آپدیت هسته الگوریتم گوگل ژانویه 2020

در تاریخ 13 ژانویه 2020، گوگل اعلام کرد که اولین آپدیت هسته الگوریتم گوگل را در سال 2020 انجام داده است. بنابراین، این به روز رسانی اهمیت زیادی پیدا می کند زیرا این موتور جستجو اعلام کرده است به روز رسانی جدید گوگل مربوط به الگوریتم هسته گسترده گوگل است. گوگل در توییتر Google Search Liaison اعلام کرد:

بالاخره امروز، به روزرسانی گسترده الگوریتم هسته ای را منتشر می کنیم، همانطور که چندین بار در سال انجام می دهیم که به آن به روزرسانی اصلی ژانویه 2020 گفته می شود. فعلا راهنمایی ما در مورد این به روز رسانی باقی مانده است.

به روز رسانی هسته الگوریتم گوگل ژانویه 2020

به روزرسانی الگوریتم Broad Core باعث به وجود آمدن نوسانات قابل توجهی در نتایج جستجو می شود که اکثر مواقع منجر به ایجاد ترس در مدیران وب سایت ها و متخصصان سئو می شود. گوگل به مدیران سایت ها گفته است كه تنها راه نجات از تأثیر به روزرسانی الگوریتم هسته گسترده، تولید محتوای با کیفیت است. او همچنین می گوید که این به روز رسانی ها برای نمایش نتایج مفیدتر به کاربران، بر روی بهبود کیفیت این نتایج، تمرکز کرده است. خود گوگل اعلام کرده است اگر بعد از به روزرسانی الگوریتم هسته گسترده در جایگاه چند صفحه از وب سایتتان افتی ایجاد شد، به این دلیل نیست که وب سایت شما فاقد کیفیت است.

 

چگونه از تاثیرات آپدیت هسته الگوریتم گوگل در ژانویه 2020 در امان بمانیم؟

اگر تحت تأثیر به روز رسانی های الگوریتم هسته گسترده گوگل قرار گرفتید، تنها راه حلی که برای شما وجود دارد این است که استراتژی محتوایی خود را اصلاح کنید و بیشتر به ارتباط محتوا با هدف جستجوی مخاطبان فکر کنید و روی آن سرمایه گذاری کنید. گوگل قبلا در بلاگ خود بیان کرده بود صفحاتی که بعد از به روز رسانی هسته گسترده افت می کنند، هیچ مشکلی ندارند بلکه افت جایگاه آن ها به این دلیل است که گوگل می خواهد به صفحاتی که محتوای بهتری دارند، پاداش بدهد و جایگاه آن ها را بهتر کند. بنابراین روی تولید بهترین محتوای ممکن تمرکز کنید.

آپدیت هسته الگوریتم گوگل
بنابر این صحبت، بار دیگر گوگل تکرار کرده است که بیشتر روی نتایج مبتنی بر موضوع نسبت به نتایج مبتنی بر کلمات کلیدی تمرکز می کند! اگر صفحات شما که رتبه خوبی داشته اند جایگاه خود را از دست داده اند، صفحه خود را با صفحه ای که جایگاه شما را گرفته است، مقایسه کنید و ببینید که چگونه محتوای سایت خود را ایجاد کرده اند. البته با توجه به اینکه گوگل در برخی از تغییرات خود، به حالت قبلی برمیگردد، قبل از اینکه تغییر قابل توجهی در وب سایت خود ایجاد کنید، کمی دست نگه دارید و چند روز صبر کنید.

 

الگوریتم Google Broad Core چه ویژگی هایی دارد؟

  • آپدیت هسته گوگل نسبت به آپدیت روزانه ی الگوریتم های گوگل، تاثیر بیشتری روی نتایج جستجو و جایگاه صفحات می گذارد
  • بهبود جایگاه محتواهای متنی شما در نتایج جستجو
  • عدم برگشت وب سایت هایی که توسط به روزرسانی گوگل آسیب دیده اند یا جریمه شده اند
  • توجه بیشتر به بهبود کیفیت محتواها در سایت
  • متمرکز شدن روی ویژگی تخصص، اعتبار و قابلیت اعتماد وب سایت ها (الگوریتم E-A-T گوگل)

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:
الگوریتم E-A-T گوگل

نتیجه گیری:
آیا جایگاه صفحات شما پس از آپدیت الگوریتم هسته گوگل در ژانویه 2020 تغییر یافت؟ در صورتی که درباره تاثیرات این به روز رسانی نکته ای میدانید و علت بهبود جایگاه صفحه خود را متوجه شدید، در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید تا ما و سایر خواننده های این مطلب مطلع شویم.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

دیدگاه‌ها  
1
0
# اینستاگرام ها 1398-12-06 09:36
ممنونم از سایت عالیتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نظر خودتان را با ما در میان بگذارید