با ما در ارتباط باشید: 0314566
SASS چیست؟

SASS مخفف Syntactically Awesome Style Sheets می باشد و یک زبان پیش پردازنده (CSS(cascading style sheets به حساب می آید.SASS اساسا یک روش توسعه یافته از کدنویسی در CSS همراه با سینتکس به حساب می آید.
تعدادی از تصورات غلط از SASS برای افرادی که اصلا از آن استفاده نکرده اند وجود دارد. یکی از آن تصورات غلط این است که آیا SASS جایگزین CSS می باشد؟در پاسخ به این سوال باید گفت خیر،جواب منفی می باشد. SASS جایگزین CSS نمی باشد بلکه یک روش برای کوتاه تر نویسی CSS می باشد که در نهایت بعد از کامپایل شدن به همان CSS تبدیل می شود.
تبدیل SASS به CSS :
برداشت اشتباهی که خیلی از افراد از SASS دارند این است که پس از اتمام کار می بایست فایل ها (SASS،SCSS) مستقیما برروی سرور قرار گیرند تا مرورگر آن ها را بخواند.
متاسفانه این برداشت غلط می باشد و شما بعد از اتمام کار می بایست برای خوانده شدن توسط مرورگرها آن فایل ها را به CSS تبدیل کنید.به این صورت که شما باید به روش لوکال کد نویسی خود را انجام دهید و بعد از کامپایل آن خروجی CSS را بر روی سرور قرار دهید.
برای کامپایل یا تبدیل SASS به CSS می توانید با استفاده از Ruby و نصب SASS روی آن و یا نرم افزارهایی همچون Prepros این کار را به صورت لحظه به لحظه و یا به یکباره انجام دهید.
چرا باید از SASS استفاده کرد؟
اگر شما با برنامه نویسان کامپیوتری در مورد کدنویسی front-end صحبت کرده اید آن ها به شما گفته اند که HTML و CSS زبان درستی نست چون کدهای آن از پیش تعریف شده است و بارها و بارها تکرار می شود. حقیقت این است که آن ها در این مورد نصف شما حق دارند.زبان های برنامه نویسی همچون C++ دارای یک مفهوم رایج به نام DRY یا ( Don’t Repeat Yourself ) مواجه هستند و نمی توانند همچون طراحان front-end کدهای زیادی را کپی کنند. آن ها با مفاهیم ساختی همچون تعریف توابع و ... رو به رو هستند.اما این دلیل نمی شود که شما در برابر دوستان برنامه نویس خود سرخورده شوید! اینجا است که SASS به کار می آید.شما می توانید با استفاده از سینتکس ها و نوشتن توابع،سرعت و قدرت خود را در کدنویسی front-end افزایش دهید و هم به دوستان برنامه نویس خود بگویید که کد نویسی front-end آنچنان که فکر می کنند بد نیست.

امتیازی ثبت نشده است.