با ما در ارتباط باشید: 0314566
تاثیر نام دامنه بر سئو سایت چیست؟ آیا نام دامنه تاثیر گذار است

برای راه اندازی یک سایت و ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی، موارد مختلفی در نظر گرفته می‌شوند. در نخستین گام باید با انتخاب نام دامنه، یکی از مهم ترین مراحل را طی کنید. همواره تاکید می شود با انتخاب یک دامنه مناسب، برای رشد جایگاه و برند خود می توانید گامی بلند بردارید. با توجه به تاثیر مستقیم نام دامنه بر سئو سایت، هنگام انتخاب این مورد باید دقت و حساسیت بالایی به خرج داده شود. در واقع یکی از مهمترین گام ها و مراحلی که برای راه‌اندازی وب‌سایت طی می‌شود، انتخاب دامین یا نام دامنه، متناسب با فعالیت سایت خواهد بود. این انتخاب می تواند به صورت مستقیم نام برند شما در نظر گرفته شود. در پاره‌ای از اوقات مدیران کسب و کارها ترجیح می‌دهند از نوع کسب و کار خود الهام بگیرند و نام دامنه را انتخاب کنند. فراموش نکنید که هنگام انتخاب نام دامنه باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید. با انتخاب اصولی دامین می توانید بر روی سئو سایت، تاثیرگذاری فراوانی ایجاد کنید. علاوه بر این در کنار تاثیرگذاری نام دامنه بر سئو تکنیکال، یک انتخاب هوشمندانه کمک می‌کند تا برند شما به بهترین شکل در ذهن کاربران ثبت شود.

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت چیست؟ آیا نام دامنه تاثیر گذار است

نام دامنه چیست؟

برای اینکه به افراد و کاربران نشان دهید که در کدام نقطه، وب سایت خود را ایجاد کرده اید، یک نام مستعار انتخاب خواهید کرد. این نام مستعار که با نام دامنه شناخته می شود به کاربران اینترنتی کمک می کند که بتوانند دسترسی مستقیم به سایت شما داشته باشند. با توجه به اینکه به خاطر سپردن اعداد و آی پی آدرس ها برای کاربران دشوار است، نام دامنه می‌تواند به عنوان راهکاری کاربردی برای شناسایی چندین آی پی آدرس مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال در سایت www.poonehmedia.com، نام دامنه poonehmedia.com است.

نام دامنه چیست؟

آیا نام دامنه بر سئو سایت تاثیرگذار است؟

هنگامی که قصد انتخاب نام دامنه برای سایت خود را دارید، سعی کنید حتی الامکان از پارامترهای مهم برای ارتقاء کسب و کار خود کمک بگیرید. با توجه به اینکه یکی از مباحث چالش برانگیز برای شروع کسب و کار، انتخاب نام دامنه است، با طی کردن این مرحله به صورت استاندارد، می توانید موجبات رشد کسب و کار خود را فراهم کنید. اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که آیا نام دامنه بر سئو سایت تاثیر گذار است، باید بدانید که پاسخ این سوال روشن است؛ بله.
در کنار تمام مواردی که برای سئو و بهینه سازی سایت خود استفاده می کنید مانند لینک سازی و انتخاب کلمات کلیدی، نام دامنه نیز می‌تواند تاثیرگذاری خود را در این پروسه نشان دهد.
فراموش نکنید رعایت برخی نکات در انتخاب نام دامنه می تواند به بهبود شرایط شما کمک کند. به عنوان مثال پسوند دامنه نیز می‌تواند تا حدی تاثیر گذاری خود در سئو سایت را نشان دهد. با وجود این که دامنه های رایگان می توانند مورد استفاده قرار گیرند ولی تاثیر منفی آن ها برای سئو سایت به عنوان مهمترین دلیل برای انصراف شما از این انتخاب بیان می‌شود.
یکی دیگر از مواردی که برای ارتقاء جایگاه شما و بهینه سازی سایت کمک فراوانی خواهد کرد، تاثیر ارزش دامنه در سئو سایت است. برخی از دامنه هایی که دارای اتوریتی قدرتمندی هستند، با توجه به فعالیتی که در گذشته انجام داده اند، به خوبی می توانند توسط شما مورد استفاده قرار گیرند. این دامنه ها هنگامی قابل استفاده خواهند بود که مالک قبلی آن، شرکت یا شخصی بوده و قصد ادامه فعالیت با استفاده از آن را ندارند. خرید یک دامنه با اتوریتی قدرتمند، بر سئو سایت تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.

آیا نام دامنه بر سئو سایت تاثیرگذار است؟

تاثیر ارتباط نام دامنه با هدف سایت

نامی که برای وب سایت خود استفاده می‌کنید باید به خوبی بتواند حوزه فعالیت شما را معرفی کند. این عمل بدون تردید به عنوان یک نقطه قوت ارزشمند برای سئو سایت نیز تلقی می شود. به عبارت دیگر هدف سایت و زمینه فعالیتی که انجام می دهید، به عنوان یکی از مهم ترین موارد در انتخاب نام دامنه سایت، اثرگذاری خود را نشان می دهد. در واقع باید گفت هر اندازه موضوع فعالیت و محتوای سایت شما با نام دامنه دارای ارتباط بیشتری باشد، بیشتر می توانید گوگل را با نوع فعالیت و هدف خود آشنا کنید. گوگل با شناسایی این موضوع و با توجه به نوع کاربری وب سایت شما، برای کاربران می تواند مطالب را نمایش دهد.
تاثیر نام دامنه فارسی در سئو سایت
استفاده از کاراکترهای Unicode در دامنه های فارسی، در سئو سایت و نتایج موتورهای جستجو می تواند تاثیر منفی داشته باشد. با توجه به اینکه برخی مرورگرها قابلیت پشتیبانی از یونیکد بودن را ندارند، تاکید می‌شود به سمت انتخاب این دامنه ها نروید. علاوه بر این تایپ کردن آدرس برای کاربر با کاراکترهای فارسی نیز می تواند مشکلاتی در پی داشته باشد.

تاثیر نام دامنه بر سئو سایت چیست؟ آیا نام دامنه تاثیر گذار است

آینده نگری در انتخاب نام دامنه چه مفهومی دارد

تبیین برنامه های بلند مدت برای موفقیت در کسب و کار آنلاین به مانند سایر تجارت ها می تواند ضامن رسیدن به اهداف تان باشد. اگر قصد دارید برای فعالیت خود به شکل اصولی عمل کنید، سعی کنید در انتخاب نام دامنه تمام موارد را در نظر داشته باشید. با این حال بسته به مواردی ممکن است همواره شرایط بر وفق مراد شما نباشد. این عوامل موجب می‌شوند که در استراتژی‌های خود تغییراتی ایجاد کنید. به عنوان مثال گاهی اوقات مدیران وب سایت ها در انتخاب نام دامنه، با توجه به فعالیت خود در زمینه فروش موبایل از کلمه ای مانند mobile استفاده خواهند کرد. با گذشت زمان و با گسترش فعالیت ممکن است که کالاهای دیگر نیز به فروشگاه اضافه شوند. به همین علت تاکید می شود برای انتخاب نام دامنه، برنامه‌های بلند مدت داشته باشید. آینده نگری به خوبی می‌تواند برای رشد فعالیت و کسب و کار شما اثرگذاری خود را نشان دهد.

نام دامنه کوتاه انتخاب کنید

هر اندازه دامنه کوتاه تری انتخاب کنید، کاربران به راحتی می توانند آن را به خاطر بسپارند. با توجه به اهمیت انتخاب نام کوتاه، معمولاً افراد فعال در این حوزه با مخفف نویسی، روی به انتخابی نامی موثر می آورند. البته در بسیاری از موارد این انتخاب ممکن است به برند سازی و سئو سایت لطمه جدی وارد کند. انتخاب کلمات کوتاه و عبارات موثر به شما کمک می کند تا بتوانید برای تبدیل شدن به یک برند معروف، سرعت بیشتری داشته باشید.

تاثیر وجود کلمه کلیدی در نام دامنه

برای انتخاب نام دامنه، الزامی به وجود کلمه کلیدی در آن نخواهد بود. با این حال اگر مرتبط با فعالیت خود از کلمات کلیدی در نام دامنه بهره ببرید، برای افزایش بازدید سایت و کسب نتایج بهتر در جستجو، گامی موثر برداشته اید. در واقع یک انتخاب مناسب از کلمات کلیدی و به کار بردن آن در نام دامنه می‌تواند با معرفی حوزه فعالیت شما، به مخاطبان کمک کند تا در سریعترین زمان به اهداف خود دست پیدا کنند.
تصور کنید یک کاربر به دنبال خرید گوشی موبایل است. در چنین شرایطی بدون تردید عبارت خرید گوشی یا فروش آنلاین گوشی را در گوگل سرچ خواهد کرد. به همین علت به کار بردن کلمه کلیدی مرتبط در این شرایط می‌تواند برای شما به عنوان نکته مثبت عنوان شود.
برای فعالیت در حوزه کسب و کار آنلاین و راه اندازی یک وب سایت، باید با اصول و استانداردهای مختلفی آشنایی داشته باشید. اگر به دنبال ارتقاء کسب و کار خود هستید و قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید، مجموعه پونه مدیا همراه شماست.

امتیازی ثبت نشده است.