با ما در ارتباط باشید: 0314566

برند شرکت دارایی ارزشمند شرکت است به ویژه اگر منابع قابل توجهی به توسعه و ارتقا آن اختصاص یافته باشد. بهبود و افزایش آگاهی از برند یکی از اولویت های اصلی هر کسب و کاری به شمار می رود. وب سایت ها یکی از بهترین مکان ها برای ارتقا نام برند هستند. بااین حال الگوریتم های موتورهای جستجو هر روز سخت گیرتر می شوند. امروزه اگر یک برند مطرح نباشید در نتایج گوگل ظاهر نمی شوید حتی اگر محصول یا خدمت ممتازی برای عرضه داشته باشید.
در همینجاست که سئو به کمک شرکت ها می آید. یک کمپین سئو اگر به دقت طراحی و اجرا شود مزایای بیشماری برای یک شرکت به همراه دارد. در این مقاله ما به شما نشان می دهیم که چطور می توانید از سئو برای افزایش آگاهی نام برند خود استفاده کنید؟

برای برند خود بهینه سازی می کنید یا برای موتورهای جستجو؟


گاهی مواقع بازاریابان به صورت کاملا انحصاری و مجزا برای برندینگ و یا بهینه سازی خود عمل می کنند. این امر باعث ایجاد شکاف بین استراتژی سئو و استراتژی برند می شود. در حالی که با ادغام سئو و برند می توان ترافیک وب سایت را افزایش داد و همچنین آگاهی از نام برند و تصویر برند را ارتقا بخشید. در این مقاله به 8 روش سئو که می تواند آگاهی از برند شما را افزایش دهد اشاره می کنیم.

 • بر سایت خود تمرکز کنید.

در راس این فهرست وب سایت شما قرار دارد. به یاد داشته باشید که یک جنبه از جستجوی آنلاین فقط به موتور جستجو تعلق دارد. نیم دیگر آن به جستجو در وب سایت شما تعلق دارد. به همین خاطر سایت خود را از جنبه های مختلف مانند انکر تکست ها، سر فصل ها، متا تگ ها، فایل روبوتیک و عناوین و ... بهینه کنید تا موتورهای جستجو و کاربران بتوانند به راحتی صفحات شما را بیابند. سایت خود را برای استفاده کاربران راحت و بهینه کنید تا به آنها کمک کنید به آن چیزی که در ابتدا برای آن جستجو کرده بودند دست پیدا کنند.

 • لینک سازی

برند سازی اساسا افزایش شناخت و آگاهی از برند است. درست؟ حال یک کره مجازی تصور کنید که سئو درون آن قرار دارد. اینجا همان جایی است که لینک سازی نقش ایفا می کند. استفاده از تکنیک های لینک سازی مثل لینک سازی از طریق لینک های شکسته، ایجاد اینفوگراف و یا شرکت در جوامع آنلاین و رسانه های اجتماعی به واقع می تواند لینک های بیشتری به سمت سایت شما روانه کند. با این تکنیک ها می توان به خیل عظیمی از مخاطبان دست پیدا کرد که از طریق همین لینک ها به وب سایت شما دست می یابند. در همین جاست که آنها با نام برند شما آشنا می شوند و رفته رفته به شما اعتماد می کنند. در این صورت با یک تیر هزاران نشان می زنید. هم از مزایای سئو بهره مند می شوید و هم از مزایای آگاهی از برند.

 • برند سازی از طریق بهینه سازی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از بهترین روش ها برای مطرح کردن نام برند یا شرکت در جهان است. زمانی که سئو و برندسازی هر دو با هم ادغام شوند قدرتشان دو برابر می شود. برای رسیدن به این این هدف ابتدا باید بر خود محتوا تکیه کنید. در نوشتن محتوا دو اصل را رعایت کنید: هم برای رضایت کاربر و رفع نیاز او به محتوای کاملا جدید و نو و هم برای جلب رضایت گوگل محتوا تولید کنید.

 • کلمات کلیدی طولانی

هر کاربری با یک نیت از کلمات برای جستجو استفاده می کند:
ناوبری: هدف کاربر دست یابی به یک سایت خاص است . کاربران در این خصوص به دنبال یک سایت خاص و یا دامنه خاص هستند ( مانند فیس بوک، پونه مدیا )
تعاملی : نیت کاربر در این قسمت انجام یک فعالیت است ( مثلا ثبت نام، خرید و ...)
تجاری : هدف کاربر جستجوی معمولی و عادی است که منجر به خرید می شود ( قیمت، توصیفات و ..)

قانون بازی در اینجا بسیار ساده است. کلمات کلیدی طولانی به برند امکان می دهد به مخاطبان بسیار خاصی که دست یابی به آنها تقریبا غیر ممکن است دست یافت.

یک کسب و کار می تواند به جای عبارت کلیدی "جعبه تزئینی" از عبارت کلیدی " قیمت جعبه های تزئینی مشتری" استفاده کند تا به رتبه بالاتری دست پیدا کند. داستان همین جا تمام نمی شود. در کمپین سئو می توان از هزاران کلمه کلیدی طولانی استفاده کرد. شما می توانید بازار خود را بسازید به جای اینکه بر روی بازار یک فرد دیگر فعالیت کنید.

 • بر سئو محلی تکیه کنید

امروزه گوگل و دیگر موتورهای جستجو تاکید زیادی بر اهمیت محلی بودن تاکید می کنند. مانند همه کسب و کارها موتورهای جستجو نیز محصولات و خدمات ارائه می دهند. آنها می خواهند مرتبط ترین و مفید ترین نتیجه را به کاربران خود ارائه دهند. با اینکه هزاران عامل می تواند نتایج آنها را تحت تاثیر قرار دهد اما محلی بودن نتایج برای آنها یک فاکتور مهم شمار می رود. مخصوصا در مورد جستجوی کسب و کار محلی. اولین قدم در سئوی محلی هدف گذاری روی عباراتی است که مستقیما نام مکان، محدوده یا شهر مورد نظر شما را در خود دارند و دومین قدم قرار دادن این عبارات در فضاهایی مناسب از محتوای سایت خواهد بود.

برای بهبود عملکرد شرکت خود و برندینگ، تکنیک های سئو زیر را انجام دهید:

 • سایت خود را به صورت محلی بهینه کنید.
 • نام، آدرس و شماره تلفن خود را در سراسر وب سایت قرار دهید.
 • نقشه گوگل خود را در صفحه تماس قرار دهید.
 • محتوای محلی تولید کنید .
 • به شرکا، اعضای صنعت و شرکت های وابسته متصل شوید.
 • در پلت فرم های محلی مشهور و بهینه مانند فیس بوک، Yelp، Bing Places، google My Bussiness خود را ثبت نام کنید . در این پلت فرم ها مشتریان می توانند به طور مستقیم در مورد کسب و کار شما نظر دهند . شما نیز می توانید نظرات آنها را بخوانید و بر پایه بازخوردهای آنان کسب و کار خود را بهبود دهید. امار نشان داده است نظرات آنلاین 67.7% بر تصمیم خرید مشتری اثر گذار است.


brand

 • ارتقا تصویر برند

در میدان مسابقه آگاهی از برند و برندسازی، کنترل تصویر برند کار را تمام می کند. در صورتی که بتوانید تصویر برند خود را افزایش دهید به منافع زیادی دست پیدا می کنید. اما سئو چطور می تواند به شما کمک کند؟
محتوای خود را برای نام برند خود بهینه کنید. با ادغام استراتژی کلمات کلیدی و استراتژی برند سازی،  سئو می تواند تصویر برند شما را شکل دهد. و فراموش نکنید
با بررسی نرخ کلیک CTR و ترافیک و نرخ تبدیل می توانید بررسی کنید برند شما در حال حاضر با چه کیفیتی در حال شکل گیری است.

 • عکس ها و تصاویر

تصویر گویای هزارن کلمه است. ایجاد محتوای بصری به شرکت امکان می دهد به کاربرانی که دیداری هستند دسترسی پیدا کند. چرا؟ به این خاطر که جستجو با دستگاه های موبایل رو به افزایش است و کاربران موبایل، بیشتر دیداری هستند. محتوای بصری مکانی است که برندسازی و سئو در کنار هم می تواند مفید واقع شود. متخصص سئو می داند چطور محتوای بصری را ارتقا دهد و متخصص برند می داند چطور آن را خلق کند.

تکنیک مورد علاقه سئو شما برای برندسازی چیست؟ آن را با ما هم در میان بگذارید تا بتوانیم آگاهی از برند خود را افزایش دهیم؟

امتیازی ثبت نشده است.