افزایش رتبه گوگل چگونه انجام می شود؟

افزایش رتبه گوگل چگونه انجام می شود؟ اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعال هستید و یا به نوعی یک کسب و کار را اداره می‌کنید، قطعاً تا به حال به این پرسش اندیشیده‌اید و برای افزایش رتبه وب سایت خود، اقداماتی انجام داده‌اید. اگر هم به تازگی این موضوع برای شما اهمیت پیدا کرده است، می‌توانید با مطالعه این مطلب، به چشم انداز دقیق و مناسبی برسید. تفاوتی ندارد که کسب و کار شما چیست، باید برای رشد و پیشرفت، از امکانات دنیای مجازی و یا ساده‌تر بگوییم اینترنت، به نفع خود استفاده کنید.

همان‌طور که می‌دانید در صد زیادی از مشتریان بالقوه و بالفعل شما، در طول شبانه‌روز از گوشی‌های همراه خود استفاده می‌کنند و بسیاری از اطلاعات مورد نیاز خود را بدست می‌آورند. بنابراین بدیهی است که تبلیغات در فضای مجازی، نتایج مثبتی برای بهبود کسب و کار شما خواهد داشت اما این نکته را هم در نظر بگیرید که فعالیت‌ در اینترنت، نیازمند استراتژی مناسب است در غیر این صورت ممکن است منابع و سرمایه‌ به هدر بروند. اگر برای کسب و کار خود، وب سایتی راه اندازی کرده‌اید، بایستی این وب سایت در رده‌های بالای نتایج گوگل، نمایش داده شوند. اینجا است که سؤال افزایش رتبه گوگل چگونه انجام می شود، اهمیت خود را نشان می‌دهد.
افزایش رتبه گوگل چگونه انجام می شود؟ در سال‌های اخیر، موتور‌های جستجو و به‌ خصوص موتور جستجوی گوگل، از الگوریتم‌های پیچیده‌ای استفاده می‌کند تا بهترین و مفید‌ترین نتایج را برای کاربران به نمایش بگذارند. با این حساب، دیگر نمی‌توانید مانند گذشته تنها به شگرد‌های ساده، بسنده کنید. الگوریتم‌های گوگل در حال حاضر، تا حد زیادی، هوشمندانه عمل می‌کنند، برای مثال، دیگر مانند گذشته، تکرار کلمات کلیدی، کارآمد نیست و بالعکس ممکن است تأثیرات منفی در رتبه دهی وب سایت داشته باشد. الگوریتم‌های گوگل بر اساس محتوای وب سایت و میزان توجه کاربران به آن، برای رتبه دهی وب سایت شما تصمیم می‌گیرند.

مثلاً اگر کاربر، سرچی انجام دهد و صفحه‌ وب سایت شما را در لیست نتایج انتخاب کند، اما مدت زمان قابل قبولی را در آن صفحه، باقی نماند، گوگل، نتیجه می‌گیرد که محتوای شما چندان برای کاربران مفید نیست و آن‌ها را به هدفشان نمی‌رساند. حال اگر این اتفاق چند بار، تکرار شود، قطعاً تأثیر منفی در رتبه دهی وب سایت خواهد داشت. بنابراین متوجه شدیم که تنها نمایش وب سایت در رده‌های بالای نتایج جستجو، کافی نیست. ما توصیه می‌کنیم که در قدم اول، محتوایی که برای وب سایت، تولید می‌کنید، مفید و منحصر بفرد باشد. برای اطلاع از قدم‌های بعدی، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

افزایش رتبه گوگل

افزایش رتبه گوگل

افزایش رتبه گوگل موضوع اصلی این بحث است. در قسمت قبلی گفتیم که برای افزایش رتبه گوگل، لازم است که در قدم اول، محتوایی مناسب تولید کنیم. پس به طور پیش‌فرض، چنین در نظر می‌گیریم که محتوای تولید شده برای وب سایت شما، استاندارد است. برای مثال این محتوا، منحصر بفرد بوده و از وب سایت‌های دیگر، کپی نشده است، همچنین مطالب بروزی را ارائه می‌دهد و کاربر را به هدف خود می‌رساند. قدم‌های بعدی برای افزایش رتبه گوگل در ادامه ذکر می‌شوند.

افزایش رتبه گوگل به کمک عنوان صفحه

افزایش رتبه گوگل توسط عنوان صفحه یکی از مواردی است که حتماً باید به آن توجه کنید. وقتی Crawlerها به درون صفحات وب سایت شما می‌خزند، به عنوان صفحه دقت می‌کنند و چنین در نظر می‌گیرند که عنوان صفحه، معرف مطالب مورد بحث در آن صفحه است. اگر بخواهیم از جنبه فنی‌تر این موضوع را بررسی کنیم باید بگوییم که عنوان صفحه، همان کلمه یا عبارتی است که در تگ H1 قرار می‌گیرد. وقتی Crawlerها عنوان را خواندند، سراغ محتوای صفحه می‌روند و از ارتباط آن‌ها با هم مطمئن می‌شوند.

برای مثال، عنوان صفحه این جمله است: افزایش رتبه گوگل چگونه انجام می شود؟. Crawler عنوان را می‌خواند و سپس مطالب و سرصفحه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد. از آنجایی که این مطلب به طور گسترده و دقیقی به موضوع اصلی خود پرداخته است، مورد تأیید Crawler قرار گرفته و در مراحل بعدی ایندکس می‌شود. بهتر است توجه داشته باشید که تا جایی که ممکن است در عنوان صفحه از کلمات کلیدی استفاده کنید. البته اگر از یک متخصص سئو کمک بگیرید، این کار برای شما ساده‌تر می‌شود. متخصص سئو با بررسی مطالب پر طرفدار و استخراج کلمات کلیدی محبوب، بهترین عنوان صفحه را انتخاب می‌کند و به این ترتیب یکی از شرط‌های مورد نیاز برای افزایش رتبه گوگل را انجام می‌دهد.

افزایش رتبه گوگل به کمک سر‌صفحه‌ها

افزایش رتبه گوگل به کمک سر‌صفحه‌ها به نوعی به مورد قبلی مربوط می‌شود. گفتیم که ربات‌های موتور جستجو وقتی به صفحات وب سایت، بخزند، ابتدا به عنوان صفحه دقت کرده و بعد محتوای آن را بررسی می‌کنند. برای اینکه ربات‌ها، درک بهتری از مطالب صفحه داشته باشند، سرصفحه‌ها را می‌خوانند. این بسیار مهم است که سرصفحه‌ها یا همان تیتر‌ها به عنوان اصلی، مربوط باشند. درست است که ربات‌های گوگل بسیار هوشمند شده‌اند و درکی نزدیک به درک انسان دارند ولی باید همچنان، اصل ساده و روان نویسی را در تولید محتوا، رعایت کنید. با این حال نیاز نیست که نگران نوع دید ربات‌ها باشید بلکه تصور کنید که یک کاربر بی‌حوصله چگونه می‌تواند مطمئن شود که مطلب شما به درد او می‌خورد. به عبارتی وقتی کاربر صفحه را به طور کلی برانداز کرد باید با خواندن سریع سرصفحه‌ها، مطلب را دریافت کند.

پس از سرصفحه‌های مرتبط و واضح استفاده کنید و در صورتی که مقدور است، کلمات کلیدی را در آن‌ها جای دهید. یک نکته دیگر هم درباره سرصفحه‌ها وجود دارد، اینکه باید سلسله مراتب در آن‌ها رعایت شود. مثلاً اگر عنوان صفحه، منظومه شمسی است، بایستی از سرصفحه‌های خورشید، عطارد، زهره، زمین و... به ترتیب استفاده کنید و اگر لازم شد که درباره زمین بیشتر صحبت کنید، سرصفحه‌های مورد نیاز را دقیقاً بعد از آن قرار دهید. از دید فنی هم این موضوع را بررسی می‌کنیم. سرصفحه‌ها با استفاده از تگ های H2 تا H6 تعریف می‌شوند که بر اساس قانون سلسه مراتب، بایستی رعایت شوند. با این حساب می‌توان گفت هر صفحه حتماً دارای یک تگ H1 بوده و بهتر است دارای حداقل ۲ تگ H2 و H3 باشد.

افزایش رتبه گوگل به کمک سر‌صفحه‌ها

افزایش رتبه گوگل به کمک متا توضیحات

افزایش رتبه گوگل به کمک متا توضیحات از جمله مهم‌ترین مواردی است که باید روی آن تمرکز کنید. متن یا عبارتی که برای متا توضیحات، می‌نویسید در گوگل اسنیپت، نمایش داده می‌شود. می‌توانیم بگوییم که با کمک متا توضیحات، به کاربر می‌گویید، مطلب صفحه شما درباره چیست. بنابراین حتماً از متن جذاب و کاربردی برای این قسمت استفاده کنید تا کاربر برای کلیک کردن، ترغیب شود.

افزایش رتبه گوگل به کمک بهینه سازی URL

افزایش رتبه گوگل به کمک بهینه سازی URL به بخش‌های فنی وب سایت مربوط می‌شود. گوگل به بهینه بودن URLها اهمیت می‌دهد ولی این مورد را جز موارد ضروری و کلیدی دسته بندی نمی‌کند. با این حال پیشنهاد می‌کنیم در هنگام تولید محتوا و صفحات جدید، به بهینه سازی URLها توجه داشته باشید. اگر از برنامه‌های مدیریت محتوا استفاده می‌کنید تا حدی این موضوع حل شده است در غیر این صورت برای نتیجه بهتر، حتماً از تیم فنی بخواهید که URLهای بهینه تولید کنند. قطعاً ربات‌های موتور جستجوی گوگل، این نکته را به عنوان امتیازی مثبت برای وب سایت شما در نظر می‌گیرند و نهایتاً در بالا رفتن رتبه وب سایت، تأثیر مثبتی خواهد داشت.

افزایش رتبه گوگل به کمک بهینه سازی URL

نکاتی دیگر برای افزایش رتبه گوگل

نکاتی دیگر برای افزایش رتبه گوگل وجود دارد که بایستی به آن‌ها توجه کنید. همان‌طور که در ابتدای مطلب گفتیم، الگوریتم های موتور جستجوی گوگل، روز به روز پیشرفت می‌کنند و درک بهتری از محتوا به دست می‌آورند. بنابراین استراتژی‌های شما نیز باید بروز شوند تا در بازار رقابت، عقب نمانید. به یاد داشته باشید محتوایی که ارزشمند و مفید باشد مورد توجه گوگل قرار گرفته و رتبه بالایی کسب می‌کند. پس حتماً روی تولید محتوا، سرمایه‌گذاری کنید و مواردی را که نام بردیم به کار بگیرید. توجه داشته باشید که افزایش رتبه گوگل، از مهم‌ترین وظایف تیم سئو است و نتیجه‌گیری از فعالیت‌های سئو، نیاز به صبر و حوصله دارد. همچنین رسیدن به رده‌های بالا در لیست نتایج جستجو، هرگز به معنی اتمام کار سئو نیست، بلکه این بخش، همواره تلاش می‌کند که موقعیت خود را در رده‌های بالا در طولانی مدت، حفظ کند.

نتیجه گیری

برای گرفتن نتایج بهتر و قطعی‌تر در زمینه سئو، از یک تیم حرفه‌ای و با سابقه کمک بگیرید. صرفه‌جویی در وقت و هزینه نیز همواره مورد توجه کسب و کار‌ها است برای همین پیشنهاد می‌کنیم با گروه پونه مدیا تماس گرفته و از تمام این مزایا استفاده کنید.

امتیازی ثبت نشده است.