با ما در ارتباط باشید: 0314566
  • کارفرما: آهن پخش
  • تاریخ راه اندازی: آذر 1395
  • مشاهده سایت: https://www.ahanpakhsh.com/
دیجیتال مارکتینگ آهن پخش

زندگی انسان از ابتدا با داستان شروع شد؛ داستانی که هنوز هم ادامه داره و درونش هزاران داستان دیگه رقم میخوره و من امروز می خوام داستان یک کسب و کار اینترنتی را تعریف کنم. 

داستانی که دو نقش اصلی داره؛ دو شرکت از جنس های مختلف یکی به سختی آهن و یکی به نرمی نرم افزار!

آهن پخش

تولد یک ایده

طبیعتا همه داستان ها از یه تصمیم شروع میشه، داستان آهن پخش هم از جایی شروع شد که آقای آهن پخش تصمیم گرفت کسب و کارش، یعنی فروش آهن آلات را به دنیای وب بیاره، آقای آهن پخش فرد با تجربه و سخت گیری بود و میدونست برای ورود به یه دنیای جدید، اگر میخواد ایده‌اش به موفقیت دیگری در کارنامه کاری‌اش تبدیل بشه، نباید بی‌گدار به آب بزنه.

 metal professional web design 2

پونه مدیا انتخاب شد

آقای آهن پخش ایده بزرگش را با وسواس پیش می برد؛ در قدم اول، یک نیروی آشنا به دنیای وب استخدام کرد تا ببینه اصلا برای اینکه بتونه آهن سخت و خشن را در دنیای صفر و یک ها بفروشه از کجا باید شروع کنه، اون ها شروع به بررسی شرکت هایی کردن که میتونستن کار طراحی سایت را براشون انجام بدن، از اصفهان تا تهران، شرکت های مختلف را بررسی کردن… جلسه پشت جلسه برای انتخابی بهتر! پس از ماه ها بررسی و مذاکره بالاخره تیم پونه مدیا به عنوان مجری ایده بزرگ آقای آهن پخش انتخاب شد.

metal professional web design 3

قصه تعهد و همدلی

قصه آهن پخش و پونه مدیا قصه تعهد، زبان مشترک و همدلی ست، قصه ای که هر چند فراز و نشیب زیادی را پشت سرگذاشته اما هنوز صفحاتش در حال نوشته شدنه…

metal professional web design 4

انتخاب اسم

بعد از عقد قرارداد، دو تیم حدود دو هفته برای انتخاب اسم مشورت کردند. نظر تیم پونه مدیا این بود که اسم چنین ایده ای باید نو، خلاقانه و ترجیحا مطابق با موضوع سایت باشه.

پس از 3 جلسه مشترک و بررسی چندین اسم پیشنهادی، در نهایت از میان همه پیشنهادات «آهـن پخش» به عنوان برنده این میدان انتخاب شد.

metal professional web design 5

طراحی لوگو

بعد از انتخاب اسم، تقریبا یک ماه پروسه طراحی لوگو سایت طول کشید. در کنار طراحی لوگو، کدنویسی سایت در حال اجرا بود. چندین طرح اولیه بررسی شد، بعد از هر بار بررسی، طراحان پونه مدیا، نظرات و بازخوردها را در طرحی جدید اعمال می‌کردن تا لوگوی نهایی شکل گرفت و تایید شد، حالا آهن پخش یک نماد بصری داشت که به اون هویت و اعتبار

می بخشید.

metal professional web design 6

طراحی وایرفریم

همزمان با طراحی لوگو، وایرفریم آهن پخش هم در دست طراحی بود؛ وایرفریم چنین ایده ای باید با دقت و حساسیت طراحی می شد به طوری که در عین سادگی و چشم نواز بودن، بیانگر جامعیت سایت باشه، وایر فریم هم چندین بار مورد بررسی و اصلاح مجدد قرار گرفت تا به نسخه نهایی رسید. 

metal professional web design 7

شروع اجرا با ایده جدید

با طراحی لوگو و وایرفریم، کار اصلی تیم پونه مدیا شروع شده بود اون ها به عنوان مجری ایده آقای آهن پخش به این فکر می‌کردند که چطور باید این ایده پیاده بشه! یه سبک جدید برای پیاده سازی این ایده چیزی بود که پونه مدیایی ها به دنبالش بودن و سرانجام به یک پیشنهاد چالش برانگیز رسیدن.

پونه مدیا  تجربه یه کار موفق در قالب طراحی سایت فروشگاهی در حوزه کاشی و سرامیک داشت. همین موضوع باعث شد با الهام از اون کار خوب، پیشنهاد طراحی سایت آهن پخش به صورت فروشگاهی را ارائه بده.

metal professional web design 8

طراحی «فروشگاهی» سایت آهنی

در اون زمان تمامی رقبا تاریخچه قیمت‌ محصولات را به صورت متنی منتشر می‌کردن، طبق پیشنهاد پونه مدیا در آهن پخش برای قیمت‌ها، متنی منتشر
 نمی شد، بلکه صرفا اعداد به صورت تاریخچه قیمتی نگهداری می‌شدن. این موضوع علاوه بر اینکه کار را حرفه‌ای تر می کرد باعث ایجاد یه پایگاه داده ارزشمند برای آهن پخش می شد، هر چند این ایده در ابتدا برای تیم آقای آهن پخش مبهم بود اما به هر حال باهاش موافقت شد، تا کار اجرایی سرعت بگیره.

metal professional web design 9

ورود محصولات و کارخانه‌ها

از فروردین 1396 تیم پونه مدیا 4 ماه با دقت و حساسیت زیاد تک تک محصولات آهن پخش را وارد کرد. دسته بندی ها در انواع مختلف تعریف شدن و هر نوع محصولی با دقت تمام در دسته های مرتبط جا گرفت. تمام این مراحل با تایید و نظارت تیم

آقای آهن پخش انجام می‌شد تا جزئیات کار رعایت بشه و خریداران راحت‌تر بتونن نیازهاشون را بر اساس برند و نوع محصول انتخاب کنن.

ورود محصولات و کارخانه‌ها

آغاز پشتیانی

پس از کنترل کیفی نهایی، سایت آهن پخش در فضای وب متولد شد و این به معنای آغاز راه آهن‌پخش بود. از اینجا و با شروع مرحله پشتیبانی، کار تیم پونه مدیا سخت تر و حساس تر می شد، چون تا وقتی چیزی نیست رقیب شما «نبودن» است و وقتی چیزی هست رقیب شما «نباش» هاست.

آغاز پشتیانی

آغاز فرایند سئو

بعد از گذشت مدتی، تیم آهن پخش کم کم به این نتیجه رسید که فقط تولد کافی نیست و باید وارد مسیر رشد بشه، پس با پیشنهاد سئوی پونه مدیا موافقت کرد. پروژه سئو آهن پخش برای پونه مدیا یک چالش هیجان انگیز بود چون سئوی یک سایت آهنی با چندین رقیب قوی کار ساده ای به نظر نمی رسید.

پونه مدیایی ها برای آغاز این راه وسواس به خرج دادن، چندین و چند جلسه داخلی برگزار شد تا هدف کلیدی در پروژه سئو به دست بیاد، سوال اصلی این بود «چه کنیم که بشود؟»

آغاز فرایند سئو

عملیات سئو با تمرکز بر یک هدف

نتیجه بررسی ها این بود که باید بر یک موضوع تمرکز بشه اون ها برای این کار، «میلگرد» را انتخاب کردن و این نتیجه را به تیم آهن پخش اطلاع دادن.

پونه مدیایی ها تمام تمرکز عملیات سئو را روی «میلگرد» گذاشتن و تمام جنبه های مختلف این موضوع را بهینه کردن. مدام عملکرد خودشون را کنترل کیفی و اصلاح می کردن، کارشون جواب داد، پس از شش ماه آهن پخش جزء 5 سایت برتر آهنی در گوگل شد، حالا این کسب و کار نوپا، سری در سرها در آورده و حساسیت رقبا زیاد شده بود.

عملیات سئو با تمرکز بر یک هدف

شوک به رقبا

رشد سریع آهن پخش باعث وضعیت کمدی تراژیکی در رقبا شده بود، از حضور در دفتر پونه مدیا و اعتراض به اینکه چرا خوبید؟!! تا کپی یک نسخه آبی رنگ از سایت با دامنه‌ای نزدیک به دامنه آهن پخش، قسمتی از کارهایی بود که رقبا توی اون مقطع انجام دادن تا شاید جلوی این عزم دو طرفه گرفته بشه. اما تقریبا همه این تلاش‌ها بی‌فایده بود و راه به جایی نبرد.

شوک به رقبا

تصمیم برای تقویت سئو

گام اول سئوی آهن پخش با موفقیت طی شد، حالا نوبت تصمیمی برای ادامه مسیر بود. تیم پونه مدیا گزینه های زیادی برای گسترش دامنه جذب مخاطب داشت، از جمله اون ها فعالیت در شبکه های اجتماعی بود که تقریبا همه رقبا در اون حضور داشتن، اما پونه مدیا میخواست تصمیمی بگیره که با توجه به بودجه پروژه بالاترین بهره وری را داشته باشه، پس به جای ورود به عرصه ای که آینده مبهمی داشت تصمیم گرفت همچنان تمرکزش را روی تقویت سئوی سایت بذاره. تصمیمی که امروز پونه مدیا بهش افتخار می کنه.

تصمیم برای تقویت سئو

بروز رسانی خلاق

آهن پخش به ثبات رسیده بود و کارها روند خودش را طی می‌کرد اما در پس این ثبات، گسترش امکانات و بروزرسانی آهن پخش با چاشنی خلاقیت در جریان بود، مثلا اون موقع اخبار لحظه‌ای روتین سایت های آهنی نبود. بعضی از رقبا، اخبار را به صورت تولید محتوای روزانه منتشر می کردن. اما پیشنهاد پونه مدیا برای رشد آهن پخش این بود که اخبار لحظه‌ای به صورت اتوماتیک انجام بشه. ایده‌ای که بسیار موفق بود و بعدا توسط بسیاری از رقبا کپی شد.

بروز رسانی خلاق

ورود هدفمند به میدان جدید

با شروع دو سالگی آهن پخش، تیم پونه مدیا تصمیم گرفت تلگرام را به پروژه دیجیتال مارکتینگ آهن پخش اضافه کنه، این تصمیم بعد از آنالیز تیم پونه مدیا از رفتار مشتری و بازدهی احتمالی اون و بر اساس بودجه پروژه گرفته شد. پونه مدیا اعتقاد داشت تلگرام بستر مناسبی برای چنین فعالیتی هست و مخاطب حاضر در تلگرام نقاط مشترک بیشتری با کسب و کار آهن پخش داره.

این شد که ربات تلگرامی برای آهن پخش کدنویسی و به سایت متصل شد تا اخبار و تغییرات لحظه ای قیمت ها به صورت خودکار به کانال ارسال بشه. در این سال سئوی پروژه بر اساس رفتار کاربران و تجربه سال قبل تعریف شد تا آهن پخش بتونه جایگاه خودش را حفظ کنه.

ورود هدفمند به میدان جدید

رقابت کثیف

با تثبیت جایگاه آهن پخش در رتبه های 1 تا 3 گوگل اتفاقات جدیدی شروع به رخ دادن کرد، برخی از رقبا که میدان فنی و رقابت جوانمردانه را واگذار کرده بودند بی اخلاقی را پیشه کردند، حملات بی امان سایبری به آهن پخش از مقطعی به بعد اتفاقی روزانه بود.

به طوری که طبق یک برنامه هدفمند، هر روز در ساعات طلایی بازار آهن، حملات سنگین سایبری به آهن پخش شروع می شد، هدف این حملات گسترده از دسترس خارج کردن آهن پخش بود. حملات سایبری به آهن پخش به قدری گسترده شد که از سال سوم پونه مدیا برای حفظ امنیت سایت و سرعت بیشتر در مواقع اضطراری تصمیم به سِرورداری برای آهن پخش گرفت، این کار وظیفه پونه مدیا نبود اما چشیدن طعم رسیدن به هدف اون ها را وارد این مسیر پر چالش کرد.

رقابت کثیف

اهمیت استمرار

پایبندی و مسئولیت پذیری دو طرفه، عناصر جاری در همکاری چند ساله پونه مدیا و آهن پخش هستن، ویژگی هایی که اگر نبودن حضور در جمع 5 سایت برتر آهنی گوگل به صورت مستمر امکان پذیر نبود. 

حقیقت اینه که در دنیای دیجیتال مارکتینگ اول شدن سخته اما اول موندن به مراتب سخت تره، چون تداوم موفقیت به ابزارهای بیشتری نسبت به کسب موفقیت نیاز داره. در مسیر تداوم هست که رخدادهای پیش بینی نشده اتفاق میفتن و میتونن هر ایده و عزمی را نابود کنن.

اهمیت استمرار

عبور از مشکلات

پایبندی و مسئولیت پذیری دو طرفه، عناصر جاری در همکاری چند ساله پونه مدیا و آهن پخش هستن، ویژگی هایی که اگر نبودن حضور در جمع 5 سایت برتر آهنی گوگل به صورت مستمر امکان پذیر نبود. 

حقیقت اینه که در دنیای دیجیتال مارکتینگ اول شدن سخته اما اول موندن به مراتب سخت تره، چون تداوم موفقیت به ابزارهای بیشتری نسبت به کسب موفقیت نیاز داره. در مسیر تداوم هست که رخدادهای پیش بینی نشده اتفاق میفتن و میتونن هر ایده و عزمی را نابود کنن.

عبور از مشکلات

راز موفقیت

چنین اتفاقاتی در پروژه آهن پخش کم نبود، زمانی که شرکای آهن پخش تصمیم به جدا شدن گرفتن در حالی که پروژه تازه به ثمر نشسته بود، اگر وساطت و مدیریت پونه مدیا نبود، حتما پروژه وارد حاشیه می‌شد و در دوران همون ابتدای کار  در نقطه اوج شکست می‌خورد.

یا زمانی که در سال  1400 آقای آهن پخش چشم از جهان فروبست، اگر مسئولیت پذیری و دقت نظر پونه مدیایی ها نبود امکان از دست رفتن کل پروژه وجود داشت، اما تیم پونه مدیا ضمن مراقبت کامل از پروژه، بعد از گذر از بحران سوگ در یک فضای منطقی مالکیت پروژه را به امین خانواده منتقل کرد تا پروژه از این موج بزرگ هم به سلامت خارج بشه.

راز موفقیت

شرط پایداری

خلاصه اینکه، برای روایت داستان آهن پخش و پونه مدیا از نقش هیچکدوم نمیشه گذشت. اگر ایده ها، خلاقیت و مسئولیت پذیری پونه مدیا نبود هیچگاه چنین نتیجه ای رقم نمی خورد و از طرف دیگه اگه مشورت پذیری، اعتماد و ساختار حرفه ای آهـن پخش نبود همچنین دستاوردی دور از انتظار بود.

 
داستان آهن پخش و پونه مدیا را به صورت فایل pdf از اینجا دانلود کنید.

 

5 از 5
درخواست مشاوره رایگان طراحی سایت
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت و یا نوبت مشاوره اطلاعات زیر را تکمیل کنید
لطفا شماره تماس خود را صحیح وارد نمایید

سیستم شما را به عنوان ربات تشخیص داده است. لطفا یک مرتبه صفحه را بروزرسانی (Refresh) کنید و دوباره تلاش کنید.