چگونه در گوگل عکس سرچ کنیم

چگونه در گوگل عکس سرچ کنیم. این یکی از سوالاتی است که ممکن است دغدغه شما هم باشد.یک از امکانات گوگل که می تواند برای شما جالب باشد، جستجوی عکس برای به دست آوردن سایر اطلاعات در مورد آن است. در این مطلب از پونه مدیا قصد داریم در این خصوص صحبت کنیم و راهکاری هایی را برای جستجوی عکس در گوگل با استفاده از ابزار های مختلف مانند سیستم عامل های آیفون و اندروید و همچنین کامپیوتر را به شما آموزش می دهیم. در ضمن نکات و خصوصیاتی را در خصوص این ویژگی گوگل با شما در میان می گذاریم تا بتوانید در صورت نیاز به سادگی از آن استفاده کنید.
اولین موضوعی که باید در این راستا باید بدانید این است که برای انجام  کلیه جستجوها بر اساس تصاویر بر روی انواع مرورگر ها و دستگاه ها (مانند گوشی موبایل یا کامپیوتر) شما باید به آدرس images.google.com مراجعه کنید. نکته دوم که باید در این خصوص بدانید است که شما می توانید عکس های مورد نظر خود را در گوگل آپلود کنید و تصاویر مشابه با آن و یا اطلاعات موجود در مورد آنها را پیدا کنید که در ادامه بیشتر به آن میپردازیم.

سرچ عکس در گوگل گوشی

سرچ عکس در گوگل گوشی بسیار ساده و کارآمد است، چرا که امروزه با افزایش کاربرد گوشی های هوشمند و بالا رفتن امکاناتی که این ابزارها در اختیار شما قرار می دهند؛ بخش زیادی از جستجو ها با استفاده از این ابزار انجام می شود. در این میان گوگل نیز علاوه بر امکاناتی که بر روی وب سایت خود دارد، امکانات بسیار متنوعی را روی گوشی های هوشمند در اختیار شما قرار داده است که با استفاده از آنها می توانید به سادگی توضیحات، منابع و مطالب مرتبط با آنها را در اختیار داشته باشید. پر استفاده ترین سیستم های عامل روی گوشی های هوشمند امروزی، اندروید و IOS هستند که در ادامه نحوه سرچ عکس در این دو سیستم را با هم بررسی می کنیم.

سرچ عکس در گوگل با آيفون

سرچ عکس در گوگل با آيفون و با استفاده از سیستم عامل IOS را در ادامه این قسمت قدم به قدم برای شما توضیح می دهیم.

 • ابتدا در iphone یا ipad برنامه گوگل Chrome نصب کرده و این برنامه را باز کنید.
 • در مرحله بعد به آدرس Image.google.com مراجعه کنید و عنوانی که شما را به تصویر مورد نظرتان می رساند را در قسمت مربوط به جستجو کردن وارد کنید.
 • در این مرحله گوگل تصاویری که با تیتر وارد شده توسط شما مرتبط بودند را در اختیار شما قرار می دهد و شما باید تصویر مورد نظر خود را از بین نتایج به دست آمده پیدا کنید.
 • تصویر مورد نظر خود را باز کنید و آن را لمس کرده و دست خود را نگه دارید تا سایر گزینه هایی که در خصوص عکس وجود دارد برای شما نمایش داده شود و از بین آنها گزینه Search Google for this image را انتخاب کنید.

بعد از این مراحل شما می توانید مشخص کنید که آیا می خواهید که نتایج  در قالب اطلاعات یا تصاویر مشابه  به شما ارائه شود و در پایان از اطلاعات به دست آمده استفاده می کنید.

جستجوی با عکس در گوشی آیفون

جستجوی عکس در گوگل با گوشی اندروید

جستجوی عکس در گوگل با گوشی اندروید برای شما ساده تر و بی دردسر تر خواهد بود و از طرفی چون شرکت گوگل توسعه دهنده سیستم عامل های اندروید است و همین باعث شده که امکانات بیشتری در اختیار شما باشد. برای جستجوی عکس در گوگل بوسیله دستگاه هایی مانند موبایل و تبلت با سیستم عامل اندروید شما می توانید از روشی که در قسمت بالا برای گوشی های iPhone گفتیم استفاده کنید. البته برای جستجوی تصویری گوگل بوسیله نرم افزار Google lens این امکان را به شما می دهد که با استفاده از دوربین گوشی خود اطلاعات مختلف در مورد موضوعات مختلف به دست بیاورید. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از این نرم افزار برند محصولاتی که نمیشناسید را ثبت کنید و اطلاعات مورد نیاز در مورد آنها را به دست بیاورید. البته باید در نظر داشته باشید که این نرم افزار در حال حاضر صرفا برای زبان انگلیسی قابل استفاده است و امید می رود که در آینده این نرم افزار به زبان های دیگر نیز قابل استفاده باشد.

جستجوی تصاویر مشابه

جستجوی تصویر مشابه با سایر تصاویری که به در صفحات وب پیدا کرده اید در شرایطی خاص ممکن است بسیار برای شما کارآمد باشد و به همین دلیل در این قسمت برای شما توضیح می دهیم که چطور به صورت قدم به قدم تصاویر مشابه با عکس مورد نظر خود را پیدا کنید.

 • ابتدا شما آدرس Image.google.com را در مرورگر خود باز کنید.
 • سپس روی علامت دوربین که در کادر مربوط به جستجو قرار گرفته است کلیک میکنید و برای شما دو گزینه paste image URL و Upload an image نمایان می شود.
 • در این قدم شما قسمت paste image URL را انتخاب میکنید و در کادری که برای شما باز می شود URL یا همان آدرس اینترنتی تصویری که مد نظر دارید و میخواهید که نمونه های مشابه با آن برای شما پیدا شود را در آن وارد کنید.
 • در صورتی که تصویری که قصد دارید موارد مشابه با آن را پیدا کنید باید روی گزینه upload an image کلیک کنید و تصویر خود را آپلود کنید.

جستجوی تصاویر مشابه گوگل

قرار دادن عکس در گوگل

قرار دادن عکس در گوگل می تواند از دیدگاه های مختلف، دارای تعابیر مختلفی باشد که در ادامه برخی از آنها را با هم بررسی می کنیم:

 • اولین مورد برای قرار دادن عکس در گوگل که با این مطلب بیشترین ارتباط را دارید این است که شما تصویر مورد نظر خود را برای جستجوی تصاویر مشابه با آن در گوگل آپلود کنید.
 • دومین موردی که میتوان از عنوان تعبیر کرد این است که شما نصاویر خود را به صورت بهینه در سایت قرار دهید تا بتوانید آنها را در فهرست گوگل قرار دهید و آنها برای جستجوکنندگان به نمایش دربیایند.
 • سومین مورد آپلود کردن تصویر مورد نیاز برای نمایه حساب کاربری یا همان تصویر پروفایل است.

سرچ با تصویر گوگل

سرچ با تصویر گوگل یکی از امکاناتی است که است که امروزه میتوانید از آن بر روی بیشتر مرورگر ها استفاده کنید. تعدادی از معروف ترین مرورگرهای سازگار با جستجوی تصویری گوگل عبارتند از:

 • Safari در ابزارهای تولید شده توسط شرکت Apple
 • Firefox
 • Chrome
 • Internet Explorer

 برای جستجوی تصویری در هر کدام از مرورگرهای بالا شما باید روندی که در قسمت های قبل گفتیم را انجام دهید تا به سادگی بتوانید تصاویر مورد نظر خود را پیدا کنید. در ضمن وقتی شما در آدرس Image.google.com هستید می توانید با Drag and Drop کردن (کلیک کردن روی یک تصویر، نگه داشتن، کشیدن آن و رها) در کادر جستجو، سرچ تصاویر خود را انجام دهید.

آپلود عکس در گوگل 

آپلود عکس در گوگل

آپلود عکس در گوگل برای انجام جستجو تصاویر شامل چند قدم ساده است که در ادامه این بخش این مراحل را با هم مرور میکنیم.

 • ابتدا به آدرس images.google.com می روید.
 • سپس بر روی آیکون دوربین که در کادر مربوط به جستجو (Search bar) قرار دارد کلیک میکنید.
 • در مرحله بعد قسمت Upload an image را انتخاب میکنید.
 • سپس قسمت Choose file را انتخاب میکنید و یک صفحه برای انتخاب فایلی که برای آپلود پیدا کردن مد نظر دارید باز میشود.
 • فایل مورد نظر خود را باید در این قسمت انتخاب کرده و روی دکمه Open کلیک کنید، در نظر داشته باشید که به محض آپلود شدن تصویر، جستجو برای تصاویر مرتبط شروع خواهد شد و بعد از مدت کوتاهی نتایج را می توانید بررسی کنید.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید