بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی برای سئو

بدون شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئو، یافتن کلمات کلیدی مناسب است. برای اینکه بتوانید کلمات کلیدی مناسب برای مطالب و محتوای تولید شده در سایت خود، انتخاب کنید، چند راه حل و ابزار وجود دارد.
برای مثال یکی از راحت ترین روش‌ها برای انتخاب کلمات کلیدی این است که برای مطلبی که قصد انتشار آن را دارید به سایت‌های رقیب رجوع کنید و با بررسی آن‌ها کلمات کلیدی مناسب را بدست بیاورید. به علاوه لازم است کمی در زمینه انواع کلمات کلیدی، تحقیق کنید. مثلا کلمات کلیدی طولانی یا Long Tail Keywords از آن دسته کلمات کلیدی هستند که احتمال صدرنشینی، محتوای شما در نتایج موتور جستجو را بالا می‌برند. وقتی از کلمات کلیدی طولانی استفاده می‌کنید، قرار است به کاربر، اطلاعاتی را ارائه بدهید که دقیقاً پاسخ سؤال اوست. به این ترتیب در مورد آن مطلب خاص، رقیبان خود را کنار زده و با این کار کاربران را تشویق می‌کنید که روی لینک سایت شما در نتایج موتور جستجو کلیک کنید.

تکنیک استفاده از کلمات کلیدی طولانی یکی از چندین تکنیک مفید برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. در این مطلب سعی می‌کنیم ابزار‌های کار آمدی را برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب، معرفی کنیم. با شناسایی این ابزار و یادگیری کار با آن‌ها می‌توانید در هزینه‌های سایت خود صرفه جویی کرده و در مدت زمان کوتاه تری، نتیجه خوبی بگیرید. پس با این مطلب همراه باشید.

بهترین ابزار برای یافتن کلمات کلیدی

ابزار LONGTAIL PRO

این ابزار یکی از محبوب‌ترین ابزار ها برای یافتن کلمات کلیدی طولانی می‌باشد که از نرم افزار‌های رایانش ابری برای یافتن بهترین کلمه کلیدی استفاده می‌کند. همچنین غیر از یافتن کلمات کلیدی مناسب و مفید، این ابزار امکاناتی مانند تجزیه و تحلیل هر کدام از کلمات کلیدی به شما ارائه می‌دهد که بر اساس آن می‌توانید تصمیم بگیرید که از بین کلمات پیشنهاد شده، کدام محبوب‌تر بوده و آن را استفاده کنید. لازم به ذکر است که ابزار LONGTAIL PRO رایگان نیست و برای عضویت در سایت آن باید مبلغی بپردازید.

key-word-tool-long-tail-pro بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی برای سئو - پونه مدیا

ابزار Google Keyword Planner

وقتی وارد موضوع یافت کلمات کلیدی مناسب شوید، قطعاً نامی از ابزار گوگل کیورد پلنر خواهید شنید زیرا یکی از ابزار های محبوب در این زمینه می‌باشد. می‌توان دلیل این محبوبیت را رایگان بود ابزار گوگل کیورد پلنر بدانیم. از طرفی این ابزار دقیقاً زیر نظر گوگل بوده پس کلمات کلیدی که پیشنهاد می‌دهد قطعاً آزمایش گوگل را پس داده و در این موتور جستجو کار آمد هستند. این ابزار مدتیست که با ابزار گوگل ادورز ادغام شده است و برای استفاده از آن باید یک اکانت گوگل ادورز داشته باشید.

یک نقطه ضعف درباره ابزار Google Keyword Planner وجود دارد و آن هم این است که تنها کلمات کلیدی را پیشنهاد می‌دهد و تجزیه و تحلیل‌هایی مانند میزان محبوبیت کلمات کلیدی را ارائه نمی‌نماید پس برای اینکه بتوانید دقیق‌تر عمل کرده و از رقیبان خود عقب نمانید بهتر است از ابزار‌های دقیق‌تری که آنالیز‌های مناسبی ارائه می‌دهند، استفاده کنید.

کلمک key-word-tool-keyword-planner بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی برای سئو - پونه مدیا

ابزار SEMRUSH

ابزار بعدی که قصد معرفی آن را داریم SEMRUSH است. به نظر می‌رسدکه یکی از آسان‌ترین ابزار‌ها برای یافتن کلمات کلیدی، همین ابزار باشد. یعنی کاربران آماتور هم به راحتی می‌توانند از این ابزار استفاده کنند. در ضمن یک نکته مثبت دیگر هم برای این ابزار وجود دارد: کافیست نام سایت خود را در ابزار SEMRUSH وارد کنید، سپس این ابزار تمام کلمات کلیدی معمولی و طولانی را بر اساس وب سایت رقیبان شما، ارائه می‌دهد. با این حساب تا حد زیادی در زمان صرفه جویی خواهید کرد. همچنین این ابزار آنالیز‌هایی مانند آمار‌های مربوط به ترافیک، تجزیه تحلیل‌های مربوط به موتور‌های جستجو و... نیز به کاربران ارائه می‌کند. ابزار SEMRUSH برای ۱۴ روز اجازه استفاده رایگان را به شما می‌دهد ولی پس از آن باید مبلغی پرداخت کنید.

key-word-tool-semrush بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی برای سئو - پونه مدیا

ابزار KW FINDER

همان‌طور که از نام این ابزار مشخص است، تمرکز اصلی KW FINDER بر روی یافتن کلمات کلیدی مناسب می‌باشد. این ابزار دارای ماژول‌های رایگان و غیر رایگان می‌باشد. ما توصیه می‌کنیم که ابتدا از ماژول‌های رایگان استفاده کرده و سپس تصمیم بگیرید که این ابزار برای شما مناسب است یا خیر. اگر از این ابزار راضی بودید می‌توانید از ماژول‌های پیشرفته‌تر و غیر رایگان استفاده کنید. یکی از نقاط مثبت ابزار KW FINDER این است که کلمات کلیدی طولانی سؤالی را به شما پیشنهاد می‌دهد. می‌دانید که کلمات کلیدی طولانی که به صورت سؤالی هستند بیشترین شانس را برای بالا بردن ترافیک سایت شما، به همراه دارند.

key-word-tool-kwfinder بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی برای سئو - پونه مدیا

ابزار SPYFU

اگر در زمینه ای فعالیت می‌کند که رقابت حساسی بین رقیبان وجود دارد، لازم است که کار و پلن آن‌ها را رصد کنید و به گونه‌ای تقاضا و نیاز بازار را بدانید. در چنین شرایطی باید تمرکز زیادی روی سئوی سایت داشته باشید در این زمان بهترین انتخاب برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب، می‌تواند ابزار SPYFU باشد. این ابزار ماژول‌های پیشرفته ای دارد که به کمک آن کلمات کلیدی سایت‌های رقیب را به شما ارائه می‌دهد همچنین در کنار این پیشنهاد‌ها گزارش‌هایی از میزان ترافیک و محبوبیت کلمات کلیدی برای شما قابل مقایسه خواهد بود. با این حساب شما در زمینه رقابتی می‌توانید بسیار آماده‌تر از قبل ظاهر شوید و تصمیم های بهتری بگیرید. توجه داشته باشید که برای استفاده از پلن های مختلف این ابزار باید مبلغی پرداخت کنید و هیچ کدام از ماژول‌های آن رایگان نیستند.

 key-word-tool-spyfu بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی برای سئو - پونه مدیا

ابزار WORDTRACKER

از این ابزار برای یافتن کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت‌ها و کسب و کار‌های کوچک استفاده می‌شود. یکی از ابزار‌های مفید و جمع و جور همین ابزار WORDTRACKER است. در حالیکه به شما کلمات کلیدی مناسبی پیشنهاد می‌دهد، لینک های داخلی را نیز شناسایی کرده و یک گزارش کلی از عمل‌کرد و رتبه سایت شما، ارائه می‌کند. این ابزار یک دوره ۳۰ روزه رایگان دارد که اگر بعد از این مدت از ابزار راضی بودید می‌توانید مبلغی به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت کنید.

 key-word-tool-word-tracker بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی برای سئو - پونه مدیا

افزونه پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی برای مرورگر

علاوه بر سایت ها و ابزارهای معرفی شده به عنوان ابزار پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی، نوع دیگر ابزارها با نام افزونه پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی وجود دارند که با استفاده از ان شما می تواند بر روی مرورگر خود کلمات کلیدی مورد نظر خود را پیدا نمایید. در ادامه این مطلب تصمیم داریم افزونه های کروم که با نام SEO Chrome Extensions شناخته می شود را معرفی نماییم.

- ابزار Keywords Everywhere

Keywords Everywhere یکی از ابزراهای جست و جو ککلمات کلیدی است مه با استفاده ازآن می توانید زمام جست و جوی خود به دنبال کلمات کلید را تا حد زیادی کاهش دهید. که با انتخاب بهتر کلمات کلیدی شما می توانید هر چه سریعتر سرعت رشد خودر ا افزایش دهید. و به رنک های بهتری دست پیدا نمایید. علاوه بر آن این افزونه می تواند میزان سختی، میزان سرچ و هزینه به زاای هر کلیک را برای شما نحاسبه کند. خروجی pdf, excel نیز از دیگر ویژگی های این سیستم می باشد.

افزونه پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی keywords everywhere

- ابزار MozBar برای محاسبه میزان محبوبیت رقیبان

MozBar یکی از افزونه های عالی برای تمام کارهای سئو می باشد. شما با ساخت یک اکانت معمولی که رایگان نیز می باشد می توانید صفحات سایت و SERPs خود را جست و جو نمایید. با استفاده از این مورد شما می توانید شبکه های اجتماعی، نمونه کار سئو تکنیکی و لینک سازی خود را مشاهده نمایید. با استفاده از این متریک ها شما میتوانید تشخصی دهید که تا چه اندزه محبوبیت یک سایت واقعی است. هر چقدر میزان اعتبار دامنه و اعتبار صفحه بیشتر باشد یعنی  سایت محبوب می باشد. با استفاده از mozbar می توانید به صورت خلاصه شده طیف وسیعی از محصولات را مشاهده نمایید.

افزونه پیش نهاد دهنده mozbar extension

درست است که با اکانت رایگان moz، دسترسی های محدودتری دارید اما می توانید داده های مفیدی را بدست آورید.

نوع دیگر افزونه ها نیز وجود دارند که از نوع فروشگاهی می باشند و مناسب برای وبسایت ها و برنامه های فروش محصول می باشد که از نمونه این پلاگین ها و افزونه ها می توان به AMAZON KEYWORD TOOL اشاره کرد که به عنوان یکی از بهترین 

افزونه پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی برای وردپرس

وردپرس به عنوان یکی از سیستم های مدیریت محتوا محبوب، علاوه بر ابزارهای سئو همواره ابزاری را ههم برای پیدا کردن کلمات کلیدی دارد که از نمونه این ابزارها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

- ابزار WP Keyword Suggest

 با استفاده از این پلاگین شما می توانید کلمات و عبارتی را انتخاب نماید که طول زیاد و رقابت کمی را دارند برای ابتدای کار این ابزار می تواند بهترین ابزار برای شما باشد. تا بتواند به میزان قابل توجهی رشد کنید و به سراغ کلمات کوتاهتر با میزان جست و جو و رقابت بیشتر شوید.

افزونه پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی WP Keyword Suggest

 افزونه پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی  RB Keyword Research Plugin

این ابزار طیف وسیعی از کلمات کلیدی را که رد موتورهای جست و جو مانند گوگل؛ بینگ و یاهو سرچ می شوند را برای ما پیشنهاد می دهند که با استفاده از این کلمات کلیدی شما می توانید سایت خود را برای آن کلمات کلیدی بهینه سازی نمایید. و بهع سزعت روند رشد بازدید خود را سپری نمایید.

افزونه پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی RB Keyword Research Plugin

در آخر

هر کدام از ابزاری که در این مطلب به شما معرفی کردیم، دارای نقاط مثبت و منفی خاص خود هستند، باید نوع و وسعت کسب و کار و سایت خود را در نظر بگیرید و بعد بررسی کنید که در انتخاب کلمات کلیدی، چه فاکتور‌هایی برای شما اولویت بالاتری دارند. تنها در این زمان است که می‌توانید ابزار مناسب را برای یافتن کلمات کلیدی مناسب، انتخاب کنید. توصیه ما به شما این است که از ابزار‌های حرفه‌ای استفاده کنید و همچنین این کار را با دقت و حساسیت انجام دهید، چرا که کلمات کلیدی، تأثیر مستقیم و زیادی روی سئوی سایت شما خواهند داشت.

امتیازی ثبت نشده است.