طراحی فروشگاه اینترنتی و راه اندازی یک وب سایت فروشگاه اینترنتی نسبت به راه اندازی یک وب سایت عادی از پیچیدگی های بیشتری برخوردار است اینجا لازم است مانند یک فروشگاه معمولی یا فیزیکی بتوان حداکثر کمک را به کار بر رساند تا کاربر بتواند محصول مورد نظر خودش را پیدا کند در فروشگاه های حرفه ای معمولی اصولا چند نفر در فروشگاه قدم می زنند و کنار مشتری فروشگاه حرکت می کنند و او را در پیدا کردن کالای مورد نظرش راهنمایی می کنند در فروشگاه اینترنتی لازم است ما همین کار را به صورت مجازی بتوانیم انجام دهیم و هر چقدر به صورت مجازی این کار را درست تر انجام دهیم نتیجه مطلوب مان را دریافت می کنیم.

علم تجربه کاربری در این قسمت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تجربه کاربری در فروشگاه اینترنتی برای بهبود کاربری است و اینکه ما بتوانیم واقعا با ساده سازی یا قراردادن المان های مناسب در صفحات کاربر را راحت تر به محصول مورد نظرش هدایت کنیم. حتی گاها ما به این نتیجه رسیده ایم که بهبود تجربه کاربری در فروشگاه های اینترنتی می تواند به روند خرید این فروشگاه ها کمک به سزایی داشته باشد.

مواردی که در تجربه کاربری فروشگاهای اینترنتی  به صورت کلی اهمیت عمده ای دارد عبارتند از :

1- صفحه اصلی اختصاصی با در نظر گرفتن نوع محصول

2- برنامه ریزی و قالب بندی صفحه محصول در صفحه محصول کار بر باید بتواند با یک دید کلی اطلاعات لازم خود در مورد آن محصول را در فروشگاه اینترنتی ما پیدا کند. پس لازم است ما برای آنالیز و چیدمان این صفحه به اندازه کافی زمان بگذاریم تا به صفحه مورد نظرمان برسیم.

3-برنامه ریزی و قالب بندی صفحه محصولات

4- برنامه ریزی روی نحوه جستجو و اینکه چکونه کاربر در فروشگاه ما گم نشود

باید در نظر داشته باشید شاید راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در نگاه اول بسیار کار ساده ای باشد ولی در صورتی که قواعد این کار را در نظر نگیرید مطمئن باشید حتما به موفقیت مورد نظر خود نزدیک نمی شوید.

دقت داشته باشید کاربرانی که به دلیل ضعف در طراحی و تجربه کاربری سایت شما را ترک کنند دیگر به این راحتی به سایت برنمیگردند و طبیعی است جذب یکی از سایتهای رقیب شما میشوند و خرید خود را از آنها انجام میدهند.

 

امتیازی ثبت نشده است.