ابزارهای سئو گوگل

شاید شما هم به سئو علاقه مند باشید و در ابتدای راه باشید. سوال هایی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد این است که  از چه ابزار سئو استفاده کنم آیا از روش های درست برای سئو استفاده کرده ام اصلا چه کارهایی را باید انجام دهم. حتی اینکه کار خود را از کجا شروع کنم ؟ این تنها سوال شما نیست بلکه سوالی است که بیشتر سئوکارها در ابتدا با آن روبرو شدند. درست مثل تمام کارها که ابزاری  برای  سنجش و راهنمایی عملکرد شما دارند در سئو نیز چنین ابزارهایی وجود دارد . تعداد زیادی از شرکت هستند که همواره ابزاری را برای سنجش عملکرد سئوکاران ارائه داده است که می توان به ابزارهایی مثل  بنابراین در این مطلب تصمیم داریم که بهترین ابزارهای سئو را معرفي كنيم مانند moz seo tools  , woorank seo tools , alexa seo tools و google seo tools اشاره کرد. در این مطلب تصمیم داریم که ابزارهای سئو گوگل را معرفی کنیم.

 ابزارهای سئو گوگل

گوگل به عنوان پیشرو در کار سئو ابزارهای مختلفی را معرفی کرده است. که در این مطلب تصمیم داریم که ابزارهای گوگل را به صورت تفکیک شده ارائه دهیم.

1-Google Analytics Tool

یکی از ابزارهای رایگان که برای سئو سایت  استفاده می شود گوگل آنالیزیا همان گوگل آنالاتیکس است از اسم از این ابزار برای مانیتورینگ بهتر سایت استفاده می شود. که با توجه به فیلترهایی که در اختیار کاربران سایت می کذارد استقبال زیادی از آن شده است. این ابزار قادر است که به صورت آماری یک گزارش کامل را در اختیار شما قرار بدهد. گزارش های تولید شده در این ابزار می تواند بر اساس نوع منطقه و مرورگر و حتی سیستم عامل به دستگاههای مختلفی تقسیم کرد. شاید بتوان گفت که یکی از ابزارهای کامل برای آنالیز وضعیت یک سایت است.

2- Google Webmasters Tool

با استفاده از این ابزار شما قادر خواهید بود که تعداد ونوع لینک های ورودی ، خطاهای سایت وضعیت صفحات و ... را بررسی کنید. حتی هنگام بروز پنالتی توسط این ابزارها می توانید وضعیت پنالتی شدن خود را مشاهده کنید.

3- Google Trends Tool

یکی از ابزارهای مورد علاقه سئوکاران google trend است ىر اين  ابزار با سرچ یک کلمه می توانید گزارش جامعی از میزان سرچ آن کلمه ، شهرهایی که بیشتر آن کلمات را سرچ می کنند و حتی دیگر سرچ هایی که به این سرچ نزدیک است را به شما نشان می دهد.

4-Google Adwords Tool

با ورود کلمه کلیدی  کسب و کار خود گوگل تمام کلماتی که به این سرچ نزدیک است و توسط اشخاص سرچ شده است را نشان می دهد. از مزیت های این ابزار می توان به جامع بودن , مشخص کردن میزان سختی کلمات و ایجاد نقشه راه برای کلمات بعدی اشاره کرد.

5- Google PageSpeed Insights Tool

گوگل در سالهای اخیر اعلام کرد که سرعت سایت نقش بسزایی در سئو سایت دارد بنابراین ابزار PageSpeed Insights که یکی از ابزارهای محبوب است را برای بررسی سرعت سایت معرفی کرده ایم.

6- Google Consumer Surveys

با استفاده از این ابزار شما می توانید نظرات ، میزان علاقه و رضایت مشتریان خود را بابت سایت بپرسید به نظر من خیلی خوب است که سوالاتی را در مورد شیوه ی خدمت دهی از کاربران خود بپرسید.

7- Google Places for Business

یکی از دیگر ابزارهای سئو برای کسب و کار ها برای استفاده از سئوی محلی و هدایت ترافیک نتایج جست و جو در سرچ های معرفی به سمت سایت شما کاربرد دارد.

اینها تنها برخی از ابزارهای بررسی آنلاین سئوسایت است. که برخی از این ابزارها پولی و برخی دیگر رایگان بوده است. بهتر به عنوان سئوکار از این ابزار سئو برای پیشبرد و اندازه گیری اهداف سئو خود استفاده کنید.در مطلب بعدی تصمیم داریم که ابزارهای بررسی آنلاین سئو سایت را مفصل به شما توضیح دهیم

 

امتیازی ثبت نشده است.