سئو نویسی چیست؟ آموزش تکنیک های سئو نویسی

بزرگ ترین چالش استراتژی نویسی برای سئو، سئو نویسی است. برای این که سایت شما دیده شود و رتبه آن در موتورهای جستجویی مثل گوگل بالا رود، محتوای سایت شما باید بهینه باشد. برای بهینه بودن، باید محتوایی جذاب و کارراه انداز بنویسید. منظور از محتوای کارراه انداز، محتوایی است که مخاطب در آن بتواند به جواب سوال هایی که در گوگل سرچ کرده برسد. چنین محتوایی حتی مخاطب را به پاسخ سوال های احتمالی دیگری هم که مشخصا آن ها را جست و جو نکرده می رساند. این کار رتبه سایت شما را در نتایج گوگل طوری تغییر می دهد که خودتان هم باور نمی کنید.
خب حالا که با اهمیت سئو نویسی آشنا شدید، با ما همراه باشید تا تمام مراحل این فرایند را قدم به قدم یاد بگیریم. برای شروع از تعریف سئو نویسی آغاز می کنیم. آماده اید؟

سئو نویسی چیست؟

خدمات سئو و سئو نویسی انجام دادن برخی از کارهای اولیه برای نوشتن و تولید محتوا است. در سئو نویسی باید کلمات کلیدی مرتبط با سایت یا جملاتی را پیدا کنید که افراد در گوگل وارد می کنند تا مطلب دلخواه خود را پیدا کنند. پس از پیدا کردن این کلمات و جملات، باید از عناصر سئونویسی کمک بگیرید تا محتوا را برای کاربران جذاب کنید. پس از آن نوبت نوشتن در مورد موضوع مورد نظرتان است.
باید محتوایی بنویسید که مشکل کاربر را حل کند؛ محتوایی که نه تنها جواب سوال مخاطب را بدهد، بلکه اطلاعات بیشتری را هم در اختیار او بگذارد و باعث شود نظرش به دیگر مقالات هم جلب شود. اما این سئو نویسی هم به یک نفر نیاز دارد که این کار را انجام دهد.

سئونویسی چیست؟

سئو نویس کیست؟

برای سئونویسی به یک فرد متخصصی که به تولید محتوا و موتورهای جستجوگری مانند گوگل آشناست، نیاز دارید. استفاده از کلمات کلیدی در مقاله قاعده و قانون خود را دارد. سئو نویس باید به این قواعد آشنا باشد و از افراط و تفریط در این کار پرهیز کند. نوشتن یک محتوای جذاب که هم به سوال کاربر پاسخ دهد و هم او را در سایت شما نگاه دارد، تکنیک هایی دارد که سئونویس باید به آن آشنا باشد.
ما تمام این کارها را می کنیم تا محتوایی خوب یا به اصطلاح سئو شده برای کاربر بنویسیم. پس بیایید با هم ویژگی های این محتوا را بررسی کنیم.

محتوای سئو شده چیست؟

محتوای سئو شده اول از همه باید از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خود غنی شده باشد تا به گوگل بفهماند که در رابطه با چه چیزی نوشته شده است. این کار باعث می شود تا موتورهای جستجوگر به راحتی کاربرانی که به چنین مطلبی نیاز دارند را به سمت صفحه شما هدایت کنند.
پس از ورود کاربران، مطلب شما باید به گونه ای باشد که کاربر را در صفحه نگه دارد. اگر افراد زیادی پس از ورود به صفحه شما، سریعا از آن بیرون بیایند و آن را ببندند، گوگل پس از مدتی متوجه می شود که این محتوا مورد توجه کاربران نیست. در این صورت گوگل محتوای شما را یک محتوای کاربر پسند نمی داند و رتبه آن را کاهش می دهد. در نتیجه محتوا و صفحه وب سایت شما کمتر در دید افراد قرار می گیرد. برای نوشتن بهترین محتوا در بستر اینترنت باید علاوه بر پیروی از قوانین و قواعد ادبیات، از قوانین سئو نیز استفاده کنید.
خب بهتر است این کار را مرحله به مرحله پیش ببرید.

محتوای سئو شده چیست؟

همیشه با جستجوی کلمات کلیدی شروع به کار کنید. در این مرحله شما باید بعد از مشخص شدن موضوع، کلمات و جملات کلیدی را پیدا کنید. این کار را طی دو مرحله زیر انجام دهید:

مرحله اول: تعیین ماموریت وبسایت
شما باید هدف اصلی وبسایت خود را مشخص و موضوعات و کلمات کلیدی را در رابطه با آن پیدا کنید.

مرحله دوم: ایجاد لیستی از کلمات کلیدی مرتبط
بعد از تهیه کلمات کلیدی مرتبط با سایت و موضوعات وقت آن است که هرکدام را در دسته بندی کنید. برای این کار می توانید از ابزارهایی که در اینترنت وجود دارد استفاده کنید. سایت های زیادی هستند که بصورت رایگان یا پولی این کار را به شکل تخصصی انجام می دهند. گوگل هم، چنین ابزارهایی دارد که می توانید به کمک آن کلمات کلیدی مرتبط را پیدا و دسته بندی کنید.

سئو نویسی و ایجاد یک وب سایت با کیفیت

معمولا هدف اصلی ما از ایجاد سایت، کسب درآمد است و برای کسب درآمد باید اول مخاطبان را به سمت سایت خود بکشانیم و اعتماد آن‌ها را جلب کنیم. برای این کار به محتوای باکیفیت نیاز داریم. هرچه محتوای سایت ما بهتر و به روزتر باشد، گوگل هم رتبه بهتری به آن می دهد و در نتیجه افراد بیشتری وارد سایت می شوند.

سئو نویسی و ایجاد یک وب سایت با کیفیت

سئو با کیفیت

برای اینکه وبسایت شما در حوزه کاری خود بهترین باشد، باید از اصول سئو کمک بگیرید. با این استراتژی وبسایت شما با توجه به نیازهای مخاطب و همچنین اصول و قواعد گوگل طراحی می شود. با داشتن یک طراحی کاربرپسند، محتوای عالی و پیروی از قوانین سئو بی شک شما بهترین سایت را خواهید داشت.