10 ابزار برای تشخیص محتوای تکراری در سایت شما

تمامی استفاده کنندگان اینترنت می خواهند وقتی به سایتی وارد می شوند در آن سایت با محتوای جدید و دست اول رو به رو شوند و مقالات و اخبار موجود در آن سایت، هیچ نسخه مشابهی در سایر سایت ها نداشته باشد و به طور واضح در سایت شما به محتوا تکراری برخورد نکنند.

چنانچه شما مدیریت یک سایت را بر عهده دارید، موظف هستید که محتوای دست اول و جدید تولید کنید و یا اگر یک یا چندین نویسنده برای سایت شما نویسندگی می کنند شما باید بر روی کار تمامی نویسندگان خود نظارت داشته باشید و تا زمانی که از جدید بودن محتوا مطمئن نشده اید، از انتشار آن جلوگیری کنید.

 

محتوای تکراری سایت

 شما باید بررسی کنید که محتوای نوشته شده توسط نویسنده تا کنون روی سایت خودتان منتشر شده است یا خیر؛ همچنین باید همه ی موارد مهم که بر روی کیفیت محتوای متنی شما تاثیرگذار است را مورد بررسی قرار دهید مانند عناوین مناسب ، استفاده از توضیحات متا و…. تمامی این فعالیت ها به این دلیل است که سایت شما به عنوان یکی از بهترین سایت های موجود در زمینه ی فعالیتی که دارید، به کاربرانی که اطلاعات که به آن نیاز دارند از طریق اینترنت جستجو می کنند پیشنهاد شود
امروز با پونه مدیا در خدمت شما هستیم تا 10 ابزاری که به شما کمک می کند تا محتوا های تکراری را تشخیص دهید، معرفی کنیم و به شما کمک کنیم که محتوایی که بر روی سایت خود منتشر می کنید دست اول و جدید باشد.

 

1: بررسی محتوای تکراری با siteliner

این ابزار به صورت مجانی 250 صفحه از صفحات سایت شما را را بررسی می کند و اطلاعات زیادی در مورد صفحات وب سایت شما می دهد، این موارد عبارتند از:

 • لینک های اشتباه و یا خراب
 • درصد محتوای تکراری استفاده شده وب سایت در مقایسه با محتوای تکراری متوسط استفاده شده در سایر وب سایت ها
 • درصد محتوای عادیو محتوای خاص و اورجینال
 • تعداد کلمات متوسط موجود در هر صفحه و مقایسه با متوسط کلمات در صفحات وب سایت های دیگر
 • تعداد متوسط لینک های داخلی در هر صفحه
 • · سرعت لود شدن صفحات و مقایسه با آمار متوسط بقیه سایت ها

بعد از اتمام بررسی ها، شما می توانید روی گزینه ی روبروی Duplicate content کلیک کنید و یک فهرست از محتوای موجود در سایت شما به همراه درصد تشابه و تعداد کلمات شبیه به هم و آدرس URL صفحاتی که شبیه به شما هستند را نشان می دهد.

5 ابزار تشخیص محتوا تکراری تست شده و مطمئن 

معایب:

 • نمی توانید یک لینک را به صورت جداگانه بررسی کنید
 • قابلیت بررسی متن را ندارید

 

2: بررسی محتوای تکراری با Duplichecker

با استفاده از این ابزار می توانید فایل های متنی خود را که تعداد کارکتر های آنها زیر 1000 است یا فایل های متنی Word و txt را با دقت بالایی از نظر تکراری بودن بررسی کنید. استفاده از این سایت هم بسیار ساده و راحت می باشد، فقط کافیست که متن یا فایل متنی خود را در کادر های مربوطه وارد کنید و روی گزینه ی check plagiarism کلیک کنید.

 5 ابزار تشخیص محتوا تکراری تست شده و مطمئن


این ابزار بدون ثبت نام امکان یک بار استفاده را به شما می دهد، و اگر بخواهید دوباره از آن استفاده کنید با یک کادر قرمز رنگ مواجه می شوید که به شما می گوید باید در سایت ثبت نام کنید، برای ثبت نام روی Signup کلیک کرده، به صفحه ثبت نام وارد شوید، اطلاعاتی که از شما می خواهد را به درستی وارد کنید و آنها را تایید کنید. بعد از این مرحله ایمیلی که در سایت Duplichecker وارد کردید را چک کنید و صحت ایمیل خود را تایید کرده تا ثبت نام شما تکمیل شود و دوباره به صفحه اصلی برگردید تا بتوانید محتوا های متنی خود را از نظر تکراری بودن بررسی کنید.

 5 ابزار تشخیص محتوا تکراری تست شده و مطمئن

معایب:

 • قابلیت بررسی لینک در این ابزار وجود ندارد
 • در اویل کار با این ابزار ممکن است سرعت و طراحی آن برای شما آزار دهنده باشد و از آن راضی نباشید.(ولی نگران نباشید، کم کم به آن عادت می کنید)
 • استفاده ی بد از رنگ ها در طراحی

 

 

3: بررسی محتوای تکراری با استفاده از سایت Copyscape

Copyscape یکی از ابزارهای معتبر و کارآمد برای بررسی و تشخیص محتوای تکراری می باشد. استفاده از این سایت رایگان است و استفاده ی بسیار راحتی دارد، فقط کافیست که با وارد کردن آدرس URL صفحه مورد نظر خود کادر وسط صفحه و کلیک کردن بر روی گزینه ی Go؛ آدرس های URL که در آنها محتوایی مشابه با محتوای شما وجود دارد را ببینید.

5 ابزار تشخیص محتوا تکراری تست شده و مطمئن 

معایب:

 • عدم توانایی بررسی متن و یا فایل متنی
 • نشان ندادن قسمتی از متن که با آدرس های URL داده شده مشترک است

 

 

4: استفاده از ابزار similar page check برای تشخیص محتوای تکراری

با استفاده از این ابزار می توانید تشابه بین دو آدرس URL را برحسب درصد به دست بیاورید. فقط کافیست آدرس اول را در کادر Enter First URL و آدرس دوم را در کادر Enter second URL وارد کنید و سپس روی گزینه ی submit کلیک کنید تا درصد تشابه بین دو صفحه ای که وارد کرده اید را به دست آورید.

 5 ابزار برای تشخیص محتوای تکراری

معایب:

 • عدم توانایی بررسی متن و فایل متنی
 • قابلیت بررسی فقط بین دو آدرس URL امکان پذیر است.

 

 

5: استفاده از جستجوی گوگل برای تشخیص محتوای تکراری

اگر می خواهید یک قسمت مشخص از محتوا متنی را بررسی کنید تا از کپی بودن یا نبودن آن مطمئن شوید، قسمت جستجوی گوگل می تواند تا حدودی به کمک شما بیاید. از مزایای انجام این کار می توان ساده بودن و راحتی انجام کار را نام برد.

 

معایب:

 • از دقت کافی برخوردار نیست (چون اصلا برای چنین کاری طراحی نشده است!)
 • از نظر تعداد کاراکتری که می توان مورد بررسی قرار دهید محدودیت دارید (فقط 2048 کاراکتر را می توان جستجو کرد)

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

دیدگاه‌ها  

0
0
# arzcell 1397-11-11 23:42
ممنونم ازتون
پست خوبی بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید