ppc
ppc

PPC مخفف pay per click است. یعنی اینکه به ازای هر بار کلیک مبلغی بعنوان حق الزحمه به شما پرداخت می کنند و با کلیک کردن بطور روزمره دارای درآمد می شوید.

به صورت خلاصه می توان گفت پرداخت بر اساس کلیک (PPC) نوعی روش تبلیغات اینترنتی است که وب سایت های مختلف مانند موتورهای جستجو و سایت های تبلیغاتی آن را ارائه می دهند. در این روش بنر و یا متن تبلیغات آگهی دهندگان در وب سایت های پذیرنده به نمایش در می آید و آگهی دهنده باید بر اساس تعداد کاربری که بر روی بنر یا متن کلیک کرده است مبلغی را پرداخت کند.

این سوال بسیاری که از کاربران است که تعریف دقیق پرداخت بر اساس کلیک (PPC) چیست؟ در جواب آنها می توان گفت پرداخت بر اساس کلیک (PPC) یک روش بسیار موثر و به صرفه در پرداخت هزینه تبلیغات است. در این روش شما می توانید بنر یا متن تبلیغاتی خود را به مخاطبان اصلی خود نمایش دهید و از نمایش آنها به مخاطبان عام وغیر مرتبط خود داری کنید. این روش در افزایش رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو نیز بسیار تاثیر گذار است.

به عبارتی دیگر، پرداخت بر اساس کلیک (PPC) مانند یک حراجی بی صدا عمل می کند. آگهی دهندگان قیمتی را بر روی کلمات کلیدی که فکر می کنند کاربران برای پیدا کردن کالا و یا خدمات در موتورهای جستو تایپ می کنند، پیشنهاد می دهند. هنگامی که کاربران آن کلمات کلیدی را وارد موتورهای جستجو می کنند، بنر و یا متن تبلیغاتی برای آنها به نمایش در می آید.

در موتورهای جستجو مانند گوگل، این تبلیغات در سمت راست صفحه و یا جز رتبه های اول تا سوم رتبه بندی صفحه اول نتایج قرار می گیرد. اگر این تبلیغات در وب سایت ها قرار گیرد، معمولا در بهترین محل صفحه و جایی که همه کاربران بتوانند آن را مشاهده کنند به نمایش در می آید.

تفاوت تبلیغات پرداخت بر اساس کلیک (PPC) با نتایج معمولی موتورهای جستجو در این است که در کنار تبلیغات پرداخت بر اساس کلیک (PPC) یک متن زرد رنگی با عنوان زیر قرار دارد:


Sponsored Ads یا Sponsored Links


به طور کلی تبلیغات پرداخت بر اساس کلیک (PPC) روشی بسیار موثر است که هم کاربران و هم تبلیغ کنندگان از آن سود می برند، چرا که کاربران می توانند سایت های مورد نظر خود را برا اساس کلمات کلیدی پیدا کنند و آگهی دهندگان هم تنها وقتی که کاربری بر روی بنر و یا متن تبلیغاتی آنها کلیک می کند، هزینه آن را پرداخت می کنند.

وب سایت های بی شماری در زمینه تبلیغات پرداخت بر اساس کلیک (PPC) فعالیت می کنند که مهمترین آنها گوگل ادوردز و مایکروسافت ادسنتر می باشد.

منبع: وب سایت امانکش (AmanCash)

امتیازی ثبت نشده است.