لینک join کانال تلگرام
لینک جوین کانال تلگرام

هر کانال تلگرام عمومی یا خصوصی در تلگرام، دارای یک «لینک» است که به وسیله آن لینک، می‌توان افراد خارج آن کانال را (چه از محیط تلگرام و چه خارج تلگرام) به کانال خود دعوت کنید.

اما یک تفاوت مهم بین لینک کانال عمومی با لینک کانال خصوصی وجود دارد؛

زمانی که کاربران روی لینک یک کانال خصوصی کلیک می‌کنند، بلافاصله به عنوان ی عضو جدید، به آن کانال خصوصی اضافه می‌شود اما زمانی که کاربران روی لینک یک کانال عمومی کلیک می‌کنند، می‌توانند محتویات کانال عمومی را مشاهده نمایند و برای پیوستن به آن کانال عمومی، باید حتما روی JOIN در پایین صفحه کلیک کنند که بسیاری از اوقات فراموش می‌کنند.

به همبن دلیل صاحب یک کانال، آرزو دارد در عین اینکه کانال‌ش عمومی است، اما لینکی شبیه کانال خصوصی هم داشته باشد که بتواند با تبلیغ آن لینک، کاربرانی که روی آن کلیک می‌کنند حتما به کانال اضافه شوند.

هر کانال تلگرامی در واقع یک شناسه عددی همیشه‌ثابت هستند. به عبارت دیگر، شما هر زمان که بخواهید می‌توانید کانال را عمومی کنید و هر  زمان خواستید، خصوصی کنید، بدون اینکه گروه شما، مطالب یا اعضایش، دستخوش تغییری شوند.

لذا راه‌حل به دست آوردن لینک join یک کانال عمومی است است که کانال را خصوصی کنید و سپس لینک join را کپی کرده و دوباره عمومی کنید. به همین سادگی!

در ادامه راهنمای تصویری این کار را مشاهده می‌کنید:

مرحله اول :

هماننند تصویر برروی سه نقطه کانال، سپس View channel info کلیک نمایید تا بتوانید تنظیمات مربوط به کانال خود را مشاهده نمایید.

آموزش تصویری ساخت لینک join کانال عمومی در تلگرام

مرحله دوم :

برروی دکمه Edit همانند تصویر کلیک نمایید.

ساخت لینک join

مرحله سوم : 

در پنجره باز شده برروی لینک Edit public link کلیک نمایید.

آموزش تصویری ساخت لینک join کانال عمومی در تلگرام

مرحله چهارم :

همانطور که در تصویر می بینید شما یک کانال public دارید پس برای داشتن لینک خصوصی private ابتدا نام لینک عمومی خود را پاک نموده سپس گزینه private را انتخاب نمایید.

ساخت لینک join

مرحله پنجم :

با انتخاب گزینه private لینک خصوصی شما ایجاد شده و با کلیک برروی آن و انتخاب گزینه copy می توانید آن را در حافظه کلیپ بورد سیستم خود نگه داشته و در جای مناسب past نمایید.

ساخت لینک join

مرحله ششم :

برروی دکمه save کلیک نمایید تا تنظیمات ایجاد شده ذخیره گردد.

نکته 1: توجه کنید که وقتی شما در مرحله چهارم، شناسه عمومی کانال‌تان را حذف کردید، در همان لحظه آن شناسه آزاد می‌شود و هر شخص دیگری می‌تواند آن را تصاحب کند. لذا مراحل فوق را سریع  انجام دهید.

نکته 2: همانطور که گفته شد، هر کانال یک شناسه ثابت عددی دارد که همیشه ثابت است. لذا با عمومی/خصوصی کردن کانال، اعضاء و مطالب پیشین کانال همگی  محفوظ خواهد ماند.

نکته 3: مجددا برای داشتن کانال عمومی مراحل اول تا سوم را انجام دهید و در مرحله چهارم گزینه public را انتخاب نموده و در کادر پایین آن عنوان لینک عمومی کانال خود را تعریف نمایید.(می توانید از نام قبلی در صورتی که هنوز آزاد باشد استفاده نمایید.)

امتیازی ثبت نشده است.