چرا واکنشگرا

اگر عبارت "طراحی وب سایت واکنشگرا (responsive)" برای شما جدید است، ناراحت نباشید، به شما قول می دهم بیشتر شماها با آن آشنا هستید. تقریبا چند ثانیه طول میکشد تا بفهمید ریسپانسیو یا واکنشگرا (responsive) چیست و از آن موقع به بعد دیگر به دنبال طراحی های شیک ریسپانسیو می‌گردید.

طراحی ریسپانسیو چیست؟

تعریف طراحی وب سایت واکنشگرا (responsive) ساده است - یک طراحی وب است که هم اندازه‌ی صفحه نمایش مرورگر دسکتاپ، تبلت، و گوشی های هوشمند طراحی می‌شود.

آیا تا بحال شده است که یک وب سایت را در گوشی هوشمند خود باز کنید و متوجه شوید که آن وب سایت نسخه بسیار کوچک از آن چیزی است که شما بر روی دسکتاپ دیده اید؟ به همین دلیل مجبور می‌شوید زوم کنید و سپس وب سایت را بگردید و نقاط مختلف را بزرگ و کوچک کنید تا به محل مورد نظر خود بروید و یا متن مورد نیاز خود را بخوانید یا قادر به کلیک کردن روی یک قسمت مشخص شوید؟ در یک وب سایت واکنشگرا (responsive) اوضاع اینطور نیست. برای یک وب سایت واکنشگرا (responsive) مهم نیست که شما بر روی یک گوشی، تبلت و یا دسکتاپ آن را باز می‌کنید، به هرحال آن متناسب با صفحه مرورگر کار می‌کند. و سایزوب سایت مناسب است نیاز به زوم بیشتر نیست.

اگر نوشته‌ی پیتر Cashmore را که تقریبا در سال 2013 چاپ کرد خوانده باشید، متوجه میشوید که موضوع طراحی وب سایت واکنش گرا (responsive) جدید نیست و ممکن است از اینکه این موضوع خیلی قدیمی است شگفت زده شوید. البته شما خیلی هم دیر نکردید، چرا که به احتمال زیاد هنوز خیلی از رقبای شما از این موضوع بی خبرند. سال 2013 معلوم شد که آن سال، سال برانداختن شرکت ها و صنایعی است که تمایل دارند همچنان در مرز ورشکستگی فعالیت کنند و کاری به بازاریابی آنلاین و طراحی وب سایت واکنش گرا (responsive) برای رونق دادن به کار خود ندارند. اکثر شرکت های تجاری فاصله‌ی خیلی کمی تا ورشکستگی دارند و ممکن است در فاصله یک سال چنین اتفاقی برای آنها رخ دهد. موقعیت شما در گذشته امن بود، اما اکنون رقبای شما اوضاع را تغییر دادند و شرایط به گونه ای تغییر پیدا کرده است که بازاریابی اینترنتی و آنلاین اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

فروشگاه اینترنتی ، طراحی فروشگاه اینترنتی،طراحی وب سایت،واکنشگرا (responsive) (responsive)

چرا طراحی واکنش گرا اهمیت دارد؟

چرا که راه حل خوبی است و اکنون تمام افراد دیگر همین کار را انجام می‌دهند.

اگر وب سایت خود را چند سالی است که بازطراحی نکردید، لازم است فرایند طراحی مجدد را کاملا از ابتدا انجام دهید و قطعا در این حالت ایجاد این نوع تغییرات مقداری بیشتر هزینه به دنبال خواهد داشت، معمولا مقدار هزینه "بستگی به درخواست دارد".برای مثال اگر شما یک فروشگاه دارید و یا با وب سایت خود کار می‌کنید، ابتدا تنها از طراحان بپرسید که آیا امکان ایجاد تغییرات اساسی در وب سایت فعلی شما و تبدیل آن به یک طراحی واکنشگرا (responsive) وجود دارد یا خیر، و اگر امکان پذیر است هزینه اش چقدر است.

آینده از آن ابزار های موبایلی است

حال که با وب سایت واکنشگرا (responsive) آشنا شدید، من به موضوع صحبت قبلی خود برمی‌گردم و دوباره می‌گویم بدون وب سایت واکنشگرا (responsive) تجارت آنلاین و آینده آن در معرض افول قرار می‌گیرد. اگر میلی به تهیه چنین وب سایتی ندارید ممکن است مشتریان شما به سراغ رقیبان شما که رفتن به وب سایت آنها آسان تر است بروند. همانطور که می بینیم آینده از آن ابزار های موبایلی است و مردم به طور فزاینده ای به دستگاه های موبایل خود بیش از کامپیوترهاشون علاقه دارند. نیلسن می گوید که بیش از 60٪ از صاحبان تلفن همراه از گوشی های هوشمند خود برای مرور صفحات وب استفاده می‌کنند. در یک مطالعه اخیر توسط واکر سندز دیجیتال مشخص شد که از سال 2011 ترافیک پایه‌ی موبایل مشتری ها 171 درصد بیشتر شده است. Statistaمی گوید که تا سال 2017، 5 میلیارد نفر از گوشی های همراه استفاده می‌کنند. ساختن وب سایت واکنشگرا (responsive) هزینه کمی را برای شما خواهد داشت و با پرداخت آن می‌توانید به راحتی به تمام این افراد دسترسی پیدا کنید.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید