سئوکار حرفه ای

سئوکار حرفه ای چه شخصی است و چه وظایف و کارهایی بر گردن او است؟  چرا نیاز به یک seo کار حرفه ای داریم؟ این ها سوالاتی است که ممکن است در ذهن بیشتر کسب و کارهای آنلاین شکل بگیرد و این روزها افراد زیادی در گوگل سرچ می کنند. طراحی یک سایت کاربرپسند برای یک کسب و کار آنلاین بدون سئو یک هزینه بلااستفاده است زیرا بدون سئو شما نمی توانید مشتریان هدف و حتی مشتریان جدید خود را پیدا کنید. آیا می دانید برای انتخاب یک سئوکار حرفه ای وردپرس چه ملاک هایی مهم است؟ بیشتر شرکت ها و صاحبان وب سایت، هنگام انتخاب یک سئوکار حرفه ای یا همان متخصص سئو دچار سردرگمی می شوند که چگونه یک سئوکار حرفه ای را تشخیص و آن را استخدام کنند. قبل از جواب دادن به همه سوالات بالا، باید در ابتدا بدانید که یک سئوکار چه کسی است؟

 

سئوکار کیست؟

سئوکار چیست، متخصص سئو (seo specialist) کیست؟ آیا استفاده از هر سئوکاری درست است یا بهتر است که از سئوکار حرفه ای استفاده کنیم؟ اگر برای توسعه کسب وکار خود پا به دنیای دیجیتال و کسب و کارهای آنلاین نهاده اید، بهتر است که تلاش خود را بکنید زیرا استفاده از سایت و کسب و کار آنلاین، به شما امکان استفاده از مشتریان جدید را می دهد. شما باید به گوگل به عنوان یک موتور جستجوی مشتری یاب نگاه کنید. از اینرو باید یک وب سایت بهینه از نظر سئو و دیگر پارامترها برای کاربران خود داشته باشید. زیرا اگر اینطور نباشد، وب سایت شما در میان انبوهی از وب سایت های رقیبانتان دفن شده و حرفی برای گفتن در کسب و کار آنلاین نخواهید داشت. علاوه بر این از ترافیک  مشتریان علاقمند که توان بالقوه برای تبدیل شدن به یک مشتری خوب را دارند، بی بهره خواهید ماند.

چگونه یک متخصص سئو را بشناسیم؟

راه های مختلفی برای شناخت یک سئوکار حرفه ای وجود دارد که از این میان می توان به نمونه کارهای سئو او، وضعیت فعلی سایت مشتریان در رقابت بازاریابی آنلاین و تجربه و مهارت سئوکار اشاره کرد. یک سئوکار باید همواره خود را با علم روز الگوریتم های گوگل آپدیت کند و دانش خود را بروز نگه دارد. علاوه بر این یک سئوکار حرفه ای باید دانش فنی و توانایی لازم برای اجرای تکنیک های سئو داخلی و خارجی سایت را داشته باشد.

یک متخصص سئو یا کارشناس سئو چه کارهایی انجام می دهد؟

 پارامترها و فاکتورهایی که در رتبه دهی سایت ها، مطابق با الگوریتم های گوگل وجود دارد، بسیار زیاد است به طوری که حتی یک متخصص سئو هم بدون یادداشت کردن، ممکن است آن ها را فراموش کند. حال مشکل وقتی بزرگتر می شود که این پارامترها وزن یکسانی ندارد و همواره تاثیرهای متفاوتی روی سئو دارد. کارهای یک سئو حرفه ای تنها به ساخت بک لینک و متا تگ های آن خلاصه نمی شود. متخصص سئو باید بهترین کلمات را برای بهینه سازی انتخاب کند و برای هر کلمه مهم یک صفحه فرود بسازد. با انتخاب بهترین کلمات و عبارات توسط متخصص سئو، تعداد زیادی از افراد علاقمند به سایت شما، به وسیله گوگل به آن هدایت می شوند و به خاطر همین، گوگل را برای شما یک مشتری یاب معرفی کرده ایم. این افراد علاقمند توانایی زیادی در تبدیل شدن به یک مشتری بالقوه را دارند. بهینه  سازی وب سایت شما، برای موتورهای جستجو به معنی آگاهی از این فاکتورها و راه اندازی تاکتیک های جدید و متناسب با آن هاست. با این حال با تغییر رویه کار موتورهای جستجو، دیگر نمی توان به روش های سئو قدیمی اتکا کرد. سئو حرفه ای همواره بعد از بهینه شدن صفحات، به تولید محتوای بهینه تاکید دارد.

 

استفاده از seo کار حرفه ای 

چه کسی seo کار حرفه ای است؟

در بهینه سازی سایت تعداد پارامترهای زیادی دخیل است تا یک وب سایت به رنک خوبی بتواند دست یابد. این پارامترها در طول زمان های مختلف وزن و ارزش متفاوتی در سئو دارند و ممکن است کسانی که تازه به بهینه سازی سئو علاقمند شده اند، از آپدیت و تغییر اهمیت این پارامترها اطلاع نداشته باشند. بدین دلیل استفاده از seo کار حرفه ای در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند. زیرا یک  سئوکار حرفه ای همیشه به دنبال پارامترهای پراهمیت در سئو است تا بتواند در بازه زمانی مشخص به اهداف خود دست یابد. بنابراین این موضوع، اولین پارامتر برای استخدام سئو کار حرفه ای خواهد بود.

 

وظایف سئوکار حرفه ای چیست؟

یک متخصص سئو باید تخصص های زیادی داشته باشد تا بتواند سایت شما را حرفه ای سئو کند. این تخصص ها مانند کار و مدیریت سیستم های مدیریت محتوا است. علاوه بر آن مهارت های دیگری نیز وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت لینک و میزان اهمیت لینک در نحوه سئو کردن سایت
 • اهمیت سئو داخلی بر روی بهبود رنک سایت
 • اهمیت و تشخیص پارامترهای تاثیر گذار در سئوی خارجی روی سئو سایت
 • استفاده ازمحتوای بهینه و ناب برای سئو
 • استفاده از شبکه های اجتماعی به صورت هدفمند برای بهبود سئو
 • استفاده از تبلیغات پنجره ای، کلیکی و بنری
 • استفاده از ویدئو و پادکست برای بهبود سئو

علاوه بر اینکه یک سئوکار حرفه ای برای انجام سئو سایت شما به صورت حرفه ای، باید همواره دانش خود را بروز نگه دارد، باید روش های مختلفی را برای گرفتن نتیجه بهتر با هم ترکیب کند و سایت شما را سئو کند. به یاد داشته باشید که فریب کلماتی مانند سئو تضميني در یک ماه را نخورید.

استخدام سئوکار حرفه ای

استخدام سئو کار حرفه ای 

برای استخدام سئوکار حرفه ای هنگام مصاحبه با یک متخصص سئو باید با اصول و مبانی اولیه سئو آشنایی داشته باشید. همچنین باید موارد زیر را در استخدام سئوکار بررسی نمایید:

 • بررسی میزان اطلاعات و مهارت او
 • پیگیری حداقل یکی از پروژه های سئو او
 • آماده کردن پرسش هایی درباره تکنیک های سئو مورد استفاده توسط سئوکار
 • درخواست تجزیه و تحلیل متخصص سئو از سایت شما
 • بررسی انجام موارد سئو کلاه سیاه توسط متخصص سئو

برای استخدام متخصص سئو می توانید با کارشناسان پونه مدیا تماس بگیرید.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟

متخصصان پونه مدیا منتظر شما هستند

نظر خودتان را با ما در میان بگذارید