چالش چشمک چیست؟

چالش چشمک مبارزه با بیکاری است که توسط انجمن صنفی کارفرمائی کسب و کار اینترنتی همزمان با برپائی نهمین جشنواره وب و موبایل ایران برگزار می گردد.

یکی از سوالات اصلی که پرسیده می شود این است که قرار است چه اتفاقی در این چالش بیافتد ؟
هدف از برگزاری این چالش ایجاد اشتغال برای کارجویان در کل کشور می باشد.
در این چالش کارفرمایان حوزه it با توجه به نیازهای خود به جذب نیروی انسانی اقدام به ثبت نام نموده و عناوین شغلی مورد نیاز خود را اعلام می نمایند.
کارجویان نیز با ثبت نام در سایت چالش و ارائه رزومه پس از بررسی تخصص به کارفرمایان معرفی خواهند شد.
بر اساس اعلام سازمان های مسئول، در کشور باید سالیانه یک میلیون شغل ایجاد شود.

جشنواره وب ایران در سال ۸۷ و جشنواره نرم‌افزارهای موبایل ایران در سال ۱۳۹۱ برای اولین بار در ایران برگزار شد اما برگزار کنندگان جشنواره وب ایران و جشنواره اپلکیشن های موبایل از سال ۱۳۹۲ تصمیم گرفتند تا به منظور هم افزایی بیشتر هر دو جشنواره را در هم ادغام کنند.
به همین منظور این همکاری ابتدا با یکی کردن زمان برگزاری و در سال های بعد با برگزاری کنفرانس وب و موبایل ایران به صورت هم زمان به صورت یکپارچه عملی شد.

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی، رضا الفت نسب دبیر جشنواره وب و موبایل ایران در خصوص برگزاری این رویداد گفت: ثبت‌نام در نهمین دوره این جشنواره برای وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ایرانی از 5دی‌ماه آغاز و تا اوایل بهمن‌ماه نیز ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: از نکات حائز اهمیت این رویداد، حرکت به سوی اشتغال‌زایی و راه‌اندازی چالش مبارزه با بیکاری «چشمک» توسط وب‌سایت‌های فعال در حوزه تجارت الکترونیک خواهد بود.

الفت‌ نسب، افزود: در همین خصوص وب‌سایت‌ها با اعلام تعداد درخواست جذب نیرو به همراه عناوین شغلی آنها، اقدام به دریافت رزومه از متقاضیان می‌کنند تا بنا به شرایط و اولویت‌های جذب نیرو، اقشار تحصیل‌کرده صاحب شغل شوند.

دبیر جشنواره وب و موبایل ایران در ادامه با اشاره به ایجاد شرایط رقابت حرفه‌ای در این رویداد، خاطرنشان کرد: در این بخش نزدیک به 60گروه از وب‌سایت و اپلیکیشن‌ها در معرض رقابت تنگاتنگی قرار می‌گیرند که داوران و آرای مردمی تعیین کننده سرنوشت برندگان است.

به گفته وی، اخذ رای‌گیری مردمی از 18دی‌ماه آغاز و تا 27 بهمن ماه ادامه می‌یابد که که تا این لحظه حدود 30هزار رای به ثبت رسیده اما طبق پیش‌بینی‌ها در رویداد امسال میزان آرای مردمی به مرز یک میلیون نفر نیز خواهد رسید.

بنا بر همین گزارش، طی سال گذشته 11 هزار وب‌سایت در این رویداد ثبت‌نام کردند و 36هزار آرای مردمی نیز به دست آمد.
کارفرمایان حوزه it که علاقه به شرکت در این چالش دارند میتوانند با کلیک بر روی این لینک اقدام به ثبت نام نمایند.

امتیازی ثبت نشده است.