گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

برای گرفتن کد تایید از گوگل سرچ ابتدا باید به آدرس زیر رجوع کنید:

https://search.google.com/search-console/about

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

سپس، بر روی گزینه Start now کلیک کنید. در صورت داشتن جیمیل، صفحه کنسول گوگل اجرا خواهد شد. در غیر این صورت باید جیمیل خود را از طریق Sign in وارد کنید. پس از این که ایمیل شما تایید شد، یک صفحه خوش آمدگویی برایتان نمایش داده می‌شود که در آن به شما دو روش ثبت سایت را پیشنهاد داده است. یک روش جدید که Domain نام دارد و برای تایید مالکیت سایت از DNS های شما استفاده می‌کند و یک روش قدیمی که از کدها و فایل‌ها برای تایید مالکیت سایت استفاده می‌کند.
در روش Domain تنها کافیست آدرس سایت خود را تایید و یکی از پیشوندهای www.poonehmedia.com و یا https:// poonehmedia.com و یا غیره را در آن مورد استفاده قرار دهید. اما، در روش قدیمی URL Prefix باید تمام پیشوندها و فایل‌ها را به صورت جداگانه به تایید کنسول گوگل برسانید.

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

دریافت تایید گوگل در کنسول گوگل به روش URL Prefix

برای این کار ابتدا باید دامنه کنونی سایت خود را در کادر سمت راست وارد کنید. سپس، دکمه Continue را فشار داده و در مرحله بعد بر روی گزینه Verify کلیک کنید.
در صورت داشتن چندین دامنه، بهتر است تمام آن‌ها را به صورت جداگانه وارد کادر کنید. به طور کلی، دامنه‌های سایت به چهار حالت زیر می‌توانند باشند:

 • حالت اول: http://www.poonehmedia.com
 • حالت دوم: https://www.poonehmedia.com
 • حالت سوم: http://poonehmedia.com
 • حالت چهارم: https://poonehmedia.com

این تاییدیه به گوگل ثابت می‌کند که مالک سایت شما هستید و هیچکس غیر از شما آن را اداره نمی‌کند. برای دریافت تاییده گوگل از طریق URL Prefix راه‌های مختلفی وجود دارد که خود گوگل 4 روش را معرفی کرده است.

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

روش اول: آپلود HTML file

در این روش می‌توانید مالکیت سایت خود را با بارگذاری یک فایل HTML خاص به تایید گوگل برسانید. این فایل تنها مختص به یک کاربر است. برای به تایید رساندن مالکیت سایت خود وارد صفحه جزئیات تایید شوید و دستورالعمل‌های نشان داده شده را دنبال کنید.
اکنون که فایل HTML را آپلود کردید، گزینه Download the file را انتخاب و اطلاعات دانلود شده را از طریق پنل هاستینگ سایت خود در پوشه Public_html آپلود کنید. توجه داشته باشید که پس از به تایید رسیدن سایت، هرگز فایل را پاک نکنید. پس از آپلود کردن فایل بر روی گزینه Verify کلیک کنید. اکنون گوگل با نشان دادن پیامی به رنگ سبز سایت شما را به تایید رسانده است.

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

در طول مسیر ممکن است با خطاهایی مواجه شوید:

 • خطای پیدا نشدن فایل تاییدیه شما

برای رفع این مشکل فایل تایید شده را دانلود و بدون هیچ گونه تغییری در محل مشخص شده بارگذاری کنید. اگر نام فایل یا محتوای آن با فایل HTML ارائه شده مطابقت نداشته باشد، گوگل نمی‌تواند مالکیت سایت شما را تایید کند.

 • خطای عدم مطابقت محتوای فایل تایید گوگل

کنسول گوگل را بررسی کنید که آیا محتوای فایل تایید اعم از نام و نام خانوادگی با فایلی که در صفحه تایید وجود دارد یکسان است یا خیر. اگر محتویات فایل با فایل HTML مطابقت نداشته باشد، گوگل نمی‌تواند مالکیت سایت شما را تایید کند. برای رفع این مشکل، فایل تایید شده را از صفحه تایید گوگل دانلود و بدون هیچ تغییری در محل مشخش شده آپلود کنید.

 • خطای هک شدن فایل تاییدیه

اطلاعات به دست آمده ممکن است این تصور را به گوگل بدهد که سایت شما هک شده است. برای رفع این مشکل باید به سراغ افزونه‌های امنیتی سایت خود بروید.

 • خطای ریدایرکت شدن ترافیک سایت شما به سایت دیگر

ممکن است در ابتدای ثبت دامنه، دامنه‌های خود را به طور دقیق وارد نکرده باشید و برخی از ترافیک سایت شما به دامنه‌های دیگر ریدایرکت شوند. مثلا ترافیک سایت از http://sample.com به https://www.sample.com هدایت می‌شود که در این حالت گوگل نمی‌تواند فایل تاییدیه را ردیابی کند.

روش دوم: تگ HTML

در این روش باید تگ HTML را در قسمت مشخص شده وارد کنید. گوگل تنها در صورتی می‌تواند این تگ را تایید کند که در محل صحیح خود قرار بگیرد. در غیر این صورت با خطاهایی مواجه خواهید شد که به شما نحوه صحیح بارگذاری را نشان می‌دهد.

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

 • خطای عدم بارگذاری متا تگ در محل صحیح

متا تگ باید در قسمت "head" سایت قرار بگیرد. در صورت دریافت این خطا ابتدا باید محل دقیق متا تگ را در صفحه اصلی سایت بررسی کنید. متا تگ باید در نوار ابزاری که کاربران نشانی سایت شما را جستجو می‌کنند قرار بگیرد. همچنین، ممکن است متا تگ را جابجا وارد کرده باشید. مثلا به جای بارگذاری در قسمت "head" آن را در قسمت دیگری آپلود کرده باشید. محل دقیق آن به شکل زیر است:

<html>
<head>
<title>Your Page Title</title>
<meta name="google-site-verification" content="your verification string">
</head>
<body>
...

 • خطای صحیح نبون متای شما

در صورتی که محتویات متای شما نادرست باشد، گوگل نمی‌تواند مالکیت سایت شما را تایید کند. برای رفع این مشکل، متای ارائه شده در صفحه تایید کنسول گوگل را مجددا کپی و در محل مورد نظر جایگذاری کنید.

روش سوم: Google Analytics tracking

برای به تایید رساندن سایت از این طریق، ابتدا باید کد گوگل آنالیتیکس را در سایت خود اضافه و به پنل آن دسترسی داشته باشید. به عبارت ساده‌تر، باید دسترسی به "ویرایش" یا همان "edit" را بر روی پنل گوگل آنالیتیکس سایت خود داشته باشید.

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل
مراحل تاییدیه در این روش بسیار ساده است.

 • ابتدا کد گوگل آنالیتیکس را در قسمت "head" سایت قرار دهید نه در قسمت "body".
 • هیچ تغییری در کد اعمال نکنید، چراکه گوگل مالکیت سایت شما را تایید نخواهد کرد.
 • اگر سایر ادمین‌های سایت نیز به گوگل آنالیتیکس دسترسی داشته باشند، آن‌ها نیز قادرند به افزونه کنسول گوگل دسترسی پیدا کنند.

در صورت تایید، گوگل پیامی به رنگ سبز برای شما نمایش می‌دهد. در این روش نیز ممکن است با خطاهایی مواجه شوید که البته امکان رفع آن‌ها بسیار ساده است. خطاهایی نظیر عدم به روز بودن کنسول گوگل شما، عدم قرارگیری فایل در محل صحیح، عدم دسترسی به edit و عدم داشتن مجوزهای لازم. همانطور که می‌بینید رفع کردن خطاهای فوق بسیار ساده هستند.

روش چهارم: Google Tag Manager

برای گرفتن تاییدیه به این روش ابتدا باید یک حساب کاربری فعال در گوگل تگ ایجاد کنید. این حساب "Container Snippet" نام دارد. برای دریافت کد تایید باید مراحل زیر را طی کنید:

 • در صفحه تاییدیه بر روی گزینه Google Tag Manager کلیک کنید.
 • برای وارد شدن به مرحله بعد ابتدا باید امکان دسترسی به edit و غیره را به گوگل تگ فراهم کنید.
 • محتوای "noscript" را به محض باز کردن تگ "body" صفحه خود در آن بارگذاری کنید.
 • شما هرگز نمی‌توانید هیچ محتوایی را بین تگ "body" و گوگل تگ قرار دهید؛ چراکه فرایند تاییدیه با خطا مواجه خواهد شد.
 • محتوا را بدون تغییر درون کادر قرار دهید، در غیر این صورت کنسول گوگل مالکیت سایت را تایید نخواهد کرد.

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

در این روش نیز احتمالا با خطاهایی نظیر عدم ایجاد حساب کاربری در گوگل تگ و عدم قرار دادن محتوا در محل مناسب مواجه شوید که به راحتی قابل رفع هستند.

دریافت تایید گوگل در کنسول گوگل به روش Domain

برای گرفتن کد تایید می‌توانید به روش جدیدی که گوگل اخیرا ارائه کرده، عمل کنید. هنگام ورود به سایت کنسول گوگل باید کادر سمت چپ را انتخاب کنید. در این روش کافیست دامین سایت خود را وارد کرده و کد تاییدیه کنسول گوگل را بدون وادر کردن هیچ اطلاعات اضافه دیگر دریافت کنید. برای این کار دیگر نیازی به وارد کردن پیشوندهای سایت مانند http، https و www نیست. به این معنی که تنها با وارد کردن دامنه اصلی سایت مانند poonehmedia.com امکان دریافت کد تایید فراهم است.
پس از این که دامنه سایت خود را وارد کردید، به هاستینگ سایت خود مراجعه کرده و یک رکورد متنی جدید (TXT Record) ایجاد و آن را کپی کنید. گوگل این رکورد را شناسایی کرده و مالکیت شما بر سایت را تایید می‌کند. توجه داشته باشید که رکورد متنی متعلق به یک کاربر خاص با یک دامنه سایت خاص است. به طور کلی، برای تایید کردن رکورد متنی باید مراحل زیر را طی کنید:
برای این کار ابتدا باید وارد دایرکت ادمین سایت خود شوید. سپس، بر روی گزینه DNS کلیک کنید. اکنون به دنبال کادر TXT بگردید و رکورد متنی کپی شده را درون آن قرار دهید. در کادر مقابل آن نیز که در سمت راست قرار دارد، باید آدرس سایت خود را درج کنید. آدرس را باید اینگونه poonehmedia.com. بنویسید. نقطه آخر آدرس را فراموش نکنید. برای به تایید رسیدن مالکیت سایت باید چندیدن دقیقه صبر کنید و بعد گزینه Verify را بزنید؛ اگر بلافاصله بعد از درج آدرس سایت، گزینه Verify را کلیک کنید با خطا مواجه خواهید شد، که باید بعد از چند دقیقه مجددا بر روی آن کلیک کنید تا پیام سبز تاییدیه را دریافت کنید.
نکته: برای دریافت کد تایید کنسول گوگل هرگز رکورد DNS را حتی پس از دریافت تاییدیه حذف نکنید.

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

خطاهای رایج هنگام دریافت کد تایید کنسول گوگل

وب‌سایت گوگل خطاهایی را که ممکن است هنگام دریافت کد تایید با آن مواجه شوید را از این قرار می‌داند:

 • خطای تگ نادرست (Incorrect tag/snippet/file errors)

برای رفع این مشکل به صفحه دریافت تاییدیه بروید تا مطمئن شوید که تگ درست را کپی کرده‌اید.

 • خطای پایان یافتن مدت زمان اتصال به سایت

این خطا زمانی داده می‌شود که مدت زمان اتصال شما به پایان رسیده باشد؛ و یا این که ممکن است سرور شما در حال حاضر با ترافیک شدید مواجه شده و یا کند عمل می‌کند. همچنین، ممکن است سرور خود را تمدید نکرده باشید.

 • خطای عدم تطابق نام دامنه سایت

ممکن است به دلیل خطای DNS، گوگل نتوانسته باشد به دامنه شما دسترسی پیدا کند. شاید به این دلیل که سرور شما خراب است و یا مشکلی در روترهای DNS پیش آمده باشد.

 • خطای ریدایرکت شدن‌ها مکرر

ممکن است سایت شما به دامنه‌های مختلفی ریدایرکت شوند، که باید تمام آن‌ها را در هنگام ثبت دامنه وارد می‌کردید. اگر این کار را نکرده‌اید، باید برگردید و مشکل را برطرف کنید.

 • خطای دریافت پاسخ نامعتبر از سرور

این خطا زمانی نمایان می‌شود که سایت خود را رمزنگاری کرده باشید و یا به دلایلی امکان اتصال به سرور شما از سوی کنسول گوگل مهیا نیست.

 • خطای عدم اتصال به سرور

زمانی که کنسول گوگل نتواند به هر دلیلی به سرور سایت متصل شود این پیغام را می‌دهد. ممکن است سایت شما در کنسول گوگل هنوز آپلود نشده باشد.

 • خطای عدم یافتن دامنه سایت

ممکن است هنگام وارد کردن دامنه، اطلاعات را غلط درج کرده باشید که گوگل را در یافتن آن با مشکل مواجه کرده‌اید.

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

نتیجه گیری
همانطور که مشاهده کردید روش‌های مختلفی برای دریافت کد تایید از کنسول گوگل وجود دارد که در این مطلب تمام آن‌ها را به شما معرفی کردیم. برای اینکه بتوانید این کد را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنید، ما روش ثبت دامنه DNS را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ چراکه دیگر نیازی به ثبت اطلاعات مختلف و جزئی وجود ندارد.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید