ابزارهای سئو, ابزار سئو

با توجه به اهمیت مطلب ابزارهای سئو این مطلب ماهانه آپدیت می شود.

در فرایند سئو و بهینه سازی سایت همواره اقداماتی که انجام می دهیم باید توسط مجموعه ای ابزارها قابل اندازه گیری باشد و یا ابزار ها به ما بگویند که برای انجام سئو این سایت باید چه اقداماتی انجام بگیرد بنابراین در بررسی وضعیت سایت علاوه بر دانش کافی نسبت موضوع سئو و بهینه سازی سایت ،وجود ابزارهای سئو نیز کاملا احساس می شود  به وسیله آن ها می توانیم کار و سرعت تحلیل سئو یک سایت را سریع تر و اصولی تر انجام دهیم و برای انجام کارهای خود دلایل و منابع قانع کننده ای داریم و همواره از داده های موجود در گزارش برای انجام سئو وب سایت استفاده خواهیم کرد. بررسی وآنالیز seo سایت در وضعیت فعلی , یافتن بهترین کلمات کلیدی انتخاب کلمه کلیدی از اهمیت بالایی برخوردار است .کلمات کلیدی مناسب می تواند به افزایش رشد بازدید سایت شما کمک کند و در نهایت منجرب به افزایش فروش برای شما شود. بنابراین استفاده از ابزارهای سئو با کیفیت اهمیت بالایی برای سئو سایت شما دارد.

سئو و بهینه سازی با توجه به اینکه یک کار تخصصی  است , در نتیجه هر کار تخصصی نیاز ابزارهای خاص به خود را دارد. ابزارهای سئو به صوت معمول ابزارهای  آنالیز آنلاین سایت هستند که کارهای بررسی رایگان سئو سایت شما را انجام می دهند البته لازم به ذکر است که تمام این ابزارها رایگان نیستند اما بررسی بررسی بهینه بودن سایت شامل گزارش هایی است  که با استفاده از آنها می تواند فرایند آنالیز seo سایت و خدمات سئو سایت  را بسیار دقیق انجام داده و بهبود رتبه سایت در گوگل داشته باشیم. که در نهایت به بهبود رتبه سایت در الکسا نیز کمک میکند. بنابراین اگر می خواهید با ابزارهای بالا بردن سایت در سرچ گوگل آشنا باشید با ما همراه باشید.

ابزارهای سئو با توجه به عملکردشان را می توان به موارد زیر تقسیم کرد.

  • ابزارهای سئو برای آنالیز وب سایت
  • ابزارهای سئو پیدا کردن کلمات کلیدی
  • ابزارهای سئو داخلی
  • ابزارهای سئو خارجی 
  • ابزارخای ساخت و بررسی بک لینک سایت 
  • ابزارهای رتبه بندی سایت ها
  • ابزارهای سئو بررسی سرعت سایت یا تست سرعت سایت
  • ابزارهای بهینه سازی محتوا سایت

در ادامه نیز برخی از ابزراهای سئو که توسط سئوکارها استفاده می شود به مرور به شما معرفی می شود که استفاده از آنها به صورت حرفه ای نیاز به خرید اکانت دارد.

ابزارهای سئو گوگل

گوگل به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت هایی است که دنیای وب را متحول ساخته است. موتور جست و جوی گوگل نیز معیار سئو وب سایت برای بسیاری از سئوکارها محسوب می شود و آنها  مجموعه اقدامات سئو وب سات را برای افزایش رتبه گوگل انجام می دهند. بنابراین گوگل را که می توان بنیان گذار کار سئو دانست همواره ابزارهایی برای سئو و بهینه سازی سایت دارد که در مطلب " ابزارهای سئو گوگل " می توانید مطالعه کنید.

ابزار سئو تست سرعت لود شدن سایت gtmetrix

بعد از ابزار های گوگل برای اندازه گیری سرعت سایت , gtmetrix به عنوان یکی از بهترین و معروف ترین ابزارهای تست سرعت وب سات شناخته می شود. چنانچه در استفاده از امکانات gtmetrix تخصص زیادی ندارید مطالب " آموزش gtmetrix " را مطالعه کنید. در این وب سایت بعد از وارد کردن آدرس اینترنتی سایت، یک گزارشی از سایت خود دریافت خواهید کرد که تست سرعت لود سایت را انجام می دهد نحوه کار این ابزار به این صورت است که از جندین نقطه سایت شما را باز خواهد کرد و میانگین سرعت لود را برای سایت شما محاسبه و گزارش می دهد.هر چه امتیازی که برای سئو دریافت می کنید به 100 نزدیک باشد یعنی سایت شما به نسبت بهینه است. در صورت دریافت نکردن این امتیاز مجموعه از نکات را برای شما لیست می کند که در صورت اجرای آنها می توانید سرعت سایت خود را بهبود دهید.

ابزارهای سئو

ابزارهای سئو Pingdom

 این ابزار نیز مانند gtmetrix  ابزاری برای اندازه گیری و تست سرعت هاست و سایت شما هستند. پینگ دام تست سرعت لود سایت شما به وسیله ی باز کردن سایت شما از چندین نقطه اندازه گیری می کند. در این ابزار زمان مورد نیاز برای ترتیب درخواست و زمان مورد نیاز برای آنها نیز لیست شده است.

ابزارهای رایگان سئو

ابزار سئو یافتن لیست کلمات کلیدی

 آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی

Keywordtool.Io

در این ابزار با وارد کردن کلمات کلیدی مورد نیاز خود , صدها کلمه کلیدی دیگر که به آن سایت نزدیک هستند را برای شما لیست می کند تا به وسیله آنها بتوانید لیستی از کلمات کلیدی را در سایت خود استفاده کنید استفاده از این ابزارها به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک شایانی می کند. در ابزارهای سئو گوگل نیز می توانید از ابزار گوگل برای پیدا کردن زایگان کلمه کلیدی خود استفاده کنید.

ابزار سئو وب سایت

Moz Keyword Explorer

moz به عنوان یکی از بهترین فعالان در زمینه سئو همواره ابزارهایی را نیز برای سئو وب سایت معرفی کرده است. یکی از این ابزار که برای یافتن بهترین کلمات کلیدی است در این مطلب معرفی شده است. این ابزار سئو قادر است که دیگر کلمات کلیدی که به کلمه مورد نظر شما نزدیک است را معرفی کند. و علاوه بر آن میزان اولویت برای کار بر روی آن کلمه و میزان سختی آن کلمه را نیز برای شما معرفی می کند که کاری بسیار مفید در فرآیند سئو . بهینه سازی وب سایت خواهد بود.

hfchv sm, ,f shdj

ابزار سئو Histats.Com

این ابزار نیز یکی از ابزارهایی است که به دلیل ارائه گزارشات ارزشمند از نظر سئو کاران اهمیت زیادی دارد این ابزار اطلاعات بسیا مفیدی از ترافیک وب سایت برای شما ارائه می دهد. بنابراین ابزار سئو  Histats به عنوان یکی از دقیق ترین آمارگیر ها در اینترنت به حساب می آید که کمک زیادی به سئو کارها می کند.

ابزار بررسی سئو

 بررسی لینک های خروجی سایت

تعداد لینک های یک سایت چند تاست ؟ نمایش بک لینک سایت ها ؟  فهمیدن تعداد بک لینک سایت ؟ ابزار بک لینک؟ همواره سوالات تعداد زیادی از افراد در اینترنت است. مطمئنا برای شما نیز همانند هر شخص دیگری  نمایش بک لینک سایت ها از اهمیت زیادی برخوردار است. و کنجکاو به پیدا کردن لیست بک لینک های سایت خود هستید.

Open Site Explorer

این ابزار به صورت رایگان و پولی در اختیار افراد است. در صورت کلی نسخه رایگان برنامه به شما اطلاعاتی در مورد لیست تمام بک لینک های سایت , آدرس صفحاتی که از آنها لینک شده است و ... را در اختیار شما قرار می دهد. در ضمن درصد اسپم بودن هر سایت را نیز به شما نشان می دهد.

ابزار moz برای سئو

بررسی لینک های سایت با استفاده از Backlinkwatch.Com

بررسی و نمایش بک لینک های یک سایت یکی از پارامترهایی است که خیلی از افراد که در زمینه سئو کار می کنند علاقه مند به دانستن اطلاعاتی در مورد آن هستند. بنابراین پیدا کردن ابزارهای رایگان که یک لیست تقریبا کاملی از آنالیز بک لینک های  یک سایت ارائه می دهد این ابزار برای کانی مناسب ایت که به دنبال متمایز ساختن سایت خود از نظر سئو نسبت به رقیبان هستند.

بررسی رایگان سئو سایت با استفاده از QuickSprout Website Analyzer

 

ابزار QuickSprout  از مجموعه ابزارهاای هستند که آنالیز آنلاین سایت را انجام می دهند این ابزارهای آنالیز سئویک نگاه جامع به سایت شما دارند و با تحلیل کلی یک صفحه و یا تمام صفحات یک گزارشی را برای شما در زمینه سئو، بهینه سازی وب سایت ، سرعت وب سایت ، کلمات کلیدی، شبکه های اجتماعی و لینک های سایت را ارائه می دهد.هنین شما قادر خواهید بود که وب سایت خود را با رقبا کاملا تحلیل و بررسی کنید.

ابزار سئو Schema Creator

با استفاده از این ابزار  شما قادر خواهید بود که برای مطالب بلاگ سایت خود و یا هر صفحه از هر محصول یک اسکیما ایجاد کنید وبا این ابزار شما قادر خواهید بود که به صورت استانداد نحوه نمایش اصلاعات خود در گوگل  بهبود بدهید. 

ابزار similarweb

با استفاده از این ابزار شما قادر خواهید بود که آمار ترافیک را برای هر دامنه و سایتی مشاهده کنید. و میزان ورودی سایت ها را با هم مقایسه کنید.

ابزار بررسی سئو

xml sitemap با ابزار xml-sitemaps.com

ساخت نقشه سایت برای گوگل و دیگر موتورهای جست و جو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از اینرو برای ساخت نقشه سایت به صورت آنلاین می توانید وارد سایت شوید و تنها با وارد کردن دامنه نقشه سایت خود را بسازید.

آنالیز آنلاین وبسایت با seositecheckup

این ابزار از مجموعه ابزارهای سئو با بررسی سریع سایت شما به خصوص صفحه اصلی پارامترهای اصلی و نکاتی که برای بهبود سئو داخلی باید اجرا شود را توضیح می دهد. امتیاز داده شده به سایت شما بین صفر تا 100 است که هر چه به 100 نزدیک تر باشد بهتر است. و نکاتی را هم که باید رعایت کنید را به شما نشان خواهد داد.

بررسی بک لینک سایت با ahrefs.com

این ابزار از ابزارهای غیر رایگان سئو است که برای تست رایگان نیز لازم است که اطلاعات کارت حساب خود را نیز وارد کرده باشید. این ابزار برای ارائه بک لینک ها نسبت به دیگر سایت ها از امکانات فوق العاده ای برخوردار است و به دلیل دقیق بودن ارائه گزارشهای سئو طرفداران خاص خود را دارد. این سایت علاوه بر ارائه خدمات سئو یکی از بزرگترین مراجع آموزش سئو در جهان است.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید