blog-org-1484-1536431266-keyword-research تحقیق کلمات کلیدی کسب و کار  - پونه مدیا


تحقیق کلمات کلیدی زمانی اتفاق می افتد که مردم از کلمات کلیدی برای یافتن و جستجوی عبارات جستجوی خود آن را در باکس موتور جستجو استفاده می کنند. کسب دانش در خصوص جستجوی افراد می تواند اطلاعاتی مفید برای تولید استراتژی محتوا و در کل استراتژی بازاریابی ارائه دهد. با تحقیق کلمات کلیدی اصولی، شما نه تنها خواهید فهمید کدام عبارات‌ و کلمات کلیدی وضعیت سئوی شما را بهبود می‌دهند، بلکه جامعه مشتریان خود را نیز بهتر خواهید شناخت. تحقیق کلمات کلیدی به منظور جذب بازدیدکننده برای سایت انجام نمی‌شود، بلکه هدف از آن، جذب آن دسته بازدیدکنندگانی است که محتوای سایت شما برایشان سودمند بوده و دقیقاً به دنبال محتوا یا محصول شما هستند. با تحقیق درباره کلمات کلیدی می‌توانید تغییرات در تقاضای بازار را پیش‌بینی کنید، به این تغییرات واکنش مناسب نشان دهید، و کالاها، خدمات و محتوایی تولید کنید که مردم به دنبالشان می‌گردند

ما در این مقاله نحوه جستجوی کلمات کلیدی کسب و کار را برای شما به صورت گام به گام ارائه می دهیم تادر نهایت بتوانید فهرست کلمات کلیدی خود را برای هدف گذاری انتخاب کنید
چطور برای استراتژی سئو خود کلمات کلیدی را جستجو کنیم؟

تحقیق کلمات کلیدی کسب و کار

گام اول: فهرستی از عناوین مهم و مرتبط کسب و کار خود تهیه کنید .

برای شروع این گام به عناوینی که می خواهید برای آنها رتبه کسب کنید فکر کنید . شما باید به 5 تا 10 مورد از این عناوین که فکر می کنید برای کسب و کار شما مهم است دست یابید. شما بعدا از این عناوین می توانید برای انتخاب کلمات کلیدی خاص در مراحل بعدی استفاده کنید.
اگر شما یک بلاگر منظم هستید حتما عناوینی وجود دارد که شما مرتب برای آن محتوا تولید می کنید . یا شاید این عناوین بیشتر از همه در مکالمات فروش استفاده می شود. خودتان را به جای مشتری خریدار خود قرار دهید – چه عناوینی مخاطب هدف شما استفاده می کند و شما می خواهید وب سایت شما به خاطر آنها در گوگل پیدا شود؟ اگر یک شرکت خرید و فروش نرم افزار بازاریابی هستید ممکن است به عناوین عمومی مثل زیر برسید:
بازاریابی داخلی، بازاریابی ایمیلی، سئو، رسانه های اجتماعی، تحلیل بازاریابی، بلاگ نویسی، بازاریابی دیجیتال

گام دوم: باکس عناوین خود را با کلمات کلیدی پر کنید .

حال که باکس عناوین خود را در آورید وقت آن است تا در آن کلمات کلیدی خود را قرار دهید .
اینها کلمات کلیدی کلماتی هستند که شما فکر می کنید برای رتبه بندی مهم هستند. زیرا مشتریان شما به احتمال زیاد بااین کلمات و اصطلاحات جستجوهای خود را انجام می دهند.
به عنوان مثال عنوان بازاریابی داخلی گام اول را در نظر بگیرید " بازاریابی دیجیتال"
در زیر ما عبارات کلمات کلیدی که فکر می کردیم مردم با آنها جستجو می کنند را فهرست کردیم:
- ابزارهای بازاریابی دیجیتال
- چطور از نرم افزارهای بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم؟
- بازاریابی دیجیتال چیست؟
- چه وقت به بازاریابی دیجیتال نیاز دارم؟
- بازاریابی ایمیلی
- برترین ابزارهای خودکار سازی بازاریابی
و الی آخر ...
در این مرحله قرار نیست به فهرست نهایی کلمات کلیدی خود دست یابید. فقط کلمات و عباراتی که فکر میکنید افراد از آنها برای دست یابی به عناوین مرتبط استفاده می کنند فهرست کرده اید. در مراحل بعدی باید این فهرست کوتاه تر شود.
گوگل هر روزه کلمات کلیدی جدیدی را کدگذاری می کند. یکی از روش های هوشمندانه یافتن کلمات کلیدی است که وب سایت شما با آنها پیدا می شود. برای اینکار میتوانید از ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. به محل ترافیک وب سایت خود بروید و کلمات کلیدی که افراد با آن به وب سایت شما وارد می شوند را پیدا کنید. برای تمام عناوین خود این کار را تکرار کنید. اگر در پیداکردن اصطلاحات و عبارات جستجوی مرتبط مشکل دارید می توانید به سراغ کارمندان خود در بخش های خدمات و فروش بروید و از آنها سوال کنید مردم از چه اصطلاحاتی استفاده می کنند و سوالات رایج آنها چیست. این عمل نقطه آغاز خوبی برای شروع جستجوی کلمات کلیدی شماست.

گام سوم: پیدا کردن اصطلاحات جستجوی مرتبط

اگر به جستجوی کلمات کلیدی فکر کنید این گام خلاقانه ای است که می توانید در پیش گیرید. اگر به کلمات بیشتر دیگری که فکر می کنید مردم با آنها موضوعات خاص شما را سرچ می کنند نیاز دارید به سایت گوگل بروید و یک عبارت را تایپ کنید . سپس به انتهای صفحه بروید و پیشنهادات گوگل را بازبینی کنید. این کلمات می تواند ایده های جدیدی برای کلمات کلیدی دیگر در اختیار شما قرار دهد.
از ابزار KWFinder نیز می توانید برای نمایش کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی مورد جستجوی خود استفاده کنید. مثلا زمانی که شما کلمه کلیدی "طراحی سایت" را جستجو می‌کنید، ابزار KWFinder کلمات کلیدی"طراحی وب‌سایت" و "سئو" را نیز به عنوان جستجوهای مرتبط نمایش می‌دهد. روش کار بدین صورت است که پس از ثبت نام و ورد، زبان را از Any Language به Persian تغییر دهید و کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید. پس از وارد کردن کلمه کلیدی و فشردن دکمۀ جستجو با محیط زیر روبرو خواهید شد.

kwfinder

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، ابزار KWFinder تمام اطلاعاتی را که برای کلمات کلیدی به آن نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد. البته این تمام اطلاعاتی نیست که در اختیار شما قرار می‌گیرد.

kwfinder 2

 

گام چهارم: مجموعه ای از کلمات کلیدی کوتاه و کلمات کلیدی بلند در نظر بگیرید .

کلمات کلیدی کوتاه معمولا کلمات یک تا سه کلمه ای کوتاه و عمومی هستند و کلمات کلیدی بلند از سه الی 5 کلمه متغیر هستند. لازم است تا همیشه ترکیبی از کلمات کلیدی کوتاه و کلمات کلیدی بلند انتخاب کنید تا همیشه تعادل اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را حفظ کنید . به این خاطر که کلمات کلیدی کوتاه بیشتر سرچ می شوند و رقابت بر سر آنها سخت تر از کلمات کلیدی بلند تر است. به نظر شما عبارات زیر صرف نظر از حجم جستجو و دشواری کدام برای رتبه بندی سخت تر هستند؟
- چطور یک پست بلاگ بنویسیم؟
- وبلاگ نویسی
اگر پاسخ شما مورد دوم است درست حدس زده اید. اما ناامید نشوید. بااینکه کلمات کلیدی کوتاه ترافیک بیشتری به همراه دارند اما صادقانه بگوییم عبارت اول معمولا بیشتر مورد علاقه جستجوکنندگان است.
چرا؟
زیرا وقتی شخصی به دنبال یک مطلب خاص است احتمالا یک جستجو گر شایسته برای محصولات و خدمات شماست نسبت به کسی که یک مطلب کاملا عمومی انتخاب می کند. به همین خاطر کلمات کلیدی طولانی خاص تر هستند. اما کسی که بلاگ نویسی را سرچ می کند ممکن است به دنبال موضوعات بیشماری باشد که شاید اصلا به کسب و کار شما ارتباطی نداشته باشد.
به همین دلیل سعی کنید تا آمیزه ای از کلمات کلیدی کوتاه و کلمات کلیدی بلند را در نظر بگیرید . شما در کوتاه مدت می خواهید برای کلمات کلیدی بلند به موفقیت برسید اما در بلند مدت به رتبه بندی کلمات کوتاه تر اما بزرگتر و چالش برانگیزتر برسید.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:
b-50x50-1480-1536152114-keyword-types تحقیق کلمات کلیدی کسب و کار  - پونه مدیا

گام پنجم: رتبه رقبای خود را برای کلمات کلیدی در نظر بگیرید.

وقتی رقیب کاری انجام می دهد دلیل نمیشود شما نیز بدان نیاز دارید. در مورد کلمات کلیدی نیز چنین است. اگر یک کلمه کلیدی برای رقبای شما مهم است ممکن است برای شما مهم نباشد. با این حال دانستن این مطلب که رقبا برای کدام کلمات کلیدی در حال رتبه گرفتن هستند یک روش عالی برای دست یابی کلمات کلیدی دیگر برای ارزیابی است.
اگر رقبا برای کلمات کلیدی موجود در لیست در حال رتبه گرفتن هستند عقل سلیم می گوید شما نیز برای آن کلمات کلیدی رتبه خود را بهبود دهید. در همین حال از کلمات کلیدی که رقیب به آنها توجه نمی کند نیز غفلت نکنید. این یک فرصت عالی است تا بتوانید برای ان کلمه کلیدی یک بازار دست نخورده بیابید. سوال شما اکنون این است که چطور می توان فهمید رقبا برای یک کلمه کلیدی خاص چه رتبه ای دارند؟ یک راه ساده این است که آن کلمه کلیدی را در باکس جستجو موتور گوگل سرچ کنید و رتبه رقیب خود را ببینید. یک راه دیگر استفاده از ابزار SEMRush است که توسط آن دامنه های برتر کلمه کلیدی خاص را نشان می دهد. در این ابزار شما نام سایت رقبای خود را وارد می‌کنید و در عوض لیستی از کلمات کلیدی و پرکاربرد در سئو را دریافت خواهید کرد و بعد از آنها به عنوان کلمات کلیدی خود استفاده کنید. محبوب‌ترین سایت های سئوکار که همان رقبای شما در کلمه کلیدی هستند را نیز می توانید ببینید.

Semrush

 

گام ششم: از ابزار برای کوتاه کردن فهرست کلمات کلیدی خود استفاده کنید .

حال که به ترکیب مناسبی از کلمات کلیدی دست یافتید باید فهرست خود را یک سری داده های کمی کوتاه کنید. ابزارهای زیادی برای اینکار وجود دارد اما یک ابزار محبوب که پونه مدیا آن را پیشنهاد می دهد استفاده از Google Keyword Planner است. در ابزار Google Keyword Planner شما می توانید حجم جستجو و ترافیک کلمات کلیدی که در نظر گرفته اید را بیابید.
ابزار نه تنها میزان جستجوی کلمات کلیدی پیشنهادی را تخمین می‌زند، بلکه هزینه راه‌اندازی کمپین‌های پولی را نیز برای این عبارات محاسبه می‌کند (منظور کمپین‌های مرتبط با تبلیغات گوگل است.
پس از ورود به Keyword Planner بر روی Search for new keywords using a phrase, website or category کلیک نموده و سپس در باکس مورد نظر عبارت کلیدی خود را وارد نمایید و بعد بر روی کلید Get Ideas کلیک نمایید. نتیجه به صورت دو تب Ad group ideas و Keyword ideas نمایش داده می شود که برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط می باید بر روی تب Keyword ideas کلیک نمایید. در این گزارش تعداد جستجوهای انجام گرفته شده هر عبارت نمایش داده می شود و همچنین سایر اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی نمایش داده می شود.

keyword planner


از این ابزار جهت بررسی آن دسته از کلمات کلیدی که دارای حجم ترافیک کم بوده و عملا به شما کمک نمی کند استفاده کنید اما قبل از آن تاریخچه روند آنها را در گوگل ترندز چک کنید . شاید لازم باشد برای آن کلمه کلیدی سرمایه گذاری بیشتری کنید تا اینکه آن را حذف کنید. شاید هم شما فهرستی را در نظر گرفته اید که بیش از حد عمومی هستند و باید آنها را خلاصه تر کنید. گوگل ترندز به شما می گوید کدام کلمات در حال روند گرفتن هستند و ارزش بیشتری دارند تا شما تمرکز خود را بر آنها قرار دهید.

google trends

 

تبریک . کار شما تمام شد.

شما اکنون به فهرستی از کلمات کلیدی کسب و کار خود دست یافته اید که مجموعه ای از کلمات کلیدی کوتاه و کلمات کلیدی بلند است . هر چند ماه یکبار این کلمات کلیدی را بررسی کنید. همینطور که جایگاه شما در SERPs افزایش می یابد شما کلمات کلیدی بیشتری می توانید به فهرست خود اضافه کنید و حضور خود را تثبیت کنید و یا در حوزه های دیگر رشد کنید .
بعد از انتخاب کلمات کلیدی و تولید محتوا بررسی می کنید میزان مخاطب دریافتی از هر کلمه کلیدی به چه میزان بوده است. اگر صفحه ای از سایت فاقد ترافیک باشد میتوان نسبت به تحلیل و ویرایش آن اقدام نمود.گوگل وبمستر تولز Google webmaster tools یکی از ابزارههای رایگان برای بررسی کلمات کلیدی سایت است. که بعد از تولید محتوا برای بررسی کلمات کلیدی میتوان از آن استفاده کرد

مردم بیشتر سوال می کنند چطور بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنند:
- نرم افزار سئو بخرید .
- کلمات کلیدی که وب سایت شما به خاطر آنها رتبه دارد را بررسی کنید.
- حجم جستجوی کلمات کلیدی را بررسی کنید.
- کلمات کلیدی مشابه بیشتری با استفاده از ابزارهای سئو بیابید.
- تغییرات رتبه بندی و ترافیک خود را تحت نظر بگیرید.

 

امتیازی ثبت نشده است.