ثبت کسب و کار در گوگل میتوانید استفاده کنید.

*  ثبت کسب و کار در گوگل با استفاده از سایت گوگل بیزینس (https://www.google.com/business)

نکته : به دلیل تحریم های شرکت گوگل از این روش نمی توانید کسب و کار خود را به گوگل اضافه کنید و باید از روش های دیگر استفاده کنید.

نحوه ثبت کسب و کار در گوگل با استفاده از گوگل بیزینس به این شکل است.

* مرحله یک به سایت گوگل بیزینس به آدرس www.google.com/business مراجعه کنید.

*مرحله دو اگر اکانت گوگل (gmail) ندارید می توانید به صورت رایکان یک اکانت بسازید. اگر یک اکانت گوگل دارید ادامه می دهیم.

* مرحله سه بعد از ورود به سایت با استفاده از اکانت گوگل در باکس سمت چپ اطلاعات کسب و کار شامل نام کشور ، آدرس و اطلاعات تماس را وارد کنید. ودر سمت راست مکان دقیق کسب و کار خود را روی نقشه دقیق مشخص کنید

* مرحله اخر نیز شامل تایید و ویرایش اطلاعات است.

با ما همراه باشید با آموزش ثبت آدرس در نقشه گوگل و نمایش در سرچ گوگل

* ثبت رایگان مکان در گوگل مپ با استفاده از نقشه گوگل

* مرحله یک  این روش با ورود به  اکانت گوگل خود سایت https://www.google.com/maps را باز کنید.

* مرحله دوم در صفحه باز شده در سمت چپ نام شهر خود را جست و جو کنید

* مکان دقیق خود روی نقشه را مشخص کنید و با کلیک راست بر روی نقشه گزینه  Add a missing place را وارد کنید در باکس باز شده (مانند شکل زیر) اطلاعات را وارد کنید

اضافه کردن مکان به گوگل مپ

* مرحله آخر روی دکمه sumbmit کلیک کنید.

در این مطلب ثبت رایگان مکان در گوگل مپ به شما کاربران عزیز آموزش داده شد جهت ثبت تخصصی مکان کسب و کار خود در گوگل و ارائه شدن بهتر در نتایج جست و جو می توانید به صفحه تماس با شرکت پونه مدیا مراجعه کنید  شرکت پونه مدیا یکی از فعالترین شرکت های طراحی وب اصفهان و بهینه سازی سایت در اصفهان است.

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید