با ما در ارتباط باشید: 0314566

تعرفه طراحی سایت و برآورد هزینه طراحی سایت چگونه صورت می گیرد؟

در دنیای دیجیتال داشتن طراحی حرفه ای و کاربر پسند یکی از عوامل موثر در رشد کسب و کار است. طراحی حرفه ای و آپدیت بودن سایت از مهم ترین عوامل موثر در جذب مشتریان است. و این شما هستید که با حرکت مداوم خود روبه جلو مشتریان را علاقه مند کرده و آن ها را به همکاری های بلند مدت تشویق می کنید. ممکن است هزینه طراحی سایت در ابتدا برای شما نیز توجیه ناپذیر باشد. اما حقیقت این است که یک وب سایت حرفه ای می تواند اعتبار کسب و کار شما را توسعه دهد اما یک وب سایت ضعیف و حتی نداشتن آن می تواند به آسیب های جدی به اعتبار شما وارد کند.
قیمت طراحی سایت چقدر است ؟ سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. اما آنچه که مهم است این امر می باشد که هزینه ای که برای طراحی سایت می پردازید همان ارزش پول شما است. اگر به داشتن یک وب سایت برای کسب و کار خود می اندیشید بهتر است قبل از هر اقدامی با انواع روش های برآورد هزینه طراحی سایت آشنا شوید. و بین هزینه طراحی وب سایت حرفه ای یا هزینه یک وب سایت معمولی تمایز قائل شوید

تعرفه رسمی طراحی سایت

قیمت طراحی سایت یک سوال عمومی است که برای بسیاری از افراد حتی شما هم ممکن است پیش آمده باشد. بدون ذکر جزئیات چگونه می توان قیمتی ارائه داد ؟ یک سوال کاملا اشتباه که بسیاری از افراد از کارشناسان پونه مدیا می پرسند.
این سوال مانند این مسئله می باشد که ما از شما بپرسیم هزینه یک ماشین چقدر است؟
فورا شما می گویید جزئیات بیشتری در مورد ماشین مورد نظر بیان نمایید. چه ماشینی ؟ برای انجام چه کارهایی به آن نیاز دارید؟ گاز سوز بودن ماشین برای شما یک مزیت محسوب می شود؟ مقدار بودجه شما چقدر است؟
همانطور که بودجه بندی یک ماشین کار بسیار مشکلی می باشد. هزینه طراحی سایت نیز در شرکت های مختلف متفاوت می باشد. زیرا هر کس به شکلی متفاوت مفهوم هزینه را ارزش گذاری می باشد.
بنابراین طراحی سایت تعرفه رسمی ندارد و این شما خواهید بود که به ازای ارزش دریافتی قیمت طراحی سایت را تعیین می نمایید.

منابع تاثیر گذار در قیمت ساخت سایت

فارغ از مسائلی مانند تعرفه طراحی سایت وردپرس، تعرفه طراحی سایت فروشگاهی,تعرفه طراحی سایت با جوملا و یا حتی سایت اختصاصی آنچه که مهم است این امر می باشد که هزینه سایت شما با توجه به 4 منبع تعیین می شود.

 • زمان (زمان محدود/ رمان کافی)
 • دانش فنی (متخصص هستید / علاقه مند به یادگیری)
 • مهارت های طراحی (متخصص هستید / علاقه مند به یادگیری)
 • پول

عموما بسیاری از افراد و مشتریان پونه مدیا نیز یک یا کمتر از 4 منبع ذکر شده را در اختیار ندارند. شما نیز در ابتدا به منابع تفکر کنید که کدام منابع را در اختیار دارید و کدام منابع را خیر تا بتوانید بهتر تصمیم گیری نمایید.

هزینه طراحی سایت با منابع محدود

5 فاز اصلی در راه اندازی یک وب سایت وجود دارد که قبل از راه اندازی وب سایت خود باید به آن توجه کنید.

 • هزینه راه اندازی سایت
 • این مرحله قبل از طراحی و ساخت محتوا سایت می باشد که عموما به آن هزینه های پنهان سایت (هزینه دامنه ، هاست و..) گفته می شود.
 • یادگیری اینکه چگونه باید از سایت سازها استفاده کنید.
 • طراحی قالب (اختصاصی – قالب آماده)
 • تولید محتوا
 • عیب یابی، تعمیر و نگهداری مداوم سایت

برای هر یک از مراحل شما هستید که با تشخیص داشتن زمان، تخصص تکنیکی و طراحی می توانید تشخیص دهید که به تنهایی به موفقیت دست می یابید. در صورتی که برخی از منابع مانند تخصص فنی و تکنیکی را ندارید بهتر است از خدمات یک شرکت و متخصص در این حوزه استفاده نمایید. علاوه بر آن استفاده از سایت سازهای رایگان می تواند یک گزینه ایده آل برای افرادی باشد که علاوه بر سه منبع دیگر از نظر مالی نیز در محدودیت هستند. و تنها به یک صفحه در اینترنت بسنده کرده اند

چه سایتی لازم دارید

بعد از مشخص کردن منابع و وضعیت شما نسبت به منابع طراحی سایت اکنون باید بدانید چه کاری می خواهید انجام دهید. هنگامی که برای طراحی سایت خود صحبت می کنید در گام نخست درباره اینکه دقیقا چه نوع سایتی(فروشگاهی، شخصی، شرکتی، اگهی) می خواهید صحبتی نکنید بلکه کاری را که می خواهید در سایت انجام دهید را کامل شرح دهید. عموما در بیشتر موارد شرکت ها راه حل های بهتر و زود بازده تری نسبت به آنچه شما فکر می کنید ارائه می دهند. تجربه تیم طراحی سایت پونه مدیا خود گواهی بر این ادعا است.

چرا باید طراحی سایت خود را به تیم پونه مدیا بسپاریم

عموما یک متخصص طراحی سایت با انجام پروژه های مختلف و استفاده از ابزارهای مختلف برای طراحی سایت تجربه ارزنده ای در این زمینه بدست آورده است. در حقیقت شما یک سایت از تیم پونه مدیا دریافت نمی کنید بلکه علاوه بر سایت شما در طول انجام پروژه از تخصص تیم پونه مدیا نیز استفاده می نمایید. یک متخصص به راحتی می تواند تشخیص دهد که برای مشتری کنونی چه راه حلی بهترین نتیجه را می دهد. و می داند که

 • چه چیزی با ارزشتر از پول شما بوده و چه چیزی نیست
 • روی چه چیزی باید تمرکز شود و چه چیزی خیر
 • چه چیزی مهم است و چه چیزی مهم نیست
 • چه طرحی کاربر پسند است

هر زمانی که بخواهید چیز جدیدی را تجربه کنید. استفاده ار نظر یک تیم متخصص با تجربه در این حوزه می تواند کمک شایانی به شما بکند.
به همین دلیل است که ارزش طراحان و توسعه دهندگان فراتر از طراحی وب سایت است. تجربه، مهارت تکنیکی و دانش وسیع در این حوزه بدون شک به شما کمک خواهد کرد. از مزایای استفاده از یک تیم متخص شامل

 • اجتناب از مشکلات مالی و فنی پنهان
 • بهترین راه حل با توجه به سطح بودجه شما، سطح فنی و زمان تحویل ارائه می دهد.
تعرفه طراحی سایت بر اساس نوع سایت

قبل از هر اقدامی بهتر است مشخص کنید که چه نوع سایتی برای شما مناسب است سایت های استاتیک، پویا و نیمه پوبا از انواع موارد هستند که در طراحی سایت لحاظ می شوند. زمان و کد استفاده در طراحی هر کدام از این نوع سایت ها متفاوت است. اگر به امکانات تخصصی فکر می کنید سایت های پویا بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

تعرفه طراحی وب سایت استاتیک

طراحی اینگونه سایت ها عموما بصورت حق الزحمه ای یا همان ساعتی می باشد. با توجه به نیاز شما تمام صفحات مطابق با نیاز شما طراحی می شود و مبنای قیمت نیز بر اساس ساعت می باشد. عموما سایت های استاتیک بدون سیستم مدیرت محتوا خواهد بود و برای اضافه کردن اطلاعات جدید و یا حتی اصلاح مجبور به تغییرات در کد ها خواهید بود. 

 تعرفه طراحی وب سایت داینامیک

این گونه سایت ها از یک سیستم مدیریت محتوا جهت مدیریت بهتر کارها استفاده می نماید. برای تغییرات نیز از محدودیت های کمتری نسبت به سایت های استاتیک برخوردار هستیم.

تعرفه سایت های داینامیک عموما بر اساس ویژگی و امکانات آن ها بستگی دارد. قیمت پایه طراحی وب سایت داینامیک با صفحات اصلی ، معرفی شرکت ، معرفی محصولات ، گالری تصاویر،اخبار،سفارش ، تماس با ما. با قایلیت ریسپانسیو بودن حدودا 1.500.000 تومان می باشد. برای سایر موارد و امکانات مجزا نیز می توانید هزینه ای مجزا پرداخت نمایید. 

 تعرفه طراحی وب سایت نیمه داینامیک

 بسیاری از افراد بعد از جست و جو های خود و مشاهده انواع پلن قیمتی نمی توانند بهترین مورد را با توجه به منابه در دسترس انتخاب نمایند. از انتخاب های شما برای طراحی سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • طراحی سایت اختصاصی
 • استفاده از قالب های آماده
 • از سایت های سازنده وب سایت مانند WIX استفاده نمایید.
طراحی سایت اختصاصی

این نوع طراحی، مناسب شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ می باشد که به توسعه و بزرگ شدن کسب و کار خود می اندیشند. علاوه بر آن اینگونه شرکت ها و کسب و کار تجربه مدیریت و حضور د در اینترنت را به کرات داشته اند. و به یک طرح اختصاصی و خدمات تخصصی می اندیشند. در این پلن یک الی چندین قالب به صورت اختصاصی توسط طراحان پونه مدیا طراحی و سپس بعد از تایید وارد فاز پیاده سازی خواهد شد. ارائه خدمات مشاوره، عیب یابی و تعمیر مداوم، آموزش رایگان و حتی ورود اطلاعات برخی از ویژگی های این طرح می باشد.

استفاده از سیستم های مدیریت محتوا

این روش یکی از محبوب ترین و اقتصادی ترین روش ها برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط می باشد. در این پلن با توجه به نوع انتخاب و بودجه شما شرکت چندین قالب از نمونه کارهای قبلی خود به مشتری خود ارائه می دهد و درنهایت بعد از توافق و اعمال اصلاحات جزئی وارد مرحله پیاده سازی می شود.

توجه داشته باشید منظور ما از قالب های آماده، قالب های موجود در اینترنت نمی باشد بلکه قالب هایی می باشد که علاوه بر انعطاف پذیری کامل از نظر CODE و سئو نیز الزامات لازم را دارا می باشد.

استفاده از سایت سازها

این سایت برای افرادی مناسب است که علاوه بر نداشتن تخصص و محدودیت مالی اولین تجربه را در مدیریت سایت دارند و به تجربه ای حرفه ای نیز نمی اندیشند.

 تعرفه طراحی سایت بر اساس سیستم مدیریت محتوا

 عموما برخی از شرکت ها اعلام هزینه طراحی سایت را بر اساس سیستم مدیریت محتوا اعلام میدارند. در حالت کلی شما می توانید از سیستم های مدیریت محتوا زیر استفاده کنید.

 • سیستم مدیریت محتوا اختصاصی
 • سیستم مدیریت محتوا منبع باز
 سیستم مدیریت محتوا اختصاصی

قیمت گذاری بر روی یک سایت با سیستم مدیریت محتوا اختصاصی، کاری دشوار و زمانبر است. وقتی می گوییم کاری شخت و زمانبر به این معنی می باشد که سیستم مدیریت محتوا علاوه بر وبژگی های اصلی یک الی چندین مزیت رقابتی نیز برای صاحبان سایت ایجاد کند. طی سال ها پروژه های متععدی برای طراحی مجدد و سئو به تیم پونه مدیا سپرده شده است که متاسفانه سیستم مدیریت محتوا این سایت نه تنها مزیت رقابتی ایجاد نکرده است. یلکه استانداردهای حداقل نیز دز طراحی آن ها لحاظ نشده است. اگر تصمیم به طراحی سایتی با چنین سیستم اختصاصی دارید استفاده از سیستم های مدیریت محتوا رایگان از نطر اقتصادی و تکنیکی به صرفه تر خواهد بود.
طراحی سایت اختصاصی یا سیستم مدیریت محتوا اقتصادی برای چه کسب و کارههایی مفید است؟
به صورت خلاصه این نوع سایت ها برای کسانی مناسب است که چندین تجربه موفق در مدیریت سایت دارد و حجم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده اند. علاوه بر آن تعداد یازدیدکننده آن ها به سرعت در حال افزایش بوده و سیستم های مدیریت محتوا رایگان دیگر جواب گوی نیاز آن ها نیست.

 سیستم مدیریت محتوا منبع باز

تعدد سیستم های مدیریت محتوا، سادگی استفاده از آن ها و تیم پشتیبانی قوی سبب شده است تمام افرادی که مایل به حضور در دنیای اینترنت هستند این نوع سیستم های مدیریت محتوا را برای سایت خود استفاده کنند. برخی از افراد علاوه بر انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا یا حتی دروپال از قالب های آماده آنها که در اینترنت موجود است استفاده می کنند. توصیه تیم پونه مدیا استفاده از قالب های استاندارد و منعطف به ازای قالب های آماده می باشد. در مقایل، افرادی هم هستند که می گویند حتی برای کوچکترین و سایت ها هم باید سیستم مدیریت محتوا اختصاصی نوشت این مطلب به این موضوع باز می گردد که تفکر افراد از هزینه و منابع در دسترس متفاوت است. تخصص پونه مدیا تنها طراحی سایت نیست بلکه ایجاد ارزش برای مشتریان از تخصص ما است تعدد و گوناگونی مشتریان خود پاسخ گوی این ادعا است.

تعرفه طراحی سایت وردپرس

 عموما تعرفه این سایت ها به صورت پروژه ای تعیین می شود و با توجه به متنوع بودن امکانات سایت های مختلف با توجه به امکانات مورد نیاز به قیمت پایه اضافه می شود. و قیمت های ارائه شده عموما به صورت پکیج می باشد.

تعرفه طراحی سایت جوملا

سیستم مدیریت محتوا جوملا نسبت به وردپرس، تنها به دلیل تخصصی تر بودن در استفاده، از محبوبیت کمتری برخوردار است. شاید دلیل اصلی این امر ساده تر بودن استفاده ا وردپرس نسبت به جوملا می باشد. و آنچه که در عمل بسیار مهم است در کارهای تخصصی استفاده از جوملا نسبت به وردپرس بهتر می باشد.

 تعرفه طراحی سایت دروپال

 بعد از وردپرس و جوملا دروپال یکی دیگر از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد. و کار کردن با آن نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا سخت تر می باشد. قیمت طراحی سایت با استفاده از دروپال در جدول زیر ارائه شده است. اگر دیدگاه طراحی و تکنیکی ندارید استفاده از دروپال نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا کار را برای شما سخت تر خواهد کرد.

 

5 از 5
4 سال قبل
نظر
سایت ما حدود 4 ساله که داره کار می کنه و تونسته جون بگیره،امکانش وجود داره که سایت قبلی شرکت حفظ بشه و سایتی با همون شکل ولی استاندارد بهمون تحویل بدید یا باید همه چیز سایت عوض بشه؟
نمایش بیشتر
2 از 4 نفر این نظر را مفید دانسته اند