چرا سایت من به سئو نیاز دارد؟

اهمیت سئو موضوعی است که برای بیشتر شما واضح است. امروز همه افراد میدانند برای موفقیت کسب و کار خود باید یک سایت داشته باشند و این سایت باید در صفحه اول گوگل قرار بگیرد.
شما وقتی به دنبال کالا و یا خدمت میگردید این کار را به صورت فیزیکی انجام نخواهید داد (با بررسی مغازه ها و شرکت ها در خیابان) بلکه این کالا را در گوگل یا دیگر موتورهای جستجو سرچ می کنید و با توجه به نتایج بدست آمده تصمیم میگیرید از کدام مغازه یا شرکت برای رفع نیاز خود استفاده کنید.
اگر برای شما سوال پیش آمده که چرا سایت به سئو نیاز دارد، جواب ساده این سوال رقابت بالا در زمینه های کاری مختلف است. در این مطلب ما اهمیت سئو و دلیل نیاز سایت ها به سئو را به شما توضیح خواهیم داد. 

اهمیت سئو سایت

دلیل اهمیت سئو چیست؟ هر کسب و کاری داشته باشید با تعداد زیادی رقیب مواجه خواهید شد بنابراین باید به کمک سئو تا جایی که ممکن است رقبا را کنار بزنید و وب سایت خود را به کاربران بیشتری معرفی کنید. موتور‌های جستجو، ۲۴ ساعت شبانه‌روز در حال سرویس دادن به کابران هستند تا پاسخ سؤالات آن‌ها را با معرفی وب سایت‌های مختلف بدهند. اگر مدیریت وب سایت، بلاگ یا یک فروشگاه آنلاین را به عهده دارید می‌توانید به کمک سئو در رده‌های بالای نتایج جستجو قرار بگیرید و به واسطه موتور‌های جستجو، ترافیک سایت را افزایش دهید.

چرا سایت من به سئو نیاز دارد؟

همچنین می‌توانیم دلایل دیگری برای اهمیت سئو نام ببریم:

  • تعداد زیادی از کاربران موتور‌های جستجو، بعد از انجام سرچ، فقط به ۵ نتیجه اول در لیست توجه کرده و روی لینک آن‌ها کلیک می‌کنند. پس برای اینکه بتوانید روی موتورهای جستجو حساب کنید باید در ۵ نتیجه اول نمایش داده شوید. تنها در این صورت است که ترافیک هدایت شده از موتور‌های جستجو به وب سایت شما، به تعداد قابل قبولی می‌رسد. پس چرا سایت من به سئو نیاز دارد؟ زیرا با کمک سئو می‌توان در رده‌های بالای موتور جستجو قرار گرفت و کابران بیشتری را به وب سایت هدایت کرد.
  • قواعد سئو فقط بر نتایج موتور جستجو تأثیر نمی‌گذارند، بلکه وقتی سئو به خوبی پیاده شده باشد، فاکتور‌های مثبت دیگری نیز به وب سایت اضافه می‌شوند. برای مثال تجربه کاربری بهتر، محتوای مفید‌تر و … که همه این فاکتور‌ها نهایتاً شناسنامه قدرتمندی برای برند شما خواهند بود.
  • کاربران به موتور‌های جستجو اعتماد دارند و وقتی وب سایت شما در صدر نتایج جستجو باشد، تعداد افراد بیشتری به کسب و کار شما، اعتماد می‌کنند.
  • وقتی در صدر نتایج جستجو باشید و اعتماد کاربران را به خود جلب کنید، آن‌ها کسب و کار شما را به دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی، ابزار قدرتمندی در فضای مجازی هستند که نقشی تعیین کننده در میزان محبوبیت برند شما بازی می‌کنند.
  • سئو یک مزیت دیگر هم برای وب سایت شما به همراه دارد و آن هم اینکه اگر سایت، چند مدیر یا کپی رایتر یا تولید کننده محتوا داشته باشد، همه باید از قوانین سئو تبعیت کنند و مطالب خود را بر اساس آن منتشر نمایند. به این ترتیب با وجود چند تولید کننده محتوا، باز هم یکپارچگی در وب سایت رعایت می‌شود و مدیریت آن را آسان‌تر می‌کند.
  • اگر یک رقیب قدرتمند در زمینه کسب و کار خود داشته باشید، به شکلی که در همه زمینه‌ها برابری کنید، با کمک سئو و سرمایه‌گذاری بیشتر روی افزایش ترافیک سایت، می‌توانید با این برگ برنده، رقیب سر سخت خود را پشت سر بگذارید.

چرا سایت من به سئو نیاز دارد؟

مهم‌ترین اجزای سئو

مهم‌ترین اجزای سئو را می‌توانیم در سه قسمت دسته بندی کنیم و به عبارتی هر کاری در زمینه بهبود سئو انجام می‌دهیم زیر مجموعه‌ای از این سه قسمت خواهند بود. توجه داشته باشید که سئو یک فرآیند استاتیک و ثابت نیست بلکه همواره نیاز به نگهداری دارد و یک متخصص سئو یا مدیر سایت با تجزیه و تحلیل، سعی می‌کند، سئو را تا سطح قابل قبولی حفظ کند. با این حال سئو دارای سه جز اصلی است که عبارتند از:

  • سئو تکنیکال: این قسمت بر عهده کدنویسان است که با استفاده از متا تگ‌ها و دیگر تکنیک‌ها برای بهبود سرعت بارگذاری، استاندارد ‌های لازم را در ظاهر کلی سایت و عملکرد آن پیاده‌سازی می‌کنند.
  • Off-Page-Seo: این قسمت از سئو در سایت انجام نمی‌شود برای مثال تبلیغاتی که برای وب سایت در شبکه‌های اجتماعی یا دیگر وب سایت‌ها برای معرفی بیشتر سایت، انجام می‌دهید، Off-Page-Seo نام می‌گیرد.
  • On-Page-Seo: این قسمت شامل کار‌هایی است که در صفحات وب سایت انجام می‌دهید که در راستای ارتقای سئو می‌باشد. برای مثال تولید محتوا زیر مجموعه‌ای از On-Page-Seo است.

باید توجه داشته باشید که تمام اجزایی که از سئو نام بردیم، حائز اهمیت هستند و نمی‌توان یکی را مهم‌تر از بقیه دانست. با این حال تولید محتوای مفید و ارزشمند، دقیقاً همان چیزی است که کاربران را به وب سایت شما جذب می‌کند. زیرا کاربران با مشاهده محتوای وب سایت، می‌توانند پاسخ نیازمندی‌های خود را پیدا کنند و اگر این محتوا به شکلی باشد که در هیچ سایت دیگری یافت نشود، در کاربران ایجاد اعتماد کرده و برند شما را به عنوان کسب و کاری قابل اعتماد به دیگران معرفی می‌نماید.

 چرا سایت من به سئو نیاز دارد؟

نتیجه گیری

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که قطعاً سئو لازمه اداره وب سایت یا هر کسب و کار آنلاین دیگری است. وقتی کاربران کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت شما را در موتور‌های جستجو، سرچ می‌کنند، باید وب سایت شما در ۵ لینک اول لیست نتایج نمایش داده شود تا کاربران به وب سایت شما بیایند و مخاطب دائمی شما شوند. اگر فکر می‌کنید نیاز است از یک تیم حرفه‌ای برای بهبود سئو، کمک بگیرید، متخصصان پونه مدیا آماده همکاری با شما می‌باشند.