۱۲ ترفند سئو برای وب سایت شما

یکی از مهم‌ترین قسمت های طراحی سایت و اداره کردن کسب و کار اینترنتی، سئو است. اگر حتی به تازگی وارد حیطه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ شده‌اید قطعا می‌دانید که اهمیت سئو تا چه حد زیاد است. سئو اهمیت دارد چون بهینه سازی آن باعث می شود که در نتایج موتور‌های جستجو دیده شوید. اگر مارکت شما، معرفی نشود و بازدید کننده چندانی نداشته باشید، به زودی محکوم به شکست می‌شوید!

همیشه گفته می‌شود که تکنیک های سئو باید به روز باشند چون الگوریتم های گوگل، هر روز پیشرفت بیشتری می‌کنند و هر بار از آگومان‌های خاصی برای جستجو استفاده می‌کنند. پس یک متخصص سئو باید مطالعه دقیق و به روزی داشته باشد. ممکن است امروز یک ترفند برای سئو جواب بدهد و رتبه سایت شما را بالا ببرد و بعد از مدتی همین ترفند تبدیل به جریمه شود. برای مثال، به یاد دارید که چند سال پیش، در محتوا تا جایی که می شد کلمات کلیدی قرار می‌دادند و گاهی محتوا هیچ مفهوم خاصی نداشت جز اینکه پر بود از کلمات کلیدی. البته این کار با اینکه نتیجه آزار دهنده برای کاربران داشت ولی به نفع کسب و کار‌ها بود و باعث می شد با همین کار ساده، رتبه سایت آنها در موتور جستجویی مانند گوگل، بسیار بالا بیاید. ولی حالا که گوگل بسیار دقیق‌تر عمل می‌کند، اگر از این ترفند قدیمی استفاده کنید برای مدت کوتاهی در صفحه اول گوگل دیده می شوید ولی بعد از آن که گوگل متوجه ترفند شما شده، جریمه می شوید و امتیاز منفی می‌گیرید. پس مراقب باشید که از قوانین موتور های جستجو سرپیچی نکنید.

اگر می‌خواهید با ترفند‌های مفید و به روز سئو آشنا شوید با این مطلب همراه باشید.

ترفند سئو برای وب سایت شما

اولین قدم برای اینکه سئو قوی داشته باشید این است که این سه مورد را مشخص کنید:

سایت شما درباره چیست؟
هدف سایت شما چیست؟
چقدر متعهد و با اراده هستید؟

وقتی این سه سوال را به خودتان جواب دادید، وقت شروع کار است.

ترند‌های سئو

۱. یک موضوع برای سایت در نظر بگیرید

ممکن است سایت شما درباره چیز‌های مختلفی باشد ولی تصمیم بگیرید که اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین هدف یا موضوع سایت چه چیزی است. برای مثال، آیا شعار تبلیغاتی برای کسب و کار خود، انتخاب کرده‌اید یا شعاری در ذهن دارید؟ این دقیقا همان موضوع اصلی سایت است. مهم‌ترین کلمه کلیدی سایت شما، باید درباره همین موضوع باشد.

۲. از کلمات کلیدی در مهم‌ترین قسمت‌ها استفاده کنید

آن موضوع اصلی را که در ترفند شماره ۱ نام بردیم، در عنوان سایت، نام دامنه، قسمت کلمات کلیدی، وبلاگ سایت، عنوان صفحات و محتوای سایت استفاده کنید.

کلمات کلیدی

۳.از لینک‌های داخلی در سایت استفاده کنید

بسیاری از سیستم‌های مدیریت محتوا، به صورت خودکار این کار را انجام می‌دهند. ولی بهتر است خودتان هم این کار را انجام دهید و در home page، سایت به صفحات مهم سایت، لینک بدهید.

۴.استفاده از Permalink


می‌توانید مفهوم دقیق Permalink یا پایاپیوند را در ویکی پدیا ببینید. این لینک‌ها شبیه به یک دایرکتوری برای لینک‌های سایت عمل می‌کنند.

۵. زمان بارگذاری سایت را کاهش دهید


سرعت بارگذاری را بیشتر کنید چون یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای سئو است. برای اینکه سرعت بارگذاری را بیشتر کنید موزیک پلیرها و تصاویر بزرگ و پلاگین های غیر ضروری را حذف کنید.

۶. از کلمات کلیدی برای نام گذاری تصاویر استفاده کنید

برای نام گذاری تصاویر از کلمات کلیدی استفاده کنید، همچنین برای متن جایگزین تصاویر هم حتما به این نکته توجه داشته باشید.

۷.ایجاد لینک به سایت‌هایی که موضوع مرتبط دارند

این کار باعث می شود که موتور جستجو، شما را به عنوان یک سایت معتبر بداند، همچنین در ایندکس گذاری، سایت شما را در دسته سایت‌هایی که به آنها لینک داده‌اید، قرار خواهد داد.

۸. به طور مرتب سایت را به روز رسانی کنید

همیشه در نظر موتور‌های جستجو، سایت های دینامیک، رتبه بالاتری دارند. برای همین است سایت هایی مانند ویکی پدیا همیشه در رتبه‌های بالا در نتایج موتور جستجو قرار می گیرد.

سئو

۹. مطمئن شوید که موتور‌های جستجو، سایت شما را ایندکس گذاری کرده باشند

تقریبا تمام موتور‌های جستجو، طوری طراحی شده‌اند که سایت شما را پیدا می‌کنند و ایندکس گذاری می‌کنند ولی به امید موتور‌های جستجو ننشینید و این موضوع را خودتان چک کنید. با استفاده از امکانات فریم ورکی که با آن صفحات را ایجاد می‌کنید، مستقیما به موتور‌های جستجو مانند گوگل بگویید که سایت شما را crawl کنند.

۱۰. در سایت‌های دیگر، لینکی به سایت خود داشته باشید

واقعا یکی از مهم‌ترین، نکات درباره سئو این است که یک سایت دیگر به سایت شما لینک داشته باشد. اینکه شما با مدیران سایت‌های دیگر چه تعاملی دارید بسیار مهم است، پس می‌توانید با هم تبادل لینک کنید. کار‌های دیگری هم می‌توان انجام داد ولی ساده‌ترین راه همین است.

۱۱. دامنه سایت را تغییر ندهید


عمر URL یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها از نظر موتور‌های جستجو است. یک URL قدیمی، رتبه بالایی در نتایج می‌گیرد پس نام دامنه را عوض نکنید. اگر هر شش ماه یکبار بخواهید نام سایت یا وبلاگ خود را تغییر دهید، هرگز در رتبه‌های بالا دیده نخواهید شد.

۱۲. مانند یک انسان محتوا تولید کنید نه مانند ربات

شما می‌توانید تمام ترفند‌هایی که گفتیم را انجام دهید ولی مهم‌ترین اصل این است که محتوای مفهومی تولید کنید و در این کار به کاربران اهمیت بدهید. باور کنید ربات‌های گوگل آنقدر هوشمند شده‌اند که این نکته را به راحتی متوجه می‌شوند و وقتی محتوای شما از نظر آنها ارزش داشته باشد، رتبه بالایی می‌گیرید.

تمام این ترفند‌ها که جای خود را داند ولی اگر می‌خواهید سئو سایت خود را بهینه کنید و مطمئن باشید که رتبه بالایی می گیرید، با مشاوران حرفه‌ای در پونه مدیا تماس بگیرید از مشاوره رایگان استفاده کنید و تفاوت خدمات را حس کنید.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید