با ما در ارتباط باشید: 0314566
چگونه لینک خوب را از بد تشخیص دهیم؟

در مقاله مربوط به لینک سازی در خصوص اهمیت کیفیت لینک ها صحبت شد چرا که گوگل دربررسی لینک های ایجاد شده در صورت روبرو شدن با وب سایت هایی که دارای لینک هایی با کیفیت کم و یا لینک هایی که حالت اسپم دارند برخورد خوبی نخواهد داشت. در گذشته تکنیک های لینک سازی مانند ایجاد مقاله و نقشه سایت عموما توسط شرکت های بهینه سازی سایت مورد استفاده قرار می گرفت چرا که این روش ها کار ساز و در عین حال احتمال قرار گرفتن در لیست سیاه گوگل را کاهش می داد و نتیجه مطلوب گرفته می شد. با این حال، با گذشت زمان با تغییر در الگوریتم رتبه بندی گوگل، شرکت ها روند خود در خصوص استفاده از تکنیک لینک سازی با کیفیت را تغییر داده اند. به همین خاطر در این مقاله انواع لینک سازی یا لینک بیلدینگ مفید و غیر مفید بریتان شرح داده می شود تا قبل از اقدام به لینک سازی دچار اشتباه نشوید. 

 انواع لینک سازی یا لینک بیلدینگ

- لینک سازی طبیعی از جانب وب سایت ها (Natural)

برای آشنا شدن با انواع لینک بیلدینگ در ابتدا باید سراغ لینک های طبیعی رویم. زیرا این نوع از لینک ها برای یک متخصص سئو به مشابه نوشدارو است. به طور اساسی این نوع از بک لینک ها، لینک های هستند که شما برای ایجادشان سعی و تلاشی نکرده‌اید و از طرف سایت های دیگر به شما داده شده‌اند. این روش لینک سازی بسیار اثر بخش تر از ارتباط با دیگران مدیران سایت ها و وبلاگ ها و درخواست از آن ها برای قرار دادن لینک سایت خود است. شما می‌توانید با تولید و ایجاد محتوای باکیفیت و ارزشمند خود را به عنوان یک منبع برای افراد که در حوزه شما فعالیت می‌کنند بشناسانید و از این طریق باز نشر محتوای تولیدشده خود را افزایش دهید و از این طریق بک لینک دریافت کنید.
انواع لینک سازی

- لینک سازی دستی مدیر وب سایت (Outreach)

این لینک سازی یکی از رایج ترین لینک سازی در مبحث سئو می باشد مخصوصا اگر به تازگی قصد ایجاد وب سایت مرتبط با حرفه خود را دارید یا این که یک کسب و کار کوچک و ناشناخته را در اختیار دارید. برای ایجاد چنین لینک هایی باید به سایت ها و وبلاگ های مختلف برای لینک سازی درخواست ارسال نمایید و برای موفقیت در این کار باید دلیلی جهت ایجاد لینک شما در سایتشان ارائه دهید. یکی از کارهایی که می توانید در این زمینه انجام دهید تولید لینک های باارزش است که آن را به وبلاگ های اصلی فعال ارسال می کنید و بعد از آنها درخواست می کنید یک لینک در ازای آن محتوا به شما ارسال کنند. درخصوص ارسال درخواست لینک سازی به دیگران باید دقت کافی عمل نمود چرا که ارسال درخواست به سایت هایی که با کسب و کار شما هیچ ارتباطی ندارد ممکن است آن ها را به اشتباه بیاندازد که درخواست شما اسپم بوده یا اشتباهی ارسال نموده اید. همچنین این نوع لینک بیلدینگ، همان چیزیست که گوگل از آن به عنوان نمونه خوب یاد می کند. نمونه هایی که در مدت زمانی معین (هرچند طولانی) تاثیر بسیار عمیقی بر رتبۀ وب سایت ها خواهند گذاشت.

- لینک سازی دستی

منظور ما لینک های Self-Created یا Non-Editorial است که توسط شما در سایت های دیگران ساخته می‌شود. این لینک ها می‌توانند در بخش نظرات یک وبلاگ، سایت و انجمن ها ایجاد شوند.

امروزه این مدل ساخت بک لینک در وبسایت ها استفاده می شود و عده ای آن را افتادن در دام کلاه سیاه که برخلاف قوانین موتورهای جستجو میباشد عنوان می کنند . با به روزرسانی الگوریتم پنگوئن گوگل  ایجاد لینک های نامناسب رتبه گوگل شما را تنزل می دهد.

مطمئنا گوگل این لینک ها را چندان دوست ندارد اما در کل برای این نوع لینک سازی باید دقت بسیاری نمود . جاهایی که می توان لینک سازی داشت شامل :

  • استفاده از کلمه کلیدی در قسمت نظرات وبلاگ
  • لینک سازی در سایت های مطبوعات
  • استفاده از کلمه کلیدی درلیست مقالات
  • امضا پست مهمان
  • آگهی ها
  • صفحات مشخصات کاربر
  • امضا انجمن

- خرید لینک

این روش مرسوم ترین روش در لینک سازی می باشد. در این روش شما با برقراری ارتباط با سایت هایی که در حوضه ی کاری شما فعالیت می کنند ، به ازای پرداخت مبلغی ، از انها می خواهید که لینک سایت شما را در سایت خود قرار دهند. به طور مثال اگر در زمینه فروش اپل ایدی فعالیت می کنید ، نباید از سایت هایی که در زمینه ی لوازم صوتی فعالیت می کنند همکاری نمایید. این کار ممکن است تاثیر منفی در سئو سایت شما داشته باشد.خرید بک لینک به واسط لینکی که در سایت های معتبر گذاشته می شود می تواند اعتباردهنده به سایت شما باشد و از این رو می تواند اثرگذاری مثبت را در پروسه سئو سایت شما داشته باشد. اما از سویی دیگر پس از این که تایم گذاشت و خرید بک لینک شما سپردی شده باشد لینک از سایت برداشته می شود. این حذف لینک می تواند پروفایل لینک سازی شما را با اعتبار منفی روبه رو کند مخصوصا اگر خرید بک لنیک شما در سایت های متعددی باشد پس شما به یکباره حجم بالایی از بک لینک را از دست می دهید.

 

link building good v bad2

 

 نتیجه گیری

تکنیک ها و انواع لینک بیلدینگ که برای سایت خود اتخاذ می‌کنید باید از پایه فعالیت های لینک سازی موجودتان باشد. اما در آخر باید از روش های لینک سازی به غیر از روش لینک سازی طبیعی مدیر سایت اجتناب کنید و در مقابل بر روی روش های تمرکز کنید که ارزش و اعتبار سایت و کسب و کار شما را افرایش می‌دهند. در چنین شرایطی سایت های معتبر از وجود شما آگاه خواهند شد و برای شما به صورت طبیعی بک لینک ایجاد خواهند کرد. حال که با انواع لینک سازی آشنا شدید بد نیست با انواع لینک نیز آشنا شوید. مقاله بعدی به این امر اختصاص دارد.

در مقاله انواع لینک و اهمیت آن در سئو با ادامه مطلب با ما همراه باشید. 

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:

 

امتیازی ثبت نشده است.