سئو داخلی سایت

 

on page seo

سئو داخلی سایت

یکی از مهمترین بخش های سئو، سئو داخلی یا بهینه سازی On-page است. حتی حرفه ای ترین افراد هم گاهی اوقات از سئوی داخلی وب سایت غافل می شوند.

سئو داخل یا بهینه سازی on page  یا on page seo کاری است که روی هر صفحه انجام می دهیم تا آن صفحه ترافیک بیشتری را از موتور جستجو به خود اختصاص دهد. منظور از سئو داخلی ، محتوا و کدهای html می شود که البته باید در نظر داشته باشید موارد بیرونی را off page seo می گویند سیگنالهای خارجی سئو که اکثرا خارج سایت انجام می شود. در طی سالهای اخیر سئو داخلی سایت تغییرات زیادی داشته است پیشنهاد می کنیم سعی کنید همیشه اطلاعات خود را به روز نگهدارید.

 

لیست فاکتور های سئو داخل سایت on page factors 

 

1 محتوای سایت
2 آدرس های url سئو فرندلی
3 سئو عنوان صفحات
4 لیست کلمات ترند روز 
5 بهینه سازی تگ های هدینگ
6 استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای متن
7 توضیحات متا در سئوی ئاخلی
8 بررسی میزان واکشنگرایی صفحات 
9 لینک  به منابع معتبر
10 لینک سازی داخلی
11 افزایش سرعت بارگذاری سایت
12 بهینه سازی تصاویر سایت
13 استفاده از دکمه های اشتراک گذاری 
14 به کاربردن lsi ها یا کلمات مترادف

 

محتوای سایت در سئو داخلی سایت , on page seo

محتوای خوب اهمیت بسیار زیادی دارد محتوای مناسب و خوب باید دو ویژگی اساسی داشته باشد اول اینکه  محتوا باید درخواست داشته باشد و دوم محتوای خوب قابل لینک کردن است  هر محتوایی که این دو ویژگی را داشته باشه بهش می گن محتوای خوب پس سعی کنید که محتوایی در وب سایت خود تولید کنید که ارزش این دو کار را داشته باشد.

 

محتوای خوب محتوایی است که دیگران به دنبال آن می گردند و درخواست دارد.

در بازاریابی یا فروش مثل همه موارد دیگر در دنیا محتوا هم عرضه و تقاضا است باید چیزی را عرضه کنید که برای آن تقاضایی وجود دارد. محتوایی که برای آن تقاضای زیادی است محتوای خوبی است. محتوا می تواند متن  ، طنز ، فیلم یا مثل ویکیپدیا توضیحات در مورد همه چیز باشد ولی باید مورد تقاضا باشد و کاربران به دنبال آن بگردند.

 

محتوای خوب قابل لینک کردن است اینکه قابل لینک کردن باشه

اگر محتوا قابل لینک کردن نباشد بین بهترین محتوا و بدترین محتوا در اینترنت هیچ فرقی وجود ندارد. اگر دیگران نتوانند محتوای شما را لینک کنند موتور جستجو هم به محتوای شما رتبه نمی دهد بنابراین ترافیکی برای سایت شما ایجادنمی شود. محتوایی که قابل لینک کردن نیست مثل محتوای داخل اسلاید شو و محتوایی که بعد از لاگ این داخل سایت نمایش داده می شود این سبک محتواها از چشم موتور جستجو خیلی محتوای مناسبی نیستند.

 

آدرس های url سئو فرندلی در سئو داخلی سایت , on page seo

در سئو آدرس های url لازم است نشان دهنده دسته بندیهای داخلی سایت تا رسیدن به صفحه هدف باشد که البته این دسته بندیها لازم است هرکدام نمایانگر چیزی باشند. و هدف داشته باشند نباید اسم ها یا اعداد رندمی باشند.

طبق گفته ی گوگل، 3 تا 5 کلمه اول  از آدرس صفحه، ارزش و اهمیت بیشتری از نظر سئو دارند. پس سعی کنید در آدرس صفحات خود را مختصر و مفید نگه دارید.

 

https://www.poonehmedia.com/blog/articles/144-seo/1053-on-page-seoth

به آدرس بالا دقت کنید این آدرس نشان می دهد که دقیقا شما در کدام صفحه سایت و چه قسمتی هستید.

بحث دیگر در مورد بهینه سازی آدرس صفحه، وجود کلمات کلیدی در آن است. یعنی فقط و فقط کلمات کلیدی هدف در آن وجود داشته باشند چرا که این مساله باعث کوتاه شدن آدرس و دادن سیگنال "مرتبط بودن" و کیفیت بالای محتوای صفحه به گوگل است.

 

بهینه سازی آدرس تگ عنوان یا Title برای سئوی سایت 

 عنوان یا همان تگ تایتل را با کلمات کلیدی هدف شروع کنید. 

 تگ تایتل یا عنوان در سئو، مهم ترین بخش سئوی داخلی سایت است. در حالت کلی، هرچقدر یک کلمه کلیدی به ابتدای عنوان نزدیک تر باشد، ارزش بیشتری به آن داده می شود. البته همیشه لازم نیست که عنوان صفحه را با کلمه کلیدی شروع کنید. اما اگر کلمه ای وجود دارد که هدف اصلی سئو سایت شماست، سعی کنید آن را در اوایل تایتل صفحه خود قرار دهید.

از کلمات و عبارات ارزش دهی برای سئو تایتل خود استفاده کنید.

 اضافه کردن کلماتی مانند "بهترین"، "1396"، راهنمای کامل"، نقد و بررسی" و موارد دیگری  می تواند ترافیک بالایی را وارد سایت شما کند.

سود دیگری که در این کار نهفته است، پیدا کردن رتبه خوب برای کلمات و جستجو های عبارات طولانی در گوگل است.

 

 بهینه سازی تگ های هدینگ h1 , h2 , h3

عنوان پست ها و صفحات خود را در داخل تگ H1 قرار دهید. 

تگ H1 در واقع تیتر اصلی صفحه شما است. بیشتر سیستم های مدیریت محتوا از جمله وردپرس و جوملا، این کار را انجام می دهند. اما ممکن است با توجه با قالب سایتی که از آن استفاده می کنید، در این مساله تغییراتی به وجود بیاید. گاهی وقت ها، قالب سایت اگر سئو نشده باشد و خصوصا اگر تگ ها در آن بهینه سازی نشده باشند، قالب تنها به بزرگ کردن سایز نوشته عنوان بسنده کرده و آن را داخل هیچ تگ هدر قرار نمی دهند.

 

 سر تیتر های دیگر را در تگ H2 قرار دهید.

تگ H2 در واقع نشان دهنده زیر تیتر های عنوان صفحه شما است. مثلا در این صفحه راجع به سئوی داخلی صحبت شده و یکی از تگ های H2  در نظر گرفته شده است.

در هر دو موارد H1 و H2، کلمات کلیدی و هدف این صفحه وجود دارند. 

نکته مهم : همیشه سعی کنید در زیر هر تگ هدینگ اعم از H1, H2 و یا H3 لااقل یک نیم خط متن وجود داشته باشد و تا حد ممکن آن متن با خود هدینگ مرتبط باشد.

 

استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای متن در بهینه سازی داخلی وب سایت , on page seo

برای سئوی داخلی صفحه سایت، منظور از به کار بردن کلمه در ابتدا، استفاده از آن در حدود 100 کلمه اول است.

 

توضیحات متا در سئوی داخلی

سعی کنید توضیحات متای صفحه را با قرادادن کلمات کلیدی صفحه تکمیل کنید . حداکثر کاراکتری که روی توضیحات متای شما پیشنهاد می شود 150 کارکتر است.

 

 بررسی میزان واکشنگرایی صفحات در سئو داخلی سایت

 گوگل اعلام کرده که سایت هایی که با سایز های مختلف صفحه نمایش مخصوصا موبایل سازگار نیستند را در نتایج به پایین می فرستد. این اتفاق اولین بار در سال 2015 افتاد ولی در همان ابتدا نتیجه قاطعی نداشت و خیلی سایت ها که ریسپانسیو نبودند، از نظر سئو آسیبی ندیدند و رتبه های قبلیشان را حفظ کردند.

گوگل به کاربران برای اصلاح سایت فرصت داد. چرا که بعد از چند ماه، به آرامی تغییر در نتایج شروع شد و سایت هایی که ریسپانسیو نبودند به آرامی رتبه های خوب خود را از دست دادند.

اهمیت ریسپانسیو بودن در سئو چیز کمی نیست و باید از همان ابتدای طراحی سایت یا انتخاب قالب سایت، مورد توجه باشد.

 

لینک به منابع معتبر در سئو داخلی

لینک به منابع معتبر مرتبط باید خیلی با دقت انجام شود لینک دهی در صورتی که دو طرفه باشد اثر بیشتری دارد.

لینک سازی داخلی

بهترین نمونه لینک سازی داخلی ویکیپدیاست که اگر کنترل کنید متوجه می شوید که لینک سازی داخلی در آن خیلی خوب انجام شده است.

افزایش سرعت بارگذاری

هر چقدر سایت برای کاربر سریعتر لود شود ماندگاری کاربردر سیستم بیشتر می شود و بالطبع به نفع سئو داخلی سیستم نیز هست

 

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید