با ما در ارتباط باشید: 0314566
چطور از کاهش بک لینک ها جلوگیری کرد؟

چگونه باید از کاهش بک لینک جلوگیری کرد؟ بک لینک‌ها از جمله مهم‌ترین و تاثیرگذارترین فاکتور‌ها در رتبه بندی سایت به حساب می‌آیند و از طرفی بک لینک‌های نامرتبط و اصطلاحاً تقلبی تا حد زیادی، رتبه سایت را پایین می‌آورند و در نظر موتور‌های جستجو مانند گوگل امتیاز منفی بزرگی محسوب می‌شوند. با این حساب می‌توانیم بگوییم نکته حساس درباره بک لینک‌ها این است که شمشیر دو لبه هستند و مهارت لازم برای استفاده از آنها، سرنوشت سایت را تغییر می‌دهد. قطعاً تا به حال تبلیغات زیادی را در وب سایت‌ها مشاهده کرده‌اید که در ازای مبلغی، برای شما بک لینک می‌سازند. همین ابتدای مطلب، توصیه می‌کنیم از این وب سایت‌ها دوری کنید و به فکر بک لینک‌های ساختگی نباشید، مخصوصاً اگر وب سایت شما، تازه تاسیس شده است، استفاده از بک لینک‌های تقلبی، تأثیر منفی مضاعفی بر رتبه بندی آن، خواهد داشت.

حال اگر مدتی از ساخت وب سایت گذشته است و محتوای مفید و ارزشمندی درون آن وجود دارد، انتظار داریم، لینک‌های ورودی، به تعداد منطقی رسیده باشند. واضح است که اعتبار سایت‌های لینک دهنده، اهمیت زیادی دارد. همچنین قصد داریم این لینک‌های ورودی را حفظ کرده و بدانیم چگونه باید از کاهش بک لینک جلوگیری کنیم؟

بنابراین بر اساس صحبت‌هایی که در این باره انجام دادیم، از اهمیت بک لینک‌ها مطلع شدید و برای همین در این مطلب به شکل دقیق‌تری بررسی می‌کنیم که چگونه باید از کاهش بک لینک جلوگیری کرد؟ اهمیت این راهکار‌ها زمانی بیشتر مشخص می‌شود که با از بین رفتن لینک‌های ورودی، رتبه وب سایت، پایین بیاید.

بک لینک چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

بک لینک چیست و چگونه ساخته می‌شود؟ اجازه بدهید تا ابتدا مفهوم بک لینک را بررسی کنیم و سپس به راهکار‌های جلوگیری از کاهش آن بپردازیم. بک لینک در‌ واقع لینک‌های ورودی به وب سایت هستند. برای مثال تصور کنید در محتوای وب سایت دیگری، اشاره‌ای به وب سایت پونه مدیا شده و آن متن به URL پونه مدیا پیوند شده باشد، به این ترتیب یک بک لینک برای پونه مدیا بوجود می‌آید. می‌دانیم که کیفیت و اهمیت بک لینک‌ها با میزان اعتبار وب سایت لینک دهنده مشخص می‌شود.

حالا می‌خواهیم بدانیم بک لینک‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟ بهترین و کارآمدترین راه ساخته شدن بک لینک این است که به واسطه محتوا و ارزشی که وب سایت شما دارد، توسط وب سایت‌های دیگر به آن اشاره و لینک شود. جالب است بدانید که با پیشرفت ربات‌های گوگل، امکانات جدیدی در ارتباط با بک لینک‌ها بوجود آمده است. مثلاً وب سایت آمازون را در نظر بگیرید، سایت‌های بسیاری وجود دارند که برای خرید کتاب، لینک‌هایی به آمازون، ارجاع می‌دهند. حال اگر کاربری کلمه کلیدی کتاب را سرچ کند، آمازون در رده های بالای لیست نتایج، برای اون نمایش داده می‌شود، چرا که بسیاری از انکر تکست‌هایی که به آمازون پیوند داده شده‌اند، از کلمه کتاب استفاده کرده‌اند!

چطور از کاهش بک لینک ها جلوگیری کرد؟

راه دیگری که به کمک آن می‌توانیم برای وب سایت، بک لینک بسازیم این است که با وب سایت‌های دیگر، تبادل داشته باشیم یا در ازای پرداخت مبلغی، وب سایت مورد نظر برای ما، لینک ایجاد کند. بدیهی است که ربات‌های گوگل می‌توانند متوجه شوند این بک لینک‌ها تا چه حد واقعی و با کیفیت هستند مثلاً اگر وب سایتی به صورت گسترده مشغول به ایجاد لینک برای سایت‌های دیگر باشد، این موضوع توسط گوگل کشف شده و هر دو طرف را جریمه می‌کند. پس پیشنهاد می‌کنیم حتماً با سایت‌هایی که موضوع مرتبطی با وب سایت شما دارند، همکاری کنید. همچنین از سایت‌هایی که به طور عمده مشغول ساخت بک لینک هستند، دوری کنید.

چطور از کاهش بک لینک ها جلوگیری کرد؟

جلوگیری از کاهش بک لینک‌

جلوگیری از کاهش بک لینک، حالا برای ما آسان‌تر است، زیرا می‌دانیم که چه راه‌هایی برای ایجاد آن‌ها وجود دارد و کدامیک از این راه‌ها، در آخر، به نفع وب سایت ما عمل خواهند کرد. برای جلوگیری از کاهش بک لینک به موارد زیر توجه کنید:

- از سایت‌های فروش بک لینک دوری کنید و یا همکاری خود را با آن‌ها متوقف نمایید، زیرا این بک لینک‌ها با کیفیت نبوده و دیر یا زود، ساختگی بودن آن‌ها توسط گوگل کشف می‌شود.

- از برنامه‌های مانتیورینگ بک لینک استفاده کنید. این برنامه‌ها، تعداد بک لینک‌های صفحه را چک کرده، به اطلاع شما می‌رسانند. همچنین به کمک این برنامه‌ها می‌توانید از کیفیت بک لینک‌ها هم مطلع شوید. برنامه‌های Ahref و Majestic  برای بررسی بک لینک‌ها مناسب هستند.

- اگر در آخرین بررسی خود متوجه شده‌اید، لینک ارزشمندی از بین رفته است، به وب سایت لینک دهنده، پیام دهید و دلیل آن را جویا شوید. زیرا در بسیاری از موارد، مدیران وب سایت‌، در بروزرسانی‌ها، پیوند‌ها را ناخواسته از بین می‌برند.

- اگر لینک‌هایی که از بین رفته‌اند، کیفیت بالایی نداشتند، آن‌ها را پیگیری نکنید چرا که نهایتاً تأثیر خاصی بر رتبه بندی وب سایت شما ندارند.

نتبجه گیری

می‌خواهیم به این نکته مهم اشاره کنیم که گاهی بهترین حرکت در پیشرفت سئو، این است که هیچ کاری انجام ندهید! دلیل منطقی هم این است که موتور‌های جستجو قدرتمند مانند گوگل، در صدد هستند بهترین و خاص‌ترین محتوا را به کاربران معرفی کنند بنابراین وقتی شما مشغول تولید چنین محتوایی باشید، به طور طبیعی از نظر گوگل ارزشمند خواهید بود و نیاز به هیچ ترفند و تکنیکی ندارید. در ضمن آموزش سئو و پیاده‌سازی آن جایگاه خود را دارد ولی در مقابل، دور زدن قوانین گوگل، سرانجام نتایج منفی به بار می‌آورد. پیشنهاد می‌کنیم از تیم‌های حرفه‌ای سئو کمک بگیرید و در کنار تولید محتوای ارزشمند، پیشرفت سایت را تضمین کنید.

امتیازی ثبت نشده است.