پرداخت در محل تیپاکس

نحوه فعالیت تیپاکس به گونه ای میباشد که با اولین تماس تلفنی، مامورین کارآزموده تیپاکس به محل فرستنده مراجعه نموده و پس از ارائه رسید، مرسولات را دریافت می کنند. محموله با نهایت دقت و حفاظت، بارگیری شده و در کوتاه ترین زمان ممکن در محل گیرنده در هر نقطه از کشور تحویل می گردد. (دریافت هزینه ارسال به دو صورت “نقدی” و یا “پسکرایه” بنا به درخواست مشتری انجام می پذیرد.)

ویژگی ارسال مرسوله با تیپاکس 

 • امکان انجام امور مربوط به بسته بندی محمولات، مطابق استانداردها و ضوابط شرکت، برای شما تامین میشود.
 • مشتری این امکان را دارد که محموله خود را در مراحل مختلف، از ارسال تا تحویل پیگیری نماید
 • امکان ارسال محمولات به مناطق دور افتاده که فاقد شعبه تیپاکس هستند با تامین هزینه سرویس آن از سوی مشتری میسر می باشد
 • کلیه مرسولات شامل پوشش بیمه ای بوده و در صورت وارد آمدن احتمالی خسارت به مشتری، جبران آن تضمین شده است
 • ایجاد سرویس های اختصاصی جهت ارسال محمولات شرکت ها، کارخانجات و تجار از جمله خدمات شرکت تیپاکس می باشد

هزینه تیپاکس

هزینه تیپاکس بر اساس وزن محصول و فاصله مبدا تا مقصد محاسبه می شود و ربطی به حجم یا موارد دیگر ندارد. محصولاتی که به کمک سئو  در نتایج جستجو دارای رتبه می شوند، همگی می توانند از کانال پستی تیپاکس ارسال شوند که شامل هزینه های جانبی و بسته بندی تیپاکس می شود که نخست ۵ درصد تخفیف به تعرفه حمل محاسبه شده اعمال می شود سپس قیمت فروش کارتن به عدد محاسبه شده اضافه می شود. اگر وزن کالا به صورت اعشاری باشد معمولا رند می شود و کرانه بالای آن برای محاسبه هزینه در نظر گرفته می شود . هزینه تیپاکس برای شهر های مختلف متفاوت است و تیپاکس سه نوع تعرفه دارد :
1- تعرفه شهر های نزدیک
2- تعرفه شهر های دور
3- تعرفه حمل اکسپرس (بندر امام خمینی وسربندر ، ماهشهر ، کیش ، قشم ، عسلویه ، چابهار جزء شعب اکسپرس محسوب می شوند )

هزینه ارسال با تیپاکس

باتوجه به توضیحات گفته شده برای ارسال کالا با تیپاکس نمی توان مقدار مشخصی تعیین کرد و ایم هزینه بستگی به وزن کالا و فاصله ارسال دارد به طور مثال هزینه ارسال با تیپاکس برای کالای یک کیلویی و فاصله km 0 تا 100 چهارده تومان است در صورتیکه هزینه ارسال با تیپاکس برای کالای دو کیلویی و فاصله km 101 تا 250 معادل 16.800 تومان است . برای اطلاع از قیمت دقیق ارسال کالا با تیپاکس می توانید با شماره تلفن 021-8457 تماس بگیرید یا میتوانید در قسمت برآورد هزینه تیپاکس اطلاعات بسته خود را وارد کرده و حدود هزینه ارسال را محاسبه کنید . قبل از تماس حتما در خصوص موارد زیر اطلاعات دقیق کسب کنید :
• مبدأ و مقصد
• وزن حجم کالا
• ارزش ریالی کالا

 

درباره تیپاکس

 

درباره تیپاکس

تیپاکس بیش از شصت سال در زمینه انتقال و رساندن کالا به صاحبانشان سابقه دارد . این مجموعه با داشتن نیروهای متخصص و ماهر ، عملکرد سریع و متناسب در مدت زمان اندکی توانست اعتماد مشتریان زیادی را جلب کند و سرعت و امنیت بیشتری را برای آن ها به ارمغان بیاورد .تیپاکس دست یابی به موارد زیر را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است :
1) ارتقاء کیفیت خدمات و انجام دقیق تعهدات در راستای افزایش وفاداری و رضایتمندی مشتریان
2) آموزش و ارتقاء سطح دانش، مهارت، انگیزه و توسعه قابلیت‏های منابع انسانی
3) گسترش بازار ارائه خدمات

تیپاکس چند روزه به مقصد میرسد ؟

با وجود این که تیپاکس سرعت زیادی در ارسال کالا و رساندن آن به دست گیرنده دارد اما نمی توان زمان دقیقی برای آن مشخص کرد و بستگی به فاصله مبدا تا مقصد یا شرایط دیگر دارد .متوسط زمان ارسال کالا توسط تیپاکس بین 12 تا 48 ساعت است . تحت شرایط پیش بینی نشده ای مانند بازرسی مرسوله در گمرکات ، تأخیر در مقصد بابت تهیه اسناد مورد نیاز جهت ترخیص ، نقص نشانی گیرنده و ... ممکن است مدت زمان ارسال کالا و تحویل آن به مشتری بیشتر از زمان پیش بینی شده طول بکشد . هنگام تحویل بسته خود به کارکنان تیپاکس میتوانید زمان تقریبی تحویل آن را بپرسید .

تیپاکس چیست ؟

تیپاکس یک سرویس جدید پستی است که قادر است با سیستم طراحی فروشگاه اینترنتی هماهنگ شود، که به کمک آن همه مرسولات پستی را در کمترین زمان ممکن به دست مشتریان می رساند. همه مرسولات قبل از ارسال توسط تیپاکس بیمه می شوند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه طبیعی یا غیر طبیعی فرستنده یا گیرنده خسارت و ضرر مالی نبینند . تیپاکس امروزه بسیار فرا گیر شده و توسعه یافته به گونه ای که در اکثر شهر های ایران نمایندگی دارد.

 

درباره تیپاکس

 

پست تیپاکس

هر بسته برای رسیدن به مقصد می تواند مسیر متفاوتی را طی کند . برخی بسته ها ممکن است هوایی و برخی دیگر ممکن است زمینی انتقال یابند . پست تیپاکس توانسته است برای هر بسته بنا به شرایط ، نوع بسته ، فاصله و.. مسیر اختصاصی ایجاد کند و راه را برای ارسال بسته های گوناگون هموار کند .پست تیپاکس از به روزترین تکنولوژِی دنیا برخوردار است و از خدمات آن می توان به اکسپرس زمینی ، اکسپرس بین المللی ، اکسپرس هوایی ، خدمات پرداخت در محل و خدمات ویژه دسته بندی اشاه کرد .

هزینه تیپاکس بر عهده کیست ؟

هزینه تیپاکس میتواند بر عهده فرستنده یا گیرنده باشد که در زمان ارسال محصول می توانید ایم موضوع را به طور دقیق مشخص کنید . اگر قصد ارسال کالای خود با تیپاکس را دارید دقت کنید شهر گیرنده حتما نمایندگی تیپاکس را داشته باشد زیرا در غیر این صورت تمام هزینه های ارسال و دریافت کالا  بر عهده فروشنده می شود . برای اطمینان یافتن از این موضوع هنگام ارسال از شرکت تیپاکس و مامور حمل کننده بپرسید یا پشت برگه بارنامه تیپاکس را ملاحظه کنید. البته میتوانیداز صفحه لینک شده نمایندگی های شرکت تیپاکس در شهرهای مختلف را بررسی کنید.

مقایسه هزینه تیپاکس و پست

همان طور که گفته شد تیپاکس تعرفه متفاوتی در شهر های دورو نزدیک دارد . از معایب این پست می‌توان به هزینه بالای آن در مقایسه با پست پیشتاز اشاره کرد. به همین دلیل برای ارسال بسته‌های کوچک زیر یک کیلوگرم مناسب نمی‌باشد زیرا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست. تیپاکس یک شرکت حمل و نقل خصوصی می‌باشد که با دفاتر خدمات ارتباطی هیچگونه همکاری ندارد.

ارسال با تیپاکس

نحوه ارسال با تیپاکس

برای ارسال کالا با تیپاکس می توانید با شماره تلفن نزدیک ترین شعبه این شرکت تماس بگیرید . شماره تلفن تیپاکس را می توانید از مرکز اطلاعات تلفن شهر خود سوال کنید . پس از تماس مأمور تیپاکس برای جمع آوری مرسوله مراجعه خواهد کرد هم چنین می توانید به نمایندگی های آن مراجعه کنید و کالای خود را تحویل دهید . به جز موارد گفته شده بهترین راه برای ارسال کالا با تیپاکس استفاده از اپلیکیشن مای تیپاکس است .

اپلیکیشن تیپاکس

با اپلیکیشن تیپاکس (مای تیپاکس) دیگر لازم نیست به تیپاکس زنگ بزنید یا به نمایندگی های آن مراجعه کنید . اپلیکیشن مای تیپاکس یک کانال ارتباطی آنلاین است که مخاطبان می توانند آن را بر روی گشی خود نصب کنند و تمامی خدمات ثبت ، رهگیری ، پیگیری سفارش و عملیات ارسال تا دریافت بسته را به راحتی انجام دهند . پس از وارد کردن مشخصات مانند نام گیرنده و فرستنده ، وزن کالا ، آدرس و... مبلغ کرایه به صورت آنلاین محاسبه می شود و شما می توانید با استفاده از رمز دوم آن را به صورت اینترنتی پرداخت کنید . پس از اتمام مراحل نزدیک ترین نماینده تیپاکس در کوتاه ترین زمان ممکن بسته را درب منزل ازشما تحویل می گیرد .

Modern Courier Service

 سوالات متداول

مدت زمان تحویل کالا به گیرنده چقدر است؟

سرویس دهی تیپاکس به طور معمول یک روزه می باشد.( به استثناء شهرهای دو مسیره یا راه دور که معمولاً ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت انجام می گردد.)

چگونه بسته تیپاکس را رهگیری کنم؟

برای رهگیری بسته تیپاکس خود کافیست در آدرس رهگیری مرسوله کد رهگیری که برای شما پیامک شده است وارد کنید و بسته خود را در لحظه دنبال کنید. 

آیا تیپاکس محمولات را بسته بندی می کند؟

بله، در صورت درخواست مشتریان گرامی این کار صورت می گیرد. در غیر این صورت بسته بندی توسط خود مشتریان انجام می شود

من یک فروشگاه اینترنتی دارم، چگونه می توانم با تیپاکس همکاری کنم؟

باید به صورت حضوری به شعب تیپاکس مراجعه نمایید تا از شرایط همکاری با تیپاکس آگاه شوید.

شرکت تیپاکس در جهت پیشبرد اهداف فروشگاه های اینترنتی و رفع موانع موجود، اقدام به طراحی خدمات ویژه ای برای فروشگاه های اینترنتی نموده است. طراحی این خدمات در تیپاکس از یک سو باعث رونق هرچه بیشتر کسب و کار فروشگاه های اینترنتی گردیده و از سوی دیگر امنیت خرید اینترنتی را برای مصرف کننده به ارمغان آورده است.

هیچ یک از خدمات ذکر شده در مطلب توسط مجموعه پونه مدیا ارائه نمی شود و این مطلب صرفا برای آشنایی شما همراهان پونه مدیا با سرویس تیپاکس است.

1 سال قبل
نظر
2 تا سفارش پرداخت در محل COD ارسال کردیم، زمانی که تحویل میگرفتند گفتن تسویه 14 روزه هست و بعد از 14 روز پول میاد به حساب شما، خدا میدونه الان 40 روز شده هرچی زنگ میزنیم و... میگن باشه ما ارجاع میدیم حسابداری و میریزیم و... 600 تومان هم اینجا طلب کاریم که نمیدن، خدارو شکر زود فهمیدیم و اولین بسته که ارسال کردیم همون بود که شکست و بعد دیدیم جواب سر بالا میدن دیگه همکاری و ارسال با تیپاکس رو قطع کردیم ، خلاصه که ما 1 هفته با تیپاکس کار کردیم نتیجش شد 900 هزار تومان ضرر، جدای از وقتی که ازمون گرفت اینقدر که زنگ زدیم و پیام و تیکت گذاشتیم و اعصاب خوردی و... خیلی شیک هیچ پاسخگویی ندارند، کلاهبرداری در روز روشن در قالب شرکتی و سازمان یافته، شما شکایت از تیپاکس رو گوگل کنید ببینید به چه نتایج عجیب و شگفتی میرسید و این شرکت چیکار میکنه
نمایش بیشتر
70 از 83 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • avatar_default تیپاکس چیست؟ | پرداخت در محل تیپاکس
  طاها 6 ماه قبل
  واقعاً،کلاهبرداری مدرن انتخاب کردن ،یخچال فریزر،ضربه خورده رو بدون تحویل به خودم جلو درب گذاشتن وبعد تماس گرفتن که بسته شما جلو درب منزل پیاده شده ،نه امضایی نه چیزی ...الآنم بعد از دوماه پیگیری به هیچ نتیجه‌ای نرسیدم ،هرجا هم برای فروش می برم به خاطر ضربه وارد شده اصلا خریدا نیستند اگه هم کسی پیدا بشه با چند میلیون زیر قیمت میخوان ،هزار بار هم ثبت شکایت زدم ،میزنه درحال بررسی ،تماسم که هر روز تماس میگیرم و با پیام شما اولیییین نفر در صف انتظار هستید ،واینکه صبورانه منتظر باشید وبع از 20دقیقیه که هیچ کسی پاسخدنمیده یا شارژ گوشی تموم میشه یا قطع میشه ،تو رو خدا اگه شده با اسب و الاغ کالا تون رو بیارید ولی به تیپاکس اعتماد نکنید .‌..خدا ازشون نگذره .. مخصوصا نمایندگی سبزوار که از مزخرف ترین نمایندگی ها و مسول بی وجدانی داره ،من که به خداذواگذارشون کردم ولی تورو خدا به همه اطرافیان خودتون این اطلاع رسانی کنید که اشتباه منو تکرار نکنند
1 سال قبل
نظر
چطور امکان داره پیام دریافت توسط گیرنده بیاد ولی بسته نرسیده باشه ؟؟؟ من چجور باید پیگیری کنم ؟
نمایش بیشتر
60 از 64 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
شکایت کنید
نمایش بیشتر
35 از 38 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
سلام، نام گیرنده بسته من اشتباه نوشته شده، حالا چی میشه، شایدم از جایی که خریدم بسته یکی دیگه رو به من فرستاده.
حالا باید چیکار کنم؟؟؟ لطفا کمکم کنید
نمایش بیشتر
17 از 18 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
سلام[quote name="مهتا فیروز"]سلام یه سوال داشتم توی خدمات پس کرایه که هزینه از گیرنده گرفته میشه، هزینه کالا چجوریه ؟ یعنی اگه من چیزی به قیمت ۲۰۰تومن بفروشم ، این مبلغ رو از تیپاکس دریافت میکنم ؟ و بعد تیپاکس این هزینه رو از گیرنده میگیره ؟[/quote]
سق
نمایش بیشتر
2 از 6 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • avatar_default تیپاکس چیست؟ | پرداخت در محل تیپاکس
  Paydar 1 سال قبل
  نه حاجی تیپاکس بار رو میبره تحویل میده از خریدار پول تورو میگیره بعد از ۱۴ روز واست میفرستهد
1 سال قبل
نظر
سلام یه سوال داشتم توی خدمات پس کرایه که هزینه از گیرنده گرفته میشه، هزینه کالا چجوریه ؟ یعنی اگه من چیزی به قیمت ۲۰۰تومن بفروشم ، این مبلغ رو از تیپاکس دریافت میکنم ؟ و بعد تیپاکس این هزینه رو از گیرنده میگیره ؟
نمایش بیشتر
9 از 11 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
من تجربه ارسال با تیپاکس رو ندارم و با خونن نظرات بهتره شرکت دیگه ای رو انتخاب کنم
البته با یکی از دفاترشون صحبت کردم و مسئولش گفت خوب بسته بندی کن که وقتی پرت میکنن نشکنه !!!! همینطور صریح ! برای جابجایی پرت میکنن بسته ها رو ...
نمایش بیشتر
22 از 26 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
اصلا راضی نیستم .یاتماس میگیرن خودت بری تحویل بگیری یا راننده تا وسط راه میاد ودر منزل نمیاد میگه وظیفع تیباکس نیست بره درب منزل باید بیاین وسط راه تحویل بگیرید.دقیقا دوهفته پیش این بلا سر من اومد اما نمیدونستم به کجا گزارش بدم
نمایش بیشتر
49 از 52 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
سلام آیا تیپاکس بسته های پستی رو به پست بانک تحویل میده یا نه
نمایش بیشتر
10 از 15 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
سلام من۳روزه بستم نرسیده دستم میشه بگید چیکارکنم؟میزنگم به دفتر هم پاسخی دریافت نمیکنم
نمایش بیشتر
13 از 15 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
میشه از طریق تیپاکس کالای ۸۰ سانتی رو فرستاد یا نه
نمایش بیشتر
3 از 5 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • avatar_default تیپاکس چیست؟ | پرداخت در محل تیپاکس
  رافائل همتی 7 ماه قبل
  خیر حمل سلاح سرد،شمشیر،قمه،غداره،سرنیزه، ممنوعه
1 سال قبل
نظر
اگه گیرنده خونه نباشد
تیپاکس یا پیکش با ما تماس میگیرد؟
نمایش بیشتر
15 از 17 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • avatar_default تیپاکس چیست؟ | پرداخت در محل تیپاکس
  رافائل همتی 7 ماه قبل
  بله دو الی سه بار تماس می‌گیرند
1 سال قبل
نظر
اگ پیامک تیپاکس واستون اومده ک خوبه ولی اگ نیومده متاسفانه سرتون کلاه رفته اگ مبلغ کمه ولش کن و برای بار مطمئن باش ک از کجا خرید میکنی اما اگر مبلیغ زیاده شکایت تا به سزای کارش برسد
نمایش بیشتر
11 از 12 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
شرکت تیپاکس کالا رو بیمه میکنه.باید پاسخگو باشه.نمیشه که
نمایش بیشتر
9 از 9 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
سلام یک میز چوبی رو‌هم میشه فرستاد ؟
نمایش بیشتر
0 از 1 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • avatar_default تیپاکس چیست؟ | پرداخت در محل تیپاکس
  رافائل همتی 7 ماه قبل
  بله میشه
1 سال قبل
نظر
تیپاکس بسته رو در خونه تحویل میده یا باید بریم خودمون تحویل بگیریم؟
نمایش بیشتر
12 از 16 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • avatar_default تیپاکس چیست؟ | پرداخت در محل تیپاکس
  رافائل همتی 7 ماه قبل
  هردومورد میسره،اون بستگی به شرایط شما داره
1 سال قبل
نظر
سلام آیا تحصیلدار حق دارد مبلغ اضافه از فاکتور بگیرد؟در رهگیری نوشته مبلغ پس کرایه:178,65 ریال و ارزش افزوده: 14,751 ریال
به من گفت 21 هزار تومن بهش گفتم تو رهگیری 17 تومن زده گفت این از شعبه 5 من از شعبه3 آوردم همچین چیزی داریم یا تحصیلدار شما سرم کلاه گذاشته به من چه مربوطه از کدام شعبه است مگه ما باید هزینه شعبه های متعدد را حساب کنیم
نمایش بیشتر
16 از 17 نفر این نظر را مفید دانسته اند
 • avatar_default تیپاکس چیست؟ | پرداخت در محل تیپاکس
  Paydar 1 سال قبل
  به قران من دیروز یه میز که خودش رو خریدم ۳۰۰ هزار تومان از یاسوج با تیباکس ارسال کردم به کرمانشاه ۲۴۰ هزار تومان از من کرایه گرفتن یعنی چیزی تقریبامعادل با قیمت خودش
1 سال قبل
نظر
باسلام به نظرم پست درایران سرتحش یکی است و تمام نظام اداریش و نحوه برخورد بامشتری هایشان یکی است و هیچ کدام احترام به مشتری و یا پاسخ گوی درست به مشتری را بلد نیستند با تمام احترام و عرض خسته نباشید خدمت بعضی از کارکنان زحمت کش و دل سوز این حرف را می زنم و طرف حرفم نظام اداری موجود درپست مان است. چونکه بنده خرید و فروش زیادی در طی این دو سه ساله انجام دادم و هرکدام به نحوه بنده را اذیت کردند.
یک سوال آیا در پسکرایه که هزینه کرایه درب منزل خریدار پرداخت می شود آیا هزینه ای هم برای مامور باید پرداخت کرد. ؟
دوم : هزینه پستی که فرستنده یک کالا ارسالی به وزن تقریبی 200 تا از شهر اهواز تا مثلاٌ شهرزنجان چقدر است ؟
سوم : چرا دربعضی از شهرها از کارتون وجعبه هیچ ایرادی نمی گیرند و بعضی شهرهای دیگر بااینکه بسته وجعبه وکارتون نو وقابل استفاده است هرگز قبول نمی کنند وباید بسته را از خودشان بخرید تا مورد قبول باشد؟
باتشکر از همه آنهایی که واقعاٌ زحمت کش و تلاش گر و کارراه انداز هستند و نه کارشکن در سیستم پست ایران هستند.
نمایش بیشتر
18 از 19 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
سلام من میخوام ی بسته رو تحویل بگیرم غیر حضوری طرف هم ندیدم بنظرتون کل اه بردارید یا نه به طرف گفتم گفت به من کد میده تیپاکس چیکار کنم
نمایش بیشتر
4 از 6 نفر این نظر را مفید دانسته اند
1 سال قبل
نظر
سلام دوباره. مدیریتشان بسیار بد است. اصلا شعارها و ادعاهایشان باورتان نشود. به این شرکت اعتماد نباید کرد. به این شرکت امانتی را نباید سپرد. اگر انشاالله با همت مردم و مشتریان این شرکت تحریم شود شاید مدیریت بسیار ضعیف و ناکارایش را اصلاح کرده و اینگونه خدمات-دهیِ ضعیف و غیرمسئولانه نداشته باشد. از بقیه مردم و مشتریان هم تقاضا میشود ناکارایی این شرکت را به اطلاع بقیه رسانده و در دفاع از حقوق مشتریان مشارکت کنند. انشاالله.
در ضمن جدا پیشنهاد میشود شهروندان شکایات خود از تیپاکس را همچنین به شماره تلفن 195، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، سازمان بازرسی کل کشور و از این قبیل نیز اعلام نمایند تا یا ترجیحا تیپاکس در مدیریت و سیستمها و روشهای خود اصلاح و تحول اساسی به وجود آورد یا دستکم مجوز آن توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات به دلیل عدم رعایت استانداردها و ضوابط و مسئولیتهای مربوط لغو شود.
با سپاس.
نمایش بیشتر
30 از 35 نفر این نظر را مفید دانسته اند