آژانس سئو

سئو یکی از ابزارها و  تکنیک های دیجیتال مارکتینگ است و به عنوان بهترین ، کارآمدترین تکنیک ها شناخته می شود  و بحث جذابی است به طوریکه مورد توجه بسیاری از صاحبان وب سایت ها است .یکی  از اصلی ترین سوالی که صاحبان سایت از ما می پرسند این است که سئو را برون سپاری کنیم ؟؟و یا اینکه خودمان می توانیم با استخدام و آموزش ،  یک نفر را برای این کار انتخاب کنیم؟؟

آژانس سئو چیست

به شرکت هایی که خدمات سئو و بهینه سازی سایت ارائه می دهند. آژانس سئو گفته می شود نحوه کار اینگونه آژانس ها به این گونه است که سئو وبهینه سازی سایت خود را به آنها واگذار می کنید. و یا علاوه بر آن مبتوانید از آنها مشاوره و یا خدمات آموزشی دریافت کنید.

چرا آژانس سئو


تعداد زیادی از افراد در تماس های خود با پونه مدیا،  در مورد قیمت سئو ، قرارداد سئو و شرایط همکاری صحبت می کنند. و بیشتر می پرسند که آیا سئو کار سختی است و یا اینکه راحت است و خودمان میتوانیم کارهای سئو را انجام دهیم. وقتی دلیل این سوال را ریشه یابی می کنیم بیان می کنند هزینه های سئو برای آنها اگر فردی را استخدام کنند نسبت به قیمت شما کمتر است. در ابتدا اینگونه به نظر می رسد که ظاهرا هزینه های آن کمتر است ولی در واقعیت هزینه نه تنها کمتر نیست بلکه ممکن است مجبور شوند که چندین بار هزینه کنند زیرا به اهداف خود با درون سپاری سئو نتوانسته اند به اهداف شان دست یابند.

مزایا و معایب استفاده از آژانس سئو

هنگامی که به سئو نیاز داشتید و برای سئو وب سایت خود با یک آژانس سئو تماس گرفتید اطمینان داشته باشید که برای سئو سایت شما طرح ها وپیشنهاداتی ارائه می شود که  بسیار روشن و شفاف است و هیچگونه قسمت مبهمی ندارد . زیرا شما برای سئو با آژانسی صحبت می کنید که دارای سابقه سئو بوده و علاوه بر آن دارای ده ها و شاید هم صدها نمونه کار سئو است  بنابراین یک طرح همکاری استاندارد برای شما ارائه می می دهد که از تجزیه و تحلیل تجربه های قبلی کاربران بدست آمده است و علاوه بر آن کاملا استاندارداست.

از دیگر مزیت های یک آژانس سئو می توان به کار تیمی اشاره کرد زیرا آنها برای پیشبر اهداف خود یک تیم حرفه ای و با تجربه برای هر قسمت دارند این در حالی است اگر یک شخص را در درون کسب و کار خود برای آن کار استخدام کنید از مزیت کار تیمی برای آن کار به خصوص برخوردار نخواهید بود . یک آژانس سئو همواره از توانایی های افراد مختلف برای انجام کارهایی مثل موارد زیر استفاده می کند.

  • استراتژیست سئو
  • نویسنده و تولید کننده محتوا
  • لینک‌ بیلدر

برای انجام یک پروژه سئو موفق تمام این موارد دخیل هستند. اگر بخواهیم وظایف هر فرد را مشخص کنیم به این صورت است که  فرد استراتژیست استراتژی سدئ را مشخص می کند و علاوه بر آن کارهای لازم برای رسیدن به این هدف را نیز برنامه نویسی می کند و رفتار تیم را بررسی میکند که وظایف به شکل درست و اصولی انجام شده است یا خیر. نفر دوم یا همان نویسنده و تولید محتوا بعد از استراتژیست سئو وظیفه مهمی دارد زیرا بخش مهم سئو محتوای خوب و ارزشمند است این شخص همواره در تلاش است که یک محتوای با کیفیت و متناسب با علایق مشتری فراهم کند.با توجه به برنامه ای سئو و استراتژی و تحلیل هایی که انجام میدهد همواره بک لینک هایی با کیفیت مناسب برای سایت مشتری دریافت می کند.

آژانس سئو نیز می تواند با توجه به قوانین دپارتمان مشتری و آژانس سئو در صورت اجرای نا صحیح فرایند سئو و یابروز مشکل جبران خسارت نماید. بنابراین آژانس سئو همواره به پرنسل خود آموزش می دهد که کارها را به صورت اصولی انجام دهند و همواره آپدیت باشند تا در زمان های محدود بتوانند به اهداف خود دست یابند.  اگر سئو را بخواهید خود انجام دهید ممکن است که همین دو بخش آموزش و بروز نکه داشتن نیروی شما هزینه سنگینی را برای  کسب و کار شما داشته باشد . بنابراین به خاطر همین گفته شد که در ظاهر کار فکر می کنید که هزینه کمتری انجام داده اید ولی با ورود به قضیه متوجه می شوید که چه کار اشتباهی انجام داده اید.

معایب کار با آژانس سئو

تنها عیبی که میتوان به آژانس سئو گرفت این است که علاوه بر پروژه سئو سئو شما چندین پروژه دیگر با توجه به ظرفیت و توان دپارتمان خود دارد بنابراین  نمی توان انتظار داشت که در مدت قرار داد به صورت تمام ووقت بر روی سئو سایت شما انجام شود. اما نگران نباشید وقتی که کارها و انتظارات شما از آژانس سئو به صورت یک قرارداد مکتوب امضا شود با مشکلی روبرو نخواهید شد و در زمان مورد نظر به اهداف خود دست خواهید یافت. بنابراین در ابتدا و قبل از امضای قرارداد انتظارات خود را کاملا با تیم سئو در میان بگذارید. که در صورت خواستن یک ویژگی خاص بتوانند به درستی پروژه شما را برنامه ریزی کنند.

داشتن تیم سئو داخل سازمانی مناسب است یا خیر ؟

پاسخ به این سوال کمی سخت است و باید آن را از زاویه های متفاوتی بررسی کرد مهمترین فاکتور بررسی این مطلب سایز و اندازه شرکت است که می توان آن را به شرکت های بزرگ و شرکت های کوچک تقسیم کرد.

شرکت های کوچک

در شرکت های کوچک که معمولا کمتر از 15 الی 20 نفر پرسنل دارند. داشتن نیروی سئوی داخلی کار اصولی نیست زیرا هزینه های بالایی برای شما رقم میزند. و  ممکن است که به اهداف خود دست نیابید علاوه بر ان اگر بخواهید یک نیروی آماتور را برای این کار استخدام کنید که کار آموزش را شروع کند که بعده ها بتواند از آن استفاده کنید. علاوه بر از دست دادن هزینه های زمانی و مالی باید فرصتی برای آزمون و خطای نیروی خود در اختیار اون قرار دهید و ممکن است به دلیل عدم اگاهی کارهایی رادانجام دهد که وب سایت شما را دچار پنالتی کنید.بنابراین بهترین انتخاب برای شرکت های کوچک استفاده از آژانس سئو است. و وقتی که شما با یمک آزانس سئو باتجربه کار می کنید هزینه ای که انجام میدهید برای هدف و ارزش کاری است که به ازای کار آنها به دست می آورید است و هزینه های آموزش و آزمون خطایی پرداخت نخواهید کرد.

شرکت های بزرگ
شرکت هایی که تعداد زیادی پرسنل دارند و در راستای اهداف خود مایل به راه اندازی تیم سئو هستند بهترین انتخاب را انجام داده اند. همواره توجه داشته باشید که به مدیران سئو تیم خود همواره حقوق و پاداش هایی را بدهید تا علاقه مند باشند که تیم سئو شما را سرپرستی و هدایت کنند. و بدون داشتن برنامه و هدف خاص راه اندازی این تیم علاوه بر نداشتن سود ممکن است حتی از نظر مالی به ضررتان نیز باشد.

مزیت آژانس سئو پونه مدیا

پونه مدیا با داشتن ده ها پروژه سئو و بهینه ساز سایت همواره یکی از بهترین آژانس های سئو و بهینه سازی سایت است. از مزیت هایی که پونه مدیا می تواند برای شما و شرکت شما فراهم کند میتواند مواردی مثل موارد زیر باشد

1- استفاده از کارهای کلاه سفید سئو و راه های اصولی سئو که همواره سئو ماندگاری را برای شما فراهم میکند.

 2- انتخاب و پیشنهاد بهترین کلمات کلیدی که بیشترین ارزش را برای کسب و کار شما فراهم خواهد کرد

3- استفاده از تیم حرفه ای سئو پونه مدیا در روند پیشبرد اهداف شرکت شما

4- آنالیز بیزینس و کسب وکار رقبا برای ارائه راهکارهای بهتر در روند سئو سایت 

5- بدست اوردن مشتریان جدید که نتیجه بازدید هدفمندی است که سئو واقعی برای شما فراهم کرده است.

6- ارائه جلسات مشاوره و راهنمایی رایگان برای سئو وب سایت شما

پونه مدیا توانسته است با اجرای اصولی سئو و استفاده از تکنیک های سئو کلاه سفید سابقه همکاری با تعداد زیادی از کسب و کارها را در کارنامه خود ثبت کند و علاوه بر سئو ، پونه مدیا سعی داشته است که بهترین پیشنهادات را برای شکل دهی به هویت دیجیتالی مشتریان خود فراهم کند. بنابراین اگر برای برطرف سازی دغدغه های  بازاریابی و هویت سایت خود دنبال آژانس سئو هستید میتوانید پونه مدیا را انتخاب کند و لذت موفقیت را در کنار تیم حرفه ای پونه مدیا تجربه کنید.ساده ترین کار ما برای مشتریانمان بهبود وضعیت کلمات کلیدی آن ها در جست و جو است . ولی هدف ما  بهره وری هرچه بیشتر مشتری از ظرفیت اینترنت و موتورهای جست و جو است بنابراین پیشنهاد می کنیم که سئو را به سبک پونه مدیا تجربه کنید.

سئو تضمینی

تا الان ممکن است که اصطلاحاتی مانند سئو تضمینی را خوانده باشید و علاقه مند باشید که بیشتر با آن آشنا شوید برای اطلاعات بیشتر مطلب سئو تضميني را مطالعه کنید.